Жіночі ревнощі: причини, ознаки і правила боротьби

Любов – прекрасне почуття, але коли один з партнерів починає пред'являти до свого обранця підвищені вимоги, ревнує його з приводу і без приводу, то такий союз може опинитися на межі розколу. Від того, наскільки сильно жінка ревнує свого партнера, залежить їхня майбутня спільна життя.

Психологія ревнивої жінки

Вважається, що ревнощі – це почуття, яке є виявом любові. Але це невірно. Людина, яка відчуває це почуття, що є власником і егоїстом, до того ж не впевнений у собі. Ревнива жінка надзвичайно вразливе і підозріла. Вона у всіх вчинках партнера бачить зраду і своїми причіпками і істериками неабияк псує життя не лише собі і своєму партнерові, але і оточуючим.

За твердженням, почуття ревнощів виникає не у того чоловіка, який любить сам, а у того, хто хоче, щоб його любили.

Психологи ж кажуть, що ревнощі в невеликих «дозах» корисна. Вона дозволяє обом партнерам бути «в тонусі».

Це відчуття з'являється з-за страху втратити свого коханого, хоча, нерідко ревнивець в родині сам може порушити обітницю вірності.

Ревнощі у жінок може виражатися по-різному. Одні ревнивиці починають стежити за своєю другою половинкою, прочитують повідомлення, наймають на роботу приватних детективів. Вони роблять це мовчки, поступово «роз'їдаючи» себе зсередини.

Інша категорія дам, навпаки, впадає в істерику, їхні дії стають некерованими. Після чергового скандалу вони можуть поговорити з чоловіком і з'ясувати причину непорозуміння. Але так буде до чергового спалаху ревнощів з їх боку.

Причини

За твердженням психологів, передумови до виникнення ревнощів з'являються ще в дитинстві. Це залежить від того, в якій сім'ї дівчинка виховувалася. У дитинстві ці якості ще слабо виражені, але, дорослішаючи, жінка починає шукати у своєму партнері захист і опору на все життя. Вплив на нього інших жінок сприймається нею в багнети, адже він повністю повинен належати їй.

Причини ревнощів можуть бути самими різними.

 • Несправедливість. Виходячи заміж або живучи з партнером в цивільному шлюбі, жінка сприймає себе і його як одне ціле. Вони – пара і повинні нероздільно належати один одному. Якщо чоловік починає дивитися «наліво», це порушує створений уклад, і сприймається жінкою, як несправедливість.
 • Зрада. Жінка створює в душі свій особливий світ, де обидва партнери мають спільні інтереси, побут, спільні секрети. Якщо вона починає підозрювати, що союз валиться, то відчуває себе зрадженою. Багато дуже болісно сприймають «зрада» з боку партнера і роздмухують проблему там, де її немає. Швидкоплинний погляд на що проходить повз дівчину, бесіди з колегами, спільні чаювання на роботі будуть сприйматися як серйозний проступок, як зрада.
 • Відчуття власної неповноцінності. Жінка починає порівнювати себе з іншими, при цьому знаходить у себе купу комплексів. Якщо в юні роки вона була обділена увагою хлопців, це тільки погіршує ситуацію. Їй здається, що чоловік може знайти собі більш красиву, розумну, струнку, сексапільну партнерку. Вона уважно стежить за своїм обранцем, перебуваючи сама в нервовому напруженні, хвилюючись, щоб він не захопився іншими жінками.
 • Однією з причин для ревнощів є почуття защемленого самолюбства. Ці дами, навпаки, надмірно самовпевнені і усвідомлення того, що чоловік звертає увагу на суперницю, приводить їх в обурення. Вони звикли завжди бути в центрі уваги, привертаючи до себе погляди інших чоловіків, тому особливо уважно стежать за своєю зовнішністю. Розуміння того, що її чоловік починає надавати знаки уваги не їй, а суперниці, приводить її в лють, вона може почати мстити своєму чоловікові або суперниці.
 • Страх втратити матеріальне благополуччя, яке створює чоловік. Такі жінки часто сидять вдома з дітьми, не маючи додаткових коштів для існування. Чоловік є єдиним джерелом доходу для неї. Вона ревнує його до всіх, кому може знадобитися його матеріальна допомога.
 • Страх залишитися одній. Багато жінок бояться залишитися без партнера, тим більше що навколо є маса прикладів, коли в самоті залишаються красиві молоді дівчата. Знайшовши ж свого обранця, вони починають охороняти його, при цьому безпідставно ревнують.

Причиною для ревнощів може бути як часта відсутність вдома партнера, так і його постійна присутність.

Якщо подружжя завжди знаходиться разом вдома і на роботі, то будь-яка нестандартна ситуація може сприйматися, як зрада. У тому випадку, коли партнеру доводиться часто залишати партнерку, у неї немає можливості контролювати, де і з ким він знаходиться, що також призводить до недовіри з її боку.

Ознаки

Основний ознака жіночої ревнощів – це постійний контроль за діями чоловіка. Але є й інші «симптоми» цього стану.

 • Постійна пильність. У такому союзі жінка починає контролювати свого партнера. Вона знає, де і з ким він проводить час, з ким спілкується на роботі. Це виражається в контролі його телефонних дзвінків, читанні СМС. Дружина починає звинувачувати чоловіка у будь-якій ситуації, влаштовує сцени з приводу і без приводу, не даючи чоловікові зустрічатися з друзями – адже там можуть бути і жінки.
 • «Робота» уяви. Залишаючись вдома одна, дружина починає уявляти, що чоловік у цей час може їй змінювати. Такі думки можуть бути настільки реальними, що доводять жінку до паніки. Простий телефонний розмова чоловіка з колегою може спровокувати напад ревнощів у дружини. У неї підвищується тиск, починаються головні болі.
 • Звинувачення з її боку. Ревнива жінка начиняє звинувачувати свого партнера. Йому, в свою чергу, доводиться доводити, що це не так. Через деякий час ситуація повторюється з тим же фіналом.
 • Закатування сцен. Їй нічого не варто влаштувати сцену в будь-який час, в будь-якій компанії. Вона не буде вибирати виразів, знижувати голос або змінювати інтонацію. Така дама не соромиться у висловах в будь-якому місці, незалежно від ситуації.

Жінка буде контролювати свого партнера, варто йому затриматися на роботі. Вона може навіть прийти в офіс, щоб переконатися у правдивості слів чоловіка. Ситуація може ускладнитися, якщо її чоловік працює в команді з молодими красивими жінками. Маніакальна ревнощі не знає перешкод. Жінка буде боротися за свого чоловіка, хоча нерідко для цього немає передумов.

Як впоратися?

Слід постійно працювати над собою. Старий непривабливий халат або розпатлана зачіска ще нікого не надихали. Своє відображення в дзеркалі повинно подобатися жінці. Якщо вона задоволена собою, буде і в захопленні її обранець.

Для тих, хто не зовсім задоволений своїм відображенням, на допомогу прийдуть перукарі, стилісти. Похід у фітнес-центр також не варто відкладати надовго.

Жінка починає в голові створювати неіснуючі картинки, тим самим руйнуючи себе. У психології є такий термін, як «уявний третій».

До групи «ризику» належать жінки, які страждають хронічними захворюваннями і психічними розладами, а також люди з чутливою психікою.

 1. Літні дами, які страждають склеротичними розладами. Знаючи, що вони можуть багато чого не пам'ятати, вони впевнені, що їх обманюють і їм зраджують.
 2. Жінки, які мають серйозні захворювання. Вони вважають, що вже нікому не потрібні і є тягарем для всіх, поетом будь-якими способами привертають до себе увагу.

Не слід йти на поводу ревнощів.

Це означає, що потрібно вчитися віддавати партнеру свою любов, а не вимагати її у нього. Треба при першому ж прояв ревнощів гнати від себе настирливі думки.

Наслідки

Прояв зайвої ревнощів може завдати серйозної шкоди здоров'ю. При перших нападах виникає колосальне навантаження на серцево-судинну і нервову системи. Знижується імунітет, в роботі внутрішніх органів відбуваються збої. У жінки розвиваються ожиріння, інфаркти, інсульти, часто виникають нервові зриви.

Жінка повинна проаналізувати ситуацію, щоб зрозуміти, наскільки реальні її підозри. Якщо ознаки ревнощів незначні, і вона сама може їх контролювати, можна спробувати поставитися до них з гумором, або філософськи.

Якщо ж це параноїдальна ревнощі, яка не піддається контролю, то варто звернутися за допомогою до фахівців.

Щоб допомогти своїй дружині впоратися з проблемою, чоловік повинен проявити терпіння і стриманість. У цьому випадку, вона буде бачити, що приводу для занепокоєння немає. Між парою повинно виникнути довіру, тому важливо частіше спілкуватися один з одним, обговорювати проблеми спільно.

Нерідко ревнощі виникає із-за низької самооцінки, тому дружина повинна постійно відчувати, наскільки вона важлива і бажана для нього, як жінка. Потрібно «лікувати» її душу.

У будь-яких відносинах потрібно знайти золоту середину, важливо, щоб партнери довіряли один одному і не давали приводу для ревнощів. Щоб досягти гармонії у відносинах, варто разом знаходити вихід зі складних ситуацій. Тільки так можна зберегти довіру і любов один до одного.

Більше про жіночих ревнощів і про те, як з нею боротися, дивіться у відео нижче.