Особливості дівчата-інтроверта і її поведінки у відносинах

Психологія відносить кожну особистість до певного типу характеру, розділяючи на інтровертів та екстравертів. Ці показники різняться по багатьом факторам – вони залежать від оточення, виховання, соціального статусу і, звичайно ж, від підлоги. У цій статті розказано про дівчат-интровертах, особливості їх поведінки, фантазіях, перевагах та можливостях.

Загальна характеристика

Поняття інтроверт ввели в психологію відомі вчені Айзек та Карл Юнг, детально описуючи властивості характеру і ставлення до навколишнього світу. Особливості жінки-інтроверта полягають у тому, що вона сприймає відбуваються через призму своїх відчуттів, при цьому власним почуттям приділяється більше уваги, ніж того, що відбувається довкола себе.

Нижче представлена характеристика жінки-інтроверта.

 • У такої жінки логіко-сенсорний тип сприйняття життя – вона послідовна у своїх діях, має певну життєву позицію, закрита від спілкування, навіть якщо перебуває в звичному для себе оточенні.
 • Воліє жити за власними правилами і чітко дотримується субординації.
 • Ретельно продумує кожну дію, не залишаючи права на помилку. Важко переносить поразки, підлість, зради, постійно повертаючись до пережитих раніше емоціям.
 • Не обділена фантазією. Її голова – безцінне джерело інноваційних ідей та проектів. Вона наглядова, терпляча, контролює емоції і наполегливо йде до своєї мети.
 • Воліють самотність, але об'єктивно пояснити причини таких бажань і погляди на життя не може. Деколи відчуває почуття непереборного сорому за свою поведінку.

Ця характеристика властива класичним інтровертам, до яких можна віднести флегматиків. Але це не означає, що людина добровільно ізолює себе від навколишнього світу.

Вона досить товариська, інтелектуально розвинена, здатна приймати нестандартні рішення, але в спілкуванні встановлює сувору дистанцію – своєрідну стіну, за яку не переходить сама і ні за яких обставин не дозволяє переступати іншим.

Особливості

Такий тип характеру формується з раннього дитинства і залежить від соціальної обстановки, виховання і самооцінки. Як правило, таку модель поведінки нав'язують батьки. При цьому зв'язаний зобов'язаннями дитина намагається відповідати пропонованим вимогам і веде себе проти своєї волі. Таким чином, формується низька самооцінка, невпевненість, замкнутість, схильність до обмірковування кожного кроку, що створює своєрідне ставлення до життя.

Іноді дівчата-інтроверти відчувають значні труднощі, пов'язані з необхідністю вступати у взаємодії з оточуючими. Відповідно до психологічної концепції існує два типи інтровертів: стабільні і нестабільні.

Нестабільні інтроверти. Якщо дівчина чутлива, емоційна і перед її сексуальністю поступаються навіть досвідчені увагою чоловіка, то це зовсім не означає, що вона належить до типу екстравертів. Швидше за все, ви маєте справу з нестабільним інтровертом, приваблює своїм зовнішнім виглядом і ексцентричною поведінкою. Вона керується власними правилами, не йде за натовпом, чим привертає увагу сильної половини людства.

При цьому проаналізувати етичний аспект поведінки і швидко відреагувати на критику вона не в змозі, тому що існує у власному ефемерному світі, де відводить для себе комфортне місце. Таких людей вважають не від світу цього, але вони, як ніхто інший, потребують уваги, турботи, визнання своєї персони і загального поклоніння.

Стабільні інтроверти. Такі натури мають чіткої впевненою позицією, не розмінюються на дрібниці, не піддаються на провокації і афери, чітко дотримуються встановлені правила і неухильно просуваються до своєї мети.

Це соціалізовані, впевнені, що не піддаються на провокації жінки, які непохитно долають перешкоди на шляху до реалізації своїх амбіцій. Ці якості є безперечною перевагою перед іншими можливостями характеру – вони дають фору навіть класичним екстравертам, які відступають перед невдачами після декількох спроб подолати перешкоду. Стабільний інтроверт оцінить можливості, проаналізує свої помилки і обов'язково досягне бажаного результату.

Як спілкуватися?

Не варто дивуватися, якщо нова знайома не зможе адекватно відповісти на питання, чому вона вдома сидить, сумує, не хоче сходити, наприклад, в кіно. Вона просто вважає за краще проводити час наодинці з собою: прочитати томик Дюма, змайструвати кілька новомодних аксесуарів або зробити те, що приносить максимум користі і задоволення. Тому, бажаючи справити враження, можна запросити її на благодійний вечір, майстер-клас, виставку, але при цьому варто звернути увагу на кількість оточуючих людей.

Такій дівчині потрібно уникати спілкування з незнайомими людьми і не допускати обставин, які б примушували її знаходитися в центрі уваги. У цій обстановці їй захочеться закрити вуха і скоріше піти – це буде завершальною крапкою в стосунках.

Точки дотику

При спілкуванні з інтровертом не слід пускати пил в очі, демонструвати свої досягнення і ставлення до людини. Потрібно проявити терпіння, дати можливість коханої адаптуватися, звикнути до появи нової людини у своєму житті.

Іноді спілкування з дівчиною-інтровертом породжує відчуття незручності, сорому і бажання постійно контролювати свої емоції. Але для будь-якої людини рано чи пізно настає межа терпінню.

Інтуїтивно відчуваючи, що в спілкуванні загострюється обстановка, а розставання не входить в плани, психологи радять дотримуватися певних рекомендацій.

 • Ніколи не потрібно нав'язувати інтроверту манеру поведінки. Перш ніж викликати такої людини на відверту розмову, краще поцікавитися у нього, чи готовий він відкрити перед вами душу.
 • Слід проявити участь до його особистого життя, захоплень, способу мислення, але ніколи не потрібно порушувати його особистий простір.
 • Варто бути уважним і делікатним – не варто говорити на підвищених тонах. Але якщо необхідно донести свою точку зору, то потрібно це зробити тактовно, але наполегливо.
 • Не варто ставити людину перед вибором – в таких випадках він прийме вимушену капітуляцію, і спілкування придбає натягнутий характер.
 • Намагаючись знайти емоційний контакт, потрібно проявити креативність та винахідливість. Надайте людині можливість перебувати на самоті, адже для таких людей одна людина – це вже ціла юрба, яка вимагає емоційної віддачі.
 • Не варто засмучуватися, якщо на яскраві вчинки супутниця реагує скупими словами – для інтровертів не властиво виражати емоції.
 • Не потрібно примушувати інтроверта до дії і тиснути на його думку – це може віддалити вас один від одного.

Усіма способами потрібно показувати захоплення інтелектом людини, а зовнішність краще поставити на другий план. У відносинах з хлопцем для неї важливо, щоб цінували особисті досягнення, таланти і здібності.

Плюси і мінуси

Щоб сподобатися дівчині-інтроверту, доведеться подолати деякі стереотипи і характерні особливості, які здадуться, щонайменше, дивними для сучасної людини. Але серед цих якостей є незаперечні позитивні риси:

 • дівчина точна і пунктуальна, вона не змінює свою думку по сім разів на день;
 • володіє емоціями, не вередує, цінує увагу і аналізує вчинки;
 • вона вимоглива до деталей, ніколи не кидає розпочату справу на половині шляху і не запізнюється.

Звичайно ж, такі люди не ідеальні – вони важко змінюють свою думку, в любові не здатні йти на компроміси, зациклюються на деталях, а причини дрібних сварок і конфліктів запам'ятовують на все життя. Їм не властиво розслаблятися, вони рідко перебувають у гармонії з самим собою, вимогливі до оточуючих і є затятими шанувальниками перфекціонізму.

Міфи про интровертах

Така людина не кидає слів на вітер, він не буде проводити час з тими людьми, які їй нецікаві. Деколи така дівчина бачить світ у чорно-білих фарбах, подумки знімаючи маски з тих, хто перебуває в її оточенні.

Зацікавити, а тим більше закохати в себе дівчину-інтроверта, досить непросто. Вона не буде знайомити зі своїми друзями та батьками до тих пір, поки її партнер не пройде тест на довіру, чесність і добропорядність.

Не треба дорікати її в байдужості, адже вона, як ніхто, цінує турботу і розуміння. Її особистісний світ більш цікавий і яскравий, ніж той, що ви можете запропонувати натомість.

Адаптація інтроверта в соціумі – це справа досвіду і часу, але такі люди ніколи не переступають межу дозволеного, чітко дотримуючись прийняті в суспільстві правила. Якщо кохана відноситься до типу інтровертів, то можна вважати, що вам пощастило – вона стане турботливою і вірною дружиною, прекрасною мамою і не буде виносити мозок по дурницях. Сімейне життя наповниться гармонією і взаєморозумінням, якщо надати людині особистий простір і можливість насолоджуватися власною самотністю.

Про те, як спілкуватися і куди запросити дівчину-інтроверта, дивіться у наступному відео.