Прасувальні машини: типи, вибір і застосування

Прасувальна дошка є зручним винаходом і значно полегшує довгий і трудомісткий процес прасування білизни. Використання даного пристосування особливо актуально при роботі з великими обсягами постільної білизни та домашнього текстилю, а також для сімей з великою кількістю людей.

Що це таке?

Апарат для прасування білизни був придуманий в першій половині минулого століття. Він представляв собою верстат, що складається з двох обертаються в різні сторони валиків, які приводилися в рух колесо з ручкою. Для роботи на такому агрегаті була необхідна присутність двох осіб, один з яких направляв тканина між валиками, а другий при цьому крутив колесо. Пристрій був досить габаритним і не дуже зручним, крім того, теплового впливу на матеріал не виявлялося, тому про високому рівні розгладження не могло бути й мови.

З плином часу прасувальні машини вдосконалилися, і до сьогоднішніх днів дійшли у вигляді компактних і зручних електричних пристроїв, управляти якими під силу одній людині. Сучасні прасувальні машини являють собою високотехнологічні автоматичні пристрої, здатні не тільки розгладжувати білизна, але і обробляти її з допомогою пари, а також сушити. Прилади можуть швидко і якісно переглаживать велику кількість білизни, без обмежень за типом тканини і її товщині.

Переваги і недоліки

Висока популярність прасувальних машин обумовлена рядом незаперечних переваг цих агрегатів.

  • Порівняно з використанням праски, процес прасування за допомогою прасувального апарату відбувається дуже швидко. Так, для прасування простирадла потрібно всього 30 секунд. Це дозволяє в короткий термін впоратися з великою кількістю одягу, не витрачаючи при цьому особливих фізичних зусиль.
  • Робота за прасувальні апаратом може виконуватися сидячи, що дуже зручно людям, яким важко гладити стоячи.
  • Користування приладом повністю безпечно, що обумовлено наявністю захисних деталей, що прикривають нагрівальні елементи. Завдяки захисту отримання опіку чи травми повністю виключено.
  • Прасувальна машина здатна не тільки розгладжувати одяг, але і сушити речі. Це дуже зручно і актуально для людей, що проживають в регіонах з високою вологістю, в яких висушити білизну природним способом часто є проблемою.
  • Більшість представлених на ринку приладів досить компактна і можуть складатися.
  • Можливість розгладжувати одночасно по кілька невеликих речей значно полегшує життя молодих батьків і спрощує догляд за маленькою дитиною. Крім того, завдяки функції парової обробки, існує можливість проводити знезаражуючу гігієнічну обробку одягу і пелюшок для новонародженого.
  • Машинна прасування речей дозволяє розгладжувати і відпарювати старі заломи і складки, що за допомогою звичайної праски зробити не завжди вдається.

Поряд з очевидними достоїнствами, недоліки у прасувальних машин все ж є. До них в першу чергу відносять занадто високу ціну, в кілька разів перевищує вартість звичайної праски. Крім того, багато видів одягу гладити на машині незручно.

Це відноситься до виробів, декорованим бантами, рюшами і мереживами. У зв'язку з цим пристрій не може вважатися універсальним, що помітно звужує сферу його застосування в домашніх умовах.

Види

Сучасний ринок побутової техніки представлений двома видами прасувальних машин: валковим і конструкцією «манекен».

Валкові моделі влаштовані досить просто і складаються з валка, башмака і лотка парового нагріву. Валок представлений у вигляді обертового вузла, і оснащений еластичним покриттям, що не дозволяє матеріалу зісковзувати в процесі прасування.

Елемент постійно обертається і прокатує білизна гарячої поверхні. Другий компонент, черевик, і є той самий нагрівальний елемент, за яким валок пропускає тканина.

Розташований башмак безпосередньо перед валком і захищений спеціальними щитками, що запобігають опік пальців. Паровий лоток призначений для утворення пари і зволоження сухої білизни. Він заповнюється відфільтрованої водою і включається примусово. Більшість машин підходять як для професійного використання, так і для дому, і відрізняються лише ступенем автоматизації і розмірами робочих поверхонь.

Моделі «манекен» представлені автоматичними приладами, що повторюють форми людського тіла, і є досить розумними. «Манекен» здатний змінювати свої габарити до розміру отглаживаемой одягу, і робить це методом самонадува. Робоча поверхня приладу виконана з високоякісного шовку, крізь який виходить гаряче повітря і розгладжує надіті на нього речі. Прилад може використовуватися і в якості сушарки, що дозволяє гладити білизну відразу після віджимання в пральній машині.

Найбільш сучасні моделі оснащені датчиками часу та інтенсивності подачі пари, а також можливістю вибрати режим роботи, необхідний для того чи іншого виду тканини.

Як вибрати?

Перш ніж відправитися в магазин за прасувальної машиною, необхідно визначитися з потрібним видом приладу. Так, якщо передбачається більше гладити предмети верхній і повсякденного одягу, то краще придбати «манекен». Якщо ж основний обсяг разглаживаемого білизни складають постільні комплекти, штори і покривала, то, безсумнівно, вибір слід зупинити на валковому варіанті.

Не менш важливим критерієм виступає потужність. Вона досить висока у представників обох типів і становить близько 3 кВт/год. Однак настільки високе споживання електроенергії не повинно бентежити покупця, так як на повну потужність прилад працює лише в перші декілька хвилин нагрівання, потім же потужність істотно знижується, і тримається в межах 1,5 кВт.

Ще одним показником, до якого необхідно придивитися, є швидкість прасування. Для побутової моделі буде цілком достатньо 2 м/хв, в той час як у професійного обладнання цей показник повинен відповідати 4,5 м/хв. Також потрібно звернути увагу на габарити агрегату, і якщо модель купується для дому, то краще зупинити свій вибір на невеликому, краще складному приладі з можливістю регулювання висоти. Оптимальними вважаються такі габарити: розмір перерізу валу – 16 см, його довжина – 80 см, висота приладу – не більше одного метра. Важить такий каток близько 40 кг.

Наступним критерієм вибору є наявність додаткових опцій, серед яких можна відзначити функцію відпарювання пересушені речей, здатність автовимкнення при перегріві, і можливість регулювати температуру та інтенсивність утворення пари. Опція розблокування валу також буває зручна і дозволяє витягнути білизну з агрегату навіть у разі відключення електрики.

Огляд популярних моделей

Сучасний ринок електропобутових приладів пропонує величезну кількість якісного і багатофункціонального обладнання, серед якого не останнє місце займають і прасування пристрою.

На першому місці за популярністю впевнено розташувалася німецька Miele HM 1683, яка є лідером продажів на європейському ринку. Валкова модель має середні розміри, і оснащена силіконовими коліщатками. Валок приладу надійно захищений спеціальними щитками, повністю виключають ризик опіку про гарячу поверхню.

Апарат має вбудований відпарювач, і може регулюватися по висоті.

Не менш популярним вважається німецький прилад манекенного типу Siemens TJ 10500. Агрегат має 12 режимів роботи і володіє досить високою потужністю, що становить 3,4 кВт. Важить машина небагато, всього 28 кг, а її габарити складають 36,5х45х119 див.

На третьому місці йде популярна вітчизняна модель «Калинка-М», має валковий тип конструкції, і здатна працювати практично зі всіма тканинами, включаючи шовк, вовна, бавовна і льон.

Італійська модель манекенного типу Battistella ZEUS A володіє високими експлуатаційними характеристиками, але із-за високої вартості не є настільки привабливим товаром. Ціна на деякі модифікації досягає 5 тис. доларів, що відносить пристрій до категорії елітного класу. Модель обладнана парогенератором, управлінням ручного та електронного типу, 16 програмами і комплектом допоміжних затискачів і розтяжок. Прилад здатний працювати в режимах гарячого і холодного обдуву і має потужний насос. Вага «манекена» становить близько 135 кг, висота досягає 160 см, а ширина дорівнює 58 див.

І завершує п'ятірку лідерів чеський Ironnette 85. Валковий прилад має 5 терморежимов, і здатний змінювати швидкість прасування. Продуктивність моделі досягає 10 кг білизни у годину, діаметр вала дорівнює 18 см, а його довжина досягає 85 див.

Агрегат настільки зручний у використанні, що може легко використовуватися для прасування штанів, футболок і спідниць. Потужність машини складає 3,3 кВт, вага – 46 кг, а вартість дорівнює 1100-1400 доларів.

Як користуватися?

Для того щоб прасування на прасувальному апараті проходила вдало, потрібно ознайомитися з низкою загальних рекомендацій. Перш ніж приступати до розгладженню, необхідно уважно ознайомитися з інформацією на етикетці. Так, якщо серед інших символів присутній перекреслений праска, то гладити такий виріб ні праскою, ні на прасувальному апараті не можна. Якщо подібне позначення відсутня, то перед початком розгладження одяг слід добре підготувати. Для цього виправляють всі глибокі складки, розрівнюють внутрішні кишені і розправляють загнуті кути.

Речі з вишивкою гладять тільки з виворітного боку, а під речі, які мають виточки, рекомендується підкладати спеціальний валик. Вироби з пластиковими гудзиками гладити можна, однак, кожну гудзик необхідно буде закрити спеціальною тканиною. Крім того, верхній одяг слід отглаживать тільки на приладах манекенного типу з використанням додаткових пристосувань під комір і манжети.

Застосовувати валкові моделі для прасування курток і пальто не рекомендується.

Відгуки

Судячи з відгуків споживачів, прасувальна машина не є предметом першої необхідності, і її покупка може бути доцільна лише у великих сім'ях, коли існує необхідність постійно переглаживать величезна кількість постільних речей та одягу.

Однак ті покупці, які придбали валковий агрегат і активно ним користуються, розповідають про значне скорочення часу прасування і досить гарному якості розгладження постільних речей та домашнього текстилю.

З мінусів відзначають недосконалість пристрою і неможливість якісного розгладження одягу. Крім того, якщо білизна перед подачею на валок було погано расправлено, то заутюженные складки буває дуже важко потім розгладити. У таких випадках доводиться повністю мочити річ, підсушувати і повторно гладити. Що стосується манекенных приладів, то ними користуються в основному працівники ательє, швейних фабрик і костюмерних. Дані агрегати оцінюються як дуже зручні, і особливих нарікань до них немає.

Більше про застосування прасувальних машин ви дізнаєтеся у відео нижче.