Які кольори змішати, щоб вийшли різні відтінки червоного: бордовий, малиновий, вишневий, кораловий

У даній статті ми розглянемо, як одержати насичені і яскраві відтінки червоного, а саме — бордовий, кораловий, малиновий і вишневий.

Зміст

У магазинах на сьогоднішній день досить широкий вибір палітри, достатньо лише підібрати необхідний варіант. Але бувають випадки, коли ви не знайшли зовсім відповідного кольору, а всі інші відтінки не подобаються. Адже потрібен тільки такий, який ви заклали у своїй фантазії. А різновидів червоного колориту вже дуже багато. Не потрібно засмучуватися, ми розповімо вам, як отримати бажані відтінки червоного кольору. А саме – як створити шляхом змішування кольорів бордовий, кораловий, малиновий і вишневий відтінки цього кольору.

Як отримати насичені відтінки червоного: які кольори змішати, щоб отримати бордовий, кораловий, малиновий і вишневий

Якщо вам не подобається пропонована палітра, ви можете самі створити бажаний колір або відтінок. Всі ці кольори в основі мають червоний колір. Тому, в базі і потрібно використовувати даний спектр, поступово додаючи інші кольори. Варто ще відзначити, що всі вони мають різну ступінь насиченості і яскравості, але саме ці відтінки червоного кольору можна сміливо назвати благородними і розкішними, адже завдяки їм ваша кімната або будь-яка річ отримає максимальну частку оригінальності та краси.

Перед змішуванням кольорів потрібно пам'ятати наступні основні правила:

 • до основних кольорів належать жовтий, червоний і синій. Один з них обов'язково буде присутнім при змішуванні в більшій частці. У нашому випадку – це червоний колір;
 • для змішування підходять тільки однорідні консистенції. При поєднанні рідких і сухих видів фарб між собою можете взагалі зіпсувати суміш, вона просто згорнеться;
 • змішування потрібно проводити в чистій ємності. Попадання різного сміття не дасть бажаного результату не тільки при змішуванні, а і під час майбутньої забарвлення. Непотрібні шматки можуть увібрати в себе кольори в різній кількості. Що на поверхні призведе до розлучень і горбах;
 • кистей повинно бути задіяно скільки, скільки кольорів фарби буде використовуватися. Тобто, для кожного кольору-своя.
Відтінки червоного мають великий спектр

Першим запропонованим кольором буде один з відтінків червоного, що отримав звання благородного кольору — бордовий

 • Найпростіший спосіб отримати бордовий колір – це в червону фарбу вмішати 5-10% чорного кольору. Вводите акуратно, щоб не отримати занадто темний відтінок. Якщо ж він вийшов занадто брудним, тоді додайте трохи жовтого, він пом'якшить тон.
 • Можна також додати синій колір. Але обидва кольори потрібно брати яскравими і чистими, без будь-яких домішок. І треба чітко дотримуватися пропорції – 4 до 1. Дуже важливо не переборщити з синім тоном, адже в результаті може вийти фіолетовий колорит.
 • Більш благородний колір бордо холодного спектру вийде від змішування фарб червоного, синього і жовтого кольору:
  • червоний колір бажано взяти яскравого відтінку, а синій – темного тону. Жовту фарбу беріть за бажанням, адже її буде використано в дуже малій кількості;
  • в підготовлену для змішування ємність додайте червоний відтінок. Кількість залежить від площі, яку потрібно буде пофарбувати;
  • постійно перемішуючи, додайте синю фарбу. Пропорція становить 1:3;
  • при перемішуванні повинен почати виділятися колір досить близький до фіолетового, але не темний;
  • в отриману масу суміші потрібно додати ще 1 частина жовтого відтінку. Але цього кольору буде використано досить невелика кількість. Тому краще почніть з додавання декількох крапель, і постійно перемішуйте;
  • ви побачите, що починає проявлятися бордовий колір. Його відтінок також залежить від кількості доданої фарби жовтого кольору. Чим його більше, тим тепліше і світліше буде колір. Але також не переборщіть, адже підсумку можна отримати коричневий.
Найпростіші варіанти для змішування кольорів червоного відтінку
 • До речі, про коричневому кольорі. Якщо в червоний додати коричневий тон, то можна отримати теплий бордо. Але потрібно брати яскравий, практично червоний колір. А ось вторинний колір, тобто коричневий, додавайте малими порціями.
 • Є також дуже насичений бордовий відтінок, який виходить від червоного, коричневого і краплі чорного кольорів. Якщо він виходить дуже темним, тоді варто додати краплю білого кольору.
 • А взагалі не бійтеся експериментувати — додайте червоний, фіолетовий. При правильному дозуванні вийде бордо.
Для гри кольорів можна використовувати більш складні комбінації

Ще один відтінок червоного — кораловий

Назва кольору відносно, адже самі корали білого кольору. Однак, зараз не про це. Колір існує, і ми пропонуємо отримати бажаний відтінок декількома варіантами. До речі, цей колір настільки складний, що його не можна віднести до червоних відтінків, це скоріше композиція червоно-рожево-оранжевого кольору.

 • Тому в першому випадку потрібно взяти фарби таких кольорів:
  • червоно-помаранчевий;
  • рожевий;
  • і білий.
 • Вводити потрібно саме в цій послідовності і стежити за бажаним відтінком.
 • Також можна в червоний колір ввести 1 частина рожевого і трохи чорного. Це дозволить отримати глибинний кораловий відтінок.
 • Світлий тон коралового кольору виходить від 3 частин червоного з ноткою помаранчевого і 1 частини білого. Не забувайте вводити поступово, щоб не втратити потрібний тон.
 • Найпростіший спосіб — це змішати червоний з коричневим, тільки стежте за пропорціями. Їх потрібно регулювати в залежності від бажаного кольору.
 • Є також варіант змішування рожевого і коричневого. Не забувайте, що кораловий вже дуже різноманітний.
Різні способи отримання кольору корала

Один з досить привабливих відтінків червоного-малиновий

 • Незважаючи на те, що це відтінок червоного, але в основі буде синій, в який потрібно вводити червону фарбу. Колір вже буде схожим на малиновий. Чим більше синього відтінку, тим інтенсивніше буде виглядати основний бажаний колір.
 • Якщо ви хочете отримати світло-малиновий, тоді варто змішувати 3 кольори: червоний, білий і синій. Вводите спочатку білила в червоний колір, але поступово і в розмірі 1 краплі, щоб не отримати і зовсім рожевий. Після цього вводьте синій колір до отримання потрібного відтінку.
 • Для отримання приглушеного відтінку малинового кольору потрібно додати дуже трохи чорної фарби замість білил. Тільки його вводите в останню чергу і в дуже малій кількості, оскільки він агресивніше «з'їдає» інші кольори.
 • Також ви можете замінити другорядне синій колір на фіолетовий. У такому разі виходить яскравий малиновий відтінок.
Малиновий колір має ще й свої відтінки

Ще одним цікавим відтінком червоного кольором виступає вишневий

Незважаючи на те, що вибір цього кольору можна знайти в магазині, вже трапляється не той вишневий колір, який вам подобається.

 • Спосіб змішування досить простий. В червону фарбу додайте просто 20-25% чорного і добре перемішайте. Ви можете регулювати сам тон.
 • Якщо ви хочете пограти з кольором, тоді візьміть червону, чорну, коричневу і жовту фарбу. Додайте в червоний відтінок трохи всіх інших. Головне додавайте все кольору фарби окремо, постійно помішуючи. Саме тоді ви побачите, на якій кількості потрібно зупинитися.
Будьте обережні з чорним кольором, він може створити зовсім іншу композицію

Як бачите, на прикладі декількох кольорів ми показали вам, як просто одержати необхідний відтінок червоного кольору самостійно, без фахівців. Потрібно тільки знати, які кольори потрібно поєднувати між собою. Слідуючи простим правилам, ви можете перевершити всі очікування. Головне — не боятися пробувати. Якщо хочете щось неперевершене і не таке, як у всіх, то не бійтеся експериментувати. Адже кожен колір вносить свою родзинку. Але спробуйте тільки з невеликою кількістю фарби.

Відео: Як отримати відтінки червоного і інші кольори з трьох основних кольорів?