Як отримати чорний колір при змішуванні фарб?

В даній темі ми розглянемо, які змішати фарби для чорного кольору.

Отримати будь-який хроматичний колір і відтінок можна з допомогою змішування 3 базових кольорів. І ключові правила таких сполук знає практично кожен школяр. Але ось отримати чорний колір часом не завжди виходить. Точніше більшість з нас навіть не знає належної комбінації. Тому ми хочемо розібратися в підборі правильних фарб для твору чорного кольору.

Які фарби потрібно змішати, щоб отримати чорний колір?

Сам по собі чорний відтінок є дуже популярним і затребуваним практично в будь-якій життєвій галузі. Хоча часто йому присвоюють траурність і скорботу, але саме цей тон передає елегантність, зрілість і мудрість. Так і будь-який мистецький твір набуває завершеного вигляду саме в чорній композиції. Але ось отримати чорний колір не так просто.

Важливо: Чорний колір відноситься також до 3 базовим квітам, які протилежні яскравим і кольоровим відтінкам. А назву вони носять — ахроматичні кольору або безбарвні. І цю трійку очолює чорний, білий і всілякий сірий тон.

Без чорних пігментів вивести насичений чорний неможливо

Звучить парадоксально, що чорний вважається безбарвним колером. Адже насиченості у нього хоч відбавляй. Але ахроматичних тоном він виступає з-за спроможності поглинати інші кольори та їх промені. А також такий колер неможливо вивести шляхом змішування будь-яких звичних комбінацій. Навіть якщо ви будете використовувати вторинні або третинні фарби.

Але є невеликі хитрощів, що допоможуть відтворити максимально близькою чорного колеру колір

  • Найпоширеніший варіант – це скомпонувати синій, червоний і жовтий. Пропорції потрібно брати в рівних процентних співвідношеннях. Але врахуйте, що кожна фарба по-своєму задасть відтінок чорного кольору. Правда, якщо придивитися, то він буде більше схожий на дуже темний коричневий тон або темну охру.
  • Експерименти ніколи не припиняються, а більш насичений чорний колір вийде, якщо ви змішаєте пурпурний, жовтий і блакитний.
  • Секрет в тому, що ці кольори при змішуванні пігментів зроблять інші основні кольори. А саме зелений, червоний і синій. Саме ця композиція зможе зробити дуже реалістичний чорний колір.
Сама вдала композиція з відтворення чорного кольору
  • Також за подібною схемою будуть діяти коричневий, синій і фіолетовий колір. Але це вже комбінації складних кольорів, які попередньо також необхідно виводити. А в основі йде все ті ж базові кольори, за які вище ми казали. Але зате підсумковий відтінок буде максимально чорним. До речі, цю трійку можна групувати за два кольори між собою, щоб отримати різної насиченості чорний колір.
  • Такі вторинні кольори, як коричневий і сірий, передадуть з неймовірною точністю чорний колір. Адже сірий також відноситься до ахроматичною групі і може поглинати. Природно, брати їх потрібно максимально темними і в рівних пропорціях.

Важливо: Натуральний чорний колір проводиться на основі сажі та графіту. І запам'ятайте – ні один пігмент не зможе повністю відтворити чорний колір. А заковика в тому, що чорний – це відсутність світла, адже всі пігменти повністю поглинаються. А ні один яскравий відтінок не здатний повністю відбивати промені.

Не бійтеся експерименту — кожна композиція зробить різний відтінок

Є ще кілька способів, що допоможуть зробити дуже близький до чорного колеру тон

  • Поглинання відбувається від контрасту. Тому беремо протилежні по колірному колі кольори. Наприклад, червоний і зелений. В результаті вийде дуже брудно-коричневий, який буде схожий з чорним кольором. Але врахуйте, що багато червоного тону може зробити відтінок в бік коричневого кольору.
  • За такою ж схемою діє суміш помаранчевої і синьої фарби. Але в цьому питанні потрібно вловити слабкий пігмент помаранчевого кольору і насичений відтінок синього. Пропорції вже вам потрібно підбирати, відштовхуючись від яскравості кольору. Але синій повинен переважати.
  • Якщо ви в 60% фіолетової фарби додасте 40% жовтого кольору, то в результаті отримаєте чорний колір. Але вводите жовтий поступово. Якщо додасте відразу, то може вийде чорний колір із зайвою сірим відливом.
  • Також отримати чорний колір можна при комбінуванні всіх кольорів з вашої палітри. Зелений, фіолетовий, сірий, червоний або синій — допоможуть зробити чорний фон. Ну, світлі відтінки вводити не варто, оскільки буде просто брудний сірий колір, що буде лише близький до чорного відтінку.
  • Щоб зробити отриманий відтінок чорного кольору будь-яким шляхом більш насиченим, додайте краплю «берлінської лазурі». Це дозволить досягти такого кольору, мов нічне небо.
Комбінування всіх кольорів

Важливо: Для посилення отриманого кольору не завадить додавати паленої умбри, яка має насичений коричневий тон, або ультрамарин. А в ідеалі – внесіть пару грам сажі, тоді ви точно отримаєте справжній чорний пігмент.

Як бачите, чорний колір дійсно ахроматичний і унікальний, адже жодна композиція не зможе передати його соковитість і насиченість. Але досягти максимальної близькості – цілком можливо. Головне – не бійтеся експериментувати і змішувати нові поєднання. Але невелика порада – відразу ж робіть потрібну кількість фарби, оскільки повторити заново будь-відтінок чорного кольору неможливо.

Відео: Як змішувати фарби, щоб одержати чорний колір?