Яка найближча до Землі планета? Що ближче до Землі, Марс чи Венеру? Чи можливе життя на Марсі і Венері?

Найближчі планети до Землі.

Після того, як з'явилися перші потужні телескопи, почалося вивчення сусідніх планет, а також зірок. Астрономи регулярно спостерігали за небесними тілами, цікавилися, чи є життя на інших планетах і зірках, які знаходяться неподалік від Землі. У цій статті ми розповімо про найбільш близьких планетах, які знаходяться недалеко від Землі.

Яка найближча до Землі планета?

За науковими даними вважається, що максимально близько до Землі знаходиться Венера. Саме мінімальне відстань становить 38 млн км. Таку відстань спостерігається у випадку, коли планети стають один за одним. По мірі руху планет навколо Сонця, кожна по своїй орбіті, відстань збільшується.

Венера

Цікаві факти:

  • Дуже часто Венеру називають сестрою Землі, тому що щільність планет, а також їх розмір схожі, тому що це планети земного типу і складаються з твердих речовин. Але незважаючи на те, що Венера найближча до Землі планета, вона вивчена недостатньо. Це обумовлено дуже агресивним кліматом на поверхні планети.
  • Справа в тому, що практично всі літаючі об'єкти і супутники, які передають характеристики планет на Землю, не отримують зображення з поверхні, з-за наявності кислотних хмар. Атмосфера на планеті дуже агресивна, з-за того, що є діючі вулкани, кратери. Завдяки цьому, середня температура на поверхні складає 400 градусів за Цельсієм. Це значення висока, що повністю відкидає наявність життя на планеті.
  • Вважається, що у Венери немає ніяких супутників. Але не раз висувалася гіпотеза про те, що до певного часу саме Меркурій був супутником Венери. Потім, з якоїсь причини, зійшов зі своєї орбіти і змінив напрямок руху. Ця гіпотеза пояснила б, те, що на Венері дуже висока температура. До якогось певного моменту, вона могла бути цілком стерпний для життя, такий як на Землі. Але після резонансу і розриву зв'язків між Меркурієм і Венерою, атмосфера на них істотно змінилася, ставши непридатною для життя.
  • Венера зовні схожа з землею, але за своїми характеристиками вона досить недоброзичлива. Тут також спостерігаються часті виверження вулканів, йдуть кислотні випари, які заважають розглядати планету за допомогою дослідницьких апаратів. Багато дослідницькі прилади намагалися проникнути на планету. В умовах кислотних хмар більшість з них руйнувалася.
Венера

Другий максимально близькою планетою є Марс. У максимально наближеною точці відстань до Землі становить трохи більше 40 млн км. При цьому Марс вивчений набагато краще, ніж Венера, з-за того, що атмосфера дещо інша і дозволяє висадку на поверхні різних літаючих об'єктів. Вже не одна експедиція була відправлена на Марс. Але як і раніше жити на Марсі досить складно. Бо присутня величезна кількість вуглекислого газу, який не дозволяє людині дихати на його поверхні.

Особливості Марса:

  • Вчені вважають, що на Марсі цілком могла коли-то життя, бо ця планета максимально близька за своїм складом і особливостями до Землі. Хоча теж є кілька войовничою.
  • Справа в тому, що наші предки намагалися розгледіти цю планету, бачили величезна червона пляма, тому й назвали її войовничою. Хоча насправді планета дуже спокійна, тиха. Червоний колір поверхні надає окис заліза, його там дуже багато.
  • Завдяки сильному вітрі і високою розрідженості атмосфери, виникають сильні пилові бурі, що піднімають цю червону пил вгору. Під товщею льоду виявлені залишки води. Тому цілком можливо, що тут колись були і будуть живі організми. Тому що водне середовище досить сприятлива для розвитку живих організмів. З-за високого вмісту окису вуглецю життя на даний момент тут неможлива. Може бути з часом щось зміниться і Земля успішно колонізують Марс.
Войовнича планета

Чи можливе життя на Марсі і Венері?

Однією з особливостей Венери і Марса є те, що ці планети обертаються досить повільно. Венера дійсно дуже повільно рухається навколо своєї осі. Доба на ній складають стільки, скільки у нас цілий рік.

Незважаючи на те, що Марс і Венера істотно відрізняються між собою і є найближчими сусідами Землі, на даний момент життя на них практично неможлива. Тому що на Венері середня температура становить понад 400 градусів, а на Марсі -80. Найцікавіше що на Войовничої планеті, точно також як і на землі, в області Північного полюса, спостерігається зниження температури до -150 градусів, а на Екваторі вона досягає -50.

Незважаючи на величезну товщу льоду, тут можливий розвиток якоїсь життя. Тому як на Землі навіть на Північному полюсі, у величезній мерзлоті товстого льоду виявлені мікроорганізми, які цілком можуть існувати в умовах настільки низьких мінусових температур.

Земля і Венера

На даний момент Венера і Марс навряд чи придатні для звичайного життя, як на Землі. Бо атмосфера цих планет досить агресивна. Особливо це стосується Венери. Тут висока температура, а також повітря насичене різними агресивними речовинами, які вдихати неможливо. На Марсі ж недостатньо кисню і низька температура.

Венера

Зараз вчені в достатній мірі вивчили планети земної групи й ті, які знаходяться в області Сонячної системи. Бо так як життя на найближчих планетах є малоймовірний, зайнялися пошуком екзопланет, на яких жити цілком можливо. Але вони знаходяться досить далеко від Сонячної системи, тому дістатися туди практично неможливо. Може бути через кілька тисяч років наші нащадки зможуть дістатися до однієї з екзопланет і подружитися з її жителями.

ВІДЕО: Планети близькі до Землі