Як отримати темно-зелений колір шляхом змішування фарб?

В даній темі мова піде за темно-зелений колір, отриманий шляхом змішування фарб.

Як отримати потрібний колір за допомогою змішуванні фарб – питання, яке нерідко хвилює початківців художників і дизайнерів, які перебувають у творчому пошуку. Але не завжди можна знайти на нього правильну відповідь у літературі, а власні експерименти часом виявляються не зовсім вдалими. Адже складно відтворити уявний тон. Тому в цьому матеріалі ми хочемо розібрати комбінування кольорів для отримання темно-зеленого кольору.

Як отримати темно-зелений колір шляхом змішування фарб?

Причина невдач часто криється в тому, що деякі фарби при змішуванні дають реакції, з-за яких кольору втрачають свою первісну яскравість або зовсім здобувають несподіваний відтінок. Але не варто зневірятися, адже шляхом експериментів можна вгадати потрібну комбінацію, а ми вам у цьому допоможемо. Розглянемо різні варіанти на прикладі отримання темно-зеленого кольору.

Темно-зелений колір – це колір мудрості і глибоких роздумів, що уособлює життєвий досвід. До нього тяжіють люди, що знаходяться в зрілому віці, пізнали сенс життя і знають собі ціну. Цей колір сприяє грошей та удачі. Згадайте темно-зелене сукно в казино або на більярдному столі.

 • Найпростіший спосіб отримати темно-зелений колір – це до звичайної зеленій фарбі поступово домішувати чорний колір, що зазвичай не перевищує 0,5 частини. В залежності від кількості доданої чорної фарби та від первісного напрямку зеленого кольору, можна отримати різні його відтінки.
Найпростіший метод

Всі відтінки темно-зеленого кольору містять домішка чорного відтінку, тому їх можна умовно розділити на шість груп

 • Насичено-темний коричнево-зелений – єдиний теплий тон темно-зеленої фарби, який досягається не тільки додаванням чорного кольору, але і незначним додаванням червоного або жовтого кольору.
  • Також він повторюється за схемою 1 частки жовтого, 2 частки синього і 0,5 частки коричневого кольору.
 • Хвойний – глибокий зелений колір, що досягається шляхом змішування чорного з незначним попереднім додаванням жовтого кольору.
 • Простий темно-зелений тон – це суміш зеленого і чорного, як ми вже згадували.
 • Малахітовий темний відтінок зеленого досягається змішуванням чорного з зеленим з незначним додаванням синього кольору.
 • Колір темний хакі – крім змішування чорного, потрібний відтінок досягається додаванням червоного і сірого кольорів.
 • Темний сіро-зелений колір – досягається шляхом змішування зеленого, чорного кольору додаванням сірого.
Колірний круг для отримання темно-зеленого відтінку
Запам'ятаємо кілька важливих правил для отримання темно-зеленого кольору з вихідного зеленого:

 • чим більше ми додаємо чорної фарби, тим одержуваний колір стає темнішим;
 • чим більше червоного, тим колір тепліше;
 • чим більше синього, тим колір холодніше.

Всі відтінки темно-зеленого кольору в композиції добре поєднуються зі світло-зеленими відтінками, які надають йому глибину і строгість. Крім цього можливе поєднання темно-зеленого кольору з бежевим, сірим, жовтим, коричневим, золотим.

Як бачимо, отримати темно-зелений колір дуже просто, головне вловити потрібний відсоток для відтворення необхідного відтінку. І на завершення – ніколи не бійтеся експериментувати, але робіть це з незначною кількістю фарби. Хоча не завжди вдається знову повторити пройдений шлях, це ви також повинні враховувати.

Відео: Як отримати темно-зелений колір і його різні відтінки змішуванням фарб?