Як змішувати фарби, щоб отримати потрібний колір: таблиця

Змішування фарб завжди було цікавою темою. Сьогодні ми дізнаємося, як правильно змішувати фарби і отримувати потрібні кольори.

У новачків в світі дизайну і малювання завжди з'являється багато питань з приводу правильного змішування кольорів. Існує кілька головних відтінків, які дозволяють створювати різні кольори при грамотному поєднанні. В основному ця необхідність проявляється, коли стає мало однієї фарби і треба терміново її використовувати. Для отримання нового кольору зазвичай використовується від двох кольорів.

Як правильно змішувати фарби для отримання потрібного кольору: правила, таблиця

Важливо сказати, що змішувати фарби не складно, а от домогтися потрібного відтінку може бути важкувато. Іноді фарби дають несподівану реакцію, що може сильно вплинути на підсумковий результат. Наприклад, колір вийде темніше, ніж потрібно, або він втратить тональність і буде сірим.

Ще один цікавий факт — синій і червоний можна змішати з інших забарвлень, але зате їх можна активно використовувати в різних комбінаціях.

Змішування фарб

Щоб отримати деякі кольори, досить використовувати такі фарби:

  • Рожева. Цей колір виходить з освітленого червоного. Для цього треба розбавити його білим кольором. Щоб вийшов яскравий колір, зробіть побільше червоного. Додаючи різну кількість білого, можна управляти тональністю.
  • Зелена. Поєднання жовтого, синього і блакитного допоможе добитися потрібного кольору. Якщо хочеться, щоб відтінок був схожий на оливковий, то візьміть зелений і жовтий, а ще буде не зайвим додати трохи коричневого. Світлі тони виходять, якщо замість коричневого взяти білий.
  • Помаранчева. Виходить, якщо змішати жовтий і червоний. Чим більше присутня червоного, тим яскравіше виходить відтінок.
  • Фіолетова. Такий колір виходить з червоного і синього, але тільки треба використовувати їх в різній кількості. Поиграйтесь з ними, додайте білого і у вас вийде велика гамма відтінків.
  • Сіра. Є безліч варіантів, але для отримання основного кольори треба змішувати білий і чорний колір.
  • Бежева. Забарвлення часто застосовується для створення портретів. Щоб вийшов потрібний відтінок, треба коричневий розбавляти білим, поки не вийде потрібний колір. Щоб він був яскравіше, можна додати трохи жовтого.

Не всі знають, але чим ближче кольору розташовані на панелі, тим більше схожі їх тони. Відповідно, при змішуванні виходить цікавий і дуже хороший результат.

Щоб знати, як змішуються ті або інші кольори, вам допоможе невелика табличка:

Таблиця змішування кольорів

Відео: Урок малювання аквареллю. Як правильно змішувати фарби? Теорія кольору. Вчимося малювати разом!