Молитва, Акафіст «Невипивана Чаша» перед іконою Пресвятої Богородиці: від чого допомагає? Молитва «Невипивана чаша» перед іконою Пресвятої Богородиці від пияцтва: слова молитви

У даній статті ми розглянемо детальну інформацію про ікони «Невипивана Чаша». Ви дізнаєтесь, для яких потреб вона використовується і як правильно перед нею молитися.

На сьогоднішній день такі недуги, як алкоголізм, наркоманія і куріння є досить поширеними. Величезна кількість людей страждають від своїх згубних пристрастей, тим самим завдаючи біль собі і своїм близьким. Боротися з такими звичками можна по-різному, проте, самим дієвим способом вважається молитва і віра.

Молитва до Пресвятої Богородиці перед іконою «Невипивана Чаша» від пияцтва: історія

Перш ніж говорити про силу цієї молитви, трохи часу приділимо історії її появи і самої ікони «Невипивана Чаша».

 • На цій іконі зображена Божа Матір разом з Богонемовлятом. І він, і вона підносять руки вгору, при цьому Богонемовля стоїть на Чаші. Саме про цю Чашу і йде мова в молитві.
Ікона

Ікона Божої Матері «Невипивана Чаша» з'явилася перед людством вельми цікавим чином, про це свідчить наступна історія:

 • Колись давно, приблизно в 1878 р. в Тульській губернії стався досить дивний випадок. Жив там на той час вже літня людина, шановний в молодості солдатів. На той час чоловіка мучила пристрасть до алкоголю. Незважаючи на вік, чоловік пропивав усі свої гроші, заощадження, виносив все, що було в хаті, аби порадувати себе черговою пляшкою.
 • В результаті у нього відмовили ноги, він ослаб, але згубну звичку так і не кинув. В одну з неспокійних ночей чоловік побачив сон, в якому до нього звернувся чернець. Схимник сказав пенсіонеру вирушати в місто Серпухов, в монастир Владичиці Богородиці і відслужити перед іконою «Невипивана Чаша» молебень. Це, за словами ченця, повинно було повернути силу і здоров'я вже зовсім слабкій людині.
 • Виходячи з свого стану пенсіонер відмовився і думати про якусь поїздку, та й грошей у нього на це не було. Однак старець знов і знов приходив у її сни і вже більш грізним голосом наказував зробити поїздку. Тоді хворий літній чоловік твердо вирішив потрапити в той монастир і буквально рачки поповз до нього.
Невипивана чаша
 • Прийшовши в монастир, він розповів про свої сни і попросив відслужити молебень перед іконою «Невипивана Чаша». Однак такий проханням чоловік здивував служителів монастиря, адже вони не розуміли про який такий іконі йде мова. І тільки через деякий час хтось в монастирі припустив, що цією іконою може бути та, яка висить на проході до приміщення, в якому зберігається різна церковне начиння. Коли ченці взяли передбачувану ікону в руки і подивилися на її зворотний бік, то були здивовані, адже там було написано «Невипивана Чаша». Так ікона з'явилася перед людьми.
 • Повернувшись з поїздки, раніше пив чоловік повністю зцілився і душею, і тілом. Саме після цього випадку ікона знайшла своє визнання і якщо можна так сказати, популярність.
 • Величезна кількість людей, які страждали від алкоголю, родичі таких людей стали приїжджати в монастир, щоб поклонитися іконі і попросити її допомоги чи подякувати за неї.
 • Далі доля ікони складалася по-різному, її переміщали, відновлювали і т. д. Але люди й досі, поклоняються їй і моляться перед нею про здоров'я тих, хто страждає згубними звичками.

Молитва до Пресвятої Богородиці перед іконою «Невипивана Чаша»: від чого допомагає?

Як вже було сказано раніше, на ікони «Невипивана Чаша» зображена Пресвята Богородиця з Богонемовлям, який стоїть на Чаші. Ця Чаша вважається джерелом здоров'я, сили, радості і всіх інших благ.

 • Прийнято вважати, що слова цієї молитви можуть зцілити, позбавити людину від багатьох губящих вад. Наприклад, від проблеми, яка нищить сім'ю, життя, здоров'я і т. д.
 • Також молитва здатна зцілити людину від таких недуг, як пияцтво, наркоманія і сигаретна залежність.
 • Більше того, слова молитви надають позитивний вплив на життя людини, її світогляд, вони наставляють його на праведний шлях.

Молитва має силу у таких випадках:

 • Якщо людина, що страждає алкоголізмом, не визнає своєї проблеми і не бажає лікуватися. Тоді його рідні можуть молитися про нього, про його здоров'я і зцілення.
 • Коли людина розуміє, що «хворий» і бажає зцілитися. В такому разі він може вимовляти молитву сам або ж за нього можуть молитися родичі.
 • Молитва може бути допоміжним дією при основному лікуванні у лікарні. У такому разі слова молитви зміцнюють віру людини в його одужання і надають йому сили.
Молитва до ікони має величезну силу

Також досить часто виникає питання: «А хто саме може просити допомоги у Пресвятої Богородиці, вимовляючи слова цієї молитви?». Відповідь на питання досить простий:

 • Абсолютно не важливо сам «хворий» молиться про своє одужання або за нього це робить хтось інший. Найважливіше з яким посиланням вимовляються слова. Якщо той, хто молиться людина щиро вірить у силу молитви, вона обов'язково допоможе. Наміри повинні бути щирими і чистими.
 • Тобто, людина, що страждає алкоголізмом, і т. д. може сам молитися за себе чи за нього можуть молитися його рідні, наприклад, діти, батьки, хрещені батьки і т. д.

Молитва до Пресвятої Богородиці перед іконою «Невипивана Чаша»: слова молитви

Слова цієї молитви мають величезну силу, однак, важливо пам'ятати, що не все залежить виключно від вимовлених слів і допомогу Пресвятої Богородиці не відчувається відразу після виголошення молитви. Важливо розуміти, що для одужання, лікування від згубних звичок потрібен час і терпіння, як того, хто цими звичками «хворий», так і тих, хто молиться про його здоров'я. Щоб слова молитви допомогли важливо вірити в їх силу, не опускати руки і чекати.

Текст молитви читайте на картинці нижче.

Текст молитви

Акафіст.

Цей Кондак читають тричі, потім вимовляють слова молитви, яка стоїть спочатку Акафісту.

На жаль, алкоголізм та інші шкідливі звички на сьогоднішній день є бичем нашого суспільства. У боротьбі з ними, як кажуть, всі засоби гарні. Тому не варто нехтувати молитвою, однак, молитися треба тільки щиро вірячи в силу вимовлених слів, інакше результату не буде.

Відео: Для чого читають молитву «Невипивана Чаша»?