Чим підживити розсаду капусти для зростання після висадки в грунт добрива, народні засоби. Підживлення капусти у відкритому грунті після посадки

Доброго врожаю на своєму городі можна домогтися, доглядаючи за своїми овочами на кожен стадії їх розвитку. Допомогти розсаді перетворитися в соковиті і смачні качани можна з допомогою спеціальних підживлень. І про те, як це зробити, ми розповімо нижче.

Зміст

Добриво для капусти білокачанної

Капуста — це овочева культура, яка добре пристосувалася до умов нашої країни. З неї можна приготувати безліч страв, і вона давно і з успіхом вирощується на всій території Росії. І якщо ще кілька десятків років тому в якості поживних елементів для цієї культури використовувалася в основному органіка, то сьогодні, з допомогою хімічної промисловості, були розроблені кілька підживлень, які здатні забезпечити багатий врожай навіть при вирощуванні цього овоча навіть в умовах крайньої півночі.

Вітчизняні ентузіасти з успіхом використовують для вирощування великих і соковитих качанів такі органічні добрива гній, зола і курячий послід. А в якості мінеральних підгодівель для цієї рослини в нашій країні дуже популярні суперфосфат, нітрофоска і аміачна селітра.

Коли перша підгодівля капусти

Перше внесення добрив повинно відбутися після висадки розсади цього овочевого рослини з розсадних ящиків в грунт. У цей період бадилля потребує нарощування маси і їй необхідні азотовмісні добавки.

Ще до цієї стадії, досвідчені городники наповнюють лунки для капусти спеціальними живильними сумішами. Особливо важливий цей етап вирощування цієї культури якщо грядки не були належним чином підготовлені з осені.

В такому разі, перед висадкою капусти необхідно приготувати комплексну суміш, що складається з:

  • Перегною (500 г) можна замінити компостом
  • Суперфосфату (1 ч. ложка) можна замінити нітрофоскою
  • Деревної золи (1-2 ст. ложки)

Таку суміш потрібно внести в кожну лунку, куди буде посаджена розсада цієї рослини.

Підживлення розсади капусти після пікіровки

Сьогодні все більше городників відмовляються від такого процесу як пікірування розсади. По-перше, не всі рослини здатні її добре перенести. А, по-друге, це витратний за часом процес. Без якого можна обійтись і, при цьому, виростити багатий урожай.

Однак, якщо ви використовуєте пікіровку в своєму арсеналі, то обов'язково повинні після його проведення підгодувати розсаду. Для цього можна використовувати суміш аміачної селітри (3 г), хлористого калію (1 г) і суперфосфату (4 р).

Чим підживити капусту після висадки в грунт?

Якщо лунки були підготовлені вищеописаним способом, то вносити добрива можна не раніше, ніж через 25-30 днів після її висадки. Але, якщо ви цього не зробили, то обов'язково підгодуйте капусту через 10 днів після висадки на грядки.

Грядки на городі

Перша підгодівля повинна стати джерелом азотистих добрив і бути спрямована на прискорення зростання рослини. Представляємо вам кілька видів добрив, які можна використовувати в якості першої підгодівлі:

  • Коров'як (500 мл) розведений у воді (10 літрів)
  • Аміачна селітра (1 коробок) розведене у воді (10 літрів) – використовується для обприскування капусти (позакореневе підживлення)
  • Гумат калію (20 г) розведений у воді (10 літрів)
  • Зола (200 г) і суперфосфат (60 г) розведені у воді (10 літрів)
  • Сечовина (10 г), хлористий калій (10 г) і суперфосфат (20 г) розведені у воді (10 літрів)

Під кожен саджанець капусти необхідно вилити по 500 мл одного з перерахованих підживлень.

ВАЖЛИВО: Якщо грунт на ваших капустяні грядки кисла, то в неї потрібно внести крейда, гашене вапно або золу з розрахунку 2 склянки на 1 квадратний метр. Така обробка грунту дозволить зробити її придатною для вирощування овочів і знизить рис розвитку такого захворювання як килу.

Для повноцінного розвитку капусти їй необхідні фосфорні добрива. Адже недолік цієї речовини призводить до згубних наслідків, які можуть прямо вплинути на поганому врожаї цієї овочевої культури. Першими ознаками нестачі фосфору є потемнілі листя з яскраво-пурпуровими краями. Формування качана відбувається довше звичайного.

Здорові качани

Найбільш популярною органічною добавкою, для відновлення необхідного рівня фосфору є кісткове борошно. Це перероблені кістки великої рогатої худоби, які багаті не лише фосфором, а й багатьма біологічно активними добавками. Кісткове борошно застосовується для підживлення всіх видів сільськогосподарських культур і в тому числі капусти.

Кісткове борошно не використовується для миттєвої підживлення. Але, її можна внести на грядки за 2-3 тижні до висадки на них розсади.

Ще одним популярним фосфорним добривом є гідрофосфат амонію (діамофоска). Це концентроване добриво, яке не тільки поліпшує розвиток і формування великих качанів, але і здатне вплинути на смак цього популярного овоча. При цьому, така добавка не містить нітрати і має відносно невелику вартість.

Гідрофосфат амонію вносять в грунт перед посадкою капусти з розрахунку 5 – 10 г на 1 м2.

Найбільш популярним фосфорним добривом, яким користуються велика кількість вітчизняних городників, є суперфосфат. Ця підгодівля містить такі корисні для рослин сполуки як монокальций фосфат, сірка, фосфорна кислота, магній і інші елементи. Суперфосфат використовують для зміцнення імунної системи городніх культур та підвищення їх врожайності.

Найчастіше суперфосфат (50 – 100 г) розводять у воді (10 літрів) і поливають їм рослини під корінь.

Суперфосфат гранульований

Деякі корисні елементи фосфорних добрив засвоюються рослинами досить важко. Тому, більшість таких підживлень вноситься в грунт восени. Взимку вони збагачують верхній шар грунту і готують її для висадки культурних рослин.

Підгодівля цвітної капусти і звичайної у відкритому грунті дріжджами

Дріжджі можна застосовувати не тільки в кулінарії або у складі косметичних засобів, але і на городі. У них входить багато корисних елементів, вітамінів і амінокислот. Дріжджі допомагають розсаді впоратися з багатьма хворобами і пережити пересаджування у відкритий грунт. З допомогою дріжджів можна активувати ріст кореневої системи і поліпшити загальний склад грунту на грядках.

ВАЖЛИВО: При всіх своїх перевагах, дріжджі здатні зменшити кількість калію і кальцію в грунті. Тому підгодівлю ними потрібно поєднати з внесенням в грунт золи або подрібненої шкаралупи курячих яєць.

Вносити дріжджі необхідно через 20 днів після першої підгодівлі. Для цього в теплій воді (1 літр) розводять сухі (200 г) дріжджі і цукор (1 ч. ложку) і дають настоятися 2 години. Після додають ще десять літрів і поливають (по 300-400 мл) рослини під корінь.

Чим підживити капусту для зростання народними засобами?

Капуста чутлива не тільки до «магазинним» добривам, але і до живильних сумішей, приготованих на основі народних засобів. Цю овочеву культуру можна підгодувати борною кислотою. Для цього порошок (1 ч. ложка) розводять в окропі (1 склянку) і ретельно перемішують. Концентрат розводять у воді кімнатної температури (10 літрів) і обприскують ним листя цієї рослини. Найкраще обприскування на основі борної кислоти проводити для стимуляції росту цієї культури в першій частині липня.

Борна кислота для рослин

Також для вищеописаної мети можна використовувати харчову соду. Вона запобігає розтріскування качанів на грядках і дозволить їм краще зберігатися. Соду (20 г) розчиняють у відрі води і поливають таким розчином капусту на грядках.

Дуже гарним джерелом корисних поживних речовин є молода кропива. Цим пекучим рослиною набивають ємність і заливають водою. Через 3-4 дні, отриманий настій розводять водою (1:10) і поливають капусту.

Багатим джерелом азоту є нашатирний спирт. У відро води додають 3 столових ложок цієї речовини, перемішують і поливають капусту (по 100-150 мл) під самий корінь. Нашатирний спирт необхідно використовувати для першого підживлення капусти.

При нестачі капустою калію її можна полити банановим настоєм. Для цього в ємність до країв набивають шкурки цього жовтого плода і заливають водою. Через 3-4 дні настій проціджують і поливають їм капустяні грядки.

Якщо причиною поганого розвитку капусти є нестача фосфору, то її можна мінімізувати, приготувавши підгодівлю цієї рослини зі свіжої риби. Для цього рибу подрібнюють і закопують невелика кількість такої маси між кущами капусти.

При дефіциті кальцію в грунт під капустою необхідно внести яєчну шкаралупу. Також поліпшити структуру грунту і внести в неї необхідні речовини можна з допомогою картоплі. Його нарізають на невеликі кубики і вносять в ямки перед посадкою розсади відкритий грунт.

Підживлення розсади капусти сечовиною

Сечовина, це хімічна сполука, яка спочатку було виведено з продукту життєдіяльності людини. Сьогодні добриво виробляють сечовину з білка ссавців і деяких риб. Ця підгодівля є постачальником азоту для рослин і використовується городниками для прискорення набору зеленої маси рослинами.

Для підживлення сечовиною розведіть це речовина (30 г) на відро води і внесіть підживлення під кожен кущик по 500 мл

Чим підживити капусту для формування качана?

Для формування великого і соковитого вилка використовують комплексні сполуки на основі коров'яку. Для це частина свіжого гною змішують з п'ятьма частинами води. Через два дні в розчин додається ще п'ять частин води.

Добриво для овочів

Перед поливанням капусти у кожне відро такої підгодівлі вноситься суперфосфат (30 г). Під кожну рослину потрібно влити 1,5 літра такого підживлення. Для ранньостиглих сортів її проводять у липні, а для пізньостиглих в серпні.

ВАЖЛИВО: Якщо ви хочете, щоб качани не тріскалися, то намагайтеся поливати їх під самий корінь. Ще краще, використовувати для цієї мети крапельне зрошення. Вода, що застоюється в листі, призводить розтріскування вилка і може стати причиною ураження цього овоча гниллю.

Чим підживити пізню капусту в серпні?

Пізньостиглі сорти в серпні можна підгодувати нітрофоскою. Її (1 ст. ложка) розводять у воді (10 літрів) і поливають по 5-8 літрів на кожен квадратний метр грядок. Ця комплексна підгодівля, що містить три основних елемента: азот, калій і фосфор. З її допомогою можна забезпечити капусту всіма необхідними мікроелементами і прискорити формування її качанів.

Відео. Деякі хитрощі для вирощування великих качанів