Заспокійливе для дітей з 2 років: лікування лікарськими травами і фітопрепаратами, гомеопатичними і медикаментозними заспокійливими засобами, народними заспокійливими засобами. Корекція дитячої поведінки в 2 роки

Якщо ваша дитина дуже активний — це звичайно ж добре, але бувають ситуації, коли така поведінка вимагає коректування. Для заспокоєння дитини слід знати, які препарати допустимі для використання.

Не зовсім сформована дитяча нервова система може в будь-якому віці стати причиною примхливого і плаксивої настрою. Батькам досить важко зберігати самовладання при надмірної збудженості та дратівливості дитини.

Призначати ліки маленькій дитині може тільки лікар, ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. Батьки повинні нести відповідальність за прийом будь-якого, навіть самого простого препарату. Дитяче заспокійливе допоможе знизити надмірну збудженість, запобіжить порушення сну і розслабити м'язову напругу.

Різновиди заспокійливих засобів для дітей від 2 років

Якщо в одного малюка такі прояви бувають дуже рідко, то в інших можуть повторюватися щодня протягом певного періоду. В такому випадку не варто робити раптові висновки про психічний розлад. Завдання батьків допомогти малюкові, виявити причину такої поведінки. А для цього дуже важливо дотримуватися розпорядку дня і уникати зовнішніх подразників. Вразлива дитяча психіка може гостро реагувати на взаємини з дорослими, на нову обстановку в дитячому закладі, на взаємини з однолітками.

Коли ситуація виходить з-під контролю, батькам необхідно вдатися до допомоги фахівця. Тривалий невроз має ряд неприємних наслідків. Якщо психолог може допомогти вам порадами, то педіатр швидше за все, порекомендує вам вживати заспокійливі препарати.

Дитяча збудженість контролюється роботою головного мозку. Тому при необхідності заспокоїти дитину, використовуються препарати з областю дії саме на цей орган.

Заспокоюємо дитини

У медичній практиці популярністю користуються найбільш ефективні методики:

 • Лікування лікарськими травами.
 • Лікування ліками з заспокійливим ефектом.
 • Лікування за допомогою коригування поведінки.

Ще один альтернативний метод – це гомеопатія. Ефективність дії гомеопатичних засобів не доведена, проте таке лікування позиціонується як найшкідливіше. Медики з недовірою ставляться до подібних препаратів. Однак багато пацієнти віддають перевагу саме гомеопатії.

Лікування лікарськими травами і фітопрепаратами

Препарати на рослинній основі викликають найбільшу довіру у батьків. Основна перевага фітотерапії – це відсутність протипоказань і побічних ефектів. Таке лікування застосовується навіть до немовлятам.

Лікування травами також вимагає уважного контролю батьків. Дуже важливо дотримуватися рекомендованих дозувань. Не варто вибирати трави на свій розсуд.

Фітопрепарати представлені у великому асортименті. Для досягнення заспокійливого ефекту найчастіше використовують такі трави як валеріана, м'ята і меліса. Розглянемо дію кожного препарату більш докладно.

 • Валеріана лікарська трава. Препарати з вмістом цієї лікарської трави спрямовані на усунення нервової збудливості і ослаблення м'язових спазмів. Лікувальний ефект досягається завдяки дії алкалоїдів і ефірних масел. Валеріану доречно приймати при відсутності спокійного сну і постійного нервового напруження. Цей препарат не має вікових обмежень.
 • Лікарська трава м'ята перцева. Екстракт м'яти володіє корисною дією як в складі лікарських препаратів, так і у вигляді відвару з сухостою. Заспокійливий ефект досягається завдяки комплексному впливу дубильних речовин, ефірних масел, марганцю і міді. М'ята позитивно впливає на стресове і депресивний настрій.
 • Лікарська трава меліса. Дія меліси дуже схоже з м'ятою. Її основна перевага у великому вмісті біологічно активних речовин, що допомагають нормалізувати баланс кисню в організмі і купірувати судомні стани.
Для заспокоєння

Комплексне лікування вищезазначеними травами представлено у вигляді препарату Персен. Лікування Персеном призначається при підвищеній збудливості і безпричинної дратівливості у дитини. Форма випуску ліки призначена для різних вікових категорій, тому при покупці Персена необхідно уточнювати вік дитини.

Найбільш зручна форма вживання лікарських трав – це трав'яні чаї. Заварювання гранульованих або пакетованих чаїв допомагає дотримуватися правильного дозування і не вимагає багато часу для приготування. До складу заспокійливих чаїв додають екстракти м'яти, ромашки, фенхелю, меліси та ін. Вміст фруктози в чаях обмежує їх вживання для малюків.

Деякі педіатри в якості заспокійливих засобів рекомендують Бади. Зміст цих препаратів потребує дотримання строгих рекомендацій, так як в противному випадку, містяться компоненти можуть несприятливо вплинути на перебіг різних процесів у дитячому організмі. Широке застосування серед Бадів отримали краплі Баю-бай. Їх дія спрямована на поліпшення якості сну та підтримку дитячої активності протягом дня.

Баю-бай

Комплекс трав у поєднанні з кислотами сприяють працездатності дітей шкільного віку. Подолати депресивний настрій і підвищену агресію допоможуть краплі Эпам 1000.

Гомеопатичні заспокійливі засоби

В питанні лікування гомеопатичними засобами остаточне рішення залишається за батьками. Лікарі в рідкісних випадках призначають такі препарати. Але якщо ви бажаєте придбати заспокійливе з даної категорії, то вам варто ознайомитися з дією найбільш популярних гомеопатичних препаратів:

 • Валерианхель. Заспокійливе для дітей 2-х років і старше. Препарат випускається у таблетованій формі та рекомендований до вживання при неврастенічних станах і проблемному засипанні. Подібною дією володіє і Нервохель.
 • Нотта і Бебі-сед. Дані препарати рекомендовані для вживання в стресових ситуаціях, носять тимчасовий характер. Активні речовини допомагають впоратися з підвищеним емоційним навантаженням. Рекомендовано до вживання для дітей від 2-х років.
 • Дормикинд. Дитяче заспокійливе рекомендовано для вікової групи від 0 до 6 років. Дія цього кошти направлено на нормалізацію неспокійного сну.
Заспокійливі

Заспокійливі медикаментозні препарати

Ліки седативної дії для дітей приймаються тільки при призначенні лікаря. Великий вибір лікарських засобів має розподіл за віком та показниками, тому призначаються індивідуально. Розглянемо дію деяких препаратів більш докладно.

 • Гліцин. Активна речовина препарату сприяє поліпшенню мозкової діяльності, що дозволяє знизити емоційний фон у дитини. Зниження підвищеної збудливості забезпечує нормальний перебіг сну.
 • Феназепам. Препарат призначається при загострені прояви страху і тривожності, психопатоподібних станах. Феназепам швидко призводить до звикання, тому застосовується тільки при серйозних відхиленнях нервової системи.
 • Мікстура Цитраль. Лікарський засіб володіє заспокійливим ефектом. Найчастіше призначають при тривалому безсонні. З-за наявності в складі натрію броміду, препарат не рекомендується до вживання протягом тривалого періоду.
 • Атомоксетин. Препарат призначається в якості заспокійливого засобу при наявності серйозних показань. Вживання даного засобу не викликає залежності, але приймається тільки під контролем лікаря.
 • Фенібут. Препарат є універсальним заспокійливим засобом для дітей і дорослих. Дія ліків спрямоване на поліпшення розумових процесів, що надає терапевтичний ефект при запамороченнях, тривожних і невротичних станах. Препарат виписується при комплексному лікуванні.
Заспокійливе

Народні заспокійливі засоби

Для того щоб забезпечити дитині якісний сон і пом'якшити психоемоційний стан у ряді випадків достатньо застосування народних способів лікування. Такі методи найменш безпечні для немовлят та дітей молодшого віку.

 • За відсутності алергічних реакцій на запахи рослин, можна під подушку дитини скласти збір заспокійливих трав у тканинному мішечку. Ідеальним стане поєднання ромашки, м'яти і меліси.
Збираємо трави в мішечок
 • Розслабляючу дію надасть тепла ванна перед сном з додаванням відвару трав. Літр трав'яного відвару розрахований на 20 л води. Щоб уникнути пересихання дитячої шкіри, тривалість купання в такій воді не повинна перевищувати 15-20 хв. Дітям до року відвар готується з одного виду трави. Дітям старшого віку ефективніше заварювати трави в комплексі.
 • Ванні процедури з морською сіллю. Цей спосіб оптимально підходить для немовлят. Крім нормалізації сну, такі ванни є профілактикою рахіту. При купанні в солоній воді необхідно виключити потрапляння в очі. Для досягнення бажаного ефекту достатньо 15-хвилинного купання.

Корекція дитячої поведінки в 2 роки

Перш ніж вживати заспокійливі засоби, необхідно відкоригувати важливі моменти в дитячому проведення часу. Кілька нескладних дій дозволять виключити вплив негативних факторів.

 • Відповідально дотримуватися режиму дня.
 • Забезпечити повноцінний денний і нічний сон.
 • Обмеження проведення часу з гаджетами.
 • Щоденна прогулянка на свіжому повітрі.
 • Сприятливий емоційний фон у вашій родині.
Коректуємо поведінка

На поведінку дитини позитивно впливає відвідування дитячих установ. Він навчиться пристосовуватись до нових обставин і контролювати свої емоції. Іноді зміна обстановки викликає стресовий стан, тому батьки повинні коригувати емоційне навантаження.

Причиною виникнення істерик часто служить неправильне розподіл сну. У певному віці дитина може зберігати активність всього кілька годин. Якщо час неспання з якихось причин збільшується, то батьки повинні бути готові до плаксивому і роздратованого настрою малюка. У такому разі найкращі ліки – це сон. Розклад сну для дитини складається індивідуально, залежно від його біоритмів.

Перед сном активні ігри повинні змінитися спокійним заняттям. Виключіть тривале перебування перед телевізором або комп'ютером. Дуже корисно прогулятися перед сном на вулиці.

По мірі росту дитини психоневрологічні розлади змінюють свій характер і тільки в рідкісних випадках проходять, не завдаючи шкоди здоровому організму. Надмірна збудливість може призвести до виснаженості організму, судинних порушень, гіперреактивності, емоційної нестійкості.

Тому безпричинні істерики і порушення сну протягом тривалого періоду часу є вагомою причиною для відвідування фахівця. Лікарі встановлять правильний діагноз і, в разі необхідності, призначать заспокійливі препарати. Для безпеки малюка не вдавайтеся до самолікування.

Відео: Заспокійлива для дітей