Сумісність темпераментів холерика, сангвініка, меланхоліка, флегматика: робота, дружба, любов. З ким уживається холерик, сангвінік, меланхолік, флегматик?

Сумісність темпераментів. З ким ви не зможете ужитися?

Зміст

Характером називають структуру певних психічних і емоційних властивостей, які визначають поведінку чоловіка або жінки у різних життєвих ситуаціях. Саме від характеру людини залежить його працездатність, вміння максимально швидко вирішувати проблеми, знаходити спільну мову з сторонніми людьми.

Сумісність темпераментів холерика, сангвініка, меланхоліка, флегматика: робота, дружба, любов

Сумісність темпераментів

Як ви вже, напевно, зрозуміли абсолютно всі риси характеру в тій чи іншій мірі впливають на поведінку людини. Саме тому іноді близькі і рідні люди перестають розуміти один одного і починають регулярно сваритися. Найнеприємніше в цій ситуації, що є риси характеру, які навіть при сильному бажанні змінити не вдасться.

Зважаючи на це, якщо ви хочете уникнути дрібних недомовок, тоді спробуйте визначити, до якого типу характеру відноситься близька вам людина і по можливості намагайтеся не робити тих вчинків, які свідомо його розбудують.

Сумісність темпераментів:

  • Холерик. На роботі людям з таким темпераментом краще дружити з сангвініками. Так як вони теж досить енергійні, то разом зможуть досить швидко домагатися всіх поставлених завдань. Що стосується дружби і любові, то таким людям краще всього близько до себе підпускати виключно флегматиків. Останні мають досить спокійним і врівноваженим характером, завдяки чому в потрібний момент можуть м'яко остудити запал холерика.
  • Сангвінік. В принципі сангвінік при бажанні зможе ужитися з будь-якою людиною. Його вміння пристосовуватися до нових обставин дає йому можливість плідно співпрацювати і дружити і з холериками, і з меланхоліками. Єдиною сферою життя, в якій він не готовий поступатися, є романтичні відносини. Саме тому чоловіки і жінки, що володіють таким темпераментом, не вживаються з впертими і консервативними флегматиками.
  • Меланхолік. Найкращим союзником меланхоліка вдома і на роботі може стати комунікабельна і енергійний сангвінік, який в потрібний момент вислухає і підставить своє плече. Також цілком спокійно меланхолік може спілкуватися з флегматиком. Неквапливість і спокій останнього будуть надавати позитивний вплив на іпохондрика, тим самим сприяючи тому, щоб він не скоював необдуманих вчинків.
  • Флегматик. Найкращим союзником вдома і на роботі для людей, що володіють подібним темпераментом, є меланхоліки. Вони своєю м'якістю і чутливістю перетворюють холоднокровного флегматика, у людини, який готовий заради близької згорнути гори.

Сумісність холерика з сангвініком

Сумісність холерика з сангвініком

Союз холерика і сангвініка практично завжди приносить хороші плоди. Холерикові, що володіє пробивним характером, досить часто не вистачає сил довести розпочате до кінця і якщо в цей період біля нього виявиться сангвінік, то він у мінімальний час втілить всі задуми в життя. Крім цього, люди, що володіють таким характером, можуть зійтися разом на ґрунті спільних інтересів або хобі.

Займаючись разом улюбленою справою, вони зможуть на час забувати, що вони обидва мають досить цілеспрямованим характером, який періодично призводить до того, що вони починають боротися за пальму першості. Найнеприємніше, якщо холерик не навчиться поступатися сангвініку, то їх дружба досить швидко закінчиться і в результаті вони стануть заклятими ворогами, які завжди будуть шукати привід щоб максимально сильно насолити один одному.

Сумісність холерика з меланхоліком

Сумісність холерика з меланхоліком

Холерики, як правило, дуже запальні, нетерплячі і прямолінійні. І саме ці риси характеру найбільше лякають боязких і недовірливих меланхоліків. З цієї причини союз людей з подібними темпераментами в реальному житті практично неможливий. Так, вони можуть спробувати дружити або жити разом, але з абсолютно полярних характерів у них будуть постійно виникати досить бурхливі суперечки, з яких переможцем завжди буде виходити наполегливий і запальний холерик.

Меланхоліку в такому союзі відведена роль жертви, яка завжди повинна буде погоджуватися з думкою свого опонента. Правда якщо меланхоліку пощастить, і він зустріне незлопамятного холерика, то цілком ймовірно вони зможуть досить добре співіснувати разом. Також такий союз можливий, якщо холерик спробує трохи приборкати свою зайву прямолінійність і вимогливість, і просто буде захищати меланхоліка від різного роду неприємностей. У цьому випадку, можливість відчувати себе сильним і потрібним може зробити людину більш м'яким і терплячим.

Сумісність холерика з флегматиком

Сумісність холерика з флегматиком

Союз людей, що володіють подібними типами темпераменту можна назвати ідеальним тільки в тому випадку, якщо за більш рутинну і відповідальну частину відносин буде відповідати флегматик. У такому разі холерик буде генератором ідей, а флегматик буде людиною, відповідальним за їх втілення в життя.

А, взагалі, краще, щоб в такому союзі кермо правління були саме у флегматика, його незворушність, розважливість і послідовність будуть трохи стримувати нетерплячість і нестриманість холерика і в підсумку він почне менш гостро реагувати на зовнішні подразники.

У разі якщо такий союз проіснує тривалий час, то цілком ймовірно, що людям з такими характерами, вдасться вибудувати дуже теплі і довірчі відносини, які не зможе зруйнувати ні одна велика сварка.

Сумісність сангвініка з меланхоліком

Сумісність сангвініка з меланхоліком

Напевно, ви не раз чули народну мудрість про те, що дві кардинальні протилежності притягуються. Теж можна сказати і про союз сангвініка і меланхоліка. Як показує практика, дві людини володіють абсолютно різними темпераментами досить добре почувають себе разом. Завдяки тому, що меланхолік вміє вчасно замовкнути і піти в сторону, сангвінік у всіх життєвих ситуаціях відчуває свою правоту і це дає йому впевненість у тому, що близька людина дуже добре його розуміє.

Але такий стан справ зовсім не означає що головним в такому союзі є сангвінік. Так як він в силу свого темпераменту не вміє правильно висловлювати свої почуття, то найчастіше саме меланхолік допомагає йому розвивати цю рису характеру. І саме завдяки тому, що два таких людини вміють досить ненав'язливо доповнювати один одного, їх союз завжди виходить дуже міцним, причому все вищеописане стосується як друзів, так і сімейних пар.

Сумісність сангвініка з флегматиком

Сумісність сангвініка з флегматиком

На перший погляд може здатися, що рішучість і іноді зайва ініціативність сангвініків ніяк не поєднується зі спокійним і урівноваженим характером флегматиків. Але на практиці таке поєднання дає дуже хороший результат. Якщо ці дві людини зустрічаються, то, як правило, залишаються вірними один одному до кінця свого життя. У разі якщо у них і виникають якісь сварки або непорозуміння, то вони завжди знаходять в собі сили щоб обговорити ситуацію, що склалася.

Єдиним каменем спотикання в таких відносинах є непереносимість флегматиками критики, тому якщо сангвінік спробує безпосередньо вказати близькій людині на помилки, то швидше за все, той на нього образиться. Зважаючи на це, якщо ви хочете уникнути будь-яких ускладнень у відносинах, тоді намагайтеся подавати критику мінімальними порціями. Що стосується домінантності, то в таких парах практично завжди панує сангвінік, а флегматик намагається залишатися на других ролях.

Сумісність меланхоліка з флегматиком

Сумісність меланхоліка з флегматиком

Меланхоліки по своїй натурі дуже боязкі, соромливі і недовірливі, тому з надійними і спокійними флегматиками вони відчувають себе абсолютно вільно. У разі якщо з людей з такими темпераментами утворюється пара, то їх союз зі сторони виглядає ідеально, особливо якщо жінка має меланхолійним характером. Мужичина поруч з нею відчуває себе справжнім володарем світу, адже вона кожен день захоплюється тим, як він швидко вирішує всі проблеми.

Правда і в такому союзі періодично можуть виникати дрібні сварки. Найчастіше вони з'являються внаслідок того, що меланхолік просто не може зрозуміти в якому настрої на даний момент знаходиться його близька людина і, наприклад, коли він, стомлений, приходить з роботи пропонує йому прогулянку або похід в гості. Найнеприємніше в цій ситуації це те, що флегматик, розсердившись, навіть не розуміє що причиною такої поведінки меланхоліка є його нездатність показувати оточуючим свої емоції.

Два холерики – сумісність: опис

Два холерики – сумісність

У деяких людей холерик асоціюється з таким собі бомбою уповільненої дії, яка вибухає в самий невідповідний момент. Такі люди дуже запальні, нетерплячі, надмірно наполегливі і вимогливі, тому якщо два холерики поселяються під одним дахом, то дрібні сварки відбуваються у них кожен день. Але все ж не треба думати, що чоловіки і жінки, що володіють таким характером, не можуть мати нічого спільного.

Якщо у них будуть спільні інтереси, то вони цілком спокійно зможуть нормально спілкуватися. Як показує практика з двох холериків можуть вийти прекрасні друзі, дорожать своїми відносинами. А от сімейні пари з них виходять дуже рідко і виною всьому їх вибуховою і непередбачуваний характер. З-за того, що холерики не вміють стримувати негативні емоції, скандали в сім'ї відбуваються із завидною регулярністю, причому в результаті кожен залишається при своїй думці.

Два сангвініка – сумісність: опис

Два сангвініка – сумісність

Сангвініки по своїй натурі дуже приємні в спілкуванні люди. Вони легко йдуть на контакт навіть з тими людьми, яких бачать вперше в своєму житті. Їх комунікабельність, оптимізм та енергійність допомагають їм у всьому знаходити плюси і максимально швидко рухатися до поставлених цілей. Такі люди ніколи не будуть критикувати або говорити за спиною гидоти.

Якщо вони побачать, що людина зробила помилку, то постараються вказати на неї максимально тактовно і навіть допоможуть виправити всі наслідки необдуманого кроку. Зважаючи на все це, можна сказати що союз сангвініка і сангвініка просто приречена на довге існування. В силу їх характеру вони в будь-якій ситуації будуть підтримувати одне одного, і робити це будуть навіть розуміючи, що їх близька людина трохи неправий.

Два меланхоліки – сумісність: опис

Два меланхоліки – сумісність

Меланхолік — це глибокий песиміст, який практично завжди перебільшує свої образи і проблеми. А тепер уявіть, що два таких людини будуть дружити або жити разом. Як правило, якщо разом збираються два меланхоліки, то вони просто скаржаться один одному на свої проблеми. Спочатку їм це навіть подобається, але з часом вони починають помічати, що їх опонент замість того, щоб підтримати, намагається довести, що його життя набагато гірше.

Зазвичай саме на цьому грунті у меланхоліків з'являються недомовки, в результаті яких їх дружба розпадається. Побічно такого ходу подій сприяє ще і те, що меланхоліки при найменшому стресі впадають в депресію і починають просто плисти за течією.

Два флегматика – сумісність: опис

Два флегматика – сумісність

Флегматиків вважають найбільш стресостійкими людьми так, як вони в будь-яких складних ситуаціях зберігають спокій і практично ніколи не панікують. Деякі вважають таких людей занадто холодними і неемоційними. Але насправді флегматики вміють любити і дружити, просто свої справжні почуття вони показують лише самим близьким і дорогим людям. При всій своїй повільності вони практично завжди видобуваються поставлених цілей, хоча іноді на це йде дуже багато часу.

Флегматики спочатку добре продумують всі свої наступні дії і тільки після цього починають вживати якісь заходи. Ця риса характеру дозволяє їм не робити помилки, які призводять до дрібних сварок і великих скандалів. Саме завдяки цій рисі два флегматика цілком спокійно можуть співіснувати іноді разом, допомагаючи один одному порадами чи діями.

З ким краще бути холерикові?

Сумісність холерика

У побуті найбільш прийнятними союзниками для холериків вважаються сангвініки. Так як вони вміють підлаштовуватися під обставини, що склалися, то їм вдається згладити всі гострі кути такого союзу. Більше того, саме сангвініки здатні знаходити потрібні слова і заспокоювати холериків. Що стосується сумісності з рештою двома типами темпераменту, то тут все набагато складніше.

З флегматиками холерики зближуються, але, як правило, міцного союзу у них не виходить. Головною причиною в цьому випадку є зайве спокій флегматиків. Те, що вони нездатні дати їм гідну емоційний відповідь дуже сильно дратує холериків і в підсумку вони просто розривають стосунки. А от союз з меланхоліками неможливий взагалі. Як би холерик не старався, він не може довго терпіти інертність близької людини.

З ким краще бути сангвініку?

Сумісність сангвініка

Як вже говорилося вище, сангвінік завдяки своєму природному вміння підлаштовуватися зможе ужитися з будь-якою людиною. Такі люди в будь-яких життєвих ситуаціях випромінюють оптимізм, тому їм з легкістю вдається не помічати мінуси характеру людини, що знаходиться поруч з ними. Але якщо ви думаєте, що вони їх не бачать, то глибоко помиляєтеся. Сангвініки прекрасно розуміють якими негативними якостями має їх близька людина, просто в силу своєї миролюбності вони намагаються не оббігти того, до кого вони ставляться з найтеплішими почуттями.

Але все ж і у таких людей є своя червона риска. Він не сприймають зайву злість, заздрісність і неврівноваженість, тому, наприклад, з холериком воно навряд чи зживуться. Меланхоліки і флегматики їм підходять більше так, як при всіх своїх мінусах вони все-таки вміють дорожити тими, хто їм близький.

З ким краще бути меланхоліку?

Сумісність меланхоліка

Меланхоліки — це дуже ранимі люди, що люблять спокій і тишу. Для них важлива емоційна стабільність, тому галасливі, вічно скандалять люди їх просто лякає. Саме з цієї причини меланхоліку буде дуже важко співіснувати поряд з холериком. Люди, що володіють таким імпульсивним характером, як правило, завжди намагаються доводити свою правоту за допомогою скандалу і це сприяє тому, що меланхолік закривається в собі і впадає в депресію. Оптимальним варіантом для меланхоліка є сангвініки.

Вони на відміну від холериків вміють терпляче слухати і підставляти плече в потрібний момент. Також меланхолік може зжитися з флегматиком. Правда такий союз теж не буде безхмарним так, як останній не вміє відкрито проявляти свої почуття, то періодично ця риса характеру буде дратувати меланхолійно налаштованого людини і на цій грунті будуть виникати дрібні сварки.

З ким краще бути флегматику?

Сумісність флегматика

Їх імпульсивність і різкість буде дуже сильно дратувати флегматиків, і вони спробують максимально далі дистанціюватися від непередбачуваного людини. Найбільше флегматикам підходять життєрадісні і відкриті сангвініки. Вони будуть весь час підштовхувати флегматиків до активних дій, тим самим ще більше розташовуючи їх до себе.

Відео: Типи темпераменту людини