Чим психолог відрізняється від психіатра, психотерапевта, психоаналітика: порівняння, різниця, відмінність. Хто лікує депресію, ДКР, алкоголізм, від зайвої ваги: психолог або психотерапевт? Психолог або психотерапевт: кого краще вибрати?

span


Різниця між психологом, психіатром і психотерапевтом.

У нас в країні досить велика кількість психотерапевтів, психологів, психоаналітиків і психіатрів. Багато хто з нас не бачать особливої різниці між цими фахівцями, але це не так. Насправді різниця величезна і ми спробуємо в ній розібратися.

Хто такий психолог, психотерапевт, психіатр і психоаналітик?

Психолог вивчає реакції людини на різноманітні ситуації і події. Тобто він пояснює, чому людина так поводиться в конкретній ситуації і як виправити його емоційний стан. Можна сказати, що це лікар емоцій. Найчастіше такого фахівця можна зустріти в школах або садах. Психолог розмовляє з дитиною і визначає, що рухає людиною і з яких причин відбуваються його вчинки. Також психолог допомагає уникнути певних негативних реакцій, на якісь події. Цей фахівець не може ставити діагнози. Він може порекомендувати звернутися до психоаналітика або психотерапевта. У нашій країні нерідко зустрічаються спеціалісти широкого профілю, які займаються як психоаналізом, так і лікуванням нервових недуг.

Психотерапевт — людина, яка займається різноманітними неврозами і депресіями, викликаними якимось конкретним випадком. Тобто жахливий стан пацієнта пов'язане з поганою подією, це може бути смерть близької людини або якась аварія. Психотерапевт не риється в дитинстві чи в мізках пацієнта. Він просто намагається змінити реакцію людини на події і полегшити його стан. Такий фахівець може давати мудрі поради і намагається змінити погляд пацієнта.

Психіатр — займається лікуванням психічних хвороб, які обумовлені пошкодженням або ураженням клітин мозку. Тобто всі заходи з лікування важкого психічного стану, психічної хвороби зводяться до корекції та усунення пошкоджень мозку. Найчастіше пацієнти психіатрів випадають зі звичайного життя через не можливості адекватної реакції на події. Такі пацієнти знаходяться в клініці для душевнохворих. У більшості випадків психіатрів можна побачити в спеціальних установах, клініках. Вони займаються діагностикою та лікуванням душевнохворих.

Психоаналітик — лікар, який займається психоаналізом. Він допомагає усунути серйозні проблеми у поведінці за допомогою слова.

Різниця між психологом і психіатром

Чим психолог відрізняється від психіатра, психотерапевта, психоаналітика: порівняння, різниця, відмінність

Психолог не займається лікуванням захворювань, він лише намагається допомогти людині розібратися в самому собі. Він просто пояснює вчинки людини, враховуючи нинішню ситуацію. Часто користуються послугами батьки маленьких дітей. Психолог пояснює, чому дитина так себе веде і що робити, щоб уникнути агресії і нервозності малюка.

Психіатр займається важкими порушеннями в роботі психіки через пошкодження головного мозку. Найчастіше використовується медикаментозне лікування щоб заспокоїти людину і привести його в більш зручний стан. Також використовується фізіотерапія та різноманітні методики.

Психотерапевт розбирається з неврозами, які виникли в результаті стресових ситуацій. Він не заглиблюється в поведінку людини. Йому важливо відшукати причину зриву і розібратися з нею. Психолог не лікує ніяких недуг, він в консультативній формі допомагає розібратися з реакціями людини на ті або інші подразники.

Психоаналітик займається психоаналізом, глибинною психологією, шукає причину нервового зриву або психічного розладу і за допомогою цих знань допомагає людині знайти рівновагу.

На консультації у психолога

Хто лікує депресію, ДКР, алкоголізм, від зайвої ваги: психолог або психотерапевт?

Всі ці недуги лікує психотерапевт. Психолог не може впоратися з алкоголізмом та стресами. Він лише полегшить стан і обгрунтує причину вашої поведінки.
Психотерапевт за допомогою гіпнозу та навіювання допоможе відпрацювати деякі реакції. Простіше кажучи він запрограмує вашу голову контролювати кількість прийнятої їжі. Точно так же викликається огиду й несприйняття алкоголю.

Психолог не володіє навичками гіпнозу і самонавіювання.

Психолог всього лише допоможе змінити ставлення до подій і полюбити своє тіло, незважаючи на зайву вагу. Лікуванням алкоголізму та зайвої ваги він не займається. Хоча зараз є спеціалісти широкого профілю, які займаються корекцією поведінки, так і лікуванням деяких хвороби.

Дитячий психолог з дитиною

Психолог або психотерапевт: кого краще вибрати?

Вибір фахівця залежить від проблеми, яку потрібно лікувати.

Якщо у вас депресія і невроз, то краще звернутися до психотерапевта. Він може призначити медикаментозне лікування та різноманітні процедури.

Якщо деякі життєві ситуації у вас викликають тривогу і побоювання, то варто звернутися до психолога. Він покаже вам проблему під іншим кутом і допоможе поміняти її сприйняття.

Власне психолог не допоможе вам вирішити проблему, він лише змінить ваше до неї ставлення.

Консультація у психолога

Якщо у вас виникли серйозні проблеми з психічним здоров'ям, то зверніться до психоаналітика.

У разі психічних розладів запишіться на прийом до психіатра.

ВІДЕО: Різниця між психологом і психіатром