Як і чим відіпрати пластилін з білого та кольорового одягу, джинсів, сорочки, тканини, дивана, килима?

Способи відіпрати пластилін з білого, кольорового одягу і килимів.

Багато діти просто обожнюють ліплення з пластиліну. З його допомогою створюються дуже симпатичні шедеври, різноманітні дитячі вироби. Але дуже часто, після ліплення залишаються сліди на одязі. Це засмучує мам.

Як і чим відіпрати пластилін з білого одягу, сорочки, тканини?

Дійсно, такі плями досить складно виводяться з одягу. Але все ж є можливість привести все в порядок. Для цього необов'язково користуватися сучасними плямовивідниками. Можна вдатися до деяких засобів, які є в шафці у кожної господині.

Варіанти виведення:

 • Слід розуміти, що пластилін виготовляється на основі воску і парафіну. Відповідно, чим вище температура, тим більш в'язким є пластилін. При зниженні температури, пластилін стає дуже твердим і може нагадувати шматок каменю. Щоб це сталося, вам необхідно знизити температуру.
 • Для того щоб видалити пластилін, спробуйте заморозити пляма. Для цього можете скористатися шматочками льоду або замороженими продуктами. Їх необхідно покласти з двох сторін плями. Але найпростіший варіант — покласти речі в целофановий пакет і покласти в морозильну камеру.
 • Після таких маніпуляцій вам необхідно спробувати видалити пластилін. Дуже часто він відвалюється без застосування додаткових впливів. Якщо все ж пластилін не хоче розламуватися і відвалюватися до речі, скористайтесь тупою стороною ножа.
 • Після подібних дій на одязі може залишатися жирну пляму. Вивести його можна за допомогою нагрівання. Для цього візьміть прасувальну дошку, покладіть на неї кілька серветок білого кольору. Зверху плями покладіть теж білі серветки. Увімкніть праска з невеликим нагріванням. Оптимальним є використання режиму «Шовк». Кілька разів погладьте серветки з зворотньої й лицевої сторони. Ви побачите, що з часом на серветках плями не залишиться.

На цьому етапі одяг можна занурювати в пральну машину і прати при високій температурі, допустиму для даної тканини.

Ліплення пластиліном

Як і чим відіпрати пластилін з кольорового одягу, сорочки, тканини?

З білого одягу пляма вивести набагато простіше, ніж з кольоровою. Особливо це стосується бавовняних речей. Для виведення пластиліну нерідко господині використовують нашатирний спирт або перекис водню. Ці розчини наносять на ватний диск і протирають забруднення до тих пір, поки від нього не залишиться й сліду.

З кольоровим одягом доведеться повозитися, так як нашатирний спирт і перекис водню використовувати не можна. Це може стати причиною появи плям, які не виводяться або освітлює тканини. Для кольорового одягу найкраще використовувати сучасний плямовивідник. Господині дуже хвалять Антипятин Ace oxi Action, а також Ваніш.

Плями від пластиліну

Як і чим відіпрати пластилін з джинсів?

Джинс — досить щільна тканина, яка добре відпирається від різного роду забруднень. Вони не бояться високої температури і заморожування. Також добре сприймають механічну очистку.

Інструкція:

 • Пляму з джинсів можна вивести із застосуванням звичайної харчової соди
 • Для цього необхідно дві чайні ложки води змішати з двома чайними ложками соди
 • Отриману пасту нанесіть на джинси з лицьового і виворітного боку
 • Після цього залиште пляма на 30 хвилин, далі потріть тканина звичайною щіткою для одягу
 • Виперіть джинси в пральній машині
Ліплення

Як і чим вивести пляму від пластиліну з дивана?

Видалити пластилін з дивана досить складно, адже із зворотного боку можна підкласти серветок і пляма може просто розпливтися і стати ще більшого розміру. Тому в даному випадку оптимальним варіантом є використання холоду.

Інструкція:

 • Візьміть шматочок льоду і прикладіть до забруднення. Можна використовувати шматки замороженого м'яса або акумулятор холоду.
 • Після того як пластилін замерзне і стане твердим, видаліть його з використанням тканини.
 • Далі, необхідно приступити до виведення жирного плями. Скористайтеся Ванішем для прання килимів та обивки. Також добре видаляє жирні плями засіб для миття посуду.
 • Якщо оббивка виготовлена зі світлої щільної тканини, можете скористатися перекисом водню або нашатирним спиртом.
 • Рекомендуємо випробувати ці рідини на тильній стороні дивана, де не буде видно плями. Це пов'язано з тим, що ці рідини можуть сприяти освітлення тканини.
Пляма на дивані

Як і чим вивести пляму від пластиліну з килима?

Найскладніше видалити пластилін килим з довгим ворсом Справа в тому, що нагрівати таке забруднення не можна. Адже пластилін буде вбиратися в глибокі шари тканини і очистити килим потім ще складніше.

Способи чищення:

 • Оптимальним варіантом є механічна чистка або заморожування. Вам необхідно верхній шар пластиліну видалити за допомогою ножа або пилочки. Також корисно буде заморозити речовина і зішкребти його тупою стороною ножа. Після цього можна приступати до видалення жирного плями.
 • Для цих цілей скористайтесь очищеним розчинником. Це може бути засіб для зняття лаку, White Spirit, очищений бензин або гас. Нанесіть трохи розчинника на ватний тампон і потріть забруднення. Не потрібно розтирати його з боку в бік. Оптимальний варіант — рух від країв до центру.
 • Після цього у вас може залишитися невелика жирну пляму. Хоча найчастіше слідів не залишається. Якщо ви помітили жирне пляма, його можна видалити за допомогою рідини для миття посуду Фейрі або Гала. Також можна скористатися засобом для чищення килимів Ваніш.
Вивести пляму від пластиліну з килима

Всі ці методи досить ефективні. Якщо приступати до видалення пластиліну відразу, у вас є всі шанси впоратися з забрудненням. Якщо ні один з методів не допоміг, радимо звернутися в хімчистку.

ВІДЕО: Способи виведення з пластиліну тканини