Гвинт, шуруп, гвинт, болт, шайба і гайка: в чому різниця, відмінності?

Відмінності і поняття болта, гайки, шурупи, гвинти.

Існує величезна кількість кріпильних елементів, які використовуються у будівництві. Їх основне призначення — з'єднувати деталі, а також тримати конструкцію цілісною. Серед кріпильних елементів розрізняють шайби, гайки, гвинти, болти, а також шурупи, саморізи. Всі ці вироби відрізняються один від одного не тільки зовнішнім виглядом, але і призначенням.

Що таке гвинт, шуруп, гвинт, болт, шайба і гайка, як виглядає, для чого призначений?

Шайба — це кріпильний виріб, який є допоміжним і підкладається під головку гайки. Основне призначення такого виробу — збільшити площу тиску, а також перешкоджати руйнуванню інших кріпильних елементів. Крім того, шайба перешкоджає розгвинчування кріплення і робить його більш стійким до різного роду механічних впливів.

Шайба

Шуруп — кріпильний елемент, який є різновидом гвинта, відрізняється від нього тим, що має товстий стержень, зовнішню різьбу, а також загострений кінчик. Це сприяє більш легкому і простому входження в тверду поверхню. А саме в дерево або бетон. Найчастіше для шурупів роблять спеціальні отвори, які наповнюють відносно м'яким матеріалом. Зазвичай це дерево.

Шуруп

Гвинт — теж кріпильний виріб, різновидом якого є гвинт або шуруп. Основна особливість кріпильного елемента в тому, що це стрижень з зовнішньою різьбою і досить великою голівкою для вгвинчування. Найчастіше на голівці роблять спеціальні отвори, щоб гвинти можна було закручувати за допомогою викрутки. Або роблять спеціальні насічки, щоб угвинчувати вироби за допомогою спеціального ключа.

Гвинт

Болт — кріпильний виріб, яка являє собою циліндр з досить високою шестигранною головкою. Найчастіше працює разом з гайкою в парі, і використовується з метою з'єднання деяких деталей.

Болт

Гайка — кріпильний виріб, всередині якого знаходиться різьблення, використовується в комплекті з гвинтом або болтом. Зазвичай гайки виготовляються шестигранної форми, для того щоб можна було їх кріпити за допомогою ключа.

Гайка

Чим відрізняється болт від гвинта: порівняння, фото

Гвинт і болт зовні дуже схожі один на одного, і багато їх можуть сплутати. Але вони використовуються в абсолютно різних галузях. Справа в тому, що є особливість в конструкції, з-за цього в основному болт використовується для того, щоб скріплювати деталі з використанням гайки. Тобто з одного боку буде болт, посередині буде якась деталь. З іншого боку буде гайка, яка все це буде скріплювати.

Болт з гайкою

Гвинт відрізняється від болта тим, що не використовується разом з гайкою, а найчастіше застосовується окремо. Тобто в самій деталі є різьблення, в яку вкручується гвинт. Таким чином здійснюється поєднання, тобто додаткові гайки під гвинт не використовуються.

Гвинт антивандальний

Чим відрізняється шуруп від болти і гвинти: порівняння, фото

Шуруп відрізняється від гвинти і болти тим, що має більш рідкісну різьблення і загострений кінчик. Використовується без гайки і шайби. Найчастіше його поверхня є самонарезающейся, тобто при прикладанні певного зусилля, саморіз можна вкрутити в дерев'яну поверхню, без нарізування попередньої різьби. Гвинти та болти не використовуються для цих цілей, тому що немає у них загостреного кінчика і вони не мають самонарезающейся характеристикою.

Шуруп сантехнічний
Болт
Гвинти

Чим відрізняється шуруп від саморіза: порівняння, фото

Власне саморіз є різновидом шурупа, але відрізняється деякими ознаками. Річ у тім, що технологія виготовлення саморізів дещо складніше. Так як для виготовлення застосовуються більш тверді, міцні матеріали, які можуть при певному зусиллі руйнувати поверхню. Наприклад, можна вкрутити саморіз без виготовлення окремого отвори, досить прикласти зусилля. Угвинчується від певної сили. Таким чином саморіз щільно увійде в поверхню дерева або іншого матеріалу. Для того щоб ввести шуруп, необхідно попередньо зробити отвір на поверхні.

Шуруп

Тобто сам по собі шуруп без виготовлення додаткового отвору вкрутити не можна. Так як матеріал досить крихкий і не такий міцний край. Вони не такі гострі, тому винтить без додаткового отвору досить важко. Крім того, шуруп має не таку велику висоту і менше крок різьби. При цьому кінчик саморіза більш гострий, ніж у шурупа.

Самонарізи

Чим відрізняється гайка від болта: порівняння, фото

Гайка відрізняється від болта тим, що це два кріпильні елементи, які використовуються в парі. Тобто у гайки є внутрішня різьба, у болта зовнішня. Відповідно гайка накручується на болт. Таким чином здійснюється поєднання елементів конструкції.

Болт
Гайка

Чим відрізняється гайка від шайби: порівняння, фото

Гайка від шайби також суттєво відрізняється. Справа в тому, що всередині у гайки є різьба. Шайба — це елемент, який зазвичай використовується для ущільнення з'єднання між болтом та гайкою. Тобто вкладається безпосередньо перед накручуванням гайки. Це сприяє поліпшенню з'єднання. При цьому зводиться до мінімуму можливість розкручування, розгвинчування гайки і її видалення з поверхні болта. Шайби бувають різними, як плоскими, так і фігурними. Їх ще називають гроверами. Додатковий тиск поліпшує зчеплення болта і гайки і робить з'єднання деталей більш надійним.

Гайка
Шайба

ВІДЕО: Відмінності болтів, шурупів і гвинтів