Чим відрізняється від вишня черешні, в чому різниця: порівняння. Як відрізнити вишню від черешні при покупці: поради. Що краще, корисніше, раніше дозріває: вишня або черешня?

Відмінність вишні та черешні.

Вишня і черешня — дуже смачні ягоди, які обожнюють як діти, так і дорослі. З них готують заготовки на зиму, печуть пироги, використовують в якості начинок для різноманітних десертів. У цій статті ми розповімо, чим же відрізняється вишня і черешня між собою.

Чим відрізняється від вишня черешні, в чому різниця: порівняння

Взагалі досить просто відрізнити вишню і черешню. Вони відрізняються між собою за смаком і текстурою ягід. Якщо підходити з точки зору ботаніки, черешня — це дерево. Вишня може рости у вигляді куща і дерева. Крім того, суттєво відрізняється і смак цих ягід. У вишні більш червоний колір, смак терпкий, яскраво виражений, м'якоть більш м'яка. У черешні м'якоть більш щільна, смак солодкий, найчастіше без додаткової кислинки. Текстура більш насичена, м'яка, пружна, соковита.

Найцікавіше, що для заготовок ці ягоди використовують абсолютно по-різному. Справа в тому, що багато господинь відзначали той факт, що з черешні виходить не смачне варення і не дуже смачний компот, якщо використовувати черешню саму по собі. Бо як заготовки виходять приторно солодким, а сама ягода досить щільна. Тому в якості заготовок, черешню краще всього використовувати у вигляді заморозки. З вишнею абсолютно інша ситуація. З неї виходить дуже смачне варення, компоти і різноманітні джеми. Бо як м'якуш має приємний кислуватий смак, що доповнює десерти.

Вишня

Зовнішні відмінності вишні від черешні: фото

Зовні вишня і черешня також відрізняються. Але для людей, які не дуже обізнані в цьому питанні, може здатися, що ягоди абсолютно однакові. Насправді це не так.

Відмінності:

  • Найчастіше вишні продаються разом з хвостиками, бо при їх знятті з дерева, м'якоть може частково залишатися і на гілочці. Тому, якщо ягода переспелая, то гілочки не відривають, а продають разом з ним.
  • Крім того, якщо помацати ягоду вишні, то вона досить м'яка. Якщо доторкнутися ягоду черешні, то вона пружна. Якщо стиснути її, то швидше за все вона вирівняється, прийме колишнє положення. Відносно зовнішнього вигляду і розмірів, вишні і черешні можуть бути досить великими.
  • Вони відрізняються за кольором. Черешні можуть бути жовтого, червоного і насиченого бордового кольору. Вишні в своїй перевазі червоні або бордові. Золотистого кольору вишні не існує.
Черешня
Черешня
Повстяна вишня

Що краще, корисніше, раніше дозріває: вишня або черешня?

Раніше вишня і черешня вважалися одним і тим же деревом, тільки з різними смаками. Їх відрізняли тільки завдяки органолептичними характеристиками. Раніше називали черешнею солодку вишню. Вишня вважалася кислою. У загальному і те, й інше були солодка і кисла вишня. Тільки 19 столітті розділили ці два види на вишню і черешню. Найцікавіше, що хімічний склад ягід приблизно однаковий. У них міститься багато вітаміну C, PP, а також таких мікроелементів так як калій, магній, кальцій, кобальт і цинк. Ягоди використовуються при підвищеному холестерині, при лікуванні анемії, а також корисні людям з підвищеним артеріальним тиском.

Раніше дозріває черешня, саме це говорить про те, що прийшло довгоочікуване тепло і почалося літо. Ранні сорти дозрівають в середині травня. Називають цю черешню майкою. Саме вона першою з'являється на прилавках магазинів з ягід і фруктів. Ягодою можна порадувати дітей ранньою весною, коли практично ніяких фруктів у магазинах ще немає.

Більш пізні сорти дозрівають в червні і навіть в липні. Саме їх використовують для заготівок. Вишня дозріває набагато пізніше, ніж черешня, приблизно в липні. Найцікавіше, що черешню часто називають пташине ягодою, тому що її дуже люблять шпаки, завдяки пружною м'якоті і солодкого смаку.

рання черешня

Як відрізнити вишню від черешні при покупці: поради

Відмінності:

  • Якщо це начинка для пиріжків, пирогів, то краще вибрати вишню. Якщо ж ви хочете порадувати своїх сімейних приємним ланчем з використанням смачних ягід, виберіть черешню. Так як вона більш солодка, пружна. Під час вибору необхідно орієнтуватися на смакові якості, колір, а також текстуру ягід.
  • Черешні більш щільні, колір не завжди однорідний. Найчастіше він якийсь змішаний, в точках, плямах. Може бути жовтим, так і червоним. У вишні колір ягід більш однорідний, м'якоть м'якше.
  • Якщо спробувати, то вишня більш кисла, а м'якоть м'яка, соковита, при натисканні виділяється червоний сік. У черешні найчастіше сік білий, бо навіть у ягід пофарбованих у бордовий колір, м'якоть злегка рожева. Тому не чекайте яскравого соку, він буде частіше всього блідим.
  • Смак черешні набагато солодше, вона м'яка і пружна, ситніше, ніж вишня.
Ягоди вишні

Вишня і черешня — дуже смачні ягоди, які насичені вітамінами і мікроелементами. Ці ягоди стануть відмінним доповненням до щоденного меню, а також з них можна готувати компот, варення, різноманітні заготівлі на зиму.

ВІДЕО: Відмінність вишні та черешні