Розлюбила чоловіка — що робити, чому так сталося, як визначити свої почуття до чоловіка, йти або залишитися? Як повернути любов до чоловіка?

Бувають ситуації в сімейному житті, коли чоловік вже не викликає тих емоцій. Давайте розберемося, що робити в такому випадку.

Почуття не підвладні нам. Вони мають властивість неждано виливатися або згасати без причини.

Чому я розлюбила чоловіка?

І одного разу жінка може раптом усвідомити, що вона більше не любить свого чоловіка. Їй не хочеться робити для нього що-небудь приємне і радувати, як раніше. Секс стає втомливою обов'язком.

У чоловіка починає дратувати все:

 • Манера говорити і вести себе
 • Лінощі
 • Неакуратність
 • Марнотратство

Причини охолодження почуттів можуть бути різними:

 • Несхожий уклад життя і побутові звички.
 • Алкогольна або наркотична залежність чоловіка.
 • Розбіжності у вихованні дітей.
 • Складні взаємини з родичами чоловіка.
 • Непростий характер чоловіка (необгрунтована ревнощі, постійні причіпки).
 • Неприйнятне для дружини поведінка чоловіка.
 • Емоційна незрілість жінки при вступі у шлюб.
Згасли почуття

Однак можлива й така ситуація, коли чоловік зовсім не тиран, володіє прекрасними якостями, а в родині абсолютно не скандалять і не сваряться. Цілком можливо розлюбити навіть ідеального чоловіка. Просто жінкою втрачена гострота відчуттів, і з серця пішло тепло по відношенню до людини, який колись був доріг і любимо.

Психологи відзначають, що дама зазвичай перша починає нудьгувати в шлюбі. Крім того, не секрет, що одружений чоловік часто розслабляється і припиняє доглядати за своєю дружиною. Від браку уваги вона починає страждати, що може вилитися в нелюбов до чоловіка.

Основу шлюбу складають чотири аспекти:

 • Те, що кожен чоловік привносить із свого сімейного роду.
 • Досвід минулих зв'язків з іншими партнерами.
 • Взаємини чоловіка і дружини.
 • Можливість подальшого розвитку.

Четвертий аспект надзвичайно важливий для збереження любові між подружжям. В їх спільного життя повинно бути щось, що обох захоплює і рухає вперед разом. Якщо в сім'ї це відсутнє, то згасання почуттів неминуче.

Якщо розлюбила

Відхід з сім'ї прийнятний не для всіх жінок. Багато хто не наважуються зробити такий крок. Крім того, психологи часто розглядають подібне рішення не тільки як спробу позбутися складних взаємин, а і як бажання втекти від себе самої. Тобто жінка вирішує свій внутрішній конфлікт за рахунок зміни зовнішніх факторів.

Як виявити свої почуття до чоловіка: правда чи ви розлюбили?

До факту, що любов до чоловіка пішла, ви повинні поставитися спокійно і раціонально. Насамперед, вам необхідно розібратися в собі і проаналізувати власні почуття та емоції. Важливо зрозуміти, чи дійсно любов пішла чи це вам тільки здається.

Можливі різні причини охолодження до чоловіка:

 • Можливо, у вашій родині настала криза. Психологи стверджують, що він трапляється після трьох років спільного життя. Протягом першого року молода пара притираються один до одного, дізнається звички своєї половини і стикається з недоліками коханої людини.
 • У наступний рік може з'явитися роздратування від того, що чоловік виявився не таким ідеальним, як уявлялося до весілля. А після трьох років шлюбу часто спалахують скандали, подружжя починають з'ясування стосунків. У цих умовах у багатьох виникає відчуття, що любов до своєї половині пішла. Проте криза – це абсолютно природний етап у відносинах. Така ж ситуація станеться і з новим чоловіком.
Пройшла любов
 • Нещодавно ви стали матір'ю. Часто після народження дитини жінці починає здаватися, що вона більше не любить чоловіка. З відносин подружжя йде колишня ніжність, інтимна близькість стає більш рідкою. Насправді, просто для молодої мами першочерговими стають потреби малюка. Крім того, її жіноче начало витісняється початком материнським.
 • Ви порівнюєте себе з подругами та знайомими, які, на ваш погляд, більш щасливі в своїх відносинах з чоловіками. Але кожна сім'я унікальна і, як відомо, щаслива по-своєму. Можливо, ваші з чоловіком стосунки, хоч і не такі пристрасні й чуттєві, набагато більш міцні і теплі, ніж у інших. В любові не може бути прикладів. І орієнтир на чужі взаємини ніколи не приводить до успіху.
 • Іноді причиною охолодження є просто нудьга. Коли ваша сім'я зовні благополучна, але в житті не відбувається нічого нового і цікавого. Життя іде по звичному колу, де немає місця яскравим емоціям і відчуттям. В таких обставинах вам може здаватися, що шлюб невдалий і чоловіка ви більше не любите.
 • Відрізняйте букетно-цукерковий період від звичайної сімейного життя. Зрозуміло, що на початку стосунків все завжди романтично і яскраво. А потім починаються будні, які не такі барвисті: квіти даруються лише у свято, походи в театр і кіно замінюються посиденьками біля телевізора, починаються побутові проблеми. На пару тисне вантаж взаємних розбіжностей і труднощів. У цей період жінка часто думає, що любов пішла з відносин. Насправді, почуття нікуди не поділися, просто почалася стандартна сімейне життя. Чим більше прожитих спільних років, тим складніше зберегти легкість почуттів по відношенню один до одного.
 • Причиною охолодження вашої любові до чоловіка може бути ваша власна лінь. Вважаючи, що чоловік нікуди не дінеться, ви перестали для нього намагатися, як дивувати і намагатися подобатися. А чим менше ми вкладаємо в іншої людини, тим менше важлива.
 • Депресивний стан і байдуже ставлення до всього, що також можуть викликати думки про те, що любові немає. Пройдіть тести на визначення депресії, зверніться до психолога. Своєчасне виявлення проблеми є запорукою успішного позбавлення від неї.
Які почуття

Як же не заплутатися в таких складних почуттях? Задайте собі кілька питань, які допоможуть вам зрозуміти, чи любите ви чоловіка чи дійсно немає:

 • Уявляєте ви себе щасливою разом з ним в інших обставинах: у новій квартирі, з великим доходом при наявності домробітниці?
 • Чи є у вашій дружині якості, які ви не сприймаєте в чоловіках: грубість, невігластво, неохайність, хамство?
 • Якщо б ініціатива розлучитися виходила від вашого чоловіка, які почуття це б викликало у вас: радість, біль, злість, смуток?
 • Як ви вчините, якщо б випала нагода влаштувати своє життя найсприятливішим для вас, але ваша половинка при цьому буде відчувати себе нещасливо?
 • Уявіть своє життя без чоловіка. Дійсно ваше життя стане краще?

Чесні відповіді на ці питання допоможуть вам розібратися в собі і в своєму ставленні до чоловіка. Тільки ретельний самоаналіз дозволить визначити, як бути далі.

Йти чи залишитися: що робити, якщо ви усвідомили, що розлюбили чоловіка?

Не варто приймати поспішних рішень. Спробуйте перечекати цей період внутрішніх протиріч. Можливо, ваша «нелюбов» до чоловіка переросте в ніжну і теплу дружбу. На відносини дружби і підтримки будується не менш міцний союз, ніж на емоціях і пристрасті.

Перш ніж зважитися на розлучення, вам потрібно обдумати всі наслідки такого рішення:

 • Невідоме майбутнє. Чи є гарантія, що ви знайдете чоловіка краще вашого чоловіка, і будете з ним щасливо. У кожної людини є свої недоліки. Новий чоловік не стане винятком. І вам знову доведеться звикати до чужих звичок.
 • Ймовірність того, що нові почуття також пройдуть з часом. Що тоді? Ви знову поринете в пошук нової пристрасті? Любов часто переростає в ніжну прихильність і дружбу. Якщо у вас з чоловіком теплі стосунки, може, не варто руйнувати таку близькість?
 • Виховання дитини в неповній родині. Подумайте, як ваше рішення позначиться на психологічному стані малюка. Чи зможете ви створити комфортні умови для його розвитку і забезпечити всім необхідним.
 • Відмова від комфорту, матеріального і психологічного. Подумайте добре над тим, що ви втратите після розлучення. Чи готові ви жити без цього.
Розлюбили

Переконайтеся напевно, що любов до чоловіка дійсно пройшла. Що ваші почуття зараз не викликані вашої втомою, тимчасовими труднощами чи неуважністю чоловіка.

Зруйнувати стосунки набагато легше, ніж побудувати. Чи готові ви відмовитися від того, що будували роками? Чи вистачить ваших сил і витримки для цього? Чи Не будете ви шкодувати про свою зруйнованої сім'ї через кілька років?

Як повернути любов до чоловіка?

Коли в серці жінки присутні сумніви щодо власних почуттів, а думка про розлучення не викликає радісних емоцій, це означає, що любов до чоловіка остаточно не згасла і потрібно просто подолати кризу.

Якщо ви відчуваєте, що розлюбили чоловіка, але вирішили зберегти сім'ю, працюйте над своїми почуттями до чоловіка. Намагайтеся розбудити в собі колишню любов до нього:

 • Будьте чесними зі своєю половиною. Не бійтеся обговорювати проблему. Зізнайтеся чоловікові, що ваші почуття трохи охололи, але він вам як і раніше доріг. Можливо, після цього він буде боятися втратити вас і стане проявляти більше уваги. Частіше розмовляйте з дитиною, діліться всім, що відбувається у вашому житті. Душевні розмови допоможуть виявити в чоловіка нові якості.
 • Згадайте, які почуття викликав у вас чоловік на початку відносин. За що ви полюбили його? Швидше за все, ці якості залишилися в ньому і зараз. Намагайтеся частіше звертати свою увагу саме на його перевагах.
 • Подумайте над тим, що свого часу ви вийшли заміж по любові, а потім щось вас стало не влаштовувати у відносинах і дратувати. Визначте, що саме. І подумайте, як можна змінити ситуацію, щоб максимально прибрати дратівливі вас фактори.
Як повернути почуття
 • Складіть список того, чого ви добилися разом з чоловіком за час свого шлюбу. Відкиньте убік образи і дрібні розбіжності. Запишіть на папері все хороше, що сталося у вашому житті завдяки чоловікові: діти, будинок, подорожі. Згадайте всі приємні події, які відбувалися з вами на протязі спільних років.
 • Подумайте про те, як шлюб вплинув на ваше становлення як особистості. Може, чоловік допоміг вам знайти роботу, вплинув на вибір професії, познайомив з новими захопленнями, розкрив ваше жіноче начало, вклав гроші у вашу освіту або зовнішність. Згадуйте тільки позитивні речі, які чоловік зробив для вас. За що ви може сказати йому спасибі? Вчіться виявляти вдячність.
 • Обговоріть з партнером, що заважає вашим відносинам розвиватися. Намагайтеся слухати один одного без взаємних докорів і образ. Що перешкоджає подоланню кризи у вашій родині? Придумайте разом, що нового можна привнести в шлюб?
 • Перестаньте порівнювати свого партнера з іншими чоловіками. Завжди знайдуться ті, хто багатше, красивіше, успішніше. Краще намагайтеся надихнути чоловіка на нові звершення: відкрити бізнес, отримати другу освіту, почати подорожувати. І всіляко допомагайте йому на цьому терені.
 • Згадайте, коли ваш чоловік став дратувати вас? Може бути, ті якості, які в ньому так дратують вас, з'явилися через нестачу вашої уваги і ласки? Чоловіки завжди страждають від нестачі любові, з-за цього їх характер псується. Знайдіть в собі сили і постарайтеся стати ніжніше до чоловіка, приймайте його таким, яким він є. Чоловік відповість вам тим же і зробить вас щасливішим.
 • Не намагайтеся переробити чоловіка. Зміни потрібно починати з себе. Розберіться у своїй душі, знайдіть собі заняття, хобі. Щось, що зможе відвернути вас від тяжких думок і порушить життєву рутину. Цілком можливо, що побачивши ваші успіхи, чоловік також почне змінюватися на краще.
 • Якщо з сексуального життя зникла пристрасть, спробуйте відродити її самі: використовуйте мереживну білизну, ароматичні свічки. Усвідомлюйте, що робите це не для чоловіка, а для себе. Думайте, перш за все, про власне задоволення. І запропонуйте чоловікові розділити з вами приємні відчуття.
Не потрібно його переробляти
 • Шукайте точки дотику зі своєю половиною: разом слухайте музику, читайте вголос книги, гуляйте в парку. Спільні заняття зближують чоловіка і дружину, дозволяють їм краще зрозуміти один одного. Знайдіть спільні інтереси і спільні цілі. Це об'єднає вас з чоловіком. Ваше життя збагатиться новими подіями, знаннями, перемогами.

Що робити, якщо ви розлюбили чоловіка, і остаточне рішення розлучитися?

У тих випадках, коли відновити відносини не представляється можливим, а сама думка про подальше спільне життя з чоловіком для вас нестерпна, — ідіть. Не варто мучити ні себе, ні чоловіка. Ви маєте право змінити своє життя в кращу сторону. І дружину дайте можливість знайти жінку, з якою він буде щасливий.

Не робіть нічого під тиском родичів або зі страху перед тим, що вас засудять друзі та рідні. Тільки ви відповідальні за своє життя. І творити власну долю повинні самі.

 • Не звинувачуйте і не картайте себе за те, що розлюбили свого чоловіка. Ви жива людина, яка не завжди може впоратися зі своїми емоціями. Психологами згасання почуттів розглядається як природний процес. Тому не вважайте себе невдячним або поганим людиною.
 • У цій ситуації надзвичайно важливо не втратити людських якостей і власну гідність.
Це кінець

У разі, коли ви вирішили розлучитися з чоловіком, зробіть розставання менш болючим для обох:

 • Не давайте чоловікові помилкових надій, якщо тверді у своєму рішенні.
 • Заздалегідь подбайте про новому місці проживання. Можливо, вам доведеться переїхати до родичів або зняти житло.
 • Обговоріть з чоловіком розділ спільного майна. Краще оформити угоду нотаріально щоб уникнути непорозумінь.
 • Обговоріть умови зустрічей з дитиною, з ким він буде жити, буде чоловік допомагати матеріально.
 • Скажіть чоловікові, що поважаєте його і вдячні за все, що він зробив для вас. Запропонуйте залишитися друзями. Однак не варто сильно розраховувати на його розуміння. Як правило, чоловік відчуває гнів і образу, коли дізнається про відхід дружини з причини нелюбові.

Бажаємо вам гармонійних відносин, а також успіхів у подоланні криз та прийняття правильних рішень!

Відео: Що робити, якщо розлюбила чоловіка?