Як розлучитися з чоловіком остаточно: з одруженим, коханцем, коханим, люблячим чоловіком — поради психолога

Якщо ви хочете розірвати відносини остаточно, але у вас певні труднощі в розумінні ситуації партнером, радимо скористатися нижченаведеною інформацією.

Зміст

Найбільше питань психологам, звичайно, жінки задають про те, як знайти і утримати любов. І, відповідно, найбільше статей і видеотренингов в мережі саме на цю тему. Але насправді розставання з чоловіком теж актуальна тема так як, на жаль, трапляється так, що ви усвідомлюєте, що подальшого розвитку відносин бути не може або ви їх більше не хочете.

Звичайно, в таких випадках хочеться, щоб розставання було максимально безболісним. Сьогодні ми зібрали для вас поради досвідчених психологів про те, коли варто подумати про розставання, коли і що варто говорити і як діяти.

Якщо ваш партнер одружений: як розлучитися з чоловіком?

Сьогодні відносинами з одруженим партнером вже нікого не здивувати. Часто для жінок і дівчат, які тривалий час були самотні такі відносини здаються найвищим щастям. Полум'яна пристрасть, подарунки, квіти і турбота спочатку можуть запаморочити голову, але з часом приходить усвідомлення того, що більш серйозних відносин і сімейного вогнища навряд чи варто чекати.

І якщо у ваших життєвих планах сім'я і діти, то вам краще пошукати іншого кандидата так як для одружених чоловіків найчастіше ви – свято і відпочинок від сірих буднів. Звичайно, результат таких відносин буває різним, але, якщо ваші натяки на заміжжя наштовхуються на глуху стіну, зберіться і знайдіть в собі сили піти далі.

Одружені рідко йдуть із сім'ї
 • Для початку потрібно розуміти, що відносини з одруженим чоловіком (навіть при великій любові) можуть собі дозволити тільки ті дівчата, які поки не планують мати сім'ю і взагалі будувати серйозні стосунки. А також ті, кого не бентежить те, що вихідні, найімовірніше вони будуть проводити на самоті, так і гуляти при денному світлі по місту теж, швидше за все не вийде.
 • Тобто не варто спочатку розраховувати на здорові романтичні відносини з походами в кіно, прогулянками з спільними друзями тощо.

ВАЖЛИВО: Статистика говорить, що менше п'яти відсотків чоловіків, які мають сім'ю, теоретично готові залишити все для нових відносин і ще менше насправді вирішуються на це. А половина зважилися на розлучення чоловіків пізніше повертаються до своїх колишніх дружин.

 • Поки ви зустрічаєтеся з одруженим чоловіком у ваших стосунках він знаходить своєрідне підтвердження власної неперевершеності, важливості і чоловічої сили. Ви всіляко намагаєтеся підтримувати для нього атмосферу свята, і бути ідеальною для нього.
 • Але як тільки ви станете його дружиною, відчуття свята зникне і йому доведеться зіткнутися з іншою вашою стороною – не завжди ви будете згоряти від пристрасті чекаючи його приходу, а також треба буде взяти на себе не завжди приємні домашні обов'язки.
 • Треба сказати, що чоловіки дуже раціональні і дуже трепетно ставляться до встановленим порядком життя. А якщо з ніжною і милою гурії ви рано чи пізно перетворитеся на дружину, то який сенс йому перевертати своє життя з ніг на голову, бо потонути в новій рутині?

Навіть якщо одружений чоловік відчуває щирі почуття до вас – за вашим порогом він обманює своїх рідних, і йому доводиться жити у брехні. Крім того, ви самі стаєте співучасницею брехні. Невже такої долі ви хочете для себе і свого коханого?

Від одруженого ви почуєте багато брехні
 • Обманюючи дружину, він обманює вас, даруючи примарні надії на сім'ю. Час, який він краде у своїх дітей і дружини він віддає вам, як подачку. В результаті ви теж будете обмануті, адже кидати сім'ю він не збирається. Чи потрібно вам таке чи може розлучитися з чоловіком остаточно?
 • Навіть якщо ваш коханий і говорить вам, що з дружиною він не спить – насправді ймовірність того, що після любовних утіх з вами він лягає в ліжко з жінкою більш ніж висока. Багатьох чоловіків просто збуджує одна тільки думка про те, що дві жінки хочуть його.

Будь представник чоловічої статі, створюючи домашнє вогнище і облаштовуючи його вкладається в нього і морально і матеріально. І якщо моральні витрати при поділу майна, що звичайно не враховуються, то можливість розділу всього, що з працею і любов'ю купувалося для створення комфорту в будинку може привести будь-який жах. Чоловіки в такому випадку краще нічого не міняти.

Як же остаточно розлучитися з одруженим чоловіком, якщо ви на це зважилися?

Тактика

Багато психологів радять віддалятися від чоловіка поступово, щоб процес розставання не був занадто болючим. Для початку змиріться з думкою, що він ніколи не зможе створити з вами сім'ю, так як у нього вже є сім'я, яку він не залишить заради вас. Час ваша найбільша цінність і витрачати його на нездійсненні мрії не варто, краще всі свої зусилля спрямувати на те, щоб знайти того, хто буде любити і оберігати тільки вас.

Для початку почніть з малого – безліч приводів для скасування зустрічей, не проявляйте самі ініціативу і телефонуйте рідше. Крім того, намагайтеся більше спілкуватися з подругами – похід в кіно, бар або кафе, поїздка з подругою або мамою на відпочинок, робіть все, щоб розважитися і не думати про чоловіка, з яким розлучаєтеся.

Розмова

Все, що ви скажете чоловікові при останній розмові краще заздалегідь ретельно продумати. Дуже спокійно і максимально тактовно поясніть, що ви дуже хочете свою родину або просто здорових нормальних відносин з перспективою, а тому не бачите сенсу в подальших зустрічах.

Розставання з одруженим

Не варто проводити таку розмову будинку. Краще виберіть для нього місце, де багато людей – так ви зможете уникнути прояви гніву або інших небажаних емоцій з боку партнера, так і вам буде легше.

Що робити після остаточного розставання з одруженим чоловіком?

Не варто зациклюватися на думці що з закінченням відносин життя теж закінчена. Краще подумайте, чим ви займетеся в звільнилося після розставання час – знайдіть нове хобі, займіться спортом або підіть на танці, облаштуйте свій побут краще – немає межі досконалості і у вас нарешті є час на це все.

 • Не залишайтеся одна – ходите на вечірки, презентації та майстер-класи. Оточіть себе цікавими вам людьми.
 • Уникайте зустрічей з колишнім. Не відвідуйте місця, де він може здатися з сім'єю або друзями, не ходіть по вулиці, де він працює або мешкає. Швидкоплинний погляд може роз'ятрити душу, і ваша рішучість згасне.
 • У випадку, якщо ваш колишній не хоче розлучатися і буде намагатися продовжити відносини – знову поясніть йому, що з якихось причин вам це не цікаво.
 • Якщо чоловік відверто буде переслідувати вас можете пригрозити, що розповісте про все дружині. Швидше за все, він відпустить вас.

Не шкодуйте ні про що і не давайте йому шансу повернутися до вас, просто пообіцявши що-небудь змінити.

Якщо ви хочете остаточно розірвати стосунки з коханцем: як вчинити?

Іноді так трапляється, що у заміжніх жінок з'являються сексуальні партнери на стороні. Звичайно, хочеться відпочити від побуту і привнести в своє життя якісь яскраві емоції і моменти, яких вже, на жаль, не варто чекати від чоловіка – сімейне життя, діти і загальні побутові питання часто знищують всю романтику.

Не сказати, що любов гасне, на неї просто не вистачає часу і сил. У такі моменти і з'являються чоловіки, які на якусь мить здаються нам більш привабливими, ніж чоловіки, і ми піддаємося слабкості.

Виступає жінка в ролі спокусниці або є жертвою спокуси сама – стосунки на стороні, вся брехня і дискомфорт, пов'язані з ними, стають частиною нашої реальності. Деякий час нам добре і інтрижка дає відчуття повноти життя, але це швидко проходить і такі відносини стають тягарем.

Розставання з коханцем

Щоб остаточне розставання з чоловіком пройшло без докорів, загроз і гучних сварок скористайтеся порадами фахівців в області психології, про які ми розповімо нижче:

 • Стратегію припинення відносин у цьому випадку варто розробляти, беручи до уваги як вашу рішучість розірвати відносини, так і бажання партнера. Насамперед, слід врахувати його характер, психотип і темперамент – це допоможе вибрати правильні дії і не наламати дров.
 • Психологи рекомендують певну модель поведінки для розставання з партнерами різних психотипів.
 • Якщо поруч з вами – холерик – спробуйте зробити так, щоб він сам захотів розірвати відносини. Ці люди дуже імпульсивні і не терплять заперечень. Взагалі вважається, що не варто навіть починати зв'язок з такими людьми, щоб не картати себе все життя за це.
 • Щоб подіяти на меланхоліка і розставання пройшло як треба – поступово підготуйте його до нього. Розповідайте, що вас мучить совість за брехню чоловікові та дітям, про те, як ви прив'язані до них.
 • Сангвінікам найпростіше пояснити необхідність розірвати відносини. Це можна зробити просто, поговоривши начистоту під час приємного спільної вечері. Якщо ви розповісте йому що втомилися від обману і хочете спокійного життя зі своєю родиною – він вас зрозуміє.
 • Флегматики – це люди, з якими можна розлучатися легко і невимушено. Якщо у вас немає бажання нічого пояснювати, йдіть «по-англійськи». Флегматик не стане шукати вас, вимагаючи пояснень і створювати проблемні ситуації. Швидше за все, він візьме все як даність і буде жити далі.
З'ясуйте тип

Якщо ви все ще прив'язані до того, хто є вашим коханцем, постарайтеся поберегти і свої почуття. Нижче наведено загальні рекомендації та принципи, які можна використовувати, що остаточно розірвати стосунки з чоловіком:

 • Розірвати відносини красиво. Поговоріть з партнером. Скажіть, що, аналізуючи ваші стосунки ви прийняли для себе рішення, що для вас близькі і домашнє вогнище важливіше. Подяка – краща стратегія. Виразіть вдячність за хороші моменти між вами. Говоріть впевнено – нехай він не думає, що ви граєте з ним. Якщо він інтелігентна людина, то він зрозуміє і відпустить вас.
 • Тверде рішення. Після важливої розмови не шукайте зустрічей, не відповідайте на дзвінки або електронні листи. Не мучте себе думками про нього і не відвідуйте місця і компанії, де він буває. Також слід видалити з друзів в соціальних мережах – не варто заходити до нього на сторінку і стежити за його життям.
Вирішіть твердо
  Розлучайтеся поступово. Якщо ви відчуваєте які-небудь почуття до свого партнера і не в силах відразу розірвати взаємини – просто поставте собі мету, і йдіть до неї поступово. Скорочуйте кількість побачень і їх тривалість, замінюйте їх чимось іншим – хобі, друзі, ваша родина, зрештою, і багато чого ще чекає на вас!
 • Пошукайте в нього недоліки. Навіть коли ми добре ставимося до людини недоліки, які ми починаємо помічати допомагають охолодити почуття. Звертайте увагу навіть на найдрібніші деталі – що вам не подобається в одязі, безлад в квартирі, подарунки, які він дарує чи ні, недоглянута зовнішність. Все, що зможете знайти – завдяки цьому вам буде легше піти на розрив зв'язків з ним.
 • Замініть взаємини з чоловіком чимось корисним для вас. Після прощання приділяйте більше часу своїм близьким, зберіться в несподівана подорож. Можна також зайнятися своєю роботою, нове хобі – робіть все, щоб відволікатися від гнітючих думок і не наступати на ті ж граблі знову.

Якщо коханець не хоче розлучатися: що робити, щоб розлучитися остаточно?

Рішення розірвати зв'язок може сильно позначитися на самолюбстві й поведінці вашого залицяльника. Він може впасти в лють, влаштовувати істерики і робити багато непередбачуваних вчинків, з метою помститися вам або зробити боляче. Тому, якщо ви знаєте, що ваш партнер не має наміру розлучатися – задійте жіночу хитрість і мудрість, нехай він сам захоче розставання. А наші поради допоможуть вам у цьому.

 • Дайте йому висловитися. Під час розставання намагайтеся не ображати його моральні чи фізичні якості. Навіть, якщо він буде вас провокувати, постарайтеся вислухати все, що він скаже, навіть самі неприємні слова з гідністю. Не опускайтеся до взаємних образ. Нехай він висловиться і останнє слово залишиться за ним. Так він буде почувати себе задоволеним і не стане пізніше намагатися зіпсувати вам життя.
 • Використовуйте образу. Якщо так сталося, що ваш залицяльник вас образив – нехай це стане причиною розриву. У цьому випадку можна подзвонити йому по телефону, сказавши про розставання або навіть просто зникнути, нічого не пояснюючи. Якщо він людина гідна, то, швидше за все, почуття провини перед вами буде тримати його на відстані. Якщо ви відчуваєте, що він може вам мститися і переслідувати вас – це не кращий варіант для розставання.
Якщо він не хоче розлучатися
 • Холод. Покажіть своїй пасії, що ви охололи до нього – перестаньте самі призначати зустрічі, погоджуйтеся на них рідше, ніж раніше, ведіть себе холодніше і менш зацікавлено. Під час побачень відповідайте на дзвінки інших людей, спілкуйтеся з ріднею і допомагайте їм вирішувати по телефону проблеми. Коли відкидаєте побачення – називайте причиною заняття, курси та хобі, невідкладні повсякденні справи, спільне час з рідними. Робіть вигляд що забули відповісти на дзвінок або СМС. Подібним поведінкою ви підштовхнете його до думки, що вам і без нього є чим зайнятися, і він поступово відвикати.
 • Увімкніть «дружину». Влаштовуйте йому сварки з приводу і без, ставте перед ним вимоги, які він не зможе виконати. Станьте для нього головним болем. Дайте йому чітко зрозуміти, що ви не та прекрасна, ніжна і завжди бажана, яка йому потрібна, і з якою він буде щасливий.
 • Не продовжуйте взаємовідносини з-за шантажу. Якщо після розставання залицяльник загрожує вам і каже, що розповість чоловікові – не потрібно піддаватися на погрози. Таким чином ви виявите слабкість, а взаємини з примусу не принесуть вам радості, а заборонена зв'язок все одно рано чи пізно розкриється. Якщо він одружений, просто пригрозіть йому розкриттям перед його дружиною. Якщо немає, на жаль, треба бути готової до того, що вас чекає нервування. Але не факт, що він зважиться на знайомство з вашим благовірним.

Як остаточно розлучитися з коханою людиною?

Напевно, це найсильніше потрясіння в житті будь-якої представниці прекрасної статі. Така подія важко перенести, зберігши самоповагу і спокійно жити далі, навіть якщо ви самі стали ініціатором прощання.

Причини розлуки можуть бути різними – різні цілі в житті, труднощі у взаєминах, зрада. Якщо пара люди інтелігентні, то вони зроблять все, щоб розставання пройшло спокійно і красиво. Після нього вони нехай і не будуть щасливими, але розійдуться в різні боки в пошуках свого істинного щастя.

Якщо рішення прийняли ви

Якщо ви помічаєте, що зустрічі з ненаглядним стають рідше, він став дуже завантаженим, неуважним до ваших свят, успіхів і розповідей – це може бути ознакою того, що серце вашого улюбленого вам охолола. Звичайно, ви можете жити в страху і кожен день чекати, що він піде. А можете, зберегти самоповагу і самі зробити крок до розлуки, щоб потім не відчувати себе покинутою і вийти із ситуації без шкоди для власної самооцінки.

Звичайно, в такому разі ваш партнер буде прагнути повернути вас, щоб не відчувати гіркоту поразки. Якщо ваша мета – любити і бути коханою, і ви хочете відчути справжні почуття і побудувати сім'ю, стійте на своєму рішенні і постарайтеся зробити так, щоб розставання з чоловіком було максимально красивим і не залишив шрамів ні у вашому, ні в його серці. Нехай в душі залишаються гарні добрі і чисті спогади.

Ваше рішення
 • Візьміть емоції під контроль. При зустрічі обговоріть з коханим переживання, які викликані вашими відносинами. Не зривайте, не підвищуйте тон і намагайтеся говорити спокійно. По можливості, обходьте моменти, які могли б зачепити його самолюбство і не захоплюйтеся хорошими спільними спогадами.
 • Не піддавайтеся на вмовляння. Якщо ви прийняли рішення, щоб не робив ваш чоловік, навіть якщо він слабохарактерний і буде намагатися викликати у вас жалість, будьте тверді у своєму рішенні. Не поступайтеся, навіть якщо вас будуть дорікати і звинувачувати в тому, що ви черства й безсердечна.
 • Скажіть все. Заздалегідь продумайте все, що хотіли б сказати. Не залишайте недоказаних і невисловлених думок, емоцій і переживань. Нехай з цим розставанням у вас почнеться нове життя, в якій все буде з чистого аркуша. Якщо у вас не вистачає сил розповісти все під час побачення – зателефонуйте або напишіть лист і скажіть все, що ви відчуваєте. Чітко сформулюйте слова, які означають кінець ваших відносин.
 • Не ходіть на заключне побачення. Якщо ваш коханий пропонує вам останнє побачення, ні в якому разі не погоджуйтеся і не ініціюйте подібне самі. Прощальні дотики і поцілунки можуть змінити ваше рішення або зробити процес розриву ще болючіше. Краще не чіпати ще навіть не почали затягуватися рани.
Розставання

Головне в розставанні – намагатися тримати ситуацію під своїм контролем, щоб як можна легше перенести складну життєву ситуацію.

Якщо розставання ініціював коханий

Таку ситуацію дуже складно пережити і змиритися з цим фактом. Крім порад про те, як розірвати взаємини, ми приготували вам кілька порад психологів про те, як пережити розставання і налаштувати себе на остаточне розставання з чоловіком.

 • Не шукайте причину всередині себе. Щоб уникнути подібних ситуацій надалі – подивіться на все з боку пізніше. Зараз найкращий варіант – просто зайнятися самовдосконаленням. Знайдіть нове хобі, сядьте на модну дієту, поміняйте свій стиль, ходіть на зустрічі до подруг, насолоджуйтеся життям. Займіться своєю кар'єрою, справами, будинком. Підіть у спортивну секцію. Успіхи, яких ви досягнете зроблять вас більш впевненою в собі і більш привабливою для чоловічої статі. Коли пройде якийсь час, якщо вам захочеться, можете спробувати пошукати і в собі причини вашого розриву.
 • Шукайте недоліки в колишньому коханому. Це допоможе вам полегшити душевну рану. Зрозумійте, що він не той ідеальний чоловік, якого ви собі намалювали. Візьміть чистий аркуш паперу, розділіть його на дві колоночки. В одній запишіть його гідності, а в іншій – недоліки. Ці дві колоночки допоможуть вам більш тверезо поглянути на вашого коханого.
 • Дайте собі час. Встановіть собі певний період на те, щоб виплакатися і постраждати. Нехай це буде конкретний термін – наприклад, тиждень або дві. Така установка допоможе вам уникнути затяжної депресії і взяти себе в руки. По завершенню цього періоду приберіть з очей його фото, подарунки, і інші речі, які вам можуть про нього нагадати.
Дайте час
 • Розкажіть про свою біду. Звичайно, не варто йти на вулицю чи обов'язково до подруг і розповідати їм усе. Але, якщо можете, поділіться з мамою або з найкращою подругою. Якщо у вас немає настільки довірчих відносин з ким-небудь – довіртеся дзеркалу або щоденника. Таким чином ви позбавитеся від вантажу нав'язливих думок і сумних спогадів. Записати переживання в щоденник разом із усвідомленням ситуації, яку ви пережили рекомендують багато психологи. Ви також можете записати все на листочок і символічно спалити його.
 • Кричіть. Якщо вам дуже погано – емоції потрібно випустити. Підіть туди, де вас не почують і кричіть з усіх сил. Кричите, поки ви не відчуєте полегшення або просто що ваша печаль ослабла.
 • Влаштовуйте свята. Створюйте собі свята – маленькі зустрічі з друзями, покупка нової книги або речі, сходіть на концерт, візьміть батьків на пікнік на природі. У будь-якому випадку пам'ятайте, що все, що не робиться – все на краще.

Прощання з люблячим вас чоловіком: як розлучитися остаточно?

Дуже нелегко остаточно розлучитися з чоловіком, який все ще відчуває теплі почуття до вас. Тим більше, якщо ваші почуття давно охололи – взаємини стають тягарем. Але і кинути людини, тим самим образивши – не хочеться.

Психологи в таких випадках радять все ж таки зважиться на розлучення. Адже подібні взаємини приносять біль і дискомфорт не тільки вам, але і чоловікові, який вас любить. Після розставання ви знайдете спокій, а ваше життя нові фарби.

Нижче наведені рекомендації психологів про те, як остаточно розлучитися з чоловікой, розірвати стала стомлюючої зв'язок, не зруйнувавши подальше життя чоловіка і свою.

Розставання
 • Нейтральне місце. Не варто для розмови про розставання вибирати місця, які важливі для вас і можуть викликати ностальгію і ніжні спогади. Нехай це буде нейтральне місце, з яким у вас нічого не пов'язано. Кафе, парк або інше багатолюдне місце в якому ви ніколи раніше не були ідеальний варіант.
 • Будьте тактовні. Враховуйте той факт, що ваші почуття вже охололи, а почуття вашого партнера – ні. Тому пояснюйте йому все, не принижуючи його. Візьміть всю провину на себе – скажіть, що причина в вас. Розкажіть про те, що не зможете відповісти йому взаємністю. Не наводьте приклади з життя, які чоловік може прийняти на свою адресу. Не втішайте його ласкавими словами або жестами – і він може сприйняти це як шанс на відновлення відносин. У розмові необхідно проявляти гуманність і твердість.
 • Репетиція. Перед розмовою прорепетируйте перед дзеркалом. Подумки уявіть партнера і скажіть йому всі, що хочете сказати. Це зробить вас більш впевненою і рішучою в розмові.
 • Можлива реакція. Підготуйте себе до можливої реакції вашого партнера на розставання. Намагайтеся залишатися спокійним у будь-якій ситуації. Якщо ваш партнер дуже любить себе і не хоче втратити вас, вважаючи своєю власністю, будьте готові до того, що він буде бурхливо реагувати на ваші слова і бажання розірвати стосунки. Він постарається утримати вас будь-яким способом. Якщо ви усвідомлюєте, що ваш партнер — людина зі слабким характером, будьте готові до того що він буде намагатися викликати у вас жалість. Він може говорити вам, що не зможе без вас жити і навіть може загрожувати покінчити з життям.
 • Дружба під забороною. Чоловікові, який любить вас ніколи не пропонуйте залишатися друзями. Ви ризикуєте таким чином розтягнути розставання на місяці і навіть роки. Крім того, люблячий чоловік буде намагатися повернути вас знову і знову, і все це буде дуже болючим для вас обох.
 • Не продовжуйте спілкування. Ігноруйте його спроби відновити спілкування після розставання. Не відповідайте на дзвінки або СМС і видаліть його з друзів.
Остаточний розрив

Як і з ким би не склалися ваші стосунки – дуже важливо мати силу зберегти власну гідність і вчасно розірвати взаємини. Не розтягуйте і не реанимируйте взаємини, в яких немає перспективи. Цінуйте себе, свій час і своє життя – вона нам дана для щастя і, якщо це не так – це привід замислитися. Зважитеся на зміни в житті, розірвіть остаточно стосунки, що вичерпали себе і будьте щасливі.

Відео: Як треба розлучатися з чоловіком?