Чи можна гріти грудне молоко в мікрохвильовці? Як розігріти грудне молоко з холодильника, морозилки: методи, поради

У даній темі розглянемо, чи можна гріти грудне молоко в мікрохвильовій печі, а також поглянемо на всі можливі методи підігріву.

Бувають ситуації, коли у молодої мами просто немає можливості погодувати дитину грудьми. Приміром, якщо їй необхідно терміново відлучитися по роботі або навчанні. В такому разі на допомогу приходить заздалегідь зціджене, заморожене молоко, яке при температурі -19 °C може зберігати свої корисні і поживні властивості до півроку. Але щоб погодувати малюка в такому разі, потрібно підігріти грудне молоко. Відразу в голову приходить простий і швидкий варіант – мікрохвильова піч, але от користь і шкоду такого методу ми вивчимо докладніше.

Чи можна гріти грудне молоко в мікрохвильовій печі?

Як працює сама піч?

 • В мікрохвильовій печі їжа розігрівається дуже швидко. Адже молекули води, що є в будь-якій їжі, починають рухатися під впливом хвиль магнетрона у мільйони разів швидше.
 • Якщо бути точними, то вони здійснюють рухи практично 5 млрд. разів за секунду. Тому за рахунок такого тертя частинок і відбувається швидкий нагрів. Але ще вони рухаються хаотично. Тому в кінцевому результаті, через електричних хвиль їжа може втратити свої корисні властивості, оскільки молекули руйнуються.
Мікрохвильовка досі збирається багато дискусій щодо користі свого розігріву

Важливо: У 1991 році американська вчена Літа Чи довела, що корисні амінокислоти і антитіла, які містяться в продуктах харчування, руйнуються і перетворюються на небезпечні для здоров'я сполуки. А вони в майбутньому можуть спровокувати рак та інші страшні захворювання.

Як впливає мікрохвильова піч на грудне молоко?

  нерівномірне нагрівання рідини. Як правило, дно і біля скляних стінок воно перегріється за секунди, а всередині буде крижаним.
 • Небезпека ще й у тому, що грудне молоко не можна кип'ятити! А біля стінок швидке обертання молекул саме в рідинах часто викликає процес кипіння.
 • В результаті чого вчені довели, що молекулярні сполуки деяких ділянок білка, які нагріваються швидше, під впливом електричних хвиль руйнуються, а молоко стає не тільки марним і непитательным, але ще і небезпечним для дитини.
 • Основна перевага молока перед іншими продуктами – наявність антитіл, які сприятливо впливають на людський організм, в тому числі і дитячий. І ось ці цінні антитіла перетворюються в ізотопи!
 • Страждають також такі частинки, як імуноглобуліни, що життєво важливі для дитячого імунітету.
 • Крім всього цього, деякі вчені наполягають, що в продуктах з'являються канцерогени, які небезпечні для організму.
 • Материнське молоко збагачується d-ізомерами. Вони роблять удар по не зовсім сформованої нервової, серцево-судинної і сечової системи малюка.
На ваги зручності і швидкості стають значні недоліки такого методу
<>Але є й переваги:
 • ви витратите значно менше часу. Молоко нагріється швидко. Та так, що потрібно стежити, щоб воно не втекло;
 • менше труднощів і більше зручності — поставив склянку або пляшку, відкривши кришку, і через пару секунд дістав теплий продукт.

Важливо: Саме з-за цього нерівномірного нагріву, перегріву і «недогріву» йде руйнування якихось частинок, про яких вище ми казали. Тому гріти грудне молоко в мікрохвильовці дітям заборонено!

Але от діткам постарше звичайну їжу можна нагрівати в НВЧ. До речі, це схвалює навіть відомий доктор Комаровський. Але це вже інша розмова.

Які існують безпечні способи підігріву грудного молока?

Головне достоїнство мікрохвильовій печі – можливість швидкого розігрівання їжі. Інша справа, коли мова заходить про годування новонародженої дитини. Тоді молодій мамі варто віддати перевагу більш безпечним способам розігріву молока.

Старий і перевірений варіант — це водяна баня

Водяна баня допоможе безпечно розігріти грудне молоко

 • Це вважається один з найкращих і безпечних способів розігріву молока. Щоб рівномірно розігріти молоко до потрібної вам температури, необхідно поставити на середній вогонь каструлю, наполовину заповнену водою і підігріти воду практично до кипіння.
 • Але кип'ятити її не потрібно, а відразу зніміть каструлю з вогню. Тобто, вода повинна бути теплою, щоб ви могли опустити в неї руку. Занадто гаряча рідина спровокує знищення корисних бактерій.
 • Опустіть пляшечку з молоком в каструлю з гарячою водою на кілька хвилин, в залежності від того, наскільки сильно було заморожене молоко.
 • В середньому це займає 3-5 хвилин для підігріву з холодильника і 10 хвилин для замороженого продукту. Тільки не забувайте обертати пляшку, щоб рівномірно прогріти молоко.
 • І не варто переживати — ніякі частки зруйнуватися не встигнуть. Оскільки швидкість молекул зовсім не така, та й температура рідини не така висока.
Швидко підігріти молоко можна під струменем води

Під струменем гарячої води також можна швидко підігріти грудне молоко

 • Гаряча вода, що тече з-під крана – найпростіший варіант розігріву замороженого молока. Але врахуйте, що це не повинен бути окріп. Інакше піде розпад ферментів і корисних бактерій. А це також позначиться на користь молока.
 • Новоспеченої мами немовляти потрібно всього лише дістати пляшку з молоком з холодильника і потримати її під струменем гарячої води. Таким чином, молоко нагріється швидко і рівномірно.
 • Але знову ж таки, не просто відкрили воду, а проворачивайте пляшечку. Адже так рідина швидше і краще прогріється, оскільки буде йти перемішування холодного і гарячого ділянки молока.
Сучасні апарати допомагають розігріти молоко швидко і до потрібної температури

Апарат для миттєвого підігріву грудного молока і дитячого харчування

 • Це сучасне пристосування, яке допоможе молодій мамі з легкістю розігріти дитяче молоко до потрібної температури. Причому зручність ще в тому, що гріти можна відразу кілька баночок.
 • Діє за принципом водяній або паровій бані. Вода вливається у відсік і нагрівається до потрібної температури. А в залежності від того, яку фірму ви вибрали, швидкість розігріву охоплює приблизно 2-10 хвилин.
 • Великий плюс – вам не потрібно контролювати ступінь нагрівання самої води і молока. Програма все зробить сама і не викличе перегрів. До речі, пар діє куди м'якше на молоко.
Обов'язково перевіряйте температуру молока перед годуванням

Як правильно гріти грудне молоко: поради

Якщо матуся новонародженої дитинки піклуватися про його повноцінний і здоровий розвиток, тоді їй слід знати деякі правила зберігання і розморожування молока для годування.

 • Температуру розігрітого молока для годування краще вимірювати градусником. Температура молока не повинна бути більше 37 °C. Або ж капніть трохи собі на внутрішню сторону кисті. Там шкіра значно чутливіші.
 • І не забувайте, що заморожений продукт спочатку потрібно розморозити. А робиться це дуже простим способом – залиште його на деякий час в умовах температури вашої кімнати.
 • Не можна зберігати в холодильнику раніше розморожене грудне молоко.
 • Перш ніж годувати дитину розігрітим молоком, його необхідно як слід збовтати, щоб упевнитися в тому, що рідина розігрілася рівномірно.
 • Не варто розігрівати молоко для годування більше одного разу.

Відео: Розігрів грудного молока і мікрохвильовка