Що буде, якщо вчасно не витягнути скалку? Може скалка вийти сама?

Наслідки занози в шкірі.

Заноза — це чужорідне тіло, яке знаходиться під шкірою. Дуже часто викликає масу дискомфорту з-за того, що виникає біль. У цій статті ми розповімо, може скалка вийти сама по собі, якщо її не витягати, і наслідки, пов'язані з цим.

Може скалка вийти сама?

Дійсно, скалка є чужорідним тілом, тому організм всіляко намагається від неї позбутися. Вам необхідно самостійно витягти її з-під шкіри.

Поради:

 • Для цього часто використовується голка або пінцет. Але трапляється так, що чужорідне тіло засіло дуже глибоко і дістатися до нього самостійно дуже складно, особливо якщо не виконувати жодних хірургічних маніпуляцій.
 • Багато бояться користуватися голкою, для того щоб вийняти осколок скла або дерев'яну стружку, із-за боязні, що буде нестерпно боляче, коли голка буде проколювати шкіру. Насправді хворобливі відчуття, які пов'язані з наривом, більш сильні, ніж при витяганні занози.
 • Відповідно не варто переживати. Якщо ж самостійно не вдається витягти, краще всього звернутися до лікаря, який допоможе усунути хірургічним шляхом.
 • Так дійсно, трапляється, що чужорідне тіло самостійно покидає організм. При зіткненні шкіри з раною, вона припухає, до цього місця надходить велика кількість лейкоцитів, які прагнуть прибрати чужорідне тіло. Відповідно виникає гній.
 • Коли нарив прориває, гній разом з інфільтратом виходить, скалка покидає тіло разом з рідиною. Але для цього необхідно час, відповідно місце нариву дуже сильно болить, припухає. Особливо небезпечно, якщо в організм потрапляє скляна або металева заноза.
 • Справа в тому, що скло може додатково різати верхні шари епідермісу, навіть якщо ви витягли скалку. Нерідко пінцетом розламується шматочок скла і виходить велика кількість осколків, які ще більше шкодять організму.
 • Скляні скалки не рекомендуємо видаляти самостійно. Бажано використовувати пінцет з гумовими наконечниками, для того щоб не розчавити скло. Подібного роду занози витягуються з допомогою доктора.
 • Якщо це металева скалка, то під дією вологи під шкірою вона починає іржавіти, що стає причиною виникнення нариву, а також забруднення. Саме тому скляні і металеві занози є більш небезпечними, ніж стружки з дерева, які не кришаться і під впливом вологи не покриваються корозією.
Скалка в пальці

Що буде, якщо вчасно не витягнути скалку?

Рекомендуємо не чекати, коли скалка вийде самостійно, тому що це пов'язано з виникненням нариву. Нерідко буває, що в цьому місці розвивається припухлість, накопичується гній.

Наслідки:

 • Зараження крові. Це відбувається у разі, якщо стороннє тіло потрапило під шкіру на нозі. Справа в тому, що при ходьбі така скалка занурюється в шкіру ще глибше, і дістати її самостійно практично неможливо. При цьому виникає нестерпний біль, так як при кожному натисканні на ногу скалка занурюється все глибше, вражаючи і розриваючи глибокі тканини
 • Виникає припухлість, нарив, сепсис
 • Правець
 • У важких випадках розвивається гангрена
 • Навіть така, здавалося б маленька неприємність, як скалка, може стати причиною розвитку серйозного захворювання, яке потребує термінової госпіталізації та лікування
Заноза на руці

Що робити, якщо не вдалося витягти скалку самостійно?

У такому разі спробуйте прикласти до поверхні пов'язку з іхтіолової маззю чи маззю Вишневського. Необхідно почекати ніч, якщо до ранку скалка не вийшла самостійно, розвинулася припухлість або нарив, рекомендуємо звернутися до лікаря, не займатися самолікуванням.

Найцікавіше, що навіть після вилучення занози можуть залишатися шматочки стороннього тіла під шкірою. А якщо це скло, то його осколки після вилучення теж можуть залишатися в шкірі. Хворобливі відчуття повинні зникнути через деякий час. Припухлість також зникає і на місці попадання занози не буде ніяких неприємних відчуттів.

Шкіра нормальна, температури немає, припухлість відсутня. Рекомендуємо після того як ви отримали шматочок скла або металу з пальця або стопи, змастити уражене місце антисептиком. Підійде Левомеколь або Мірамістин, Хлоргексидин. Також можна використовувати звичайний спирт або зеленку.

Не вдається витягти скалку

На що варто звернути увагу? Якщо після вилучення стороннього тіла все одно продовжує розвиватися нарив, місце ураження нагрівається, опухає, стає червоним, можливо ви не видалили залишки чужорідного тіла, є осколки або невеликі часточки. У такому випадку рекомендуємо зробити компрес з витягує маззю. Підійде Вишневського, після нанесення треба почекати добу. Якщо за цей час розів'ється набряк і нарив з гноєм, рекомендуємо звернутися до лікаря. Швидше за все в рану потрапила інфекція або ви не видалили скалку.

Якщо вам самостійно не вдалося витягти скалку, існує кілька хороших способів, які допоможуть просунути її ближче до поверхні шкіри і безперешкодно отримати.

Інструкція:

 • Змішайте чайну ложку харчової соди з чайною ложкою води. Необхідно щоб вийшла густа кашка. Нанесіть цю суміш на ділянку, де знаходиться заноза
 • Заклейте пластиром і залиште на ніч, після сну змийте склад
 • Ви помітите, що заноза дійсно витягується і стала набагато ближче до поверхні шкіри. Тепер її можна безперешкодно отримати за допомогою голки або ж пінцета
 • Точно таким же чином діє Іхтіолова мазь або мазь Вишневського. Вони також сприяють витягування на поверхню занози
Витягаємо скалку

При розвитку набряку і нариву з гноєм, рекомендуємо звернутися до лікаря. Швидше за все, в рану потрапила інфекція або ви не повністю видалили скалку.

ВІДЕО: Як витягти скалку?