Розігріваючі мазі для м'язів і суглобів: список, огляд, особливості використання

Огляд засобів з розігріваючим ефектом для суглобів і м'язів.

Хвороби суглобів є поширеними серед спортсменів, а також для людей похилого віку. Відразу після травми, фахівці рекомендують накладати на хворе місце холодну пов'язку. Це суттєво зменшує площу ураження, а також сприяє швидкому загоєнню, зняття больового синдрому. Нерідко в травматології використовують зігріваючі мазі. У цій статті ми розповімо, навіщо вони використовуються, а також розглянемо найбільш популярні з них.

Особливості складу розігріваючих мазей для м'язів і суглобів

Варто відзначити, що зігріваючі засоби ні в якому разі не можна накладати відразу після отримання травми, тому як це буде посилювати больовий синдром. Найчастіше потрібно накладати на хворе місце подібна речовина через кілька днів, після того, як отримано розтягнення, травма або вивих.

Це сприяє поліпшенню кровопостачання у хворому місці, а також стимуляції загоєння. У зігріваючі препарати найчастіше додають дратівливі речовини, які сприяють паління шкіри, тим самим покращуючи відновлення тканин і посилене кровопостачання і харчування хворого місця. В основному це рослинні добавки і прянощі.

Ліки

До складу таких ліків входить екстракт червоного перцю, ментол, а також зміїний, бджолина отрута, які запускають біологічні процеси в суглобі і прискорюють процес загоєння уражених і ушкоджених ділянок. Також варто відзначити, що для посилення впливу цих речовин, у мазі можуть вводити різноманітні ефірні масла. В основному це хвойне масло туї та ялівцю, кедра. Для того щоб кошти краще усмоктувалися, їх готують на жировій основі.

Відповідно, якщо після нанесення мазі через деякий час почало сильно палити, ви можете її зняти тільки жиром. Не можна промивати водою або витирати спиртовмісними рідинами. Справа в тому, що в основі мазі знаходиться жир. Відповідно зняти її вийде з застосуванням вати, змоченою в рослинному маслі або в якомусь жирі. Використання води та спирту може призвести до небажаних наслідків у вигляді алергії, ще більш сильного паління в області поразки. Не варто змащувати такими ліками слизові оболонки, це призведе до сильного опіку.

Ліки

Список розігріваючих мазей для суглобів та м'язів

Варто відзначити, що всі препарати з термічним ефектом діляться на фармакологічні препарати і біологічно активні добавки. Нижче розглянемо більш докладно кожний з видів мазі, які належать до цих груп. До фармакологічних препаратів належать: Финалгон, Капсикам. До біологічно активних добавок відносяться: 911 з бджолиною отрутою, Артрит актив, і Живокіст з пекучим перцем.

Список найбільш ефективних препаратів з розігріваючим ефектом для лікування суглобів:

 • Нікофлекс. Містить саліцилат етиленгліколю, а також екстракт пекучого перцю. Завдяки комбінованій дії, препарат активізує розсмоктування пухлини в області ураженого суглоба, зменшує біль. Бо як впливає на больові рецептори, відволікаючи їх печінням. Засіб досить ефективно завдяки наявності рослинних і хімічних речовин.

  Нікофлекс
 • Випросал. Цей препарат містить саліцилову кислоту, камфору, скипидар, а також отрута гадюки. Завдяки комбінованій дії усуває біль будь-якої інтенсивності за досить короткий період часу. Рекомендується наносити на забій коліна, розтягування приблизно на третій чи п'ятий день після отримання травми. Ні в якому разі не можна змащувати тільки що пошкоджене, хворе місце. Засіб покращує харчування хворої ділянки.

  Випросал
 • Капсикам. У складі препарату міститься камфора, нонивамид, а також скипидар. Завдяки цим складовим мазь чинить відволікаючу дію, а також розігріваючу, болезаспокійливе. Також наноситься через кілька днів після отримання травми. Не можна використовувати в день отримання травми. Ні в якому разі не наносять на відкриті рани і ушкоджену ділянку шкіри. Це пов'язано з алергенами і печіння після нанесення препарату. <>
  Капсикам
 • Ефкамон. Містить камфору, метилсаліцилат, а також екстракти гвоздики і пекучого перцю. Відповідно завдяки комбінованому складу, засіб є досить ефективним і швидко сприяє купіруванню больового синдрому, може викликати печіння. Відповідно його необхідно наносити дуже тонким шаром, щоб не виникло пошкодження, ураження шкіри, а також сильного печіння. Для усунення сильного печіння вода не використовується.

  Ефкамон

Як і коли застосовувати зігріваючі мазі?

Основними показаннями до застосування зігріваючих препаратів в основному є удари. Нерідко подібні речовини наносять перед серйозними фізичними навантаженнями професійні спортсмени. Це допомагає поліпшити еластичність зв'язок, а також м'язів. Перешкоджає розвитку больового синдрому.

Інструкція:

 • Але більше всього препарати з тепловим ефектом якраз використовуються при лікуванні хронічних недуг суглобів, а також опорно-рухового апарату. Такі мазі ефективні при радикуліті, остеохондрозі, люмбаго, грижі, а також артритах, остеоартритах. Зверніть увагу, що такі засоби не варто використовувати у разі інфекційного ураження суглобів, а також на відкритих ранах.
 • Для того щоб зробити мазь більш активною, її наносять тонким шаром, причому це краще робити за допомогою спеціального аплікатора, який вкладається в упаковку з маззю або за допомогою ватної палички. Бажано не наносити засіб за допомогою оголеною долоні, можна надіти рукавички. Тому що шкіра в області долоні також буде палити. Навіть якщо ви вимиєте руки, це не допоможе. Радимо виключити контакт шкіри рук та обличчя, очей з маззю, і наносити спеціальними пристосуваннями.
 • Якщо все ж ви наносили розігріваючу засіб долонею чи пальцями, змочіть вату в звичайному рослинному маслі і потріть кілька разів. Це допоможе прибрати дратівливі речовини, і знизить імовірність появи печіння в області долоні. Варто також враховувати, що в складі цих мазей зазвичай знаходяться серйозні алергени.
 • Щоб не виникло алергічних реакцій, необхідно виконати тест. Для цього на ватяну паличку наноситься трохи засоби і тонким шаром втирається в область зап'ястя або ліктя. Якщо через годину не виникло почервоніння і висипання, засіб можна використовувати. Ні в якому разі без подібних тестів не наносити препарат, який ви ніколи до цього не використовували. Тому що виробники завжди на упаковках пишуть, що ліки містять сильні алергени і необхідно виконати відповідний тест.
 • Зігріваючі мазі ніколи не накладаються під пов'язки, у вигляді компресу. Бо це може стати причиною хімічного опіку. Якщо ефект досить слабкий, можете завдати напівпрозору тканину на область хворого суглоба. Використовуються мазі 2-3 рази на день. Наносяться легкими рухами. При цьому сильно масажувати хворе місце немає необхідності. Ні в якому разі не натискайте на суглоб, і не намагайтеся втирати мазь сильними вдавлюючими рухами.
Нанесення засобу

Зверніть увагу, що якщо після використання мазі з'явився головний біль, нудота або безсоння, зніміть застосування засобу. Справа в тому, що багато з них блокують больові рецептори, тому організм може почати неадекватно реагувати на біль.

ВІДЕО: Препарати для зігрівання суглобів