Артрит суглобів пальців: причини, симптоми, лікування. Народні рецепти при артриті пальців

Способи лікування, симптоми та причини артриту суглобів пальців.

Артрит пальців рук — досить поширений недуга, який може вражати не тільки людей похилого віку, але і досить молодих жителів. Найчастіше в молодому віці виникає з-за травмировнния, а в літньому віці через скупчення великої кількості хронічних недуг, неправильної роботи імунної системи, а також усього організму. У цій статті ми розповімо, що ж викликає артрит пальців рук, як з ним боротися.

Причини артриту суглобів пальців рук

Перелік:

 • Найчастіше причиною захворювання стають травми, особливо в молодому віці. Нерідко це трапляється при роботі з виброинструментом. Що відбувається в основному в умовах шахти або на фізично важких професія, де люди розпилюють за допомогою болгарки або інших ударних інструментів, перфоратора. Крім того, часто провісниками артриту є травми суглобів, тобто це ударів пензлем або падіння на руку чогось важкого.
 • Подагра. Це не що інше, як скупчення сечової кислоти в області суглобів і всього організму. Завдяки цьому в суглобах знаходиться зовсім не гній, а сечова кислота, яка провокує хрускіт, біль та інші симптоми артриту.
 • Аутоімунні захворювання, такі як ревматизм. В ході цієї недуги виділяється величезна кількість рідини в суглобі. Таким чином він стає досить великих розмірів, може спостерігатися як в дорослому, так і в молодому віці
 • Цукровий діабет, який порушує роботу імунної системи в цілому. Вона працює неправильно, відповідно через це виникає артрит.
 • Внутрішні інфекції, такі як туберкульоз або сифіліс, менінгіт. При даних інфекціях патогенна мікрофлора через кров і лімфатичну систему проникає в область суглобів. Таким чином виникає інфекційний артрит з заповненням синовіальної сумки гнійний рідиною, а також вмістом, з великою кількістю патогенних мікроорганізмів.
Артрит

Симптоми артриту суглобів пальців

Перелік:

 • Симптоми артриту суглобів пальців рук, мало чим відрізняються від ураження інших областей.
 • Найчастіше вони виражаються сильними болями в області суглобів, порушенням рухливості і збільшенням обсягу, а також площі набряку в області суглобів рук.
 • Шкіра тут може червоніти. Симптоматика істотним чином залежить від того, що ж стало причиною виникнення артриту.

Артрит суглобів пальців: способи лікування

Варіанти:

 • Способи лікування цієї недуги залежать від причини виникнення безпосередньо. Відповідно при подагрі варто займатися виведенням солей з суглобів, а при гнійному артриті розкривають синовіальну сумку, відкачують гній і промивають розчинами антибіотиків. Часто в ході лікування артриту призначають антибактеріальні препарати для прийому всередину. Відбувається в тому випадку, якщо це інфекційне захворювання.
 • У випадку травмування або ревматоїдного артриту, використовують дещо інші методи, тому що антибіотики не зможуть впоратися. У більшості випадків основними лікарськими препаратами є нестероїдні протизапальні засоби. Вони допомагають швидко зняти біль, а також блокують зростання запалених і уражених клітин, тим самим зменшується пухлина, а також кількість рідини в синовіальній сумці.
 • Що стосується лікування інфекційного артриту, то в такому випадку вводиться голка, видаляється вміст, рідина, після цього проводиться промивання антибактеріальними препаратами. Якщо артрит спровокований ревматизм або травмою, то для того щоб зняти запалення дуже часто використовуються кортикостероїди і гормони, які також вводять безпосередньо в порожнину суглоба. Процедура досить швидко допомагає успішно впоратися з артритом.
 • Варто звернути увагу, що ні в якому разі не можна ігнорувати симптоми артриту, тому що згодом це може стати причиною деформації кінцівок, а також інвалідності. Досить часто артрит в запущеній формі є причиною інвалідності і погіршення роботи пензля. Людина не може виконувати елементарні дії, за допомогою пальців, із-за того що вони в суглобах не згинаються.
 • При артриті в області колінних суглобів або ж ліктів, нерідко використовують фізіотерапію. Можна виділити лікування озокеритом, брудом, парафіном, електрофорезом, а також ультразвуковим масажем. Нерідко проводять масаж пальців за допомогою здорової руки. Це допомагає сприяти зменшенню набряку.
Ревматоїдний артрит

Лікування артриту суглобів пальців народними методами

Артрит пальців на руках можна лікувати народними методами. Для цього найчастіше використовують лікарські трави.

Рецепти:

 • Для приготування компресу необхідно змішати в рівних пропорціях порошок гірчиці, натрій двовуглекислий, бджолиний нектар, а також сіль. Приблизно потрібно по столовій ложці кожного з інгредієнтів. Всі вони змішуються, викладаються на шматок бинта і прикладатися до хворих пальцях. Найкраще замотати руки, залишити аплікацію на всю ніч.
 • Крім цього можна використовувати солому. Вона застосовується для приготування розчину для ванн. Приблизно 200 г підготовленого сировини заливають п'ятьма літрами окропу, відварюють півгодини і остуджують до злегка теплої температури. Після цього занурюють у розчин руки і ноги, в залежності від того, що турбує. Час, який необхідно здійснювати маніпуляцію, становить приблизно 30 хвилин. Проводиться маніпуляція через день протягом двох тижнів.
 • Досить ефективним від артриту на руках є папороть. Листя необхідно зібрати і виготовити з них матрац. Для того щоб вилікувати артрит на руках потрібні рукавички. Їх просто набивають свіжими листям папороті. Необхідно спати з такими рукавичками протягом двох місяців.
Артрит

Артрит пальців є досить важким захворюванням, тому що призводить до зменшення рухливості, і людина відчуває себе погано не тільки у фізичному, але і в психологічному плані. Необхідно комплексно підходити до лікування, і не ігнорувати рекомендації лікаря.

ВІДЕО: Артрит пальців