Як робити роли: технологія приготування та скручування

У даній статті ми розглянемо, як робити роли.

Популярне блюдо японської кухні в сучасному світі настільки сподобалось європейцям, що багато хто прагне освоїти мистецтво приготування цього смачного, легкого й корисного страви самостійно. Відомо, що для японців процес приготування їжі, як і прийом їжі — це ціла філософія.

Робити роли і суші там вчаться з дитинства і вміють їх готувати в кожному будинку. Однак для нас процес приготування ролів може здатися досить складним, але можливим. Тому ми пропонуємо зануритися в споконвічну японську атмосферу і навчитися робити роли вдома.

Як робити роли: технологія приготування

Сформувати роли – це одна з основних труднощів, з якою стикається кожен, хто вирішив приготувати це блюдо будинку. Але основа закладається ще в належній готуванні всіх інгредієнтів. Адже відомо, що японці не люблять недбалості ні в чому. І навіть приготування їжі для них — це заняття, що вимагає великої точності, відповідальності та відповідності традиціям. Тому перш, ніж робити роли, потрібно підготувати компоненти.

Важливо: Японці вважають, що робити роли має виключно чоловік. Адже від теплоти жіночих рук вони втрачають свій смак. Тобто, він трохи спотворюється. Тому спробуйте провести вдома експеримент зі своєю другою половинкою – у кого ж вийдуть роли смачніше.

 • Звичайно, після риби рис займає найпочесніше місце. Відомо багатьом, що промивання крупи у японців – це ще один ритуал. Адже її потрібно промивати мінімум 7 водами. Але докладніше про те, як підготувати і правильно зварити рис ви можете подивитися в статті «Як приготувати рис для ролів і суші?».
 • Також не забудьте попередньо підготувати начинку. Шинкуете її тонкими і довгими смужками. Врахуйте, що овочі нарізаються тонше, ніж риба. Найчастіше використовують в комбінації наступні складові:
  • слабосоленої лосось;
  • філе тунця;
  • копчений вугор;
  • огірок;
  • авокадо;
  • вершкове масло (філадельфія);
  • крабові палички.
Для свого ж зручності приготуйте всі компоненти заздалегідь
 • Також, щоб зробити роли вдома, потрібно озброїтися якоїсь незначної, але в той же час важливою річчю — бамбуковим килимком, який має назву макісу. Для початківців любителів суші та ролів сушисти рекомендують спочатку освоїти технологію формування тонких ролів, які називаються хосомакі.
 • Для формування таких ролів лист водоростей норі необхідно скласти навпіл і розрізати ножицями. Одну половину розрізаного норі потрібно викласти на бамбуковий килимок так, щоб він опинився лежачим вгору шорсткою стороною. Руки обов'язково потрібно змочити оцтом, розведеним у воді.
 • До речі, не здумайте використовувати звичайну столову есенцію. Від неї ви отримаєте абсолютно інший смак. Запам'ятайте – робити роли потрібно тільки з рисовим оцтом, який можна знайти на полицях магазину (вибирайте тільки якісну продукцію) або ж замінити доступними компонентами. А як це зробити, подивіться у статті «Чим і як замінити рисовий оцет?».

Як зробити внутрішні роли?

 • Набираємо 4 ст. л. попередньо звареної і трохи охолодженого рису і рівномірно розподіляємо його по всій площі водоростей. Обов'язково відступаємо потрібне місце для скручування: верхній край повинен мати місце, вільне від рису шириною близько 1 см, а нижній – 5 мм від краю.
 • Рисовий шар не повинен перевищувати 7 мм в товщину, а щоб рис розподілився максимально рівномірним шаром, необхідно постійно ретельно змочувати руки в оцтовій воді.
 • Коли рис розподілений належним чином, укладаєте зверху начинку, яку ви підготували. Не бійтеся придумувати свої композиції і поєднувати різні продукти. Можна додати не тільки традиційні складові, але які, на вашу думку, можуть добре поєднуватися. Тільки без крайнощів – курку додавати не варто.
Не забувайте, що килимок в рулет ми не загортаємо
 • Одним з найбільш відповідальних моментів, як робите роли, є їх скручування. Нижній край норі необхідно поєднати з краєм килимка. Начинку при цьому потрібно утримувати пальцями, щоб вона не розпадалася. Килимок трохи піднімаємо і звертаємо рол таким чином, щоб килимок рухав його постійно вперед і трохи вгору.
 • І запам'ятайте — ви скручиваете рулет килимком, але його з ролами не закручуєте. Коли таким чином ви дійдете до краю, згинаєте килимок і покатываете його назад і вперед, не натискаючи на сам рол. Тобто, ви закріплюєте рол. До речі, щоб край краще схопився, не завадить змочити той 1 см трохи водою.

Робимо зовнішні роли

 • Щоб зробити роли зовнішньої скрутки або, як називають японці, урамакі, потрібно виконати таку ж процедуру з листом норі і рисом. Розташування повинне бути максимально близько до одного краю. Посипаєте рис кунжутом або тобіко. Складаєте навпіл килимок і перевертаєте на іншу сторону.
 • Відкриваєте килимок і тепер вже на лист водоростей викладає начинку. Також поверніть килимком рулетом від себе, добре скатав його. Врахуйте тільки, що в цьому випадку рис повинен трохи виходити за край.

Важливо: Якщо ви робите роли у зворотний бік, тобто рисом назовні, тоді макісу обов'язково застеляли харчовою плівкою. Причому в кілька разів, щоб рис не приставав до бамбуку і не застрявав в щілинах.

Технологія скручування зворотних ролів не сильно відрізняється

Правильна нарізка ролів

 • Дотримання технології формування ролів – важливий компонент, але це ще не все. Щоб зробити роли, потрібно їх правильно нарізати. Оскільки часом всі праці розпадаються. Щоб цього уникнути, в першу чергу, необхідно озброїтися гострим ножем.
 • А щоб до нього не прилипав рис, потрібно змочити його кінчик в оцтовій воді, в яку ви до цього занурювали руки. Досвідчені японські сушисти спочатку розрізають рол по центру. А вже після — кожну з половинок на окремі порційні шматочки. І врахуйте, розмір їх повинен бути такий, щоб рол не потрібно було кусати.

Формування ролів без коврика

Не завжди бамбуковий килимок може виявитися під рукою. Але не варто впадати у відчай — сформувати роли можна і без нього. Звичайно, процес буде не таким зручним, але макісу цілком замінюється іншими підручними засобами.

 • Наприклад, з допомогою рушники. Але варто зазначити, що для формування ролів з допомогою рушника, його потрібно попередньо обернути в харчову плівку декількома шарами. Формувати роли на рушник потрібно тим же способом, що і на бамбуковому килимку.
 • Якщо підходящого рушники під рукою не знайшлося, можна обійтися картонкою або навіть просто харчовою плівкою.
Розріжте роли тільки гострим ножем змоченим
 • Для цього покладіть лист норі на плівці, зверху покладіть рис і начинку згідно зі схемою, а далі просто завертайте рол, постійно прибираючи плівку, щоб вона не закрутилася всередину страви. Щоб надати заготовці форму прямокутника, скористайтесь качалкою або широким ножем.
 • Імпровізований килимок для приготування суші можна зробити і своїми руками. Звичайно, не з бамбукових паличок, а з фольги. Для цього потрібно вирізати кілька однакових листів фольги і скласти їх разом. Тоді фольга стане досить щільною, і її можна буде використовувати в якості килимка.

Способів приготування ролів, так само як і начинок для них, безліч, і тут можна використовувати свою фантазію на повну котушку. Випробувавши кілька методів їх формування, кожен обов'язково знайде для себе найбільш зручний і швидкий варіант, що згодом дозволить готувати улюблене блюдо японської кухні швидко і просто.

Відео : Як зробити роли в домашніх умовах?