Чому чоловік не хоче працювати, не шукає роботу? Чоловік не хоче працювати: поради психолога. Як змусити, мотивувати чоловіка працювати?

Причини небажання працювати у чоловіків.

З проблемою небажання чоловіків працювати, стикаються багато жінок. Причому необов'язково чоловіки не працюють постійно, іноді перебиваються якимись тимчасовими заробітками. У цій статті ми розповімо, чому чоловік не хоче працювати, і як з цим боротися.

Чому чоловік не хоче працювати?

Для того щоб почати діяти, необхідно визначити, до якого типу відноситься ваш чоловік. Існує кілька типів представників сильної половини людства, які найчастіше не працюють.

Типи чоловіків:

 • Мізантроп. Це людина, яка взагалі не любить людей, вони напружують, він не хоче з ними спілкуватися. Таким чином, він всіляко намагається всіх доводити на роботі до білої гарячки, щоб його звільнили. Це пов'язано з тим, що у людини є якісь психологічні проблеми дитинства, пов'язані з особливістю характеру. Зазвичай такі люди досить замкнуті, вони віддають перевагу тишу, і домашню обстановку.  
 • Меланхолік. Людина постійно ниє, пхикає, розповідає, як все погано, це також пов'язано з особливістю характеру, деякими психологічними проблемами. Такі люди найчастіше влаштовуються на роботу, але при цьому розповідають, як все там погано, не влаштовує, постійно ниють і скаржаться. З часом це набридає керівництву меланхоліка. З таким працівником прощаються.
 • Нарцис. Це самовпевнений, самозакоханий чоловік, який вважає, що все йому щось винні. За його словами, він працює відмінно, краще за всіх, і компетентніше співробітника немає. Хоча насправді це не так. Такі люди дуже часто знаходять собі роботу, але працевлаштування триває зовсім недовго, через брак кваліфікації, зайвої самозакоханості, низької працездатності. Така людина просто всіх дістає своїм самомилуванням, і його звільняють. Як не дивно, такі люди дуже швидко знаходять нову роботу, але все повторюється точно також.

  Чоловік не хоче працювати
 • Мамин синок. Ця людина взагалі вважає, що на роботі його дико дратують, не люблять, не цінують, і він завжди прав. При цьому проблема криється саме в психологічному відхилення, помилки виховання батьків. Мама такої людини, швидше за все, розповідала йому, що він найкращий, і переконувала у цьому. Або ж навпаки, йому не дозволяли зайвий раз займатися якимось небезпечним справою. Таким чином, мама все робила за нього, і він чекає того ж від своєї дружини.
 • Надмірно обережний. Це людина, яка за своєю суттю може бути трудоголіком, але боїться помилитися. Тобто він до вибору роботи ставиться з надмірною ретельністю, і тому намагається вибирати дуже довго, для того щоб знайти дійсно гарне місце роботи. Багато роботодавців задоволені таким працівником, і він може пропрацювати на одному місці тривалий період часу.

  Чоловік не хоче працювати

Чоловік не хоче працювати: поради психолога

З усього вищеописаного можна зробити висновок, що до кожного непрацюючому чоловікові необхідно знайти свій підхід, в залежності від того, до якої категорії відноситься. Психологи відзначають, що виною чоловічий безробіття є надмірна свобода і можливість реалізації жінки. Тепер багато панянки можуть заробляти більше чоловіків.

Поради:

 • Взагалі багато психологів вважають, що ситуація з безробіттям чоловіка лежить на плечах жінки. Дуже часто жінки звалюють на свої тендітні плечі все на світі, в тому числі будинок, готування, і заробляння грошей.
 • Таким чином, чоловік стає своєрідним домашнім тваринам, або частиною меблів. Тобто прийнято бути заміжньою, це досить добре, для всіх звично. При цьому чоловік особливо нічого в сім'ї не робить.
 • Дуже часто виною цьому жінка. Вона дозволяє до себе таке ставлення і ситуацію у родині. Щоб позбавитися від такого стану справ, необхідно поміняти світогляд жінки. Необхідно зробити так, щоб чоловік зрозумів, що жінці не подобається вся в ситуації, що склалася, вона більше не хоче тягнути на собі все на світі.
 • Це не стосується тих випадків, коли чоловік з дружиною за згодою вибираю, що в декреті буде сидіти чоловік. Зараз нерідкі випадки з-за того, що жінка заробляє непогано, і відхід з роботи в декрет стає непосильним тягарем для сім'ї.
 • При цьому незрозуміло, чи зможе жінка потім повернутися знову на дану роботу. У такому випадку немає нічого страшного, що чоловік займається домашнім господарством, приготуванням їжі, і заняттями з дитиною. Таким чином, буде фактично виконувати роботу дружини. Якщо це влаштує обох партнерів, то все відмінно.
Чоловік ньому хоче працювати

Чоловік не хоче працювати: що робити?

Поради:

 • Інша справа, якщо жінку напружують склалися події, і вона хоче, щоб чоловік працював. Дуже часто трапляється так, що чоловік жив з жінкою, при цьому ніде не працював, а представниця прекрасної статі тягла на собі все на світі.
 • Але відразу після розставання з жінкою, чоловік знаходить собі іншу дівчину, при якій влаштовується на хорошу роботу і виконує дуже багато домашніх справ. При цьому колишня дружина дивується — як таке могло статися?
 • Вся справа в тому, що багато жінок перекривають чоловікам кисень, і не дають їм реалізовуватися і розвиватися в родині. Тобто жінка душить своїм напором чоловіка, він приймає відому позицію, тобто всім керує в родині жінка. 
 • Основне завдання в такому випадку для дружини, це знову стати жінкою, здаватися слабкою і беззахисною. Необхідно, щоб чоловік сам захотів на себе звалити цю ношу, і стати господарем сім'ї.
Безробітний чоловік

Чоловік не хоче працювати: як мотивувати чоловіка працювати?

Мотивація чоловіка:

 • Якщо це мізантроп, тобто людина, яка уникає людського спілкування, необхідно постаратися зробити так, щоб він полюбив людей, або взагалі перестав з ними спілкуватися. Справа в тому, що зараз дуже багато можливостей для таких людей.
 • Існує фріланс, віддалена робота, яка дозволяє не контактувати з людьми і не спілкуватися з ними. Таким чином, людина буде заробляти гроші, але при цьому не спілкуватися ні з ким. Або ж спілкуватися за допомогою мережі інтернет, через листування. Ще одним непоганим варіантом є організація приватного підприємства. Підходить в тому випадку, якщо у вашого чоловіка золоті руки, і він може щось робити, виготовляти своїми руками самостійно.
 • Це варіант підійде в тому випадку, якщо людина хороший кравець, майстер з виготовлення шкіряних виробів, або ж ювелір. Контактувати з людьми йому доведеться в мінімальній кількості.
 • Що стосується мамія, то підхід може бути абсолютно іншим. Необхідно частіше говорити йому, що він доросла людина, здатний працювати, заробляти і утримувати сім'ю. При цьому його необхідно досить часто хвалити і розповідати, що він дійсно хороший працівник, може вирішувати всі неполадки і хворобливі ситуації на роботі самостійно, без конфліктів.
 • Що стосується залучення до роботи меланхоліка, то тут необхідно всіляко прищепити людині його спроможність, самостійність, а також те, що він працює досить добре. Тобто необхідно переконати людину, що виходить у нього добре, і якщо він влаштується на роботу, дійсно все зміниться в сім'ї в кращу сторону. Тобто він зможе дозволити собі заробляти гроші, і відповідно витрачати їх на себе. Він зможе свою сім'ю звозити кудись на відпочинок або придбати новий одяг.
 • Що стосується особливо обережних людей, то тут вам доведеться витратити частину часу на те, щоб вивчити сферу діяльності, а також утворення людини. Вам необхідно буде вибрати 3-4 вакансії, які є в інтернеті або газетах, здзвонитися і описати всі переваги і недоліки кожної з них. Таким чином, необхідно допомогти людині зробити правильний вибір щодо майбутньої професії.

Необхідно заохочувати свого чоловіка, також розповідати йому, що пошуки є необхідними, ви не хочете грошей, а бажаєте, щоб чоловік самореалізувався. Вам необхідно побачити свого чоловіка щасливим. Тільки таким підходом вдасться вбити в голову чоловіка необхідність пошуку роботи.

В пошуках роботи

Чоловік не хоче працювати: як змусити чоловіка працювати?

Поради:

 • Якщо ваш чоловік нарцис, то в принципі він вважає, що дружина повинна його утримувати, забезпечувати. З таким чоловіком вихід один — обмежити надходження грошей. Необхідно влаштувати йому таке життя, яке йому не до вподоби.
 • Тобто готувати дуже прості і не ситні страви, годувати його тільки кашею та юшкою. При цьому на столі, в холодильнику не повинно бути ніяких смакоти. Також необхідно переконати чоловіка в тому, що ніяких грошей на риболовлю, вудку, нові снасті, одяг ви давати йому не будете.
 • Можете придумати ситуацію з погіршенням стану на роботі, або скороченням заробітної плати. Щоб не виникало зайвих скандалів, вам необхідно поставити особу в такі умови, щоб він сам захотів працювати.
 • Якщо чоловік хоче собі нову одежу, або щось придбати, він повинен йти працювати, то це може спрацювати. В іншому випадку ви будете постійно гарувати на двох роботах, а чоловік при цьому сидіти вдома.
Чоловік не хоче працювати

Всі ці поради не працюють в одному випадку, якщо чоловік від природи дармоїд. Тобто йому ліньки працювати, краще всього сидіти на шиї у своєї дружини, і нічого не робити. В такому випадку це дійсно є проблемою. Єдиний вихід — це розлучитися з таким чоловіком. Як бачите, рад досить багато і всі вони підходять під конкретну ситуацію. Прислухайтеся до наших порад, і спробуйте пояснити своєму чоловікові необхідність пошуку роботи. 

ВІДЕО: Як змусити чоловіка працювати?