Скільки і як правильно сушити гель-лак в УФ-лампі і LED-лампи: різновид приладу, критерії вибору лампи, необхідний час сушіння, поширені помилки. Чи можна і як сушити гель-лак без лампи?

У даній статті ми розглянемо, як правильно і скільки сушити гель-лак в лампі, а також поговоримо про якісь нюанси, що впливають на час сушіння покриття.

Ще кілька років тому разюче стійкий манікюр коштував чималих грошей, а робили його тільки майстри в професійних салонах або вдома. Зараз же якісно зробити гелеве покриття можна вдома, власними руками. Але ось так зване «серце» цього манікюру – лампа, вимагає до себе особливої уваги. Адже її потрібно не тільки правильно вибрати, але і належним чином використовувати. Про що сьогодні і піде мова в даному матеріалі.

Як правильно сушити гель-лак в лампі: різновид приладу

До речі, домашній манікюр не тільки дасть можливість заощадити час і гроші, але надасть навіть гарантії щодо якості матеріалів та чистоти інструментів. Адже боязнь отримати інфекцію з-за недостатньо хорошою дезінфекції пилок, ножиць, пензликів та інших аксесуарів, зупиняє деяких жінок від приведення своїх нігтів в порядок у чужих людей. Але повернемося до самих ламп.

Які ж лампи існують?

 • Без лампи сушити гель-лак неможливо! Ми розглянемо трохи пізніше радикальні і навіть трохи екстремальні методи сушіння гель-лаку без лампи. Але це лише крайні варіанти, що ніяким чином не гарантують якісне покриття, так і займають багато часу.
 • Давайте ж поглянемо на основний поділ ламп:
  • споконвічна помічниця для нарощування та покриття гель-лаком – ультрафіолетова або УФ-лампа;
  • а також світлодіодний або LED-лампа, що все активніше і більш масово знаходить собі шанувальниць.

Важливо: Безперечним плюсом ультрафіолету є універсальність, адже цією лампою сушать практично будь-лак покриття. Правда, термін експлуатації люмінесцентних ламп складаєте кілька місяців. LED-лампа ж виділяється значним періодом дії, але зможе висушити тільки світлодіодний специфічний гель-лак.

 • Тому на пляшці з гель-лаком, зазвичай на лицьовій стороні етикетки, виробники часто ставлять позначки «UV» або «LED». На ці літери латинського алфавіту потрібно орієнтуватися при виборі лампи.
 • Однак прогрес завжди рухається в бік підвищення, тому з'явився новий вид ламп — так звані гібридні або подвійні прилади. Якщо говорить просто і доступно, то це 2-в-1 двох вищевказаних лам. А значить, поєднують в собі всі необхідні характеристики і підходять для будь-яких покриттів.
На швидкість сушіння впливає тип лампи

На що звертати увагу, щоб швидко і якісно сушити гель-лак в лампі: критерії вибору

Мало просто ткнути пальцем, визначившись з типом лампи. Навіть кожен її вид має свої нюанси, на які слід звертати увагу ще до покупки. Точніше, на це і варто спиратися при прийнятті рішення.

Важлива умова або час для просушування кожного шару

Ось тепер і виявить себе тип лампи. Адже швидкість сушіння повністю залежить від характеристик приладу, а точніше написи «УФ» або «LED».

 • Останній інструмент привернув прихильниць саме своєю швидкістю, адже ультрафіолет захоплює, незважаючи на універсальність і практичність, в 2 рази або навіть більше часу для роботи з кожним шаром.
  • А пов'язано це з широким використаним світлом. Світлодіоди лід-лампи працюють в порівняно вузькому спектрі.
 • Також невелике порівняння з гібридним аналогом – він справляється швидше за всіх. Хоча від останнього представника втік не так далеко, обходить більше своєю гнучкістю до будь лакам. Тому швидкість висихання лаку в гібридних лампах часто збігається з часом сушіння в LED-лампи.

Після різновиди потужність задає час сушіння

 • Всі лампи мають різну потужність — від 6-9 Вт і вище. Логічно розуміти, чим вище потужність, тим менше час висихання. А також це впливає і на якість покриття.
 • Таким чином, потужність лампи також виступає великим фактором, що сприяє вибору нігтьових приладів. Наприклад, ультрафіолет краще не купувати нижче 24 Вт, що рівносильно 12 Вт LED-лампи. Нижче цього показника просушування не дасть хороших результатів. Проте ціни також зростають у міру збільшення потужності лампи.
Чим більша потужність, тим менше часу потрібно

Ціна впливає на наш вибір і час сушіння?

Так самим що не є прямим чином ціна впливає або навіть залежить від лампи. Цілком розумно, що велика потужність і потребує великих грошей.

 • Також LED-лампи коштують на порядок дорожче, хоча це вже залежить від потужності ламп. Якщо прирівнювати їх до ультрафіолету, то не такий вже і великий стрибок у ціні.
 • Дорожче коштує гібрид, який аналогічний двом різним лампам. Для домашнього ж користування він абсолютно не потрібен. Гнатися просто за високою ціною також не варто. Наприклад, прийнятні моделі за мінімальну вартість можна купити на Алиэкспресс. За якістю вони не поступаються дорогим брендам.
 • Враховуйте тільки мінімальну потужність. Також відштовхуйтеся від своїх потреб. Наприклад, початківець майстер не буде хапатися нарощувати нігті, тому цілком підійде і мініатюрна версія LED-лампи.

Розмір має значення і для часу сушіння, і для вашої зручності

 • В основному ринок пропонує лампи допустимого розміру, що дозволить сушити цілу руку. Навіть компактні прилади легко справляються з цією функцією, але просто працюють довше. Хоча, скоріше, це заслуга не розміру, а також наявності кількості ламп.
 • Більше площа лампи – більше світлодіодів. УФ-лампи йдуть стандартної коробкою, в якій тільки змінюється кількість ламп.
 • Є також міні-лампи, що сушать тільки один палець. Наш вердикт – вони відмінно підходять для певного ремонту одного нігтя, але не для спільного манікюру. Адже час, природно, значно збільшується в 10 разів.
Розмір лампи має значення

Довговічність ламп дорівнює терміну служби лампи

 • Виробника заявляють, що LED-лампи мають термін служби до 50 000 годин. Але, знову ж таки, на це впливає ще й потужність світлодіодів. В цілому, якщо скласти всі максимальні рівняння, то такий прилад може горіти без перерви більше 2 років.
 • УФ-лампи порівняно стійкі у використанні. Наприклад, за 1 просушуванню у тиждень вам вистачить на 23 роки. Звичайно, впливає і потужність. В середньому ж, виробники заявляють, що її вистачає на 100 тис. годин використання. Але ось лампи потрібно буде міняти через півроку користування. Навіть якщо ви і не часто її включали.

І кілька слів про дизайн

 • На час просушування шарів ніяк не впливає. Якщо вам принциповий якийсь колір, тоді це тільки ваш вибір. Ми ж рекомендуємо не переплачувати більше, а краще акцентувати увагу на потужності та кількості ламп.
А ось дизайн ніяк не позначиться на швидкості сушіння

Скільки потрібно сушити гель-лак в лампі?

Ми розглянули всі нюанси, що відповідають за час просушування кожного шару. Але не забуваємо, що черговість шару, а точніше саме покриття, вимагає і різного часу для полімеризації. Давайте перейдемо до конкретики.

 • Скільки часу займає сушка в УФ-лампі:
  • максимальна потужність 48 Вт, а також 36 – це найоптимальніший вибір, як для професіоналів, так і для любителів своєї справи. На базу потрібно виділити 1 хвилин. А ось топ і кольоровий гель-лак вже затвердіє через 2 хвилини. До речі, на це час і виставлений таймер;
  • 24 Вт вже вимагатимуть на 1 хвилину більше для кожного шару;
  • а ось самий мінімум в 9 Вт для полімеризації кожного шару вже займе у вас від 3 до 5 хвилин. На базу і наступні шари, відповідно.
 • Ось що пропонує LED-лампа:
  • картина виявляється просто блискавичною, адже при максимумі на 36 Вт вам потрібно сушити кожен шар за 20 секунд, а базу і зовсім 10;
  • більш слабка модель, що має досить прийнятну суму, мінімальні габарити і чудово підходить для домашнього навчання, на 18-24 Вт висушить базу за 20 секунд. А вже кольоровий пігмент та фініш через 30;
  • всі інші моделі в 6 і 9 Вт потребуватимуть більше часу: 1 хвилину на топ і колір, а на базу 30 секунд.

Важливо: Біогель потрібно сушити 3 хвилини під ультрафіолетом і 1 хвилину під світлодіодами, за умови, що у них максимальна потужність.

У гібридної ж лампі відбувається сушка шарів в залежності від маркування покриття. Тому в них є таймери і секунди, і хвилини, що відповідають вищевказаним співвідношенням.

Самою оптимальною вважається лампа на 24 або 36 Вт

Можна сушити гель-лак без лампи?

Можливо, трапилася якась катастрофічна ситуація, коли потрібно підкоригувати ніготь або зробити покриття, а лампи не виявилося під рукою. Та й заради цікавості можна провести такою собі експеримент будинку. Але потрібно бути готовим до нижчого якості покриття. Хоча все ж таки є шанс зробити манікюр, який протримається кілька днів або навіть тижнів, якщо дотримуватися всіх правил.

Для покриття нігтів гель-лаком без сушіння в лампі можна скористатися будь-якими з цих методів:

 • крижана ванна допоможе заморозити і висушити гель-лак. Правда, для цього руки потрібно буде занурити хвилин на 15-20, а то й довше;
 • повітря від фена, яким варто просушувати кожен шар протягом півгодини. А не забуваємо ще, що від сильного потоку повітря може вийти не самий рівний шар;
 • сонячні промінчики висушать гель-лак, адже сонце також має УФ-промені. Але не розраховуйте на швидкий результат. Адже їх потужність у багато разів поступається випромінювання лампи. Тому постояти, намагаючись зловити промені, потрібно буде десь близько години;
 • інвестиційний продукт — швидкосохнучий спрей або гелеві каталізатори. Через 2-3 хвилини після гель-лаку наноситься каталізатор, растираясь по всій поверхні;
 • і крайній варіант – це медична лампа. Час повністю залежить від її потужності і відстані. Висушити вона може, але за якість не відповідає.

Важливо: Але жоден з цих способів не дає повної гарантії, що лак висохне.

Зараз з'явилися навіть спреї або гелі для просушування гель-лаку без лампи

Як правильно сушити гель-лак в лампі: поширені помилки

З проблемою згортання лаку стикаються і любителі, які роблять манікюр собі і подругам будинку, і майстри нігтьового сервісу, що працюють в салонах. Причин, із-за яких може виникнути така неприємність, кілька.

Ось найпоширеніші з них:

 • використання недостатньо потужної лампи. Єдиний вихід – придбати лампу з більшою потужністю;
 • спроба висушити УФ-покриття в LED-лампи, або навпаки. Для уникнення такої помилки необхідно дивитися маркування на пляшці від лаку;
 • використання застарілих лампочок в сушці. У цьому випадку потрібно просто їх замінити і проблема швидко вирішиться;
 • нанесення лаку занадто товстим шаром. З таким варіантом найчастіше стикаються новачки. І, до речі, саме ультрафіолетові промені не в змозі просушити товсту краплю;
 • якщо жодна з вище названих причин не підходить, швидше за все, проблема в якості лаку. Це означає, що він прострочений або підроблений. Такий лак краще не використовувати, тому що він може нашкодити не тільки красу, але і здоров'ю;
  • а якщо використовувати такий лак для манікюру в салоні, то можна втратити постійних клієнтів, отримати масу негативних відгуків, а також зіпсовану репутацію. Це стосується не тільки початківців, але й у досвідчених майстрів.

Як видно, сушити гель-лак в лампі просто і, порівняно, швидко. Особливо, якщо брати до уваги простий лак, який потрібно було тримати довгий час, ні до чого не торкаючись. Але є багато нюансів, які часто упускають з виду недосвідчені майстри або просто любителі. Тому завжди вивчайте інструкцію і правила, а потім вже починайте сушити гелеве покриття в лампі.

Відео: Скільки сушити гель-лак в лампі?