Чоловічий шарф спицями: поради, опис покрокового процесу в'язання, схеми, візерунки

Прочитавши статтю, у вас вийде зв'язати чоловічий шарф спицями навіть у тому випадку, якщо ви тільки знаєте, як набирати петлі, і в курсі, що таке лицьова, виворітна петля. Також тут ви знайдете приклади і більш складних візерунків для досвідчених майстринь.

Пов'язаний власноруч, чоловічий шарф сильно відрізняється від аксесуара, зробленого десь на промисловій фірмі, наприклад, в Китаї. А якщо ви підійдете до питання відповідально і з фантазією, то вийде якісний виріб, яке в холодну пору року буде зігрівати власника, та ще до всього іншого, додасть особливий шарм його зовнішнього вигляду.

Звичайно ж, на процес в'язання піде багато часу, знадобиться терпіння, але, коли шарф буде готовий ваш чоловік щиро порадіє подарунка, зробленого власноруч коханою жінкою. Далі розглянемо прості візерунки і схеми в'язання чоловічих шарфів спицями.

Чоловічий шарф спицями: поради

Якщо ви зібралися зв'язати чоловікові шарф, то перш все ж дізнайтеся, чи носить він такі аксесуари, і які шарфи йому більше до смаку. Інакше подарунок не порадує його, а стане непотрібним вантажем де-небудь на поличці в шафі.

Для спільного інтересу уточніть, які шарфи подобаються молодій людині. Цікаво те, що деякі з задоволенням носять замість шарфів снуди, а багато чоловіків не люблять вироби з оленями або в смужку. Ось тому і треба перш, ніж приступити до процесу, вивідати всі переваги даного індивідуума. Жіночі смаки іноді зовсім не збігаються з чоловічими.

Шарф своїми руками

Не намагайтеся додавати маленькі нотки своїй фантазії при в'язанні вироби. Хочеться людині сірий шарф без зайвих яскравих смужок або складних візерунків, зв'яжіть йому такою ж, не відступаючи від споконвічно заданої мети. Багато молоді люди примхливі, якщо вони побачать, що щось не так, як вони задумали, то будуть всіляко намагатися не вдягати цей шарф навіть у найлютіші морози.

Обов'язково враховуйте, яка модель шарфа подобається вашому чоловікові. Деякі не люблять громіздкі шарфи і їм подобається їх обмотувати навколо шиї всього один раз, потім ховати під верхній одяг. Тому і знадобиться не надто широкий і довгий шарф і бажано не дуже товстий. Щоб простіше було підібрати модель, подивіться разом малюнки в інтернеті. Так ви наочно побачите виріб і будете мати уявлення, що чоловік хотів.

У тому випадку, якщо ви в'яжіть шарфик під певну модель верхнього одягу, вам доведеться ретельніше вибирати фасон моделі, і її колір. Так, якщо чоловік буде надягати шарф під чорне пальто можна пов'язати вузький білий шарф, який схрещується на грудях і закриває виріз горловини пальто. А під шкірянку добре підійде снуд або широкий шарф.

Малюнок або візерунок для виробу — це взагалі окрема тема, без обговорення цього питання з молодою людиною не обійтися. Найчастіше чоловіки вибирають собі шарфи з простими візерунками і взагалі без будь-яких малюнків, мало, хто любить креативні ідеї. Знову-таки, вибирати візерунок все ж краще за фотографіями на онлайн-просторах.

Важливо не перестаратися з усілякими аксесуарами у вигляді бубенчиков або бахроми на кінцях шарфа. Навіть, якщо вони гарні на ваш смак і підкреслюють індивідуальність вироби, чоловік може із-за цього забракувати річ, відмовитися її носити.

Чоловічий шарф спицями — як зв'язати виріб: опис різних схем в'язання

Візерунок — Зигзаг

Такий об'ємний малюнок можна створити, чергуючи виворітні петлі лицьові, які в схемі позначаються так:.П. і Лц.П. — відповідно. Щоб отримати таку ж модель шарфа, як на зображенні нижче, знадобиться вовна овеча (75%) 250-300 грамів. Розмір аксесуара буде дорівнює приблизно 130 см на 23 див.

Шарф на спицях простим візерунком

Коли будете в'язати лицьові рядки, то в'яжіть їх за схемою, наданою нижче, а виворітні по отриманому малюнку. Ще, коли починаєте в'язати рядок, то перші перед раппортом петельки лицьові (Лц.П.), а останні теж три лицьові. І починати рядок слід, знімаючи і не пров'язуючи петлю (П), а закінчувати рядок виворітного петелькою (З.П.).

Схема в'язання:

 1. П.; три Лц.П.; (Лц.П., З.П., Лц.П., п'ять.П.); три Лц.П.; З.П.
 2. П.; три Лц.П.; (Лц.П., З.П., п'ять Лц.П., З.П.); три Лц.П.; З.П.
 3. П.; три Лц.П.; (Лц.П., п'ять.П., Лц.П., З.П.), три Лц.П., З.П.
 4. П.; три Лц. П.; (п'ять Лц.П., З.П., Лц.П., З.П.); три Лц.П.; З.П.
 5. П.; три Лц.П.; (чотири.П., Лц.П., З.П.); три Лц.П.; З.П.
 6. П.; три Лц.П.; (три Лц.П., З.П., Лц.П., З.П., дві Лц.П.); три Лц.П.; З.П.
 7. П.; три Лц.П.; (дві.П., Лц.П., З.П., три З.П.); три Лц.П., З.П.
 8. П.; три Лц.П.; (Лц.П., З.П., Лц.П., З.П., чотири Лц.П.); три Лц.П.; З.П.

У схемі йдуть лише лицьові ряди, виворіт слід в'язати по малюнку. За готовим виробом необхідний додатковий догляд. Не варто застосовувати для прання хлорку. Також готовий виріб можна прати на інтенсивному режимі, віджимати. Інакше річ втратить форму. Сушити треба на звичайній горизонтальній поверхні, зайвою вологою краще просочувати махровий рушник.

ВАЖЛИВО: В'язати шарфи можна за різними схемами. Є вироби з візерунком аран, косами, гумкою, гладдю тощо Також красиві шарфи виходять з різнокольорових ниток з різними малюнками, орнаментами і т. д. Любителі комфортного одягу віддадуть свою перевагу шарфа-снуду. Він здобув популярність і у дівчат, і у молодих людей.

Шарф з вовняної пряжі
<>Чоловічий шарф гумкою

Для того, щоб вийшов цей простий по суті шарф, достатньо підготувати нитки, до складу яких входить кашемір, і спиці — четвірку. Приблизний розмір речі буде відповідати даним — 102 на 20 сантиметрів. Завдяки складу ниток цей шарф стане улюбленою річчю тих чоловіків, які цінують якість виробів. М'який Шарф і не буде колотися, його приємно відчувати на тілі.

Процес в'язання:

 • Наберіть п'ятдесят петель, у наступному рядку чергуйте ЛЦ.П. з З.П. до самого кінця рядка. Тільки краю шарфа оформляйте наступним чином — першу петельку знімайте не пров'язуючи, а останню завжди провязывайте.П.
 • Тепер в'яжіть за такою схемою: Лц.П.; прямий накид, зніміть петельку не пров'язуючи, нитка тримайте ззаду. Решта петлі ряду робіть в тій же послідовності.
 • Після почніть в'язати раппорт так: зробіть накид, зніміть просто петлю, а нитку для роботи утримуйте ззаду, петельку і накид попереднього рядка провяжите Лц.П. Таку ж схему повторюйте до кінця рядка.
 • Третій рядок, раппорт зв'яжіть так: провяжите однієї Лц.П. петлю і накид попереднього рядка, зробіть накид, а наступну петельку не провязывайте. І так до самого кінця.

Після провязывайте малюнок за схемою до кінця процесу. Якщо шарф не однотонний, то можна робити смужки з різних відтінків ниток. Дотримуйтесь симетрію, якщо в'яжіть смужки на виробі.

Англійська резинка — візерунок

Чоловічий шарф спицями: схеми, візерунки

Шарф з візерунком зигзаг
Як в'язати візерунок — зигзаг?
 • Шарф, як на фотографії нижче, симпатично виглядає і на чоловіка, і на молодих хлопцях. Клітка надає виробу нотки англійського стилю.
Візерунок шахматка
 • Щоб зв'язати його, підберіть нитки з високим вмістом натуральної вовни і не надто товсті, щоб аксесуар вийшов не дуже товстим і разом з тим теплим. На малюнку є детальна схема в'язання шарфа. У схемі беруть участь тільки лицьові, виворітні петлі.

Схема в'язання малюнка:

Схема в'язання шахматкою

Шарф з пряжі різного кольору

Ефектний, справжній чоловічий стиль у цього шарфа. Незважаючи на те, що він виконаний з ниток різного кольору. Для виробу потрібно купити пряжу з великим вмістом вовни двох кольорів — темний меланж, беж. В'яжеться аксесуар спеціальним візерунком, який іменується — патентна гумка.

Схема:
 1. Наберіть необхідну кількість петельок на дві спиці, бажано, щоб їх було непарна кількість.
 2. Перший рядок провязывается за схемою: петля без провязывания (кромочная), і почніть малюнок зі зняття однієї петельки і накиду (нитку навиворіт) + 1 Лц.П., так в'язати до самого кінця рядка, останню петельку провяжите.П.
 3. Другий ряд, провяжите кромочную і схема така: одну петлю і накид провяжите однієї Лц.П.; зніміть з накидом (нитку навиворіт) одну петлю. І так весь ряд чергуючи петлі.
 4. Третій ряд — кромочная, схема: одну петлю зняти + накид (нитку з вивороту), далі наступну петельку провязать разом з накидом. Так в'язати весь ряд чергувати петлі, останню провяжите.П.
Шарф — в'язання спицями

Якщо ви освоїте техніку в'язання після першого виробу, пов'язаного власноручно, то в подальшому можна вже пробувати в'язати і різні складні візерунки і малюнки. Особливо важко почати вив'язувати певний візерунок, а коли він вже виходить на шарфі, тоді ви і самі зможете правильно робити потрібні петлі, вже без схеми, просто по малюнку й по пам'яті.

Відео: Чоловічий шарф спицями