Маєчка гачком — проста, кроп-топ: схеми, опис

Для оригінальної маєчки багато не потрібно. Просто гачок, трохи фантазії і наші поради.

Любите речі хенд-мейд? Тоді після прочитання статті ви зможете самостійно створити красиву маєчку за допомогою гачка.

Кроп-топ маєчка гачком

Маєчка гачком

Кроп-топом ми сьогодні називаємо будь-яку блузку, светр, світшот – всі, чия довжина досягає тільки талії. І якщо є светри такої довжини, то не пов'язати майку в цьому стилі просто неможливо. Отже, маєчка кроп-топ гачком.

 • Оскільки це літній варіант, має сенс виготовити його з бавовни, відмінно підходить для спекотної погоди. Беремо 200 м (або 50 г) мерсеризованного (тобто обробленого каустичною содою і тому володіє додатковою міцністю і блиском) бавовни і гачок №3.
 • Починаємо з ланцюжка, пров'язуючи 51 повітряну петлю, а потім набираємо не стовпчик з накидом, а три петлі. І знову йдемо по ланцюжку, пров'язуючи 24 стовпчика з накидом, отримуючи таким чином всього 25.
51 петля
Виріз
 • Розгорнувши роботу, створюємо наступний ряд, роблячи три 3 петлі і продовжуючи в'язати у всі попередні стовпчики по одному стовпчику з накидом. У серединці нашої маєчки, під повітряної петлею знову комбінуємо два стовпчики з накидом, одну повітряну петлю і знову два стовпчики з накидом. Потім будемо в'язати в кожну петлю один стовпчик. Таким чином виконуємо 10 рядків. Якщо ви хочете топік достовірніше, можна і більше.
Визначаємо довжину і пров'язуємо
 • І знову приступаємо до стовпчиків з накидом, причому не довязываем дві петельки до нашої середньої повітряної петлі, яку ми позначили серединою топіка. Чергу за стовпчиком з накидом під повітряну петлю.
Під ВП
 • Розгортаємо роботу. В'яжемо три повітряні петлі, а не стовпчик. Після пропуску двох петель заснування в третю пров'язуємо стовпчик з накидом. Не довязывая до закінчення три петлі, в третю робимо стовпчик з накидом.
 • Після трьох петель підйому і пропуску двох петель на підставі, пров'язуємо в наступну петельку стовпчик з накидом. Не доходимо дві петлі до «арки», яка вийшла у нас в нижньому і в'яжемо в неї стовпчик з накидом. Знову повертаємо в'язання і виконуємо не стовпчик, а три петлі підйому. Знову – пропуск двох петель підстави.
 • Робимо стовпчик з накидом і не довязывая двох петельок до кінця, в «арку» виконуємо стовпчик з накидом. Таким чином повторюємо до закінчення петель. Відразу ж набираємо 50 повітряних петель, які стануть зав'язочками.
1 сторона
 • А тепер повністю повторюємо всю роботу, створюючи другу частину нашої маєчки. Повітряні ланцюжка-зав'язки завершують роботу. Легко і красиво!
Дві сторони
Готово

Проста майка гачком

Майка асоціюється з літом, тому питання про те, з чого її виготовити, не варто – звичайно, з чудового матеріалу бавовни.

 • Беремо 600 м (або 150 г) мерсеризованного бавовни, гачок №3 і приступаємо до роботи.
 • Вимірюємо обсяг нашої талії і додаємо до нього ще 5-6 див. Починаємо набирати повітряну ланцюжок з таким розрахунком, щоб число петель було кратно чотирьом, і замикаємо її в кільце. Далі йдемо по колу.
Кільце
Маєчку
 • В'яжемо так ще кілька рядів (достатньо 4-5). Після пров'язуємо три стовпчики з накидом в кожну галочку, і за цією ж схемою закінчуємо ряд. А потім рядків 10-12 виконуємо по колу просто стовпчиками з накидом.
Пров'язуємо
 • Тепер черга за дірочками. Починаємо ряд з 4-х повітряних петель, пропускаємо одну в основі, а в наступну пров'язуємо стовпчик з накидом. Потім повітряна петелька, пропущена петля підстави і знову стовпчик з накидом – в наступну. Таким чином, до кінця ряду.
Дірочки
 • Переходимо до наступного ряду. В'яжемо два стовпчики з накидом під всі повітряні петлі, потім відтворюємо в'язку двох останніх рядів і два рядка – суцільно стовпчики з накидом.
 • Тепер ми можемо зайнятися вирізом і спинкою. Всі наші петлі ділимо порівну. Одна половина – це спинка. Друга — знову ділиться на дві частини, які стануть поличками. Починаємо в'язати першу від плеча стовпчиками з накидом.
 • Повертаємо роботу і йдемо у зворотному напрямку, не забувши з початку ряду пров'язати два стовпчики разом. Закінчивши ряд, наступний вже не зменшуємо, і так, через ряд, нам потрібно зробити 12 убавленій. Після цього пров'язуємо без убавок до плічка. Таким же чином виконуємо другу поличку.
Поличка
 • Спинку пров'язуємо тим же візерунком, що і на початку, галочками. По висоті спина і полки повинні бути однаковими.
Продовжуємо
 • З вивороту виконуємо сполучні стовпчики, скріплюючи спинку з поличками. Всі! Робота закінчена, можна приміряти.
Майка
Маєчка гачком

До речі, при в'язанні можна створити комбінацію з квітів, ваша майка буде яскравою та оригінальною.

Відео: В'яжемо ажурну маєчку