Чи можна митися, купатися відразу після їжі у ванні, під душем, плавати в річці, морі? Через деякий час після їжі можна митися, купатися у ванні, душі, плавати в басейні, морі, річці?

Не можна купатися на повний шлунок: причини. Прийом ванни, душ після їжі — наслідки.

Вода вабить нас можливістю розслабитися або, навпаки, поплавати з задоволенням. Контакт з нею приємний, але іноді приносить відчутний дискомфорт.

Наприклад, після щільного обіду або перекусу на пляжі не варто відразу бігти в воду і активність. Крім міфів і закладених в дитинстві обмежень, існує реальний досвід тих, хто постраждав від подібних дій.

Чому не можна відразу після їжі на повний шлунок плавати в басейні, морі, річці?

місця біля басейну з тарілкою фруктів для перекусу

Існує ряд думок про небезпеки занять плаванням після щільного обіду.

Відтік крові від головного мозку до шлунку. Оскільки система перетравлення їжі запускається і до неї направляється більший об'єм крові. Паралельно на інших ділянках тіла зберігається низький кров'яний тиск, людина відчуває розслабленість. Це небезпечно нападом запаморочення, що безпечно на суші, але може викликати втрату свідомості у воді. Як результат — людина тоне.

Відтік крові з кінцівок — небезпечний появою судом, спазмів. А вони навряд чи додадуть вам впевненості рухів у воді.

Посилення циркуляції крові із-за фізичної активності у воді. Замість припливу до шлунку, вона розподіляється в м'язових тканинах тіла. Він дає сигнали про порушення процесу травлення через поколювання, спазми. У ряді випадків зростає ризик сильної нудоти і блювоти.

Підвищений тиск води на тіло, в тому числі на живот. Їжа замість нормального переварювання в шлунку як би видавлюється з нього.

До речі — медичні дослідження не дали вичерпної відповіді на це питання. Вони не підтвердили і не спростували поширені обивательські пояснення.

Чому не можна митися, купатися відразу після їжі у ванні і лазні?

лазневі приналежності у лазні перед приходом людей

Механізм впливу гарячої води або пари на тіло призводить до підвищення його температури, посилення навантаження на серце. Воно і так працює в інтенсивнішому режимі після прийому їжі, перекачує кров, яка направляється до шлунку.

Виходить, що останній недоотримує її, як результат — неприємні відчуття в області живота аж до нудоти і блювоти.

Друге пояснення — ситний обід провокує бажання подрімати. Причина та ж — перерозподіл кров'яного тиску і надходження її до органів та систем.

Заснути у ванній небезпечно — можна захлинутися, втопитися.

Чи можна митися, купатися відразу після їжі під душем?

дівчина приймає душ до їжі

Зазвичай, люди це роблять до прийому їжі. Навіть психологічно комфортніше їсти вже чистим.

Відразу після трапези піти в душ не завжди хочеться. Однак, якщо ви вирушили, будьте готові до погіршення самопочуття. Гаряча вода при контакті з шкірою, в тому числі зоною живота, викликає посилення кровотоку по тілу. Цим порушується механізм перетравлення.

Через деякий час після їжі можна митися, купатися у ванні, душі, плавати в басейні, морі, річці?

Конкретних результатів, що підтверджують реальну шкоду щільного обіду для водних процедур відразу після нього, немає. Тому в питанні тимчасового інтервалу між їжею і водою багато суперечливих думок.

Одні радять почекати годину, інші — не менше трьох.

Спираючись на досвід людей, що відчули неприємні відчуття в подібній ситуації, логічно припустити, що часовий інтервал між їжею і водою виправданий. Спостерігайте в першу чергу за своїми відчуттями і не доводьте до втрати свідомості, судом в кінцівках або блювоти.

Отже, ми розглянули небезпеки, що підстерігають людей після щільного обіду під час плавання в басейні, морі, прийомі ванни або душа. Познайомилися з неприємними симптомами, що виникають при контакті людини з водою в цих випадках.

Бережіть своє здоров'я і дотримуйте режим дня для найкращого самопочуття!

Відео: не Можна плавати після їжі — правда чи міф?