Як перестати думати про роботу вдома, на вихідних, у відпустці: поради

Дізнайтеся у статті, як перестати думати про роботу за межами робочого часу.

Зміст

Як перестати думати про роботу: типи трудоголіків

Існує кілька типів трудоголіків. Якщо проблема для вас актуальна, подумайте, до якого типу належите ви.

  • Живу, щоб працювати. Такі люди зазвичай приходять на роботу раніше за всіх, а йдуть пізніше всіх. Вдома вони проводять мало часу. Без роботи їх життя не має сенсу, так як все найцікавіше відбувається на роботі. Іноді значна частина речей, наприклад, особисті речі, посуд «перебираються» на робоче місце замість того, щоб перебувати вдома, де їм місце.
  • Працюю, щоб працювати. У цій ситуації робота знаходиться на першому місці в людини. Заради неї, коханої і єдиною, людина готовий залишитися з ночівлею на робочому місці, втратити стосунки з близькими і друзями. Це називається «невиліковний трудоголізм». Втім, людину може все влаштовувати, адже всі сфери його життя, крім роботи, прагнуть до нуля.
  • Працюю, щоб жити. Якщо людина працює тільки заради грошей, робота може приносити йому більше негативу, ніж позитиву. Здавалося б, за межами роботи життя є, але постійно відволікають думки про нелюбимій роботі та вирішенні проблем. Боячись втратити джерело заробітку, людина прагне бути корисним на роботі. І він потрапляє у пастку власних думок про роботу.

Важливо: Робота — це добре, прогрес — добре, рух вперед — теж чудово. Працювати, безсумнівно, потрібно і корисно. Однак відволікатися від роботи необхідно. Це дуже важливо, адже ви ризикуєте втратити найважливіше в процесі роботи — своє життя.

Давайте вчитися відволікатися від роботи поза межами робочого часу. Допоможуть вам у цьому прості поради.

Як залишати думки про роботу на роботі: поради

Як перестати думати про роботу вдома, на вихідних, у відпустці: поради

Трудоголіків, які не можуть вчасно відключитися від думок про роботу, дуже багато. Ці люди постійно думають про роботу, навіть коли у них вихідні, відпустку або робочий день закінчений. Крім цього, вони намагаються вирішувати робочі питання в будь-який час, навіть коли мають право цього не робити.

Подібне ставлення до роботи не є показником продуктивності працівника, це — показник трудоголізму і невміння людини відпочивати, перемикатися на інші важливі сфери життя.

Від нездорового захоплення роботою може страждати сім'я, близькі люди. Наприклад, жінка або чоловік, який будинку думає про зірвалися операціях, може грубо відповідати дітям або другій половинці. Також батько може не піти гуляти з дитиною, так як прийме рішення зробити що-то по роботі.

Нескінченні думки про роботу можуть нашкодити. І не тільки відносин з близькими, але і власного здоров'я. Накопичені стреси, невміння розслаблятися і відволікатися від проблем загрожує людині не тільки зниженням працездатності. Про вплив стресу на здоров'я людини відомо багатьом не з чуток.

Багато психологів запорукою щасливого життя вважають баланс між роботою і особистим життям.

Важливо: Одного мудреця запитали: «Що таке щастя?». Той відповів, що щастя — це прості речі. Це коли ти їси і думаєш про їжу. Коли ти гуляєш і думаєш про природу. Коли малюєш — думаєш про творчість.

Не завжди достатньо включити серіал, щоб повністю відволіктися від думок про роботу. Все одно робочі моменти лізуть в голову, і ти знову починаєш прокручувати їх у своїй голові.

Відео: Як не думати про роботу вдома?

Організуйте цікаве дозвілля, щоб перестати думати про роботу

Однією з причин постійних думок про роботу може бути те, що вдома вам просто нецікаво. Повертаючись додому, більшість потрапляють в рутину — прибирання, приготування їжі, прання. Якщо ви ловите себе на думці, що на роботі вам цікавіше, ніж удома, настав час змінити ситуацію.

Безумовно, від домашніх справ не втечеш. Але також можна сказати, що нікуди вони не дінуться. Більше часу приділяйте своєму дозвіллю. Наприклад, заплануйте похід в кіно, ресторан, кафе. Або домовтеся про зустріч з подругою після роботи. Сходіть в цікаве місце — на виставку, на дискотеку. Можна записатися на курси іноземної мови. Іншими словами, організуйте свій час після роботи таким чином, щоб не було часу думати про роботу. При тому думати про те, як проведете час після роботи потрібно не один раз, а постійно. Плануйте своє дозвілля постійно: сьогодні — кафе, завтра — англійська, післязавтра — катання на коні.

Таким чином ви і самі не помітите, як пролетить вечір після роботи. Настрій ваше значно покращиться, а робота не буде опановувати вашими думками. Уявіть, який насиченою може бути ваше життя.

Проводите цікаво час поза роботи

Втомлюйтеся фізично, щоб перестати думати про роботу

Проблеми на роботі, думки про робочі моменти можуть призвести до безсоння. Поганий сон, у свою чергу, може сприяти тому, що ви будете на роботі як вичавлений лимон.

Важливо: Боротися з безсонням і забезпечувати хороший міцний сон допоможе фізичне навантаження.

Запишіться в спортзал. Можливо, під час тренування ви будете думати про свою роботу. Але, прийшовши додому, будете швидко і міцно заснути. Це буде важливим кроком на шляху до перемоги над нав'язливими думками про роботу. Крім цього, ви подбаєте про своє здоров'я, яке повинно бути на першому місці в людини.

Якщо в спортзал немає можливості записатися, хоча б організуйте прогулянку. І не просто від роботи до супермаркету, а потім додому. Прогуляйтеся просто так. Придумуйте нові маршрути. Таким чином ви зможете відпочити від суєти, від стресу, відпочинете від роботи. І прийдете додому з новими силами, у гарному настрої.

Якщо ви не пішли на прогулянку, можна і вдома придумати собі роботу, від якої втомитеся фізично. Наприклад, займіться генеральним прибиранням, зробіть щось кардинальне по дому. Якщо ви знайдете заняття, яке зможе перебити хвилю думок про роботу, це прекрасно. Але не забувайте, що занадто обтяжувати себе теж не дуже добре. Всього має бути в міру.

Займайтеся спортом

Заборона на розмови про роботу

У багатьох сім'ях прийнято розмовляти про те, як пройшов робочий день. Здавалося б, члени родини переживають один за одного і діляться своїми проблемами. Але ці розмови не повинні бути в сім'ї людини, яка тільки й робить, що думає постійно про роботу.

Поговоріть зі своїми близькими, у вашій родині має бути залізне правило — не обговорювати робочі питання. Те ж саме стосується друзів, особливо, якщо ви з ними пов'язані. Насправді легко сформувати звичку не говорити про роботу поза роботи, достатньо просто попрацювати над своїми установками.

Також ви можете попросити колег не дзвонити і не писати вам в неробочий час. Не бійтеся, когось образити своїм проханням. Якщо ви поясніть нормально колегам, що хочете відпочивати від роботи вдома, вони вас зрозуміють. До того ж, до людей з певною чіткою позицією в житті ставляться з повагою, подумайте про це.

Не дзвоніть подругам, щоб поскаржитися на несправедливість на роботі, навіть якщо вони готові стати для вас вільними вухами.

Важливо: Візьміть собі за правило — всі робочі питання залишати за порогом офісу. Як тільки ви переступили поріг, розмови про роботу під забороною.

За порушення цієї заборони придумайте собі штраф, наприклад, 10 разів віджатися від підлоги. Не робіть собі поблажок, так вам буде легше звикнути до того, що говорити про роботу вдома не варто.

Не кажіть про роботу вдома

Плануйте свій час, щоб перестати думати про роботу

Багато думають про роботу, тому що не встигають впоратися з обсягом. Часто це відбувається через відсутність планування. Ранок починається з кави, потім на п'ять хвилин людина заходить в соціальні мережі, в результаті не помічає, як проводить там цілу годину, а то й більше. В результаті всі робочі справи відкладаються на другу половину дня, і багато хто не встигають їх завершити.

Замість нераціонального робочого дня заплануйте свою роботу з самого ранку. Краще буде, якщо ви будете записувати плани в щоденник. Не просто для того, щоб не забути про них, пам'ять у вас може бути виняткова. Просто записи в щоденнику допомагають швидше приступити до вирішення робочих питань.

Важливо: В кінці дня залиште 15-20 хвилин для планування наступного робочого дня. Розпишіть, що будете робити і скільки часу. Намагайтеся слідувати плану. Тоді ваш день буде проходити максимально продуктивно.

Планування — шлях до успіху

Працюйте над особистим життям, щоб перестати думати про роботу

Не завжди в родині все буває гладко. Невеликі сварки, непорозуміння, нерозуміння один одного здатне привести до того, що на роботі стає комфортніше, ніж удома. Деякі «тікають» в роботу і починають постійно про неї думати. Замість цього слід спрямувати сили на вирішення конфліктів у сім'ї. Подумайте, що змусить вас перебувати думками зі своєю родиною в неробочий час. Працюйте в цьому напрямку. Станьте організатором сімейного дозвілля, запросіть сім'ю в розважальний центр, в кіно, в кафе. Організуйте спільне заняття, яке зблизить вас. Наприклад, зробіть всією сім'єю годівниці або шпаківні для птахів. Таке заняття об'єднає в собі фізичну зайнятість, зблизить вас з родиною і допоможе не думати про роботу.

Якщо ви є самотньою людиною, не намагайтеся замінити сім'ю роботою. Більшість жінок отримують багато щастя від відносин з коханим. Роботою не замінити, напевно, ви і самі собі в цьому признаєтеся. Займіться пошуком своєї половинки, для цього є маса можливостей. Починаючи від сайтів знайомств, закінчуючи знайомством в спортзалі.

Важливо: Як тільки ваше особисте життя налагодиться, ви перестанете думати постійно про роботу. Головне, щоб потім не довелося думати про те, як змусити себе працювати.

Знайдіть другу половинку

Придумайте хобі, щоб перестати думати про роботу

Хобі може стати не тільки віддушиною, але і допоможе знайти рішення багатьох проблем на роботі. Доведено, що під час зосередження на одній проблемі ми починаємо думати занадто вузько і не бачимо варіантів вирішення проблеми.

У той же час, якщо приступити до креативного та цікавого заняття, це відволікає і сприяє розслабленню мозку. Надалі в голові з'являються варіанти вирішення тих робочих проблем, які не давали вам раніше спокою. Тільки тепер варіанти вирішення будуть чіткими, ясними і простими. Ви навіть здивуєтеся, як раніше не бачили того, що було у вас перед носом.

Знайдіть те, що вам дійсно до душі. Якщо вам здається, що у вас немає часу на хобі, це тільки тому, що ви ще не знайшли дійсно цікаве вам заняття. Улюблене хобі здатне зробити людину щасливішою, поглине ваші думки і не дасть негативним думкам про роботу спустошити і вичавити вас, як лимон.

Важливо: Якщо ви вважаєте, що немає відповідного хобі для вас, ми поспішаємо вас переконати. Є маса цікавих занять: малювання, танці, спорт, рукоділля, майстерність і т. п. Просто потрібно спробувати реалізувати себе в чомусь.

Знайдіть собі захоплення

Читайте книги, щоб перестати думати про роботу

Читання книг допомагає поринути у вигадану реальність. Тим самим на час ви з реального життя з її думками про роботу перенесетеся в інший світ — світ книжкових героїв.

Для нероб читання книг може стати проблемою. Коли людина нічого не робить, а тільки занурює у вигаданий світ. Але для трудоголіка це заняття може стати порятунком.

Деякі вважають за краще дивитися фільми. Але все-таки книги сильніше займають ваш розум.

Важливо: Крім цього, завдяки читанню ви зможете поповнити свій словниковий запас, розширити фантазію. Це корисно для людей, яким за службовим обов'язком необхідно придумувати креативні рішення.

Читайте художню літературу

Керуйте своєю увагою, щоб перестати думати про роботу

Подумати про те, що робота перешкоджає нормального життя варто тоді, коли думки про неї наздоганяють вас в транспорті, на кухні, під час прийняття душу. По суті ви не живете своїм життям, не насолоджуєтеся моментом, а живете тільки для роботи.

Якщо ви ловите себе на думці про роботу в невідповідні моменти, припиняйте їх. Просто забороняйте собі думати про це. Перебивайте думки будь-якими фразами, сказаними про себе. Наприклад, відразу ж перейдіть на колір шпалер і скажіть, які вони у вас гарні. Якщо ви в транспорті, подивіться на взуття сусіда і згадайте, що хотіли собі такі ж або навпаки, ніколи собі таке взуття не купите. Загалом, думайте про що завгодно, тільки не про роботу.

Перемикайте свою увагу. Ви можете керувати своїми думками і увагою. При цьому ви повинні свідомо скеровувати свою увагу на щось інше і почати думати про це. З часом ви навчитеся швидко переключати увагу і на першу вимогу. Досить кількох успішних тренувань.

Перемикайте увагу

Встановіть ліміт на робочий час, щоб перестати думати про роботу

Багато працюють у вільному режимі, займаються фрілансом. Багато фрілансери вважають вільний графік одним з головних переваг своєї роботи. Але іноді самі потрапляють у пастку.

Наприклад, працюють цілодобово. Відповідають на робочі питання в будь-який час дня і ночі, дозволяють вкрасти у себе вихідний і попрацювати. У підсумку думки про роботу завжди поруч з такою людиною, знаходиться він на пляжі або гуляє в парку з собакою, поїхав в супермаркет за продуктами або сидить в кафе з коханою людиною.

У такому разі важливо встановити ліміт робочого часу. Це підходить не тільки для тих, хто займається фрілансом, але і для тих, у кого нормований графік. Встановіть собі чіткі години роботи і не займайтеся роботою поза графіком.

Важливо: Дозвольте собі хоча б один день в тиждень не заходити на робочу пошту, не читати корпоративний чат. Просто виберіть цей день для себе і своєї сім'ї. З новими силами ви приступите до нового робочого тижня і проведете її продуктивно. Перевірено.

Керуйте своїм робочим часом

Робочі питання вирішуйте вчасно

Візьміть собі за правило не відкладати на потім будь-які робочі питання, навіть якщо вони дуже дрібні. Як правило, всякі дрібні питання мають властивість накопичуватися і потім утворюють сніжний ком.

Купа невирішених питань може звалитися на ваші плечі несподівано. Тому вирішуйте питання по мірі їх надходження. Надійшла завдання — вирішили її і займайтеся далі своїми справами. Це дозволить вам не думати потім про те, що коли щось не доробили.

Не відкладайте роботу на потім

Доробити те, що дуже турбує, щоб перестати думати про роботу

Деякі люди дуже переживають, що не замкнули на ключ двері в офісі, не закрили сейф, що звіт не дійшов до адресата. Ці нав'язливі думки можуть зіпсувати їм вечір і всю ніч до ранку.

Щоб не мучити себе марними думками, виділіть час і вирішите цю проблему.
Якщо ви постійно переживаєте, що не замкнули двері, спробуйте наступну методику. Виходячи з офісу скажіть собі чітко: «Я замкнула двері». Тепер ви будете спати спокійно і не думати, що в офіс проберуться злодії.

Дозвольте собі завершити термінові справи і не більше того

Вимикайте телефон у відпустці, щоб перестати думати про роботу

Почнемо з того, що багато трудоголіки зовсім не ходять у відпустку. Особливо, якщо йдеться про власний бізнес. Здавалося б, людина забезпечена, що заважає йому поїхати на тиждень-другий до моря або океану. Але багато хто воліє не відриватися від робочого процесу, так як вважають, що без них справа зупиниться.

Обов'язково слід давати собі час на відпочинок. І не просто лежати на пляжі, нескінченно созваниваясь з колегами або працівниками. А відпочивати по-справжньому, не думаючи про роботу. Довірте справу надійним людям і домовтеся, що тільки у випадку екстрених ситуацій вони можуть зателефонувати чи написати вам. Краще для цього заведіть окремий номер. Вимкніть свій мобільний або поставте на беззвучний режим, тоді ви зможете насолодитися відпочинком і, дійсно, відпочити від роботи.

Люди, які у відпустці вирішують робочі питання, не приходять на роботу з повним запасом сил, енергії і працездатності. Складається враження, що вони не відпочивали зовсім.

Не працюйте у відпустці

Якщо ви не навчитеся відключатися від роботи поза межами робочого часу, проблеми будуть тільки множитись. З-за нескінченних думок про роботу може статися професійне та емоційне вигорання. Навчіться відволікатися від роботи вдома, а на роботі від домашніх справ, і ви знайдете той самий баланс, який називають ключем до щастя й успіху.

Відео: Поради психолога, як не думати про роботу вдома