Естрадіол — норма у жінок за віком: таблиця. Естрадіол: за що відповідає, при вагітності, під час клімаксу? Підвищений естрадіол у жінок: причини і наслідки. Що буде при нестачі і надлишку естрадіолу?

Норма, недолік і надлишок естрадіолу в крові у жінок.

Естрадіол є одним з головних гормонів в жіночому організмі. Поряд з прогестинами, він регулює менструальний цикл, а також відповідає за запліднення. У цій статті ми наведемо таблицю норм естрадіолу в крові у жінок різного віку, а також опишемо стан при його надлишку або нестачі.

Естрадіол: за що відповідає?

Цей гормон часто називають гормоном краси, а також жіночності. Справа в тому, що у хлопчиків і дівчаток до досягнення статевого дозрівання, концентрація цього гормону знаходиться приблизно на одному рівні, в рівній концентрації в крові. У період статевого дозрівання у дівчаток спостерігається різкий стрибок вироблення цього гормону.

Вплив естрадіолу:

 • Завдяки цьому форми стає більш округлими, збільшується груди, а також стегна стають набагато ширші, ніж плечі. Крім цього, цей гормон сприяє відкладенню жиру на стегнах, а також сідницях. Завдяки цьому у жінки з нормальною концентрація естрадіолу в крові досить помітно підвищується. Найцікавіше, що рівень цього гормону в різні фази циклу неоднаковий.
 • Якщо бути точніше, то відразу в перший день місячних спостерігається зростання цього гормону, поступово росте, і його пік спостерігається за один-два дні до овуляції. Саме цей гормон відповідає за наростання слизової всередині матки. Якщо товщина слизової оболонки всередині буде недостатньою, то зигота не зможе імплантуватися і вагітність не настане.
 • Відповідно надмірне вироблення цього гормону навпаки, сприяє наростанню слизової оболонки всередині матки і її нерівномірного скупченню. Такий стан називають гіперплазією. Після того як відбувається овуляція, концентрація цього гормону падає, і поступово знижується з наближенням місячних.
 • Варто відзначити, що цей гормон виробляється в основному яєчниками, наднирковими, а також жирової тканиною. Тому дуже часто у людей з ожирінням можуть бути проблеми з зачаттям дитини. Адже переважає величезна кількість естрадіолу, що може перешкодити довгоочікуваної вагітності.
Норми естрадіолу

Естрадіол — норма у жінок за віком: таблиця

Зазвичай цей гормон призначають здавати на перший-другий день циклу або ж відразу перед овуляцією. Ці дані допомагають з'ясувати, наскільки добре працює жіноча статева система. Досить часто цей гормон здають разом з тестостероном.

Концентрація естрогену:

 • Відзначено що оптимальним співвідношенням естрадіолу і тестостерону є 10:1. Допустимим значенням є 7:1. Якщо ж естрадіолу досить мале співвідношення, становить 6:1 і менше, можна говорити про те, що в організмі у жінки переважає тестостерон.
 • В свою чергу це негативно позначається не тільки на стан жіночого здоров'я, але і зовнішності. У такому випадку у жінки можуть почати рости вуса, спостерігається оволосіння на животі, грудях, а також сідницях. Голос може ставати більш грубим.
 • Якщо судити про перевищення концентрації, то це теж не є добрим знаком. Справа в тому, що при перевищенні естрадіолу, також можуть спостерігатися деякі труднощі із зачаттям. У такому випадку у жінки спостерігається гіперплазія ендометрія, поліпи, ендометріоз, аденоміоз.
 • Також може спостерігатися міома матки і пухлини всередині цього жіночого органу. Це пов'язано з тим, що при перевищенні норми гормону, всередині матки дуже швидко наростає слизова оболонка, причому вона стає набагато товщі, ніж це необхідно для запліднення і нормального виношування дитини.
Таблиця норм естрадіолу

Естроген: вплив на фігуру жінки

Концентрація цього гормону є допустимою в досить широких межах і залежить від особливостей організму жінки і статури. Найцікавіше, що навіть за зовнішніми даними можна сказати про стан здоров'я жінки і концентрації естрадіолу в крові.

Особливості:

 • Дійсно у жінок з типом фігури груша, у якій жирові відкладення накопичуються в області стегон і сідниць, талія залишається тонкою, дійсно спостерігається нормальна або підвищена концентрації естрадіолу.
 • Ближче до клімаксу і менопаузи, концентрація цього гормону істотно падає. З-за цього у жінок можуть початися серйозні проблеми зі здоров'ям. Справа в тому, що при падінні концентрації цього гормону в крові, спостерігається надмірна вага, жінка може різко набрати вагу, причому без причин.
 • Крім того, спостерігається сухість у піхві, також зниження лібідо. Зазвичай в період менопаузи жінка часто скаржиться на сухість під час сексу, а також на відсутність статевого потягу. Це якраз пов'язано з недоліком естрадіолу в крові.
 • Крім репродуктивної функції, естрадіол впливає і на загальний стан організму. Справа в тому, що він знищує шкідливий холестерин, а також покращує засвоєння кальцію в організмі. Завдяки цьому, кістки стають більш міцними. Адже нерідко після менопаузи, у жінок спостерігається остеопороз, підвищується ймовірність виникнення переломів. Це все пов'язано зі зниженням естрадіолу в крові.
Естроген і клімакс

Естрадіол при вагітності

Що стосується вагітності, то естрадіол у жінок в цікавому положенні підвищується. Це пов'язано з тим, що крім яєчників і жирової тканини естрадіол виробляє плацента. Відповідно дуже часто цей показник бере участь у скринингах вагітних. На підставі цих аналізів можна судити про патології плоду.

Якщо значення естрадіолу падає, то можете судити про завмерлої вагітності, або про загрозу викидня. Поступово із зростанням плаценти і плода, рівень естрадіолу підвищується і досягає свого максимального піку якраз перед пологами.

Естрадіол і вагітність

Чим небезпечний недолік і надлишок естрадіолу?

Симптоми дефіциту естрадіолу:

 • Поганий настрій, депресія
 • Значне підвищення ваги без причин
 • Зниження тембру голосу
 • Поява волосся на грудях і животі, а також сідницях, в області під носом

Багато вчені звернули увагу на те, що у жінок з нормальною концентрацією естрогену в крові, навіть при підвищеному його значенні, гарний настрій, позитивний настрій, доброзичливість. У жінок зі зниженим естрадіол, настрій, навпаки, не дуже гарне, часто спостерігається депресія.

Як здавати аналіз на естрадіол?

Як підвищення, так і зниження рівня естрадіолу нижче або вище зазначених норм, потребують консультації лікаря і лікування. У даному разі не можна використовувати препарати, які порекомендував фармацевт. Справа в тому, що для визначення нестачі або надлишку естрадіолу необхідно здавати аналізи. Для цього береться кров з вени. При цьому перед здачею необхідно приходити в лабораторію натщесерце, а також за кілька днів відмовитися від прийому алкоголю, величезної кількості солодких продуктів.

За 12 годин до здачі аналізів не можна займатися сексом. За результатами випробувань, доктор може призначити гормональні препарати. Досить часто, для нормалізації менструального циклу, призначають комбіновані оральні контрацептиви. Також можуть призначатися трав'яні препарати, які називаються фітоестрогенами.

Проведення випробувань

Препарати на основі естрадіолу призначаються перед ЕКО. Саме цей гормон стимулює ріст домінантного фолікула, з якого у майбутньому виходить яйцеклітина. Тобто, якщо цього гормону недостатньо, домінантний фолікул не зростає, відповідно про вагітність говорити не доводиться.

Що стосується зниженого рівня естрадіолу, то наслідком може бути цукровий діабет. При перевищенні норми естрадіолу, може бути полікістоз яєчників, новоутворення всередині матки, гіперплазія. Тобто перевищення, і зниження естрадіолу в крові не є нормою, що часто призводить до серйозних хвороб.

Кров на аналіз

Естрадіол і спорт

Справа в тому, що естрадіол дуже часто використовується у спортсменок. Цей гормон робить м'язи більш еластичними, а фігуру підтягнутою. Також естрадіол усуває в'ялість м'язів, робить їх більш твердими, а також накачене. Якщо ви хочете швидко привести себе в порядок, то лікарі можуть порекомендувати естрадіол. Але звичайно, лише для гарної фігури ми не рекомендуємо приймати гормон, бо як він може істотно позначитися на здоров'ї, а також репродуктивній системі. Серед спортсменів часто практикують терапію гормонами, для того щоб зробити тіло більш витривалим, гнучким, а також збільшити кількість м'язової маси.

Найцікавіше, що естрадіол не сприяє зниженню ваги, він лише допомагає активніше змінюватися жирової тканини на м'язову. При цьому, якщо кількість естрогену в крові низький, то жінка може втрачати масу тіла, а якщо точніше говорити, то втрачати м'язи. При цьому тіло стає досить худим, але структура і текстура тканини залишає бажати кращого. Разом зі зниженням ваги і естрогенів у крові, спостерігається в'ялість шкіри. Тому неможливо правильно і добре худнути, якщо в організмі низький рівень естрадіолу.

Естрадіол і спорт

Вчені довели, що при зниженні естрадіолу в крові, спостерігається ожиріння або навіть цукровий діабет. Справа в тому, що цей гормон допомагає знизити в крові кількість поганого холестерину, який може сприяти підвищенню рівня цукру в крові, а також сприяє ожирінню. Тобто естрадіол здатний розщеплювати жир і робити жінку стрункішою. Відповідно у жінок з ожирінням може спостерігатися дисбаланс у кількості гормонів.

ВІДЕО: Норма естрадіолу у жінок