Естроген і естрадіол у чоловіків: норма за віком. Ознаки, симптоми і вплив на організм підвищеного і зниженого естрогену і естрадіолу у чоловіків. Як знизити рівень естрогену і естрадіолу у чоловіків? Фемінізація чоловіка естрогенами: наслідки, фото

У статті описані норми экстрадиола і экстрогена у чоловіків. Так само є інформація про те, що очікує чоловіків, якщо кількість экстрогена, экстрадиона в організмі буде вище або нижче норми.

Багато патології проявляються внаслідок порушення вироблення того чи іншого гормону. Ці біологічні активні компоненти регулюють практично всі функції життєдіяльності. Найчастіше збої вироблення різних гормонів відбуваються у жіночої половини населення. Слабка стать більше схильний таким змінам в діяльності організму. Однак порушення балансу активних речовин бувають і у чоловіків. Далі дізнаємося, що буде, якщо відбувається збій при виробленню естрогену естрадіолу.

Що таке і за що відповідає естрадіол і естроген у чоловіків?

Буває три варіанти естрогенів: Е2 (естрадіол), Е1 (естрон), Е3 (эстрол). (E2) — один із самих активних естрогенів. Це так званий жіночий статевий гормон естрадіол. Саме завдяки йому представниці слабкої статі мають красиву шкіру, волосся, ідеальну фігуру. Також він виконує деякі функції і в чоловічому організмі. Тому присутність його в нормальній кількості необхідно і сильній статі.

Збій гормонального фону

Естрадіол — відповідає за роботу м'язів. Він контролює роботу серця, сечового міхура, скелета, кишечника і т. п. Двадцять відсотків даного гормону народжується в клітинах Лейдинга, вони знаходяться в яєчках. Інші гормони зароджуються в периферичних тканинах. Саме тестостерон перетворюється в естрадіол з допомогою впливу ароматази. Тому, чим вище кількість гормону Е2 в системі організму, тим нижче вміст тестостерону.

Незважаючи на те, що Е2 — жіночий гормон, чоловікам він теж необхідний, але тільки в меншій кількості, ніж жінкам. Крім вищеописаних процесів, він ще відповідає за безліч інших біологічних процесів.

 1. Стан обмінних процесів. Від естрадіолу залежить, вироблення холестерину, кальцію. Якщо цього естрогену у чоловіка в надлишку, то він почне повніти.
 2. Вироблення сперми теж сприяє естрадіол. Завдяки йому у чоловіка нормально функціонують репродуктивні процеси.
 3. Кисневий обмін, еластичність судин, згортання крові у чоловіків безпосередньо залежить від Е2.
 4. Якщо у вас нормальний баланс цього естрогену, то ви не будете відчувати дратівливості, зможете контролювати свої емоції.
Нормальний вміст естрогенів у чоловіків

ВАЖЛИВО: Стабільний баланс естрадіолу здатний забезпечити представникам сильної статі захист від патологій, позбавити від ожиріння, налагодити сексуальне життя. Дозволить тримати в нормі м'язову масу тіла.

Естроген і естрадіол у чоловіків: норма за віком
Співвідношення тестостерону і естрадіолу та естрогену у чоловіків: норма

З роками як у жінок, так у чоловіків рівень гормонального фону може порушуватися. З-за цього відбуваються такі порушення здоров'я, як погіршення зору, порушення в роботі серцево-судинної системи, ожиріння, втрата м'язової маси і т. д. Тому треба ретельно стежити за балансом естрогенів.

При нормальної діяльності організму у молодих людей має за одну добу вироблятися близько 35-40 мкг Е2 (естрадіолу). Стабільний баланс його становить близько 3,2 нг/дл або (75-106 Пмоль/л). якщо вимірювати в інших одиницях, то рівень естрадіолу може коливатися в межах 16-72 пг/мл, а в деяких дослідницьких лабораторіях цей показник трохи інший, він становить: 11,8-41,5 пг/мг. Хоча самому розшифрувати дані складно, краще довіряти це справа лікаря-фахівця.

Норма естрадіолу, естрогену в організмі чоловіка
дізнатися справжні свідчення гормону, чоловікам в обов'язковому порядку слід виключити із свого звичного розкладу» не тільки шкідливу їжу, а й звички:
 1. Не можна палити за три-чотири доби до здачі аналізів. Ризикуєте навмисно знизити показник естрадіолу.
 2. Постарайтеся не навантажувати себе важкою фізичною працею або спортивними тренуваннями.
 3. Протягом трьох днів не займайтеся любов'ю.
 4. Відмовтеся від міцних напоїв навіть від слабоалкогольних, бо, як рівень цікавить гормону буде некоректним.

ВАЖЛИВО: Забір аналізів у лабораторії в обов'язковому порядку проводяться натщесерце.

Аналізи на гормони

Їли у вас виявиться знижений вміст гормонів, то це загрожує наступними змінами в системах життєдіяльності:

 • Прояву остеопорозу
 • Можливість розвитку діабету
 • Ризику розвитку серцево-судинних патологій
 • Виникнення хронічного простатиту
 • До появи проблем із зачаттям малюка і т. п.
Недолік гормонів в організмі чоловіків

Естрадіол, естроген вище норми у чоловіків: що значить, які ознаки, як відображається на чоловікові, які викликає зміни в організмі?

<>Підвищення балансу жіночих естрогенів (у тому числі — естрадіолу) у чоловічої половини населення зустрічається не часто (всього в 0,4-3,2%). Джерелами виникнення такої проблеми є ряд причин, серед них:
 • Повнота пацієнта. Завдяки неправильному харчуванню у чоловіка підвищується вироблення Е2, що автоматично пригнічує гормон — тестостерон.
 • Деякі патології, такі як цироз печінки, пухлини (в тому числі і доброякісні) в яєчках.
 • Підвищений баланс ароматази в парі з тестостероном сприяє виробленню гормонів естрогенів.
 • Надмірне вживання деяких продуктів, теж веде до підвищення естрадіолу. Зокрема — соя, яка міститься в таких продуктових виробах, як ковбаса, молоко, сирні продукти, всілякі йогурти, напівфабрикати, сардельки, сосиски, висококалорійні солодощі і т. д.
 • Не варто захоплюватися пивом, в його складі переважають аналоги вищезазначених гормонів — фітоестрогени. Крім того, інше алкогольне питво містить компоненти, які пригнічують тестостерон, тим самим підвищують рівень естрадіолу.
 • Любителям стручкових рослин гороху, квасолі і т. п. теж слід бути обережними, є ризик підвищення Е2.
 • Кавоманам, які п'ють міцний напій у великих кількостях (більше 300 мл на добу), є про що переживати. Вони знаходяться в зоні ризику.
 • Не можна вживати багато продуктів, що знижують тестостерон: м'ясо (жирне), фаст-фуд, сіль, кава, цукор, жирні молочні напої, яйця, копченості, здобу, білий хліб.
Депресивні стани з-за нестачі естрогену

Підвищення балансу гормонів естрогену у чоловіків викликає такі наслідки:

 • У чоловіків проявляються зміни у зовнішньому вигляді, зокрема: округлюється попа, зменшується волосяний покрив на грудях, обличчі, голові. Збільшуються грудні залози.
 • Відбувається зниження маси тіла, надлишок естрогенів призводить до зниження лібідо.
 • Проявляється гінекомастія — точніше пристойно збільшується груди.
 • Спостерігається надлишок емоцій, чоловіки стають вкрай дратівливі, схильні до стресів, депресій.
 • Пригнічується вироблення важливої для чоловічої статі гормону — тестостерону, порушується робота статевих органів.

Якщо ви не стежите за своїм способом життя, нормальним харчуванням, зловживаєте алкоголем, ризикуєте отримати ряд неприємних наслідків, захворювань, пов'язаних з порушенням рівня естрогенів і інших гормонів. Тому при виникненні проблем не запускайте своє здоров'я, звертайтеся до фахівців вчасно, на ранніх стадіях розвитку патологій все можна виправити.

Відео: Естрадіол у чоловіків