Розвиток кошенят по тижнях і місяцях: вік кошеня і його характеристика

Кошенята як маленькі діти розвиваються поступово і своєчасно. Про те, як розвиваються кошенята докладно дізнаєтеся зі статті.

Для хорошого розвитку, кожному вихованцеві необхідно підібрати раціон, який підходить для відповідного віку. Якщо улюбленець захворів, то, не знаючи його віку вам буде важко вгадати дозування лікарського препарату (наприклад, ангельминтики суворо заборонені кошенятам, яких менше 3-х місяців), а також вакцинація. Якщо ви не будете сприяти розвитку кошенят в певному віці, то можуть виникати деякі хвороби.

Стадії розвитку кошенят по місяцях

Часто господарі знають вік свого вихованця, але коли ви підбираєте його на вулиці складно вгадати, скільки йому років або навіть місяців. Але особливої різниці немає для люблячих господарів, який вік домашньої тварини.

Перший тиждень розвитку кошенят

Народжуючись, кошенята не можуть не чують, ані бачити, але нюх у них розвинений дуже добре. Рідну і саму улюблену маму можуть знайти, навіть перебуваючи на відстані від півметра. Ці крихти важать всього 100 м та довжиною менше 10 див. Вони не здатні самі себе зігрівати, так як шерстка дуже тонка.

Для цього в перші тижні вони повинні бути біля мами. Їх кісточки настільки крихкі, що при найменшому необережному натисканні можна щось зламати або вивернути. Утримайтеся на час від взяття їх на руки.

Перші дні розвитку кошенят пов'язані зі сном і постійним прийомом їжі, які сприяють правильному розвитку нервової системи. Вони не можуть без допомоги мами ходити по нужді. Вона постійна їх вилизує і підмиває.

Крихта

По закінченню трьох днів пуповина відпадає. Слух виявляється тільки на п'ятий день. Слабкі лапки не дають їм стійко стоять, вони повзають потихеньку, щоб знайти маму і її сосок.

Другий тиждень розвитку кошенят

Слух у кошенят трохи загострюється, але цього не достатньо, щоб визначити, звідки йде звук. Кошенята виростають в 2 рази.

  • В кінці другого тижня вже помітні обриси вічко. Однак вони настільки каламутні через плівки, що кошенятам здається, що все в тумані. За кольором вони голубуваті.
  • Поступово наростає шерстка, і кошеня з'являється здатність самостійно регулювати тепловіддачу. Все ж тепле місце для мами і котика не буде зайвим.

Він так само нестійкий стоїть на лапках, тому пересувається тільки ползками. Кошеня вже менше спить, і багато гратися.

Третя тиждень розвитку кошенят

Зір поступово з'являється у малюків, але на русі вони все одно іноді стикаються з предметами. На повні лапки не вдається піднятися. Видно перші зубки. Мама в цей період вкрай необхідна, але також турбота людини допоможе впоратися з будь втратою.

Кошеня

Четверта тиждень розвитку кошенят

Закінчується перший місяць життя кошеня, збільшується кількість молочних зубів. У даний момент варто ввести прикорм і поступово давати водичку. Він грайливий і постійно хоче грати з кимось. В цей період вони люблять подрожать всім і особливо мамі.

  • Лапки стають досить міцними, що сприяє вже стійкості в пересуваннях, але бігати їм ще не вдається.
  • Варто обзавестися лотком. Місце треба вибрати поруч з місцем сну, щоб кошеняті легше було відшукати його.

Ласки, ігри необхідні в цей період життя, щоб маленький клубочок звик до нового хазяїна. Головне що потрібно зараз зробити — це перевірити кошеня на наявність гельмінтів.

П'ятий тиждень розвитку кошенят

Цей період супроводжується стресом для кошеняти. Його забирають у мами, хоча манерам він ще не навчився. В їжу вводять спеціальні корми для маленьких кошенят або готують її самі. Якщо діти залишаються біля матері, то вона вже не так часто дає їм молоко, виняток – це нічний вигодовування.

З кожним днем рухова активність збільшується, і вони менше сплять. Варто бути гранично уважними і постійно стежити, щоб кошеня нічого не накоїв у процесі таких рухливих ігор. Також обережність не завадить при ходьбі, щоб ненароком не наступити на невгамовного розбійника.

Малюк

Колір очей поступово переходить в свій справжній природний відтінок, але це ще не заключний етап. Кошенята поступово набуває свій природний колір, виростає підшерстя.

Шоста-восьма тиждень розвитку кошенят

З кожним місяцем здібності кошеня збільшуються. Він вже вміє самостійно вмиватися, справляти нужду в спеціально відведене для цього місце, полювати, вживати тверду їжу.

  • Краще ще почекати і не відривати кошеня від материнського тепла, поки він не опанує всі котячі премудрості.
  • Когтеточка у цей період вкрай необхідна, інакше є ймовірність пошкодження оббивки вже підросли кігтиками котика.
Розвиток

Різноманітність в їжі і врегульований п'ятиразовий прийом необхідний, щоб кошеня ріс здоровим. У піврічному віці похід до ветеринара обов'язковий. Він допоможе скласти графік вакцинації і щеплень.

Два місяці розвитку кошенят

Молоко малюкові на даному етапі розвитку вже не потрібно, але запах мами повертає його до грудей, щоб знайти там заспокоєння і розраду. Він вже здатний бурчати. Активність не тільки фізична, але і розумова, просто зашкалює. Будь-які дрібні деталі, іграшки варто прибрати з вигляду. Гранично уважно треба ставитися до розкритим вікон і балконних дверей.

Кошеня

Три місяці розвитку кошенят

Кошенята в тримісячному віці вже володіють своїм характером і поведінкою. Виховання вихованець вже не піддається. У квартирі він вже господар, знає, де що знаходиться і лежить, чітко чує своє ім'я і біжить при найменшому його згадуванні. Зараз відмінний момент, щоб віддати його у хороші руки.

Розвиток кошенят з 4-х до 7-ми місяців

Кошенята цього віку вже не ростуть такими темпами, як раніше. Набір ваги і зростання скоріше залежить від породи. Це вже цілком сформована особистість, яка більше нагадує дорослу особину, ніж малюка. Кошеня слід також пестити, він вже буде довше перебувати у вас на руках, і не буде відразу стрибати і бігти гратися.

При виникненні будь-якої небезпеки, кошеня знає, як себе захистити і що зробити. Молочні зубки починають випадати і змінюватися на постійні.

Підріс

Піврічний кошенята вже не діти, а підлітки. Вони вже не такі слухняні як раніше, починається період статевого дозрівання. Не виключено помечіваніе території. У самок воно супроводжується тічкою, але не завжди.

Розвиток кошенят від 8-ми місяців до року

Це період повної зрілості і до кінця сформованого тварини, яка здатна розмножуватися. Для спарювання це не найкращий період розвитку кошенят, так як здорове і повноцінне потомство вони не дадуть.

  • Кошенята чітко знають, коли їм слід грати і коли варто поніжитися на дивані, де вони зараз проводять більшу частину дня.
  • Ближче до року, ріст і вага сповільнюються повністю, але формування організму відбувається ще до 2-х років. У перший рік життя варто перевести кошеня на повноцінне доросле харчування.
Милашка

Правильний догляд і постійні ласки допоможуть кошеняті відчути себе щасливим і постійно радувати господаря. Не забувайте про це ні на мить, любіть своїх домашніх тварин і даруєте їм радість кожен день!

Відео: Тижні життя кошеня