Отруєння у собаки: причини, симптоми, лікування, профілактика

Якщо ваш вихованець веде себе досить незвично і проявляються не зовсім зрозумілі ознаки і симптоми, можливо мова йде про відправлення.

Коли ваш пес важко дихає, стає млявим і дивиться сумними очима – не виключено, що він чимось отруївся. То схопив щось з землі під час прогулянки, то люди постаралися. Ясно одне, собаку потрібно терміново лікувати.

Отруєння у собаки: причини

Можливі причини отруєння у собаки:

 • Недоброякісна їжа. Не варто давати собаці те, що зіпсувалося, і самі ви боїтеся вживати в їжу. Їхні шлунки так само не призначені для подібної їжі.
 • Недотримання правил зберігання отрут або побутової хімії. Будь-яким з таких засобів тварина може отруїтися. Тому зберігати їх потрібно щільно закритими у місці, куди псу немає доступу.
 • Передозування лікарськими засобами. Іноді господарі дають собаці препарати «на око» або ж виходячи з дози, розрахованої на людину. Цього робити не можна, потрібно точно слідувати інструкції.
Від ліків
 • Неякісний сухий корм з невідомим складом або його неправильне зберігання.
 • «Самостійний» вигул собаки, яку відпускають на вулицю без повідка. Вона може схопити зі смітника неякісний або отруєний продукт, зжувати отруйну траву, стати жертвою укусу отруйної комахи.
 • Помилки в раціоні тварини: недостатня кількість їжі або її незбалансованість. Зокрема, велика кількість білків у раціоні собаки може також призвести до розвитку інтоксикації і як наслідок, до проблем в роботі внутрішніх органів.

Отруєння у собаки: ознаки

При отруєнні відбувається стрімке виникнення наступних симптомів:

 • Собака відмовляється від їжі
 • Вона часто п'є воду
 • У неї частий пронос
 • Періодично виникають судоми
 • Рясне слиновиділення
 • Собака перезбуджена або ослаблена
 • І часте дихання переривисте
Недуга

Хімічне отруєння собаки відрізняється від харчового. Його характеризують в залежності від того, що саме проковтнула собака, наступні симптоми:

 • Підвищення температури і кривавий пронос характерні для щурячої отрути
 • Поява часникового запаху з пащі говорить про наявність в організмі миш'яку
 • Протитуберкульозний препарат Ізоніазид викликає у собак підвищену чутливість і може викликати блювоту з наявністю білястої піни і кривавих домішок, порушується координація. Ці ознаки схожі з ентеритом, тому причину хвороби може визначити тільки ветеринар.
 • Можливо часте сечовипускання або зворотне явище – собака практично не мочиться, що говорить про те, що розвивається ниркова недостатність.
 • В особливо важких випадках не виключено різке падіння температури.

Як лікувати отруєння у собаки?

Лікування отруєння у собаки:

 • Якщо собака вкушена отруйних комах або змією – як можна швидше охолодіть місце укусу, що призведе до звуження судин і полегшення симптомів. Наступний крок – негайна доставка тварини до фахівця, який визначить вид потрапив в організм отрути і вибере необхідний антидот.
 • Якщо собака потрапила в зону отруйних речовин і вдихнула їх, потрібно терміново перемістити її в незаражений зону, дати їй чистої води. Не завадить також помити собаку, щоб видалити можливі токсини, які могли потрапити на шерсть. Тільки не використовуйте при цьому ніяких шампунів або мила, щоб уникнути можливого виникнення отруйних парів в результаті реакції з токсинами.
 • Якщо собака отруїлася анабазином негайно промийте їй шлунок з активованим вугіллям і дайте сольове проносне.
 • Щоб вивести анілін, треба винесіть собаку на вулицю і дайте їй холодного молока або міцного чаю, прикладіть до морди холодний компрес.
 • При отруєнні атропіном необхідно багаторазове промивання шлунка, використання проносних засобів і адсорбентів. Після можна дати їй міцного солодкого чаю.
Потрібно лікувати

У разі, якщо собака проковтнула отруту, необхідно терміново спровокувати у неї блювання. Для цього можна скористатися наступним розчином: залити близько 40 г солі склянкою води, краще кип'яченою. Доза розраховується як 5 мл такої суміші на кожні 10 кг.

Можна також дати їй гірчицю, приготовану у вигляді розчину в аналогічних пропорціях, але давати з розрахунку 1 столової ложки на 3 кг. В такій же дозі дають і перекис водню з водою, узятих в рівних пропорціях. Підійде і слабкий розчин марганцівки. В крайньому випадку можна ложкою дати вихованцеві соду або сіль в чистому вигляді, погладжуючи його при цьому вздовж горла.

Цей метод не підходить, якщо собака отруїлася кислотою, лугом або яким-небудь з продуктів нафтопереробки. Так можна викликати в неї додаткові опіки стравоходу. Тому терміново везіть пса до ветеринара, але перед цим влийте в тварину літра півтора води, в якій розчиніть адсорбент. Давайте адсорбенти також при будь-яких отруєннях. Використовуйте для цього активоване вугілля, Ентеросгель і т. п. І знову-таки транспортуйте собаку в клініку.

Отруєння
 • Якщо ж сталося отруєння Ізоніазидом, видалите токсини вищеописаними методами і введіть собаці в вену до 50 мл такого засобу, як піридоксин (1%) або зробіть внутрішньом'язову ін'єкцію (в цьому випадку доза становить 1 мл). Зверніться до ветеринара.
 • Вхопили щурячу отруту небезпечний внутрішніми кровотечами, тому в терміновому порядку введіть внутрішньом'язово Вікасол у вигляді розчину і негайно звертайтесь до ветеринарної клініки.

Якщо собака отруїлася неякісною їжею, добу обов'язково потримаєте її на повній дієті, а після потроху починайте давати легку їжу у вигляді нежирного відвареного м'яса, вівсянки, кисляку, сиру.

Основне лікування собаки проводить ветеринар, а ви повинні забезпечити належний догляд в період реабілітації. Для цього чітко виконуйте всі розпорядження лікаря.

Як уникнути отруєння у собаки?

 1. Не давайте собаці неякісну їжу і зберігайте її у відповідності з рекомендованими умовами зберігання.
 2. Не залишайте її під час прогулянки без нагляду і якщо побачите, що вона щось їсть – спровокуйте блювоту, а вдома нагодуйте адсорбентами.
 3. Не дозволяйте собаці брати їжу у чужих людей.
 4. Не гуляйте поблизу сміттєвих контейнерів.
 5. Лікарські препарати та засоби побутової хімії повинні зберігатися поза зоною доступу собаки.
 6. Якщо отруєння все ж таки сталося – ваші дії повинні бути блискавичними. Чим швидше собаку огляне ветеринар, тим легше і успішніше буде лікування і одужання.

Відео: Перша допомога собаці при отруєнні