Як і чим правильно чистити вуха собаці: поради ветеринара, відео

Чистка вух у собаки — справа педантичне і давайте розглянемо процес докладно.

Як і чим правильно чистити вуха собаці?

Як же почистити вуха собаці? Насамперед, необхідно відштовхуватися від того, якої довжини вуха:

  • Короткоухих досить оглядати один раз на кілька тижнів.
  • З довговухими вихованцями складніше. Справа в тому, що висячі вушка гірше вентилюються. Як наслідок, збільшується рис виникнення різних інфекцій. Їх потрібно чистити раз на тиждень.

Що потрібно?

  • Ватяні диски або ватні палички. Про те, що ж з них краще, суперечки ведуться постійно. Перевага на стороні дисків. Особливо в тому випадку, якщо собаківник недосвідчений. Паличками можна нашкодити вухо, з дисками ж ризики мінімальні. Деяким ще приходить в голову ідея з марлею, але краще про неї навіть не думати. Марля майже гарантовано залишить всередині вуха волокно.
  • Серветки гігієнічні – дуже хороша ідея, про яку варто поговорити окремо. Такі серветки завжди просочені спеціальним розчином. Цей розчин швидко і якісно розчиняє бруд і сірку.

ВАЖЛИВО: Що важливо, подразнень від таких серветок у собак не спостерігається.

Серветки для чищення вух у собак і котів
  • Лосьйони – також сприяють розчиненню сірки і бруду. Надалі все це видалити нескладно хоча б навіть за допомогою спеціального масажу або просто обтрусивши вухо.
  • Спеціальна пудра – рекомендується для догляду за длинноухим вихованцем. Пудра знижує ймовірність накопичення вологого бруду, покращує вентиляцію.

Як відбувається сам процес чищення вух у собак?

  • Насамперед, собаку потрібно зафіксувати. Краще зробити це відразу ж після водних процедур – тварина в цей час максимально спокійно. Собачку слід погладити, укласти її на бік.

ВАЖЛИВО: Спроба зловити тварину, яка не перебуває в розслабленому стані, загрожує проблемами. Так як для собаки це обернеться стресом. Вона спробує вирватися, що може призвести до травм вуха.

  • Далі потрібно оглянути тварину. Якщо бруд або сірка засохли, потрібно дати їм трохи часу розчинитися за допомогою пристосувань, описаних вище. Рекомендується масажувати вухо собаки – це її заспокоїть, і сприяє розчиненню всяких неприємних речей.
  • Тепер залишилося витягнути все назовні. Можна тут допомогти собі ватяними дисками або ватяними паличками. Схема така ж, як і з котами – руху зсередини назовні.

ВАЖЛИВО: Якщо пес після чищення починає трясти вухами, не потрібно йому заважати. Так він може позбавлятися від залишків лосьйону.

Чистити вуха собаці потрібно рухами зсередини назовні

Сірчані пробки – явище далеко не найприємніше. Виділення, свербіж, шум у вухах або навіть часткова втрата слуху – ось з чим доведеться зіткнутися при ігноруванні цього невід'ємного ритуалу гігієни. Тому знати нюанси такого ритуалу необхідно всім.

Відео: Як правильно чистити вуха собаці — поради ветеринара