Пам'ятка, як навчитися радіти життю і завжди відчувати себе добре: правила, поради

В даній темі ми розглянемо питання, як навчитися радіти життю і отримувати від неї задоволення.

Вміння радіти життю є дуже корисним якістю! Незважаючи ні на які негаразди жити з широко розкритою душею і бути готовим у кожну хвилину впускати в себе позитив – напевно, це і є секрет гармонійного щасливого життя. Чи можна цьому навчитися — безсумнівно! Потрібно лише трошки переглянути свої погляди на деякі речі і все навколо засяє в новому світлі.

Як впустити радість у своє життя або як почати радіти життю: базові правила

Звичайно ж, нічого в цьому житті не дається просто так. І бути щасливим – це теж свого роду робота, але це праця нас собою. Але саме він приносить такі довгоочікувані плоди – посмішку, гармонію, любов до всього оточуючого і відчуття щастя повноцінного життя. Але радіти життю і кожного дня — це не значить, що жити потрібно в рожевих окулярах.

Ми не повинні вдаватися до ілюзії досконалості. Навпаки, треба вчитися бачити прекрасне там, де раніше зустрічали звичайне, знаходити радість у будні, бачити красу в простих речах, навчитися ловити момент і проживати його на повну ступінь.

Життя влаштоване так, що дуже часто нашому організму необхідно переживати різноманітні стреси. Та що там, це вже стало практично невід'ємною частиною нашого існування. Але потрібно навчитися правильно справлятися з ними. Тим більше, ми живемо далеко не в найгірший час всієї історії людства!

Впустіть радість у своє життя!

Єдиний чоловік, який зможе допомогти нам вийти з депресивного стану – це ми самі. Адже найчастіше ми самі себе і нервируем, перебільшуючи значення того чи іншого обставини.

Тому, в першу чергу, проводимо самоаналіз, щоб зрозуміти, що найчастіше вас засмучує і вибиває з колії. Потім постарайтеся позбутися від усього, що заважає і руйнує гарний настрій. Ніколи не варто триматися за те, що вас засмучує. Серед таких факторів можуть бути наступні аспекти.

 • Ситуації та обставини. На те ми і люди, щоб аналізувати ситуації і раціонально з них виходити. Буває, що ви відчуваєте, що якась ситуація залишилася невизначеною. Або навпаки, щось сталося дуже давно, але ви ніяк не можете це пережити.
  • Запам'ятайте — треба відпускати і людей, і ситуації! Просто спробуйте зрозуміти, що ми не можемо вплинути на все і на всіх, хто зустрічається на шляху. Якщо обговорити і вирішити цю проблему немає можливості, тоді потрібно просто про неї забути.
  • Щодня обдумуючи одне і те ж, ви позбавляєте себе можливості подивитися на все з боку. Відпочиньте, а рішення прийде саме собою. Всесвіт вас чує, просто іноді потрібно почекати.
 • Людей з негативною енергетикою або поганим настроєм намагайтеся уникати. Кожен хоче мати приємного одного і співрозмовника, але така вже в нас природа – ми не можемо подобатися всім підряд. Не з кожним ми зійдемося характерами і не з кожним станемо друзями. Але це норма, так і повинно бути.
  • Тому не варто мучити себе компанією людини, який вам не дуже приємний або не симпатизує. Це вимотує і, звичайно ж, не додає позитиву в житті.
  • Тим більше, якщо людина не вносить у ваше життя натхнення і радість. Є такий типаж людей, які завжди всім незадоволені, в тому числі і вами. Якщо ваші друзі і близькі постійно критикують або зменшують на обличчі посмішку, варто, по можливості, звести з ними спілкування до мінімуму.
Оточуйте себе позитивними людьми
 • Зачаївшися образи. Не варто занадто довго ображатися на когось. Образа – це руйнівне почуття. Чим довше ми затаиваем образу, тими сильніше выгораем емоційно. Причому погано як раз не кривднику, а вам!
  • Найкращим виходом буде просто поговорити по душах, якщо є можливість. Висловіть, що вас зачепило, але тільки дивіться, щоб це обговорення не переросло в нову сварку.
  • Найбезпечніший і не менш ефективний метод – це пробачити кривдника в душі і відпустити ситуацію. Потім вже можна поміркувати: чи хочете ви й далі підтримувати зв'язок з такою людиною чи ні.
 • Подібне стосується і поганим комкам з минулого. Так, ми всі були молоді, дурні і могли зробити помилку. Але куди важливіше те, як ви засвоїли урок і як готові відповідати за скоєне.
  • Саме ці жалю, «як було б» заважають вам радіти життю сьогодні! Можливо, навіть вони закривають собою нинішні подарунки долі. Запам'ятайте — жити треба сьогоднішнім, а не вчорашнім днем!

Важливо: Ми можемо тисячу разів прокрутити новий сценарій у себе в голові, але змінити вже нічого не вийде!

 • До речі, деколи ми можемо занадто уявляти своє майбутнє, починаючи жити їм. Так теж бути не повинно! Хоча мріяти ніхто не забороняє. Цей позитивний політ фантазії дає відчуття радості. І не забувайте, що правильна візуалізація допомагає здійснитися бажанням! Але це має бути саме уявлення картини ваших планів.
 • Зайві взяті на себе зобов'язання. Навчіться говорити «ні». Дуже часто ми погоджуємося на різні прохання тільки тому, що боїмося образити людину. Але ви не робот!
  • Пам'ятайте — немає нічого поганого в тому, що хтось отримає відмову. Просто спробуйте пояснити, з якої причини не можете виконати прохання. Не обязывайте себе зайвою роботою, якщо вона не приносить вам задоволення або це банально незручно.

Звичайно ж, це лише деякі фактори, які можуть бути причиною поганого настрою. Іноді потрібно копнути набагато глибше. Часто причини поганого настрою і депресивних станів тягнуться ще з раннього дитинства. У таких ситуаціях краще всього розбиратися з допомогою фахівця. А ось чого чекати не варто – це того, що глибинні травми і образи випаруються самі собою. Чим раніше приступите до вирішення питання, тим швидше ви засияете сліпучою посмішкою і щастям.

Додайте яскравих фарб самі — адже кожен з нас художник!

Щоб радіти життю, потрібно вміти радіти простим речам: пам'ятка щастя

 • Звичайно ж, наші плани і мрії – це дуже добре. Треба йти до них впевненим кроком. Але при цьому не забувайте дивитися по сторонах і цінувати те, що маєте! Так, можна скептично поставитися до такого вже прижившемуся висловом, але воно дійсно працює. Але треба в це повірити! Пропонуємо найпростіший план:
  • ви живі й здорові, є руки і ноги – відмінно, вже є привід посміхатися. Тим більше, повторюся, що наш історичний час дійсно можна назвати найкращим. Стреси є у всіх, але вам не потрібно йти рано вранці на полювання у спробах здобути їжі. Ми може їздити на авто, зв'язок з рідною людиною навіть на відстані і навіть купити, що хочемо! Запити у нас просто теж зросли;
  • ваші діти смикають за рукав з проханням про покупку нових іграшок? Ще краще – природа подарувала вам чудових спадкоємців. Та що там, вони не просять у вас скоринку хліба, як у часи війни. Розгляньте, як точно передалися дочки ваші плавні риси обличчя, а син успадкував відмінний характер! Вам є ким пишатися. Адже деякі тільки мріють про дітей навіть без чоловіка. Не кожен день ми про це замислюємося, але це відмінний привід бути щасливими;
  • якщо ваша сім'я поки що складається тільки з двох людей або зовсім поки з одного, саме час приділити його для себе. Подумайте, може, ви давно мріяли навчитися танцювати або вивчити іноземну мову. Адже це корисно в будь-якому віці! Немає причин відмовляти собі.
 • Вчіться створювати мозаїку з невеликих промінчиків радості. Заграла по радіо улюблена пісня – це привід посміхнутися, а там місце поступилися або дитина сам зліпив сніговика. За цим пунктом дуже точно згадується фільм «Вибух з минулого».
  • У головного героя нам дуже не заважає перехопити той «дар» радіти і захоплюватися сонячним днем і навіть похмурими хмарами, в силуетах яких можна вгадати фігури, білим снігом і яскравою веселкою, що була після дощу. А може у вас сьогодні перший млинець не вийшов грудкою або на підвіконні розквітла квітка. Ось саме в цих крихтах буденного і звичайного криється щастя.
Роздивіться навколо себе бульбашки для радості!
 • Не живіть і не мрійте про інше життя! Знову ж, це може бути відгомін минулого, що ось то подія перевернула б ваше життя, або та сусідка більш вдалою вийшла заміж. Нічого не дається і не відбувається просто так! Ноша дається по силам і повинна бути за вашим можливостям.
  • Коли ви берете занадто важкий вантаж, то можна зірвати спину. Так і в житті – будь-яка подія викликано низкою попередніх дій, але вони ніколи не виникнуть в нашому житті просто так. Ми не станемо запевняти, що це «помисли Господа», адже віросповідання у кожного з нас різне. Але одне може стверджувати точно – все взаємопов'язано і залежить від нас!
 • З цього випливає ще одне правило – не заздріть! Посилаючи у Всесвіт добрі думки, ми і отримуємо від неї зворотне. Повернемося знову до тієї сусідки, що вдало вийшла заміж. Наприклад, ви з чоловіком готуєте увечері вечеря разом або ходите гуляти по вихідним. А вона більшу частину їх проводить одна, зате в норковій шубі. Тому ніколи не варто жити чужим життям у мріях, адже ви не знаєте справжнього її фасону.
 • Але не впадаємо у відчай: прикрості і всі сльози минулого – це не ваше покарання. Якщо ви дійсно не робили поганих справ, а за ними пішли відгомони. Вчіться будь-які аспекти вашого життя сприймати як урок, результат і досвід якого необхідно запам'ятати.

Навіть якщо здається, що ситуація повністю погана, все-таки постарайтеся побачити в ній хоч маленькі плюси. Значно легше жити, коли з будь-якого моменту виносити позитивну частинку. Потрібно пам'ятати, що все проходить. Всі невдачі закінчаться, біла смуга змінить чорну. Вірте в успіх, навіть якщо всі навколо сумніваються. Носіть з собою внутрішню посмішку, яка допоможе впоратися з усіма справами легко і просто. Беріть верх над усіма обставинами за рахунок своїх внутрішніх сил.

Полюбіть кожен куточок цієї житті

Працюйте над собою – це подарує більше радості в житті!

 • Ніколи не думайте про себе погано! Щоб пробачити іншого – вам потрібно пробачити себе в першу чергу! Якщо ви будете себе картати за неправильно сказане слово ще 10 років тому, то і радісних осколків помічати ви просто не зможете.
 • Хваліть себе навіть за невеликі досягнення. Так, не чекайте похвали від інших, а саме почніть самі пишатися собою. Цей закон на невідомому рівні спрацьовує, і люди також почнуть бачити в вас те, що ви самі бачите у відображенні!
 • До речі, почніть займатися спортом або збалансуйте харчування. Це допоможе не тільки підняти вироблення ендорфінів, що відповідають за радість, але і приведете фігуру в порядок. А цей штрих вже дає частку впевненості в собі і, відповідно, вміння бачити взагалі радість.
 • Ніколи не шкодуйте себе! Це пригнічує ще більше. І не скаржтеся іншим, щоб вас пошкодували. Це замкнуте коло, з якого дуже складно вибратися. Трапилася біда – шукайте рішення і позитивний момент. Порвалася взуття – значить, треба купити нову. Загубили гаманець/ телефон – добре, що Всесвіт забрала матеріальну частину, а не ваше здоров'я.
 • Дякуйте життя! За все, навіть не зовсім вдалі моменти в житті. Вони завжди йдуть на користь. Але поки ви будете «киснути», оплакуючи розбитий телефон, хороша робота, де ви б змогли заробити на два, буде ходити навколо. Дуже банальний приклад, але такий закон природи – звільніть і відпустіть негативну частину, щоб заповнити її позитивом. Як посудину з поганим вином — спочатку треба вилити, щоб залити свіжий напій. Що цілком логічно — ми ж не будемо змішувати два сорти.
Істина
 • Не забувайте говорити «спасибі» оточуючим людям. Ви не помічали, що всі хороші (і не тільки) справи повертаються нам бумерангом? Ділячись добром, ми й самі стаємо краще і багатше. Також і почуття подяки не буває зайвим.
  • Ми часто не цінуємо близьких людей і їх діяння, навіть не припускаючи, що їх може не стати. А ось ці невеликі подяки піднімуть настрій іншим, а потім і неодмінно це повернеться до вас. Взагалі, існує таке невелике правило – в день потрібно сказати і почути мінімум 10 спасибі! Ось тоді день прожитий не дарма.
 • Ставте собі за мету! Можете почати з банальних вимог, поступово підвищуючи планку. Але ніколи не кидайте справу на півдорозі.
 • Займайтеся тим, що вам подобається. Так, це стосується улюбленої роботи. Вона повинна не тільки приносити гроші, але й дарувати радість. Точніше, саме радість і бажання повинні стояти на першому місці. Але всім кидати високооплачувану роботу заради пошуку себе не варто. Цей пункт більше стосується тих, хто за «стадним принципом» сидить на рутинній роботі, за яку платять копійки. А при цьому мріє стати письменником і має до цього хист.
 • Знайдіть собі хобі. Без захоплення людина просто перестане розвиватися і отримувати задоволення взагалі від життя. Це така перезарядка для душі і тіла.
 • Почніть подорожувати. Нові знайомства, нові знання – це те, що часто вносить нову нотку радості. Причому можна навіть порівняти своє життя. Саме подорожі вчать нас цінувати життя і захоплюватися її творіннями! Навіть якщо немає грошей, візьміть собі за правило – на вихідних відпочивати на природі!

Можна знайти тисячу і одну причину посміхнутися просто тут і зараз, не використовуючи ніяких ресурсів. Для щастя нам багато не треба. Найголовніше навчитися бачити хороше, не акцентуючи увагу на тимчасових невдачах. Женіть погані думки геть і цінуйте те, що вже є.

Посміхайтеся — і життя посміхнеться у відповідь!

Як досягти оптимізму в повсякденності, щоб радіти життю: рекомендації

Все легко на словах. Але як привернути до себе позитив і стати оптимістом? Спробуйте скористатися наступними рекомендаціями:

 • частіше посміхайтеся. Коли ви посміхаєтеся людям, вони посміхаються у відповідь. Так ви будете бачити, що більшість налаштована доброзичливо;
 • просіть про допомогу. Якщо потрібна порада або підказка – не соромтеся запитати про це. Ви побачите, що більшість людей готові допомогти у скрутну хвилину. Ми ж звикли не просити, просто керуючись своїми особистими внутрішніми комплексами;
 • спілкуйтеся просто так. Частіше говоріть на будь-які теми з людьми, які мають позитивний настрій. Проводьте з ними більше часу, ми схильні заражатися емоціями свого оточення;
 • ставтеся до всього з гумором. В житті треба до всього ставитися з іронією, трохи знизивши планку своїх ідеалів. Не бійтеся здатися смішним, іноді це непогано піднімає і самооцінку, і настрій;
 • пропускайте крізь себе негатив і не зациклюйтеся на ньому. Намагайтеся не дивитися, наприклад, жахливі новини, а до будь-яких незгод шукати відповідний ключ виходу;
 • відвідуйте тренінги. Якщо є бажання і можливість – проходьте психологічні тренінги. Вибирайте для себе різноманітні теми, пов'язані з позитивом, радістю в житті, мотивацією тощо;
 • і звичайно ж, вірте в успіх своєї і ніколи не сумнівайтеся у своїх силах!

Навчіться витримувати в усьому золоту середину, і само собою вийде так, що ви перестанете схилятися в бік поганих думок і настрою.

Відео: Як навчитися радіти життю?