Палиці для скандинавської ходьби: як вибрати — аналоги, конструкція

Вибір палиці для скандинавської ходьби простий. Прочитайте рекомендації в цій статті, і сміливо купуйте цей спортінвентар.

Скандинавська ходьба — це аматорський вид спортивних фізичних навантажень, який стає популярним в різних країнах світу. Дуже зручно те, що вам не доведеться купувати дорогий інвентар і спорядження, достатньо придбати тільки спеціальні палиці для ходьби і все. Але не всі початківці спортсмени-аматори знають, як вибрати такий спортінвентар. Розглянемо це в даній статті нижче.

Аналоги палиці для скандинавської ходьби

Спортінвентар для піших прогулянок швидким темпом

Багато людей, які вирішили зайнятися скандинавської пішою прогулянкою, вважають, що можна використовувати для шагания будь-які вироби: лижні, трекінгові та інші. Але це неправильно, слід підбирати спеціалізований спортінвентар, який повинен підходити за зростом і повинен бути призначений саме для занять пішими прогулянками.

Якщо ви тільки хочете почати піші прогулянки у швидкому темпі, прочитайте статтю на нашому сайті. У ній детально описана техніка виконання рухів, а також ви дізнаєтеся про переваги таких шаганий і звідки бере початок цей аматорський вид спортивних навантажень.

Отже, не варто для фінсько-північної ходьби застосовувати лижний або трекинговый інвентар, який є у вас вдома. З ним підсумкова результативність від тренувань буде низькою, а для правильного використання, потрібно знати деякі особливості:

 • Лижний спортінвентар, підтримує руки, можна використовувати тільки на пухкому покриття — снігу. Все тому що у цього інвентарю спеціальний наконечник, який добре утримує палиці на сніжному і іншому подібному покритті. В крайньому випадку, можна рухатися з ними по піску, але це все одно буде не так зручно, як зі спеціально пристосованим інвентарем.
 • Вироби для трекінгу або подорожей — призначення цього інвентарю — підтримка людини в поході. Вони посилені і масивні, і можуть витримати не тільки масу людини, але і його вага разом з рюкзаком. Такий спортінвентар телескопічний, і його не варто використовувати для швидкого скандинавського шагания, так як створюється велике навантаження на спину.

Як бачите, від аналогів краще відмовитися. Звичайно, ви можете провести перше пробне заняття з лижним або трекинговым інвентарем, але для подальших занять, доведеться придбати спеціальні вироби. Крім цього, якщо ви будете займатися під наглядом інструктора, то він не випустить вас на трасу без спеціального спортінвентарю, так як йому відомі всі наслідки таких занять.

Як вибрати довжину палиць для скандинавської ходьби?

Спортінвентар для північно-фінської ходьби — вибір довжини

При виборі спортивного спорядження, завжди постає питання: яка довжина повинна бути? При виборі враховується особливості людини та інвентарю. Довжина повинна бути оптимальною, так як від цього залежить продуктивність занять: физнагрузка буде розподілена на всі м'язи. Відповідно, не буде виникати перенапруження якоїсь конкретної групи м'язів.

 • Короткі вироби створюють перевантаження на хребетний стовп спини, так як в рук немає можливості правильно отпружинить від землі під час шагания. Крок стає коротким, а це робить физнагрузку недостатньою.
 • Довгі палиці для спорту не дозволять нахилити тулуб вперед, як цього вимагає техніка скандинавських рухів.

Довжина виробів розраховується в залежності від параметрів людини, і може перебувати в межах від 110 до 140 см. Розмірна сітка даного виду спортінвентарю велика і один крок від одного розміру до іншого становить 5 см.

 • Для розрахунку оптимальної довжини палиць, помножте своє зростання на коефіцієнт 0,7.

У результаті отриманий відповідь буде дорівнює довжині виробів, які підходять вам для физзанятий скандинавськими рухами. Також вибір довжини залежить і від фізичного стану вашого організму. Підготовленим людям зі спортивним статурою і накачене м'язами, можна збільшити оптимальну довжину на 10 см. Якщо ви вперше починаєте займатися спортом, тоді вам можна збільшити довжину не більше ніж на 5 см.

Якщо ви не знаєте свій ріст, то ви можете вибрати інвентар прямо в магазині, використовуючи тільки свої відчуття і деякі рекомендації:

 • Візьміть палицю в руки.
 • Встаньте рівно.
 • Лікоть повинен бути зігнутий під прямим кутом.
 • Спробуйте пройтися і прислухайтеся до своїх відчуттів.

Якщо ви будете використовувати більш довгі або, навпаки, короткі вироби, то вам стане незручно з ними стояти або ходити.

Важливо знати: Унікальні особливості і фізичне здоров'я спортсмена-аматора — це ті фактори, які слід врахувати при виборі спортивного спорядження. Так, людині з хворобливими суглобами, краще вибрати інвентар на 5 см коротше оптимальної довжини.

Людині з довгими ногами, краще підібрати інвентар на 5 см довше, так як він буде робити широкий крок при русі. І навпаки, людини з короткими ногами, слід вибрати інвентар коротше, так як його крок невеликий.

Конструкція і критерії вибору палиці для скандинавської ходьби

Спортінвентар для північно-фінської ходьби — конструкція

Кожен початківець спортсмен-любитель північного спорту повинен вибирати інвентар для занять згідно з особистим уподобанням, фінансових витрат, особливостей виробів і вищеописаних рекомендацій. Ідеально підібрані вироби повинні бути:

 • Жорсткими
 • Нетравматичными
 • Легкими
 • Міцними
 • Приглушують вібрацію і удари
 • З зручною ручкою
 • Правильно підібраними по довжині

Конструкція може бути зафіксована спочатку або бути телескопічної. Спортінвентар з висувними секціями або обладнаний телескопічну конструкцію, що дозволяє підібрати оптимальну довжину вже безпосередньо під час занять. Такий інвентар просто брати з собою в поїздки і його можна підлаштувати під будь-яку поверхню і зростання. Він рекомендований для новачків і людей, які планують займатися спортом в різних умовах і з різним навантаженням.

Порада: Якщо ви не плануєте змінювати навантаження і переїжджати для занять на інше місце, тоді вибирайте фіксовані (цілісні) тростини. Вони довше прослужать і вважаються більш безпечними.

Складові елементи палиці для скандинавської ходьби

Спортінвентар для північно-фінської ходьби — складові елементи

Такий інвентар складається з 4-х елементів. Кожен з них може володіти різною якістю, виконуватися з різних матеріалів і впливати на ефективність тренування. Ось складові елементи спортінвентарю та їх призначення:

 • Стержень або древко може виконуватися з алюмінію, карбону, скло - або вуглеволокна. Часто в якості матеріалу може використовуватися композит. Алюміній погано гасить вібрацію і тому такі палиці зазвичай оснащуються спеціальною системою «анти-шок», що підвищує пружність вироби. Професіонали вибирають палиці, виконані з композиту або вуглеволокна. Такий інвентар відмінно гасить удари, показуючи відмінні якості.
 • Рукоятка повинна бути ергономічною, невеликого діаметру і виконана з матеріалу, який буде вбирати надлишки вологи. Під час тренувань руки потіють і якщо ручки будуть виконані з пластику, то рука спортсмена стане ковзати — це незручно і небезпечно. Тому краще вибирати палиці, у яких рукоятка виконана з коркового матеріалу.
 • Темляк — це ремінь, який фіксує кисть руки на рукоятці. Він нагадує рукавичку. Може бути виконаний у вигляді ремінця, який обмотує руку. Важливо, щоб темляк можна було відрегулювати за розміром на різну руку.
 • Наконечник — в більшості випадків тростини укомплектовані побідитовим наконечником. Він відмінно підходить для слизькою і м'якою траси. Можна окремо придбати наконечники, призначені для шагания по асфальту або щільною землі. Вони виконані з гуми і надягають на тростині в разі необхідності або знімаються, коли це потрібно.

Кожен спортсмен-любитель знайде для себе таку модель спортінвентарю для північного спорту, яка буде зручна тільки йому. Зараз у спортивних мережевих магазинах є все необхідне для занять фізичними навантаженнями, тому вибирайте і займайтеся з задоволенням.

Найкращі і популярні фірми-виробники палиці для скандинавської ходьби

Спортінвентар для північно-фінської ходьби від відомих брендів

Кожен з брендів готовий представити інноваційні моделі, вдосконалені, полегшені і зручні. Але серед них є все-таки найпопулярніші, яким віддають перевагу спортсмени-аматори:

 • Exel — фінський бренд по випуску спортивного спорядження. Спеціалізується на виробництві лиж і палиць до них, а також спортінвентарю для скандинавського спорту. Інвентар від цієї фірми буде практичним, легким, зручним, а також з довічною гарантією, що говорить про високу якість виробів.
 • Ergoforce — відмінна якість і низька ціна. Ця фірма пропонує телескопічні палиці, які можна налаштувати під свій зріст. Хороший вибір для початківців.
 • Leki — німецька фірма, яка пропонує великий асортимент інвентарю для скандинавських піших прогулянок. Інноваційні регульовані палиці можна самостійно налаштувати, враховуючи свій ріст.
 • RealStick — пропонує карбонові палиці фіксованої довжини.
 • Marko — естонська фірма випускає телескопічні палиці з алюмінію.

Ось ще кілька фірм, чию продукцію можна сміливо купувати:

 • Gabel
 • Karhu
 • Kompardell
 • Swix

Ці фірми виробники з Норвегії, Фінляндії, Австрії, Італії, Естонії та інших країн готові запропонувати якісні вироби для піших прогулянок швидким кроком, як для початківців любителів, так і для спортсменів зі стажем. Товар таких брендів буде якісним, міцним і практичним.

Порада: Намагайтеся купувати спортінвентар для скандинавських рухів в спеціалізованих спортивних магазинах. У таких торгових точках інвентар можна дістати з упаковки, оглянути і підібрати оптимальну довжину під свій зріст. Це часто заборонено робити в спорт-бутиках на ринку або в маленьких магазинах.

Не купуйте вироби з пластиковими ручками, інакше вони будуть ковзати і вам буде незручно ходити. Перевіряйте держак на вібрацію. Відмовтеся від покупки, якщо держак сильно вібрує. Такі палиці будуть незручними і не стануть добрими помічниками при фізичних навантаженнях. Перед початком занять, не забудьте проконсультуватися з вашим лікарем. Успішних, приємних і корисних вам тренувань!

Відео: Як вибрати палиці для скандинавської ходьби?