Бафи для нігтів: види, вибір і використання

Одним з тих інструментів, які дозволяють досягти ідеального зовнішнього вигляду нігтів, є баф – особлива різновид пилки, володіє низкою цікавих особливостей. Завдяки безлічі видів цього пристосування, його можна застосовувати в самих різних ситуаціях, нерідко вимагають граничної акуратності від виконавця. Домогтися оптимального результату за допомогою бафа нескладно: достатньо зробити правильний вибір даного інструменту і дотримуватися основних рекомендацій по його використанню.

Що це таке?

Першою особливістю, яка дозволяє відрізнити баф від звичайної пилки, є його форма. Найчастіше він виглядає, як довгастий брусок (паралелепіпед), що володіє великою площею робочих поверхонь. Заслуговують уваги і матеріали, з яких виконуються такі пристосування: завдяки своїм властивостям, вони м'яко впливають на нігтьові пластини, а тому успішно використовуються для вирішення самих делікатних завдань.

Справедливість даної тези підтверджує назву описуваного інструменту, що походить від англійського дієслова «buff» – «полірувати».

Крім додання нігтям ефектного блиску, розглянуте пристрій може застосовуватися для формування контурів і якісного шліфування оброблюваних пластин. Остання процедура особливо важлива: вона передбачає усунення різних дефектів поверхні, а тому забезпечує якісне зчеплення і тривале носіння декоративних покриттів. Варто згадати і про універсальність бафів, що дозволяє використовувати їх не тільки в спеціалізованих салонах, але і в домашніх умовах.

Що стосується робочого ресурсу описуваних інструментів, то він знаходиться в досить широкому діапазоні. Залежно від специфіки ситуації та особистих уподобань, виконавець може скористатися як одно-, так і багаторазовими бафами.

Застосування останніх в салонах стало можливим завдяки стерилизаторам – приладів, що забезпечує повноцінну дезінфекцію використовуваного інструментарію.

Види

На сьогоднішній день виробники пропонують бафи для нігтів, що володіють двома, трьома або чотирма робочими поверхнями. Останній варіант вважається найбільш універсальним, оскільки дозволяє вирішувати найбільш широкий спектр завдань.

Найчастіше у таких інструментів є пронумеровані межі, завдяки чому відповідна робоча поверхня вибирається з найменшими часовими витратами:

 • перша, призначена для додання необхідної форми нігтям;
 • друга, за допомогою якої усувають нерівності оброблюваних пластин;
 • третя, що забезпечує якісне шліфування;
 • четверта, з допомогою якої нігті полірують до блиску.

Використовуючи такий баф, можна не тільки досягти бажаного результату, але і відчутно заощадити.

Матеріал

Іншим критерієм, на підставі якого виділяють різні види бафів, є склад робочої поверхні. Він може передбачати використання багатьох матеріалів, найбільш популярними з яких є наступні.

 • Пінополіетилен. Найпопулярніший варіант, однаково успішно застосовується як фахівцями в салонах, так і непрофесіоналами в домашніх умовах. Насамперед це пояснюється стійкістю до зносу і демократичною вартістю інструментів, виготовлених з цього матеріалу. Інша очевидна перевага пенополиэтиленовых бафів – простота у догляді і можливість регулярної дезинфекції, яка не призводить до пошкодження інструменту.
 • Замша. Відмінною рисою таких пристосувань є наявність ручки, що забезпечує максимальну зручність їх використання. Як і описані вище, замшеві бафи застосовуються в салонах і на дому, а головний їх недолік – складність дезінфекції, яка передбачає використання спеціальної шафи.
 • Тканина. Застосування даного матеріалу робить інструменти легкими і гнучкими, що закономірно позначається на зручності їх експлуатації. Такі пристосування вельми делікатні, а тому фахівці рекомендують використовувати їх для полірування тонких натуральних нігтів. Мінусів у тканинних пристосувань два – неможливість повноцінної дезинфекції при відсутності спеціального обладнання і порівняно висока ціна.

Практика показує, що остання різновид бафів дозволяє полірувати нігті з максимальною швидкістю. Крім того, застосування інструменту з тканини виправдано в ситуаціях, коли потрібно досягти ідеального якості оброблюваної поверхні.

Зернистість

Окремої уваги заслуговують особливості поверхні розглянутих інструментів, що визначають специфіку їх застосування. Щоб класифікувати бафи за цим принципом, використовують поняття зернистості – кількості абразивних частинок (гритов), розташованих на одиниці площі.

 • 60-80. Такі пристосування відносять до категорії крупнозернистих. Вони використовуються при виконанні педикюру або для первинної обробки штучних нігтів на руках. Основні якості таких інструментів – жорсткість і грубість.
 • 100-150. Дане значення зернистості бафа дозволяє застосовувати його для корекції нарощених нігтів. За допомогою таких пристроїв можна позбутися переважної більшості нерівностей. Крім того, з їх допомогою полірують нігтьові пластини на ногах, домагаючись чудового результату.
 • 150-240. Має таку зернистість баф потрібен для делікатної обробки штучних нігтів або обережного опіла натуральних пластин.
 • 300-500. Інструменти з вказаним значенням абразивності застосовують для додання ефектного блиску натуральним нігтям, мають нормальну товщину і міцність.

Якщо ж полируемые пластини є надто тонкими, ламкими і схильними до розшарування, виконавцю потрібно скористатися бафом із зернистістю від 500 грит. Застосування такого інструменту робить зовнішній вигляд нігтів бездоганним і зводить нанівець ймовірність їх механічного пошкодження.

Як вибрати?

Щоб полірувальний брусок для нігтів повністю виправдав очікування свого власника, останньому варто враховувати специфіку завдань, для вирішення яких купується виріб. Вибираючи підходящий інструмент, бажано дотримуватися декількох рекомендацій.

 • Чим менше товщина нігтьової пластини, тим більшим має бути числове значення, вказується на упаковці придбаного виробу.
 • Для того щоб заощадити якнайбільше коштів, резонно купувати бафи з максимальним експлуатаційним ресурсом.
 • Якщо бюджет дозволяє, варто обзавестися декількома пристроями, виконаними з різних матеріалів і володіють різним ступенем абразивності.

Дотримуючись цієї поради, можна вирішувати самі різні задачі з використанням найбільш прийнятних для них інструментів.

А також не варто купувати занадто дешеві бафи – вироби сумнівного походження, якість яких залишає бажати кращого. Досвід показує, що такі пристосування приходять в непридатність дуже швидко, не виправдовуючи витрачені на них кошти.

Як користуватися?

Існує кілька основних правил, дотримання яких дозволяє бафить нігті з досягненням оптимального результату:

 • робоча поверхня інструменту повинна обробляти максимально велику площу нігтьової пластини;
 • виконуючи обробку, бажано звести кількість зайвих рухів до мінімуму (щоб уникнути розшарування нігтя);
 • під час полірування пластини не слід змінювати спочатку обраний напрям;
 • проведення процедур з використанням бафа не повинно бути частим (щоб уникнути витончення нігтів, застосовувати даний інструмент можна раз в 7-10 днів або рідше).

Перед тим, як розпочинати обробку нігтьових пластин, бажано змастити їх невеликою кількістю крему. Даний крок гранично простий і одночасно важливий, так як його виконання дозволяє досягти найкращого візуального результату

. Крім того, після полірування слід обробити нігті засобами, які сприяють їх зміцненню і запобігають розшаруванню.

Фахівці не радять нехтувати «запечатуванням» – нескладною процедурою, яка передбачає нанесення на торці нігтьових пластин бджолиного воску або декількох крапель будь-якого ефірного масла.

Як стерилізувати?

Одним з найважливіших умов, які необхідно враховувати власникам бафів для нігтів, є дезінфекція використовуваного інвентарю. Це особливо актуально для майстрів, які працюють в салоні і віддають перевагу багаторазові інструменти одноразовим. Щоб уникнути поширення патогенної мікрофлори, бафи потрібно піддавати обробці після кожного клієнта, залишаючи їх на 15-20 хвилин в дезінфікуючому розчині.

Альтернативним рішенням є застосування спеціальних приладів – стерилізаторів, обладнаних ультрафіолетовими лампами.

Окремої уваги заслуговують інструменти, виконані з м'яких матеріалів і тканин. Враховуючи підвищену чутливість таких бафів до вологи, їх не можна обробляти знезаражувальними рідинами. Ігнорування цього правила призводить до розшарування і деформації інструмента, що роблять його непридатним для подальшого використання.

На завершення залишається констатувати, що зростаюча популярність бафів для манікюру і педикюру пояснюється безліччю їх переваг при мінімальній кількості недоліків. Справедливість цього підтверджують як майстра, так і непрофесіонали, які бажають домогтися оптимального результату з зручністю і найменшими часовими витратами.

Все про бафах для нігтів дивіться у відео нижче.