Потрібен нігтям «відпочинок» від гель-лаку і як часто можна його наносити?

Популярність гель-лаку цілком з'ясовна. Завдяки йому ніготь набуває більш щільну структуру, покриття тримається досить довго, а достаток колірних відтінків чудово підкреслюється глянцевою поверхнею. Метод, який використовується для нанесення гель-лаку на нігтики, дозволяє не витрачати велику кількість часу на очікування повного висихання засобу.

Однак і у гелевого покриття є свої недоліки. Не секрет, що регулярне використання стійкого декоративного засобу надає несприятливий вплив на стан нігтів.

Чим шкідливий гель-лак?

Гель-лак є унікальним покриттям, яке поєднує в собі особливості всіх можливих видів лаків. Насамперед, до таких особливостей належить:

  • простота в використанні;
  • насичене глянсове покриття;
  • різноманітна колірна палітра;
  • приємний аромат;
  • стійкість до різних механічних пошкоджень.

Але найголовнішою перевагою гель-лаку, звичайно ж, є значний термін служби. Рекомендований час носіння стійкого гелевого покриття – 2-3 тижні. Вирушаючи у відпустку або подорож, жінки віддають перевагу саме гелевому покриттю. Оскільки так вони зможуть забути про зовнішньому вигляді своїх ручок і вдосталь насолодитися відпочинком.

Незважаючи на величезну кількість позитивних сторін, є і негативні. Так, у складі гель-лаку містяться хімічні речовини. Завдяки їм гелевий склад здатний глибоко проникати в нігтьову пластину, тим самим забезпечуючи кращу сцепляемость з її поверхнею. При дотриманні правильної методики нанесення гель-лаку, а також при його коректне видалення нігтьову пластину можливо зберегти в здоровому вигляді. Гарантією захисту здорового стану нігтів також є носіння гелевого покриття лише певний проміжок часу. Жінка, яка не дотримується строків, ризикує викликати витончення або деформування пластини нігтів. Це обумовлено тим, що з кожним днем носіння гелеве покриття проникає в структуру нігтя все глибше і глибше. Отже, зчеплення з нігтем стає сильнішою. Для видалення такого покриття потрібно використання дуже агресивного хімічного засобу, яке неминуче призводить до погіршення стану нігтика.

Не можна перенашивать покриття і робити новий манікюр без перерви, оскільки це може зіпсувати нігті і їх доведеться лікувати. Треба давати нігтикам відпочивати. Покривати гелем і фарбувати нігті краще через пару днів після зняття. Коли ви проводите корекцію, то перш ніж наносити гель, візуально перевірте стан своїх нігтиків.

Потрібен нігтям відпочинок?

В теорії, використання гелевого покриття може бути регулярним, необхідно лише дотримуватися кількох рекомендацій по догляду. Найчастіше жінки забувають про догляд за нігтями і кутикулою, які при використанні стійкого покриття як ніколи потребують в додатковому харчуванні й зволоженні. Для підтримки ідеального стану необхідно скористатися допомогою спеціальних косметичних засобів, призначених для вирішення цієї проблеми. У складі таких засобів можна зустріти такі інгредієнти, як: масло мигдалю, жожоба, кокоса.

Мигдальне масло спрямоване на захист нігтьової пластини від надмірної втрати вологи. Саме втрата вологи стає причиною того, що нігтьова пластина обламується і стоншується, навіть якщо візуально справляє враження здорової. Завдяки олії жожоба відбувається живлення кутикули і самого кореня нігтьової пластини, який називають матрикс.

Причини поганого стану нігтів

Насамперед, нанесення гелю стійкого покриття повинно супроводжуватися вкрай дбайливим обробленням нігтів. Не рекомендується використовувати жорстку пилку або полірувальний баф. Варто зауважити, що досвідчений майстер ніколи не буде займатися спилювання гелевого покриття за допомогою апарату або пилки, оскільки це неминуче деформує нігтьову пластину і рано чи пізно призведе до її стоншення. Це відноситься і до жорсткої металевої сопілці, яка при роботі з нігтями утворює на поверхні мікротріщини. Згодом це може спровокувати розшаровування нігтів, від якого дуже важко позбутися. Мало хто знає, але за наявності будь-яких шкірних захворювань (наприклад, серйозного акне) від стійкого покриття гелю рекомендується відмовитися до повного одужання.

Погіршення стану здорових нігтів може бути пов'язано з попаданням води або бруду в відрослі місця нігтьової пластини. При тривалому носінні гель-лаку нігтики з часом відростають, в результаті чого утворюється відрослий ділянку, де сцепляемость гелевого покриття та нігтьової поверхні не так сильна і міцна. В цей період є висока ймовірність появи повітряного кишені або відшарування гелевого покриття від нігтика. Варто відзначити, що якщо на цій ділянці почнеться накопичуватися бруд, то цілком можливо розвиток патогенних бактерій або інфекційного грибка. Також використання (наприклад, для прибирання) хімічних засобів може вкрай агресивно впливати на відрослий ділянку натурального нігтя. Це не вплине на стан гелевого покриття, але може прискорити процес обламування нігтика.

Чим небезпечне недотримання технології нанесення?

Процес нанесення гелевого манікюру при правильному виконанні і дотриманні всіх необхідних рекомендацій не здатний завдати шкоди нігтиками. Але якщо майстер з манікюру порушує технологію нанесення, то є висока ймовірність того, що нігтики дадуть про це знати, почавши ламатися і розшаровуватися. Багато хто помилково переконані в тому, що запиленный натуральний ніготь набагато міцніше і сильніше тримає гелеве покриття. Однак це омана. Справа в тому, що комбінація гелю і лаку, яка завдяки власним складом дозволила створити стійке покриття, має високу сцепляемость з такою речовиною як кератин. Він (в невеликій кількості) знаходиться в складі будь-якого нігтя. Отже, у якому - небудь втручання в структуру нігтя, особливо якщо це механічне спилювання верхнього шару, немає необхідності.

Не варто забувати і те, що видалення стійкого гелевого покриття також здатна нанести серйозної шкоди здоровій нігтьовій пластині. Найчастіше жінки розчиняють гель-лак самостійно в домашніх умовах, абсолютно ігноруючи рекомендовану технологію. Але самим небезпечним способом видалення гелевого покриття є його відривання, подібно плівці.

Як часто можна використовувати покриття?

Спеціалісту по манікюрному сервісу не рекомендують носити гелеве покриття більше двох-трьох тижнів. Це обумовлено тим, що кожна нігтьова пластина має свою стресовій зоною. Поняття маловідоме, але дуже важливе – завдяки йому можна визначити, в якій частині нігтик зламається. При формуванні майстром правильної архітектури нігтя його стрес-зона розташовується майже біля самої основи (поряд з кутикулою). Отже, обламування нагідок у перший же день нанесення гель-лаку неможливо. З ростом і розвитком нігтів стресова зона поступово починає зміщуватися від кутикули до самого краю. У цей період ніготь увеличиватеся в довжині, а ризик обламування нігтьової пластини зростає. Саме тому багато хто помилково вважають, що тривале носіння гелевого покриття провокує обламування нігтів.

Важливим нюансом в питаннях оновлення гелевого покриття та його частого носіння є гипохоний. Він являє собою ділянку шкіри, який розташований прямо під нігтьової пластиною. Його функція полягає в тому, щоб забезпечувати захист нігтя від виникнення інфекції та вірусу (на випадок, якщо під ним накопичиться бруд). Іноді гипохоний фіксується на нижніх частинах нагідок. Тривале носіння стійкого гель-лаку провокує витягування цієї ділянки шкіри. Варто відзначити, що гипохоний є вкрай чутливою шкірою. Тому коли спеціаліст по манікюрному сервісу починає зменшувати довжину отросшего нігтика за допомогою грубої металевої пилки, ви можете випробувати серйозний дискомфорт і навіть больові відчуття. Це пов'язано з тим, що майстер разом із зайвою довжиною спилює і ділянку живої шкіри. Єдина рекомендація, не дозволяє гипохонию відростати, – займатися своєчасним оновленням манікюру. Свіжий манікюр не тільки дозволить виглядати вашим рукам доглянутими, але і позбавить від неприємних наслідків у майбутньому.

Про те, як довго можна носити гель-лак, дивіться у наступному відео.