Запрошення на весілля: приклади дизайну і поради по виготовленню

Для молодят весілля – це безліч приємних турбот, у тому числі і створення запрошень для гостей, адже без них свято не буде повним. До цієї важливої деталі слід поставитися особливо ретельно, адже з привабливого конвертика з оригінальним текстом починається торжество для запрошених. Сучасні тенденції не диктують жорстких умов для складання запрошень повідомлень. Варіантів та ідей дуже багато – від розкішних класичних до оригінальних в стилі квесту або смачних сюрпризів. Головне, проявити свою творчу фантазію і приділити увагу кожній людині в особистому посланні.

Ідеї

Весілля – справжнісіньке і урочиста подія в житті двох закоханих. Тому підготувати все ідеально хочеться до дрібниць. Вибрати з величезної кількості варіантів запрошень на весілля буває дуже непросто. Хочеться відповідати стилістиці торжества і одночасно порадувати і здивувати запрошених. Зараз особливо цінуються конверти ручної роботи, незвичайні запрошення на весілля. Цікаві ідеї підкаже сам формат урочистості. У відповідності з ним запрошення може бути виконано в класичному офіційному та урочистому стилі. Це можуть бути і прикольні послання, сувої з імітацією старого паперу, смішні колажі, осінні або весняні тематичні букетики з весільною символікою.

Наречений і наречена можуть втілити в честь свого свята найкреативніші ідеї.

Найбільш часто майбутні молодята вибирають вишукані варіанти у вигляді традиційних листівок в конвертах в техніці скрапбукінгу. Вони декоровані атласними і мереживними тканинами, парчею, позолоченим блиском, перлами. Саме запрошення виконується на якісній тисненої папері з декором, узгоджувався з конвертом.

У моді акварель і стильні розмиті романтичні малюнки в стилі весільної тематики з квітковим дизайном. Важливе значення тут має колірне рішення. Правильно підібраний відтінок виглядає шикарно і ніжно одночасно.

Оригінальні весільні запрошення виконуються в екостилі. Вони максимально стилізовані під просту м'яку папір. Використовуються неголосні природні тони і прості матеріали. Звичайні супутники таких запрошень – рогожа, мотузка, полотно, гілочки ягід. Можна використовувати найрізноманітніші природні матеріали. Чим більш простим і ненарочитым буде прикраса, тим більше мило вона буде виглядати.

Молодь для весілля в колі ровесників нерідко організовує тематичні вечірки. Простір для фантазії в цьому випадку величезний. Можна реалізувати найсміливіші ідеї. Для свята в морському стилі можна використовувати послання в маленьких красивих пляшках з прозорого або кольорового скла. Крім згортки із запрошенням, туди можна додати трохи піску, намистин і черепашок.

Гості з почуттям гумору зможуть оцінити запрошення-пазл, який для прочитання потрібно попередньо зібрати. Різні квести, запрошення в коробочках, в стилі улюбленого компанією кіно або комп'ютерної гри також зроблять фурор. Орієнтуючись на таку специфічну тематику, все ж варто пам'ятати про основну подію і не перетворювати банкет на зйомку чергової серії кіно про вампірів, бандитів 90-х або зоряних воїнів непізнаною галактики. Романтичний декор і семантика пари, символи закоханих повинні бути на першому місці.

Стилі

Стилістика весільного запрошення залежить від стильового рішення самого весілля і повністю ним визначається. Це може бути повторення основних кольорів в оформленні інтер'єру, використання шматочків відповідної тканини, деталей декоративних матеріалів. Так чи інакше, перегукуватися між собою повинні попередні короткі запрошення (якими зазвичай за пару місяців мінімум сповіщають дуже зайнятих або далеко живуть родичів), класичні переклади картки для гостей на банкетних столах.

Класичний стиль популярний завжди.

Він супроводжує пишні весілля з банкетами в ресторанах і лімузинами. Доречно таке запрошення і на розкішну виїзну церемонію на природі. Конверти зазвичай монохромні з дорогою щільного паперу білого, рожевого, чорного, пастельних відтінків з золотим тисненням або мереживом. З ним за кольором або стилістиці перегукується листівка із запрошенням. Зазвичай вона також прикрашена розкішним вензелями, красивим тисненням у старовинному стилі. Більш оригінальний варіант – запрошення на свитку, що імітує стару рукопис. При цьому вона може бути за традицією скріплена мотузкою і сургучем.

Не менш затребуваний стиль прованс, який підійде для популярних тематичних весіль в національному дусі. Для нього характерні ніжно прикрашені запрошення з природними елементами: гілочки рослин, бантами в світло-блакитну клітинку, ягоди і ароматні спеції в конвертах природних натуральних відтінків. Текст може бути надрукований в стилі старовинної друкарської машинки або виконаний химерним тисненням з вензелями. Мило виглядатимуть фото самих молодят на одній з частин весільного запрошення.

Рустикальний стиль набирає обертів. У такому нестандартному вирішенні використовується ретробумага неяскравих тонів, старовинні шрифти, прості мотиви. Оформляється запрошення з допомогою природних матеріалів: дерева, мішковини, простий мотузки, листя і гілок. Рустик вітає принти в природному стилі, зображення природи і диких мешканців лісу. Сільський стиль приємно і нескладно втілювати своїми руками. Він повинен нести гостям частинку вашого тепла і радості від майбутньої події.

Серед молоді популярні тематичні весілля: святкування на гангстерську вечірку в стилі улюбленого серіалу або зоряних воїнів. Якщо більшість запрошених такі ж молоді люди з почуттям гумору, можна створити незвичайні послання в самій різній формі. Це можуть бути стилізовані гральні карти, зображення самих молодят в стилістиці улюбленої гри або фільму.

Комікси, 3D-оформлення, запрошення в пляшці для піратського святкування, – ви можете вибрати що завгодно, керуючись своєю фантазією, смаком гостей і відчуттям стилю.

Варіанти тексту

Не тільки красиве оформлення, але і текст відіграє величезну роль у підготовці запрошень для гостей. Написаний гарним почерком або віддрукований у друкарні, він повинен відповідати основній ідеї: урочисто запросити на церемонію одруження близьких і дорогих людей.

Варто відзначити, що підписувати запрошення може не тільки майбутня подружня пара. Запрошення на весілля розсилаються також від імені батьків нареченого і нареченої або свідків. У будь-якому випадку варто заготовити відразу невеликий запас додаткових листівок і конвертів, так як при підписуванні можна зіпсувати запрошення. Нерідко деяких гостей вирішують запросити в останній момент. У цьому випадку невеликий резерв оригінальних запрошень буде дуже до речі.

Стилістика тексту запрошення залежить від помпезності самої події і ступеня близькості запрошених на весілля. Якщо свято відзначається в вузькому колі близьких, то текст повинен бути більш простим і сердечним, допускається добрий гумор в посланні. Текст повинен показувати повагу і прихильність до гостя, але без зайвих пишномовних фраз і канцеляризмов.

Щоб показати увагу та індивідуальне ставлення до кожного гостя, часто використовують різні вітальні тексти, які пишуть в запрошеннях. Більш офіційні залишають для колег, більш теплі слова для друзів та родичів, з гумором – для подружок нареченої і свідків.

Є обов'язкова інформація, яка міститься в будь-запрошення на весілля.

 • звернення до адресата;
 • повідомлення про урочисті події та запрошення взяти в ньому участь;
 • дата, час та місце реєстрації;
 • імена запрошують.

Нерідко на окремому аркуші або на зворотному боці вказується своєрідна програма урочистості. Це можуть бути також час проведення викупу нареченої, виїзна фотосесія, адресу та назву ресторану і час початку бенкету. Якщо весілля тематична або оформлена у певних кольорах, то в м'якій формі гостям повідомляють про це і просять дотримати певний дрес-код.

Якщо запрошується подружжя, то надсилати окреме запрошення на кожного з подружжя необов'язково. Етикет цілком допускає написати одне послання для всієї родини. При цьому в окремих випадках вказують, можна привести з собою на свято маленьких дітей.

  Найбільш загальні варіанти тексту знадобляться, якщо в нареченого і нареченої мало часу. Вони підійдуть для всіх груп запрошених, виглядають досить урочисто і нейтрально.

  Якщо весілля присвячено певній тематиці, то і запрошення можна скласти в цьому ж стилі.

  Для піратської вечірки можна скласти запрошення від імені капітанів судна. Для весілля в стилі гангстерської компанії підійдуть оригінальні нагадування про злиття двох великих кланів на картках, стилізованих під гральні карти. Зворушливо звучать запрошення, написані у віршованій формі. Цей маленький шедевр гості точно збережуть як приємну згадку. Звичайно, писати текст краще самостійно, не звертаючись до стандартним шаблонам, якими рясніє інтернет. Найтепліші слова, сказані від душі (нехай і не дуже високою літературною мовою) будуть сприйняті набагато більш прихильно, ніж стандартні фрази.

  Як зробити своїми руками?

  Професійно видрукувані в друкарні запрошення у фірмовому конверті виглядають привабливо. Але найбільш виграшним варіантом буде самостійне виготовлення запрошень. Хенд-мейд, як твір ексклюзивне, цінувалася у всі часи. Якщо дозволяє час, можна втілити будь-яку творчу фантазію в одній з популярних технік: скрапбукінг, колаж, видеоприглашение, солодкий запрошення і т. д.

  Оригінальний гарний конверт із запрошенням в техніці ручного виготовлення виглядає набагато привабливіше, ніж стандартна запрошувальна листівка. Правда, замовлене у професіонала, воно буде коштувати досить дорого. Можна виконати нескладні види своїми руками, заощадивши весільний бюджет. Почати потрібно з розміру майбутнього запрошення та відповідності стилістиці весільного святкування.

  Самий простий і швидкий спосіб створення можна використовувати, якщо ви хоч трохи знайомі з графічними редакторами. Існує безліч нескладних програм і шаблонів, які легко можна використовувати, помістивши туди лише потрібні зображення і написавши слова.

  Найпопулярнішою технікою на сьогоднішній день вважається скрапбукінг. В цьому стилі виконується більше 80% всіх привітань та запрошень на весілля. Втілити можна будь-яку ідею та задум. Для цього знадобиться клей, пістолет для гарячого склеювання, стрічки, намисто, спеціальна крафтовий папір, тканина, мереживо, наклейки або маленькі деталі з весільною символікою (голуби, серця, кільця тощо ).

  Для початку при виготовленні вибирають якісну щільний папір. Вона може бути шорсткою або з шовковистим тисненням. Звичайний розмір конверта та запрошення – 9 на 12 сантиметрів. З паперу контрастного кольору або, навпаки, що гармоніює із запрошенням, склеюють конверт. З одного його боку за допомогою термопістолети приклеюють смугу мережива.

  Можна додатково зробити оформлення золотистими або тонкими рожевими стрічками і стразами.

  Запрошення вирізають фігурними або звичайними ножицями. Роздруковує текст і наклеюють на структурну основу. Зверху посередині в листку за допомогою діркопробивача роблять отвір. Крізь нього протягують атласну стрічку в тон декору конверта і зав'язують бант.

  Сувій, що імітує старий документ, можна використати для більшості запрошень на весілля у тематичному дусі. Виконати таку оригінальну задумку неважко. Можна купити в магазині готову папір або виконати штучне зістарювання самостійно. Для цього папір на кілька хвилин опускають в розчин чаю, а потім просушують. Для найбільшої правдоподібності краю листка злегка підпалювати на вогні. Тепер на заготовках каліграфічним почерком можна писати сам текст.

  Завершальним штрихом стане використання грубої джутової мотузки і сургучі або воску для запечатування. Буде цікаво виглядати відбиток з символікою весілля або стилізованими портретами нареченого і нареченої. Якщо стоїть завдання створити не тільки автентичне послання, але й витончене, в дусі весільного плаття нареченої, то можна зіграти на контрасті. Грубу стару пожовклу папір згортають і скріплюють за допомогою мереживних смужок і атласних стрічок з гілочкою ніжних квітів.

  Колаж можна виконати самостійно, використовуючи в ньому додатково будь-яку з відомих технік. Найчастіше таке запрошення складають з фотографій нареченого і нареченої. Причому можна вибрати як нові знімки, так і ретропортреты з дитинства. Оформляють його у вигляді галереї, в техніці коміксів, в стилі улюбленого фільму і т. д.

  Свіжа ідея – гастрономічне запрошення. Такий вид можна вибрати не для всіх гостей, а лише для самих близьких або тих, кого хочеться здивувати. Листівку кладуть у коробочку з кексами, солодощами, випічкою власного виготовлення. При цьому саме послання буде мінімалістичним. Головна увага варто приділити упаковці і частування.

  Якщо кулінарні здібності не є вашою сильною стороною, можна взяти магазинні шоколадки хорошої якості і зняти обгортку. Замінюють її фірмовою, замовленої в друкарні, з символікою весілля або фото нареченого і нареченої. Можна розробити дизайн обгортки і самостійно, роздрукувавши її потім на кольоровому принтері. У такого запрошення є один недолік.

  Розвозити їх доведеться особисто і в досить стислі терміни, щоб ласощі не встигло зіпсуватися.

  Оригінальні варіанти

  • Класика завжди в моді. Стильні та прості запрошення виглядають гідно.
  • Рустикальні мотиви в оформленні виглядають мило і ніжно.
  • Не втрачає популярності оформлення у вигляді сувоїв.
  • Друзям можна відправити разом із запрошенням такі смачні приємні презенти.
  • Колаж із зображенням нареченого й нареченої – це дуже тепло і особисто.
  • Мамі можна відправити таке послання. Головне, щоб воно не стало несподіванкою.
  • Запрошення формату «save the date» відправляються за кілька місяців до знаменної дати.
  • Гастрономічні витребеньки для найдорожчих серцю гостей.

  Про те, як зробити нескладні весільні запрошення, дивіться у наступному відео.