Лампа для манікюру: як вибрати і користуватися?

Сьогодні гарний дизайн нігтів став доступним для кожної модниці. Крім того, втілити ефектний манікюр в життя можна не тільки в салоні, але і в домашніх умовах. Сьогодні ми детально розберемо, як вибрати спеціальну лампу, яка застосовується для створення цікавого манікюру, а також дізнаємося, як їй потрібно правильно користуватися.

Що це таке?

Перш ніж переходити до детального знайомства з апаратурою, необхідною для манікюру, необхідно відповісти на питання, що ж собою являє така лампа.

Лампа для сушіння лаку – це досить простий прилад. Він складається з таких елементів, як корпус зі спеціальними вбудованими лампами, а також кнопок для управління. У продажу зустрічаються як професійні, так і домашні варіанти подібних пристроїв. Вони також розрізняються за своїми розмірами та функціями. Так, деякі майстри віддають перевагу моделям, оснащений вентилятором, дзеркальною поверхнею, висувною поличкою або іншими корисними дрібницями.

При виборі хорошої настільної лампи для сушіння гель-лаку дуже важливо звертати увагу на її «нутрощі», адже саме від них буде залежати термін служби і функціональність зазначеної техніки.

Лампи вбудовуються у внутрішню частину корпусу і бувають люмінесцентними або світлодіодними. Від цього параметра залежить, яка сама лампа LED або ультрафіолетова.

Плюси

Лампа, призначена для сушіння гель-лаку, – це дуже корисний і функціональний пристрій, без якого красивого і довговічного манікюру просто не вийде. Однак актуальність даного апарату обумовлена не тільки цим фактом. Розглянемо, чим ще добре подібне обладнання для нігтьового сервісу.

Переваги ламп в чому залежать від їх конкретного виду. Найбільш популярні і поширені УФ-примірники володіють наступними позитивними якостями.

 • Ці лампи мають демократичну вартість. Крім того, вони широко поширені, і їх можна знайти у багатьох магазинах.
 • УФ-лампа безпроблемно сушить всі існуючі різновиди гель-лаків. Винятком є тільки ті склади, на яких вказана відмітка LED.
 • Така техніка пропонується в широкому асортименті. На вибір споживачів представлена величезна кількість ламп, що розрізняються по своїх характеристиках, розмірами, формою, потужності і виробнику.
 • УФ-лампа – прекрасне рішення для салону, так і для дому. Кожен покупець зможе вибрати для себе оптимальний варіант, який відповідає всім його вимогам.
 • Користуватися такою апаратурою легко і просто. З цим без проблем впорається новачок.

Другими за популярністю визнані сучасні LED-різновиди таких ламп.

Їх головні плюси:

 • дозволяють висушити гель-лак на дамських нігтики дуже швидко, що дає можливість не витрачати на манікюр багато вільного часу;
 • служать подібні моделі дуже довго, що відрізняє їх від аналогічних варіантів;
 • представлені різноманітними моделями різної потужності.

Також існують і особливі гібридні лампи для сушіння гель-лаку. Дані моделі є відносно новими. Вони оснащені лампами з обох перерахованих раніше типів. Гібридні апарати мають наступні переваги:

 • з такою технікою лак на дамських нігтики висихає в найкоротші терміни і на манікюр не йде багато часу;
 • ці лампи можуть похвалитися довгим терміном служби, їх не доведеться часто міняти на нові;
 • комбінована техніка безпроблемно сушить на нігтьових пластинах практично будь-які покриття.

Як можна помітити, кожна модифікація лампи має свої сильні сторони. Зрозуміло, багато що залежить і від якості придбаної техніки, вона повинна бути гарною складання. Бажано віддавати перевагу фірмовим екземплярів – зазвичай вони відрізняються чудовою якістю і довгим терміном служби.

Мінуси

Якщо ви вирішили придбати відповідну лампу для сушіння гель-лаку, то вам слід враховувати не тільки її позитивні, але і негативні якості. Без останніх, звичайно, не обходиться ніколи. Мінуси, а і плюси, залежать від виду підбирається лампи. Для УФ-варіантів характерні наступні недоліки.

 • Вони не можуть похвалитися довговічністю, у багатьох ситуаціях перегорають або ж втрачають первісну потужність, з-за чого сушка нагідок стає даремною. Лампочки в УФ-моделі бажано піддавати заміні раз у півроку (виходячи з періодичності експлуатації).
 • Не можна застосовувати такі лампи дівчатам, схильним до алергії або інших шкірних реакцій. УФ-модель може викликати на руках модниць неприємні відчуття печіння під час полімеризації лаку.
 • З подібною лампою потрібно бути обережніше. Якщо вона розіб'ється, то може випаровувати ртутні пари, шкодять здоров'ю.

Що стосується не менш популярних світлодіодних пристроїв, що можна тут теж можна відзначити кілька мінусів.

 • Подібні пристрої коштують дорожче УФ-ламп, тому від їх покупки відмовляються багато панянки, зупиняючи вибір на більш доступних апаратах.
 • Працюючи зі світлодіодною лампою, слід використовувати спеціалізовані покриття для нігтів. Знадобиться підшукувати склади з відповідною позначкою. Це говорить про те, що дані пристрої не є універсальними і підходять не для всіх лаків.

Функціональні гібридні моделі, сьогодні набирають все більшу популярність, також не позбавлені недоліків.

Головний з них – висока вартість, особливо в порівнянні з іншими перерахованими варіантами.

В пошуках більш економічною моделі гібридної лампі зупинятися не слід, особливо якщо мова йде про брендової речі.

Яку вибрати?

Перш ніж відправлятися за покупкою якісної лампи для сушіння лаку, необхідно ближче познайомитися з різними видами такої техніки. Тільки знаючи характеристики всіх підтипів ламп, вдасться вибрати ідеальну.

UV

UV або УФ-лампи на ринку з'явилися одними з перших. Саме тому вони настільки популярні серед багатьох майстрів – як професійних, так і домашніх. Представлені подібні екземпляри у величезному асортименті, і розрізняються по багатьом параметрам. Наприклад, покупці мають можливість придбати оригінальну лампу з креативним дизайном. Розміри пристроїв також розрізняються, як і підсумкова вартість.

Сьогодні випускаються УФ-лампи для сушіння, потужність яких може досягати:

 • 9W;
 • 18W;
 • 36W;
 • 54W.

Потужність УФ-лампи залежить від кількості лампочок, присутніх в приладі.

На кожну з них припадає по 9W. Багато з цих популярних приладів оснащені таймерами. В бюджетних моделях час визначається на 2 хвилини або вимикається вручну. Що стосується більш дорогих апаратів, то у них звичайно присутні доповнення у вигляді таймерів на 1 хвилину або 30 секунд.

УФ-лампу можна придбати як дуже маленькою (формат «міні» ідеально підходить для дорожніх пристроїв), так і досить великий. В останній передбачена можливість одночасно сушити нігті відразу на обох руках.

Однак не можна забувати про те, що ультрафіолетове випромінювання шкодить шкірі, злегка її підсушуючи. Крім того, такі лампи можуть погано позначитися на зір людини.

У подібних пристроях лампочки доводиться міняти приблизно через 5-10 тис. годин. Звичайно, термін служби лампочок багато в чому залежить і від того, як і наскільки часто експлуатується наявна техніка. При використанні такої лампи на сушку гель-лаку зазвичай йде приблизно 2 хвилини. На фінішне покриття потрібно не менше 3 хвилин.

LED

Другими за популярністю є сучасні світлодіодні лампи для сушіння нігтів. Ці моделі з'явилися відносно недавно, і все ще вважаються новими. Вони відрізняються тим, що дозволяють покриттю висохнути в рекордно короткий час – всього за 10-30 секунд. В таких приладах підсушують гель-лаки різних фірм, а також модний у наш час шелак.

Світлодіодні лампи здебільшого представлені великими і потужними екземплярами. Деякі варіанти мають дуже чутливі сенсори. У таких моделях світіння активується автоматично, як тільки ви кладете руку у внутрішню частину апарату, що дуже зручно.

Не так давно стали випускатися і невеликі LED-лампи скромною потужності в 6 ват. Ці моделі коштують дешевше стандартних, так і перевозити їх простіше. Досвідчені майстри стверджують, що подібні лампи є ідеальними варіантами для дальніх поїздок або виїздів до клієнтів додому. Також у продажу можна зустріти світлодіодні лампи для сушіння розміром з пальчик або особливі лампочки-ліхтарики.

Працювати подібні моделі ламп можуть близько 100 тис. годин. Просушування покриттів забирає не більше 10-30 секунд. Звичайно, не можна забувати про те, що обраний вами гель повинен підходити для сушіння в таких умовах. Оформлення нагідок красивим лаком з описуваної лампою займе не більше 20 хвилин. Також треба зауважити, що з плином часу світлодіоди в цьому обладнанні не втрачають своєї первісної потужності. Якщо один діод в обладнанні перегорить, на інші діоди це ніяк не вплине.

CCFL

Не так давно у продажу з'явилися і функціональні лампи для сушіння нігтів. У них флуоресцентні лампочки скомбіновані з холодним катодом. Застосовуються подібні апарати недавно, але їх вибирають багато досвідчені майстри.

Обумовлено це тим, що CCFL-апарати можуть похвалитися відчутною довговічністю, особливо якщо порівнювати їх з іншими існуючими варіантами.

Довгий термін служби таких моделей пояснюється присутністю в них трубочок, в яких газ створює необхідний світіння. Зазначений агрегат може з легкістю прослужити близько 80 тис. годин без заміни ламп. CCFL-моделі по ходу свого функціонування майже не виробляють тепла. Також існують і особливі CCFL&LED-моделі. Це гібриди, в яких сполучений світлодіодний і флуоресцентний тип освітлення. Такі функціональні та практичні агрегати дозволяють швидко сушити будь-які види нігтьових покриттів. На процес в даному випадку йде приблизно 30-60 секунд.

Якщо ви вирішили купити хорошу лампу для сушіння нігтів, то вам слід зосередитися на ряді важливих критеріїв. Ось деякі з них.

 • Розміри камери для сушіння. Користуватися лампою повинно бути зручно. Заздалегідь визначтеся з тим, варіант якого розміру хочете купити. У магазинах зустрічаються як дуже маленькі пристрої, так і більші екземпляри, в яких можна буде розмістити відразу дві руки. Останні, звичайно ж, спрощують роботу і скорочують витрачений на манікюр час.
 • Тип ламп. Всі існуючі типи ламп описувалися вище. Досвідчені майстри радять віддавати перевагу універсальним апаратів, які не будуть викликають печіння на руках, і дозволять висушити лак максимально швидко.
 • Країна-виробник. Техніка, яка була виготовлена в країнах Азії, завжди буде мати більш низьку вартість, але її якість при цьому часто залишає бажати кращого. Бажано вибирати не китайські, а європейські чи американські варіанти, незважаючи на їх високу вартість.
 • Наявність додаткових функцій. Не поспішайте купувати лампу з купою опцій, користуватися якими ви не будете. Ви тільки переплатите за подібну техніку, але більш корисною для вас вона не стане.
 • Матеріал корпусу. Сучасні сушарки для гелів і шелаку виготовляють з металу і пластику. Другі коштують дешевше і є більш поширеними. Металеві ж пристрої обійдуться дорожче, але і служать вони довше.
 • Потужність. Завжди звертайте увагу на цей параметр, що обирається апарату. Саме від потужності сушарки буде залежати її ефективність і вартість.

Популярні бренди

Як зазначалося раніше, лампу для сушіння дамських нагідок краще купувати брендовий. В основному фірмові моделі відрізняються блискучою якістю. Їх не доведеться постійно відправляти в ремонт або швидко міняти на нову лампу. Познайомимося ближче з високоякісною продукцією декількох найбільш відомих виробників, що пропонують на вибір покупців лампи для сушіння, виготовлені за всіма стандартами.

OPI

Відомий бренд OPI відомий високою якістю продукції, а також шикарним асортиментом. На вибір споживачів представлені прекрасні світлодіодні і комбіновані пристрої, а також хороші лаки, які не завдають шкоди здоров'ю нігтів. Ще фірма випускає не тільки великі стаціонарні лампи, але і полегшені міні-варіанти за доступною ціною.

Лампи даного виробника розрізняються і за розмірами, і за зовнішнім виглядом. Найчастіше у магазинах зустрічаються лаконічні моделі білого або чорно-білого кольорів. При бажанні є можливість відшукати сині, зелені, червоні, золотисті і багато інші привабливі апарати.

Вартість ламп від OPI варіюється. Можна купити як вельми доступний продукт (наприклад, лампу в форматі «міні» за 440 р.), так і дорогу техніку великих розмірів, що підходить для професійного використання.

IKEA

Цей всесвітньо відомий бренд випускає непогані лампи, які також можуть посприяти майстру в оформленні нагідок. В даному випадку мова йде про техніку, що забезпечує гарне освітлення в просторі і робочій зоні.

Найбільш актуальними є наступні лампи, про які позитивно відгукуються багато майстрів нігтьового сервісу.

 • KVART. Ця модель відповідає за спрямоване освітлення. Має зручний регульований штатив. З подібним приладом зручно не тільки читати книги, але і оформляти жіночі нігтики.
 • TERTIAL. Ще одна практична модель спрямованого світла, яка чудово підійде для роботи з нігтями. У ній є регульований штатив і плафон, за допомогою яких вдасться безпроблемно поміняти напрям світла.
 • RIGGADR. Така лампа не тільки створить для майстра оптимальний навколишній світ, але і дозволити зарядити від неї телефон, тому що в ній є USB-порт.
 • SVIRVEL. Спрямоване освітлення цієї моделі чудово підійде для роботи з нігтями. У цій лампі регулюється і штатив, і плафон.

«Кристал»

Безліч сучасних торгових точок пропонує дівчатам не тільки практичні і ефективні в роботі, але і дуже красиві гібридні лампи «Кристал» або Diamond. Більшість з них має корпус, виконаний з кількома гранями, як у справжнього кристала. Естетичні моделі випускаються не тільки в класичному білому кольорі, але і в чорному, червоному, рожевому, пурпурному, золотистому, бежевому і багатьох інших відтінках.

Виготовляються такі привабливі пристрою з металу, і мають два варіанти таймерів:

 • 30-60-90 сек.;
 • 10-30-60 сек.

У цих лампах найчастіше присутня зручне знімне дно (кріпиться на магнітики або спеціальні прищіпки), а також автоматичний сенсор.

Yoko

Ця відома фірма випускає безліч різних ламп для сушіння дамських нагідок. Найбільш поширеними і часто зустрічаються старі добрі УФ-моделі різної потужності.

Сучасні сушіння від Yoko дуже популярні, тому що коштують недорого. У продажу можна зустріти не тільки досить прості варіанти, але і екземпляри з таймером. Що стосується дизайну обладнання, то в основному він простий і ненав'язливий. Найбільш поширеними кольорами корпусу є білий і рожевий (трохи рідше – чорний).

Як користуватися?

Мало знайти і придбати ідеальну лампу для сушіння лаку. Їй дуже важливо правильно користуватись, щоб вона прослужила як можна довше і не доставляла проблем за час своєї експлуатації. Тут треба зазначити, що в застосуванні подібна техніка проста і зрозуміла. Навряд чи ви будете стикатися з якими-небудь труднощами.

Діяти слід так:

 • першим ділом потрібно включити обладнання у розетку;
 • після цього можна буде натиснути на кнопку запуску і дати агрегату трохи прогрітися, зазвичай на це йде кілька хвилин;
 • тепер слід встановити таймер;
 • розмістіть нігтики під лампою так, щоб самі пластини розташовувалися прямо під нею;
 • повторіть дану процедуру і з іншими нігтиками (якщо сушіть по одному пальцю);
 • закінчивши роботу, натисніть на кнопку відключення пристрою, а потім вимкніть його з мережі.

Як можна помітити, у застосуванні такої техніки в домашніх умовах немає нічого складного. Грамотно висушити лак на нігтиках зможе кожна.

Поради професіоналів

Якщо ви не хочете витрачати на манікюр багато вільного часу, то вам слід купити світлодіодну або гібридну модель сушарки. УФ-лампи чудово справляються зі своєю основною функцією, але сушать гель довше. Крім того, якщо техніка була куплена давно, і застосовується протягом визначеного часу, її потужність може бути знижена, чого сушити вона буде ще повільніше.

Якщо ви є новачком в нігтьовому дизайні, то вам не варто витрачати гроші на професійні лампи з безліччю додаткових опцій.

На перший час цілком достатньо буде звичайною УФ-моделі. З такою технікою ви зможете набратися необхідного досвіду. Переходити на більш серйозні варіанти краще через деякий час.

Кращим рішенням для людей, що віддають перевагу працювати з різноманітними матеріалами для покриття і нарощування нігтів, є сучасні лампи-гібриди. Вони мають більш високу вартість, зате впораються з будь-якими покриттями.

CCFL-лампи сьогодні дуже популярні. Досвідчені майстри радять купувати техніку, в якій є три лампочки. У цих моделях випромінювання розподіляється максимально рівномірно, що робить їх більш зручними в експлуатації.

Вибирайте техніку достатньої потужності. Наприклад, в разі застосування малопотужної світлодіодної лампи, при сушінні нижній шар гелю може просто не затвердіти. Через це гель-лак згодом може сколюватися і відшаровуватися в деяких місцях нігтьової пластини.

Багато модниці задаються питанням, а чи не шкодять лампи для сушіння нагідок здоров'ю.

Всі сучасні пристрої не мають негативного впливу на здоров'я нігтьових пластин та стан користувача в цілому.

Конструкція сушарок така, що сама людина під час роботи з ними випромінювання не підлягає. Найбільша проблема, з якою ви можете зіткнутися, – це легке печіння при роботі з ультрафіолетовими лампами, проте, поганих наслідків воно під собою має на увазі.

Якщо ви працюєте в салоні, то простий лампи середньої потужності вам буде мало. В таких умовах необхідно експлуатувати високий по потужності апарат. З ним ви не будете витрачати багато часу на сушку нігтьових пластин. Якщо ж ви працюєте в умовах невеликого столу, то від великої лампи краще відмовитися – вона буде захаращувати робочий простір. У такій ситуації кращим рішенням стане компактна модель.

Не варто відсувати на другий план зовнішній вид обраної лампи.

Занадто яскраві і строкаті моделі можуть «різати» око і викликати роздратування у період роботи з ними – не забувайте про цю особливість.

Придивіться до навколишнього оточення. Бажано, щоб техніка гармонійно вписувалася в неї, а не вибивалася, привертаючи до себе непотрібну увагу.

Після сушіння нігті можуть несподівано почати пузиритися. Зазвичай це вказує на неправильне зберігання матеріалів, погано оброблену поверхню нігтів, індивідуальну непереносимість або на не найвища якість використовуваних покриттів.

Відгуки

Лампи для сушіння різних гель-лаків або шелаку застосовують у наш час багато модниці. Головними позитивними якостями такої техніки вони зазначають:

 • великий асортимент;
 • швидкість сушіння (особливо якщо мова йде про світлодіодних варіантах);
 • присутність додаткових опцій, наприклад, таймера;
 • максимальну зручність застосування;
 • можливість придбати не тільки дорогу, але і дешеву модель для домашнього використання;
 • простота використання;
 • відсутність шкідливого впливу;
 • привабливий дизайн (стосується багатьох сучасних моделей).

Найбільш поширеними мінусами ламп-сушарок, що були помічені модницями та майстрами, є:

 • складність підбору відповідних покриттів (що підходить для одних ламп, не підходить для інших);
 • висока вартість професійних і більше практичних моделей;
 • короткі шнури;
 • крихкість (особливо пластикових варіантів);
 • не завжди зручні просвіти для рук.

Про те, як правильно підібрати лампу для манікюру, дивіться у відео нижче.