Влад, Владик і Владислав: різні імена чи ні? Влад і Владислав: як правильно називати повне ім'я?

Влад, Владик і Владислав — різні форми одного і того ж імені або різні імена? Стаття виявиться корисною тим, хто вирішив розібратися в цьому питанні.

З надійністю, впевненістю і силою асоціюється ім'я Владислав. Такий же по сприйняттю здається скорочена форма імені – Влад. Дещо м'якше і добріше звучить: «Владик». Однак називаючи хлопчика Владиславом або Владом, деякі батьки заперечують, що ім'я дитини може мати інші форми. На їхню думку, Влад, Владик і Владислав – абсолютно різні імена. Чи це Так?

Влад, Владик і Владислав: різні імена чи ні?

Владислав – стародавнє слов'янське ім'я, що було складено з двох основ: -влад і -слав. Дослівний переклад – володіти славою. Ім'я має давньогерманське (Waldemar), польський (Władysław), український (Володислав), іспанська (Ladislao), грецький(Βλάντισλαβ, Λαδίσλαος) і чеський (Vladislav) аналоги. Значення імені: «славою володіє» або «хороший правитель».

Як назвати хлопчика: Влад, Владик чи Владислав?
<>Влад і Владик – скорочені варіанти повного імені Владислав. Іноді самі Владислави виступають проти таких скорочень і не дозволяють звертатися до себе в подібній формі. Проте слід розуміти, що повне ім'я досить складно вимовляється, і оточуючим важко кожен раз вимовляти таке довге слово.

Імені Владислав за фоносемантическому профілем і сприйняття близькими є імена Дем'ян, Станіслав і Даніяр.

Можна Владислава називати Влад?

Шанувальників тільки першого, або другого варіанту імені досить багато. Доходить навіть до того, що при реєстрації новонародженого батьки просять записати його саме Владом, а не Владиславом, в той час як мама і тато маленького Владислава забороняють оточуючим називати свого сина Владом.

Насправді Влад – похідне від імені Владислав. Також мами Владиславов не повинні дивуватися, якщо почують на адресу свого сина зменшувально-пестливі: Владик, Владя (Ладя), Владуля, Владюха, Владіс, Владиславка, Владюша (Дюша), Владенька, Владька, Владиславушка.

А ось Вадик, Вадя, Слава, Славік – імена, які абсолютно не мають нічого спільного з іменем Владислав.

Інша справа, якщо дитину назвали і зареєстрували Владом. У цьому випадку іменем Владислав хлопчика, як правило, не звертаються.

Цікаво: Популярного українського танцюриста і хореографа Владислава Ями ніхто не називає його повним ім'ям. Всій країні артист, відомий як Влад Яма.

Влад Яма — танцюрист і хореограф

Влад і Владислав: як правильно називати повне ім'я?

Повне ім'я – Владислав. Влад, як і Владик – скорочені варіанти цього імені. Однак назвати і зареєструвати дитину можна і Владом, і Владиславом. Тут все залежить від бажання батьків і милозвучності поєднання імені по батькові і прізвищем дитини.

ВАЖЛИВО: Існує думка про те, що чим складніше по батькові людини, тим простіше і коротше має бути його ім'я. І навпаки: чим коротше і простіше по батькові, тим довше і незвичне ім'я. Так, хлопчика з по батькові Іванович можна назвати Владиславом, а з по батькові Всеволодович – Владом.

Отже, Владом, Владиком і Владиславом можна називати одного і того ж людини залежно від ситуації. Але якщо ім'я Владислав можна скоротити до Влада, то Влада назвати Владиславом буде недоречно.

Відео: Значення імені Владислав