Типи старіння особи та їх характеристика. Старіння шкіри обличчя у жінок: причини, ознаки, профілактика

Особа — візитна картка кожної жінки. Піклуючись про красу шкіри, можна постаратися зберегти її молодість. В залежності від свого віку і здоров'я, слід правильно підбирати косметику для особи. Поради даній статті навчать правильно піклується про молодої і зрілої шкірі.

Зміст

Типи і етапи старіння особи та їх характеристика

З віком обличчя людини не стає більш пружним і еластичним. Дивно, але далеко не старять дні народження та кількість прожитих років, старять ті токсини і отрути, які попадають в організм і залишають свою згубну дію. Як помітили і підрахували вчені, людський організм не має клітин, які були б віком одинадцяти місяців (якщо не вважати кісткову тканину).

Знаючи на перед ті етапи старіння, які може пройти ваше обличчя, можна знати особливості його зміни і здійснити певну профілактику.

Варто зауважити, що за біологічними показниками людський організм починає старіти вже після двадцяти п'яти років. Але все може залежати від індивідуальних особливостей людини, його гормонального фону, схильностей і спадковості. Так само, крім внутрішніх факторів на стан шкіри впливають і зовнішні.

етапи старіння шкіри на обличчі

Типи старіння шкіри:

«Втомлене обличчя» — цей тип старіння виділяється початком в'янення тканини шкіри. Особливих зморшок на даному етапі помітити не можна, але форма обличчя вже змінилася і вона не має чітких меж. Вже втрачена та юнацька округлість, яка спостерігалася раніше. Так само можна помітити, що в ранковий час особа виглядає на багато краще, ніж в вечірній, особливо якщо протягом дня були нервові і фізичні навантаження. Відмінною рисою даного етапу є його короткочасність ,адже невдовзі його змінить наступний етап.

Ще кілька характерних «симптомів» даного типу старіння шкіри: деяка набряклість (особливо у ранковий час), чітко виражена складка над губою, опущені куточки рота. Цікаво знати, що такий тип особи більш властивий жирній шкірі і комбінованої шкірі, ніж іншим іншим.

Що ж стає причиною такого старіння? Ряд факторів: часта втома, велика кількість стресових ситуацій у житті, шкідливі звички, регулярне не висипання. Такі негативні фактори здатні на пряму впливати на мікроциркуляцію шкіру, посилюючи її стан.

тип старіння «втомлене обличчя»

Дрібнозморшкуватий тип старіння шкіри

Причинами таких швидких і явних змін шкіри є її нестабільності з утриманням вологи: її або багато, або шкіра її повністю втрачає.

Уникнути появи глобальної кількості зморшка на обличчя можна тільки ретельно уникаючи всіх шкідливих факторів: несприятливі погодні умови, ультрафіолет. Крім того, шкіру слід регулярно зволожувати і живити придатними за типом косметичними засобами, які складаються з комплексу найменувань.

Даному типу шкіри дуже почекає косметика, має у своєму складі гіалуронову кислоту ,яка здатна найкращим чином утримувати вологу. В деяких випадках допомогти зможуть тільки ін'єкції під шкіру.

старіння шкіри обличчя, дрібнозморшкуватий етап старіння

Гормональне старіння шкіри, як проявляється?

Старіння шкіри уникнути неможливо, це природний процес, який відбувається завжди вчасно. На нього так само можуть вплинути деякі зовнішні і внутрішні фактори, які змусять старіння відбуватися прогресивнішим і глобальніше. Приміром, гормональне старіння шкіри.

У більшості випадків, таке старіння шкіри обличчя приходить до людини тоді, коли він перетинає вікову позначку в сорок п'ять років. Але не виключено, що даний етап не може наступити раніше. Відбутися це може тому, що в організмі людини здатне бути присутніми деякі захворювання.

Гормональне старіння завжди відбувається тому, що в організмі жінки знижується нормальна кількість певного гормону — эстрадинола. Це жіночий статевий гормон, який здатний впливати на чутливість шкіри, роблячи її більш схильною до швидкого появи зморшок.

У деяких випадках, втрата даного гормону провокує появу не тільки зморшок, але і пігментних плям, а так само сприяє втрати чіткого контуру обличчя.

На ряду з тим, що втрачає свою привабливість обличчя, зміни так само відбуваються з руками та шиєю. Для жінок таке старіння незмінно пов'язане з періодом клімаксу, тому як більшість гормонів виробляються саме придатками.

На жаль, ряд косметичних засобів з різними складами безсилі в боротьбі з таким типом старіння, так як вони ніяк не здатні вплинути на людину внутрішньо. У таких ситуаціях можна спробувати застосування гормональних препаратів, які будуть впливати на рецептори гормонів, змушуючи їх працювати інтенсивно. Вузька сфера дії таких препаратів гарантує безпеку використання коштів, не здатних завдати шкоди всьому організму.

гормональне старіння шкіри

Деформаційний тип старіння шкіри, як проявляється?

Даний тип і етап старіння шкіри має кілька явних характерних ознак. До самого яскраво вираженого зміни слід віднести здатність повністю змінювати обриси і конфігурацію контурів як особи, так шиї. Слід зауважити, що всі м'які тканини на тілі терплять деформацію.

Старечої деформації більше всіх піддані люди з повним лицем, з жирною і досить пористою шкірою.

Така особа може і не мати величезну кількість зморшок, як це спостерігається у мелкоморщинистого типу, але тим не менш воно втрачає з плином часу свою пружність і вже не здатне витримати звичну навантаження того жирового шару, що в ній присутній. Тому воно деформується під силою тяжіння вниз до шиї. Шкіра струмує красивими складками і відтягується. Найчастіше візуально можна помітити надмірно обвислі щоки.

Крім обвислих щік порушується форма обличчя і стає хвилястою, на ньому з'являються мішки і відвисання в області щелепи. Так само можна помітити другий підборіддя у вигляді великого шкіряного мішка. В області очниць так само відбуваються зміни: очниці набрякають ,складки повік отвисают вниз, з'являються мішки під очима.

 

Даний тип старіння шкіри обличчя так само припускає перетворення будь-якої форми обличчя в квадратну.

Виправити дану ситуацію можна лише при можливості контролювання власної ваги. Цікаво знати, що таке старіння дуже швидко може прийти тоді, коли людина різко худне. Крім того, слід постійно стежити за своєю мімікою обличчя:не кривиться, не кривиться, не напружувати складки. Істотно допомогти зможуть ін'єкції ботокса, косметичні процедури на основі ультразвуку або пластична хірургія.

У косметиці слід віддавати перевагу засобам, здатним надавати ефект ліфтингу, які здатні освіжити і трохи омолодити її. Такі засоби сприяють виробленню колагену і беруть участь у природних процесах регенерації шкіри.

Глибокого і разючого ефекту такі косметичні засоби такого ефекту не дадуть. Проте вони здатні протистояти мімічних зморшок і боротися з сильно обвислій безформною шкірою. Так само слід звернути увагу на деякі окремі косметичні засоби, до складу яких входять екстракти морських водоростей. Хорошим дією на шкірі відгукнеться лімфо дренаж і спеціальний масаж обличчя.

тип старіння — стареча деформація шкіри обличчя

Біологічне старіння шкіри

Біологічне старіння — це природний в'янення шкіри, яке незмінно пов'язано з усіма процесами в організмі. Змінюється епідерміс і змінюється структура шкіри. Чим дорослішою стає шкіра, тим складніше їй утримувати вологу. Крім того, порушується синтез білків і зменшується вироблення важливих речовин: еластину і колагену.

Старіння відбувається за кількома етапами, кожен з яких відбувається у певних галузях особи.

Область очей:

 • У віці 25 років і старше з'являються зморшки навколо очей
 • До 30 і 35 років можуть з'являтися так звані «гусячі лапки»
 • структура верхнього і нижнього повіка змінюються, верхнє віко обвисають
 • рівень брів обвисає
 • очні щілини можуть звужуватися
 • з'являються мішки під очима, під нижнім повіку
біологічне старіння шкіри

Область лоба:

 • поява складок на лобі, або їх більш чітка візуалізація
 • появу мімічних зморшок та зморшок між бровами в області перенісся, так звані, «зосереджені зморшки»

Область рота:

 • упущення складки в куточках губ
 • більш чітка візуалізація носогубних складок
 • «гофровані» складки на верхній губі

Інші області:

 • Шкіра на щоках втрачає пружність
 • Шкіра на шиї провисає
 • Змінюється овал обличчя, в слідстві відвисання
 • Поява складок в області вушної раковини

Природне старіння шкіри, як проявляється?

Сміливо можна виділити два типи старіння: природнє і передчасне. Передчасне відрізняється тим, що з'являється тоді, коли залежить тільки від стану здоров'я людини, а не від його віку. На передчасне старіння можуть впливати:

 • Шкідливі умови праці
 • Не дотримання режиму сну і відпочинку
 • Недосип
 • Не регулярне і не збалансоване харчування
 • Застосування правильної косметики, підібраною не за відповідним типом шкіри
 • Вплив токсинів з навколишнього середовища
 • Присутність токсинів в організмі

Природне старіння шкіри може починатися тільки після того, як людина переступить позначку в тридцять років. Звичайно ж в деяких випадках це може спостерігатися і після двадцяти п'яти, але ця особливість залежить від його гормонального фону і способу життя.

Ознаки природного старіння проявляються поступово один за одним, починаючи з появи мімічних зморшок і закінчуючи нездатністю шкіри утримувати вологу. З іншого боку, вчені зазначають, що існують особливі рамки природного старіння — це 50 років!

природне старіння шкіри обличчя

Перші ознаки старіння шкіри обличчя

Помітити перші ознаки старіння шкіри можна тільки тоді ,коли точно знаєш їх прояви. Своєчасно виявивши всі ознаки, можна миттєво перейти до їхнього усунення і тим самим зберегти молодість шкіри.

Перші ознаки:

 • Шкіра стає дуже сухою і тонкою. Це говорить про те, що підшкірний жир не буде оновлюватися. Така особливість так само сприяє появі лущення
 • Шкіра змінює свій відтінок, з'являється пігментація, жовтизна і сірість
 • Навколо очей з'являється надлишок шкіри, зайва тканина. Так відбувається тому, що в ній недостатньо колагену і еластину
 • Під очима спостерігається набряклість регулярна або тільки в ранковий час. Мішки під очима можуть мати синюшний відтінок
 • Носогубна складка може ставати все більш помітною, а куточки губ поступово опускаються до низу
 • В деяких ділянках обличчя з'являється капілярна сітка, яка стає дуже помітною
 • Зморшки в куточках очей перестають бути тільки мімічними і стають на багато глибше
 • Змінюється форма обличчя, має квадратні обриси
 • Змінюється форма губ
перші ознаки старіння шкіри на обличчі

Старіння шкіри шиї, як проявляється?

Шкіра на шиї з віком втрачає свою еластичність і перестає бути пружною. Чим старшою стає людина, тим більш в'ялою і тонкої вона здатна бути. До всіх змін так само слід додати появу пігментації, а так само судинної сітки. Капілярна сітка дозволяє шкірі мати сіруватий і синюшний відтінок.

З плином віку, шкіра на шиї не здатна утримувати жировий шар і під його вагою опускається вниз, внаслідок чого з'являється в'ялість.

старіння шкіри шиї

В зростаючому і розвивається організмі відмінно налагоджено кровообіг. Після тридцяти років шкіра людини перестає отримувати достатню кількість кисню, яка приносить їй кров. Саме з цієї причини вона здатна в'янути і піддаватися старіння. Крім того, порушуються обмінні процеси в організмі і це впливає на вироблення шкірою нових клітин.

Поліпшити ситуацію і уникнути старіння в такому віці можна з допомогою налагодження режиму сну і відпочинку. Спати необхідно не менше восьми годин на день, уникати прямих ультрафіолетових променів, користуватися відповідною кисневої косметики для обличчя. Підберіть максимально підходяще зволожуючий засіб для обличчя.

киснева косметика для в'янучої шкіри

Старіння обличчя після 40: ознаки і як сповільнити

У 40 лек шкіра реагує не тільки на внутрішні зміни організму, але і на дію багатьох зовнішніх факторів: шкідлива навколишнє середовище, токсини, випромінювання. Крім того, на шкіру дуже впливає те, як працює організм: чи достатньо він отримує мікроелементів, багато відпочиває. З цієї причини можна зробити висновок, що нормалізація харчування і вживання комплексу вітамінів — спосіб продовжити молодість шкіри в сорок років.

Крім того, в цьому віці слід віддавати перевагу косметичним засобам по догляду за шкірою, до складу яких входить гіалуронова кислота чи колаген.

колагенова косметика для шкіри обличчя

Старіння обличчя після 50: ознаки і як сповільнити

У 50 років шкіра починає терпіти деформацію:

 • отвисают повіку
 • опускаються куточки губ
 • присутня велика кількість зморшок
 • шкіра має втомлений вигляд і не природний колір

Поліпшити стан шкіри в 50 років здатні три основні маніпуляції:

 • пластична хірургія
 • ін'єкції ботокса під шкіру
 • косметика з ефектом ліфтингу і регулярний масаж обличчя

Пластична хірургія здатна видалити всі обвислі ділянки шкіри, повернувши молодість шкірі. Ін'єкції під шкіру заповнювати обвислі частинки особи, заповнюють порожнечі і розгладять зморшки. Ліфтинг-косметика поверне тонус шкірі ,а масажі налагодять кровообіг.

ліфтинг косметика для обличчя

Передчасне старіння шкіри: причини

Передчасне старіння шкіри завжди залежить від ряду причин, як внутрішніх, так і зовнішніх:

 • Не здоровий стан людини, наявність хронічних захворювань
 • Наявність гормональних порушень в організмі
 • Шкідливі умова праці: токсичні відходи, робота в нічний час доби
 • Не регулярний сон
 • Не регулярне і не збалансоване харчування
 • Наявність ряду шкідливих звичок

Куріння і старіння шкіри, як впливає на шкіру куріння?

Куріння можна сміливо назвати одним з найбільш згубних впливів на шкіру. Важливо знати, що живлення клітин шкіри здійснюється через розташовані в ній кровоносні судини. В той момент, коли в організм людини потрапляє нікотин, він звужує стінки судин, тим самим порушуючи природне харчування шкіри. З часом еластичність судин губляться, вони стають більш схильними до появи такого захворювання, як атеросклероз і призводять шкіру до поступового в'янення.

Крім того, якщо в організмі людини накопичується достатня кількість чадного газу, дихання клітин порушується ще в більшій мірі. але це далеко не найгірше, що може з нею статися. У тютюновому дыми є багато вільних радикалів ,здатних згубно впливати на шкіру зсередини, руйнуючи її.

Інші факти негативного впливу куріння на шкіру:

 • Тютюн порушує синтез колагену
 • Знижує рівень вітаміну С в шкірі
 • Знижує рівень вітаміну А в шкірі
 • Знижує рівень вітаміну Е в шкірі
 • Знижує еластичність шкіри
 • Сприяє розвитку ліподистрофії
 • Сприяє лущення і сухості шкіри
 • Осідаючи на шкірі, тютюновий дим надає згубну дію на епідерміс
згубний вплив тютюнового диму на молодість шкіри

Для того, щоб уникнути проблем старіння шкіри і поліпшити свій зовнішній вигляд ,слід вдатися до деяких хитрощів. Для цього існує кілька способів:

 • Здійснення регулярного мімічного масажу. Такий не складний масаж здатний позитивним чином впливати на шкіру обличчя, покращуючи кровообіг і рух лімфи тканин
 • Такий масаж можна замовити в салоні, але так само легко він вчиняється і самостійно в домашніх умовах
 • Головне в мимическом масажі — його регулярність, адже процедури слід здійснювати кожен день по кілька хвилин
 • Перші зміни після мімічного масажу можна помітити вже через один місяць активних занять

Крім активного зовнішнього впливу, слід проводити регулярні косметичні процедури: користуватися кремами, наносити маски і сироватки.

Яку підібрати косметику:

 • Вдень краще всього використовувати легкий зволожуючий крем, а ввечері наносити більш щільний живильний
 • Корисно використовувати крему для обличчя з фруктовими кислотами
 • Вибирайте повний комплекс косметики: креми, бальзами, сироватки, тоніки, насичені ферментами та антиоксидантами
боротьба з передчасним старінням шкіри

Природний колаген від старіння шкіри

Природний колаген сприяє активній роботі клітин шкіри, утримуванню вологи і регенерації. Природний колаген — білок, знайти який можна в деяких продуктах. Вживання таких продуктів сприяє тому, що шкіра довгий час залишається красивою, зберігає свою молодість і сяє.

Саме колаген і еластин відповідають за пружність шкіри і її привабливий природний колір. Колаген може бути у складі фибриллярного білка. Він забезпечує шкірі міцність. Колаген має форму кіски, якщо розглянути його під мікроскопом. Ця косичка здатна «розплітатися» під дією деяких негативних внутрішніх і зовнішніх факторів. Додатковий колаген сприяє відновленню кіски.

колаген

Мінеральне масло старіння шкіри

Для збереження молодості шкіри можна успішно використовувати мінеральне масло. Це засіб здатне служить своєрідним бар'єром, який присутній між шкірою і повітрям. Воно є ефективним бар'єром, що не дає втратити вологу шкіру. Воно дуже ретельно зволожує шкіру, не дозволяючи їй передчасно старіти.

Вітаміни від старіння шкіри, їх дія

Наявність вітамінів - життєво необхідно для молодості і здоров'я шкіри і всього організму. Вітаміни здатні поліпшувати роботу обмінних процесів в організмі, брати участь у процесі регенерації клітин. Достатній запас вітамінів допомагає шкірі протистояти дії вільних радикалів і токсинів.

Косметичні засоби на основі вітамінних комплексів і рецепти народної медицини необхідні для того, щоб продовжити молодість шкіри і зберегти її красу. Щодня шкіра потребує:

 • вітаміні А
 • вітамін Е
 • вітаміні С
вітаміни для молодості шкіри

Таблетки від старіння шкіри, принцип дії

Таблетки від старіння шкіри являють собою комплекс БАД добавок. Для того, щоб шкіра залишалася свіжою і сяючою, щоденно слід приймати:

 • вітамін Е
 • вітамін С
 • масло примули
 • гіалуронова кислота
 • ЛОРА (преоральные таблетки)
 • Наттокиназа
 • Оксин
 • Активін
 • Лесмин

Народні засоби від старіння шкіри обличчя: маски

Прекрасне вплив на шкіру обличчя здатні надати рецепти народної медицини. Для цього актуальні вмивання відварами трав, скрабами, застосування натуральних масок для обличчя, створених на основі природних корисних компонентів: фруктів, овочів, меду, кефіру та сметани.

Деякі рецепти пропонують вам активно використовувати крем-маски власноручного приготування в домашніх умовах. Такі маски продовжать молодість шкіри, повернуть їй тонус і пружність.

Гомеопатія проти старіння шкіри

Гомеопатична косметологія сприяє активному виробленню шкірою природного колагену. Вона покращує кровообіг, що в свою чергу покращує обмінні процеси шкіри. Гомеопатичні препарати слід вибирати індивідуально, виходячи зі своїх особливостей шкіри.

Такі засоби зменшують набряклість, покращують відтік лімфи і мікроциркуляцію. Так само йде судинна сітка і поліпшується колір шкіри.

гомеопатичні засоби сприяють омолодженню шкіри

Продукти від старіння шкіри

Крім вірних і дієвих рецептів народної медицини для молодості шкіри, слід знати і про те, що існує ряд продуктів для її гарного зовнішнього вигляду. Секрет таких продуктів тому, що вони містять у собі необхідний комплекс вітамінів, важливих для організму і протікання всіх обмінних процесів в організмі.

Слід знати про те, яке харчування відповідає природної жіночої краси, як при випадку з допомогою харчування та пиття позбутися від набряків і як визначати користь продуктів харчування для себе за кольором продуктів.

Масаж проти старіння шкіри обличчя

Щоденний масаж для обличчя від зморшок дозволить уникнути передчасного старіння і обвисання шкіри. Вивчивши додаткові техніки і точки для самомасажу ви зможете регулярно приводити шкіру в тонус і радіти своєму красивому зовнішньому вигляду.

Вправи проти старіння шкіри обличчя

Так само в боротьбі зі зморшками ви можете успішно практикувати дихальну гімнастику і ряд вправ, спрямованих на мускулатуру особи. М'язи, які регулярно вправляються, відрізняються силою, стійкістю і витримкою. Вони впевнено утримують жировий шар шкіри на обличчі і шкіра не відвисає.

Крем проти старіння особи

У боротьбі зі зморшками кожна жінка повинна застосовувати ухаживающую косметику. Ефективним може бути як косметичний крем, придбаний у магазині, так і крем, зроблений власноруч з натуральних компонентів.

Профілактика старіння шкіри

Щоб уникнути змін шкіри та її старіння слід дотримуватися таких умов:

 • мати вітамінне збалансоване харчування
 • спати не менше 8 годин в день
 • користуватися якісною косметикою для обличчя
 • застосовувати рецепти народної медицини
 • не забувати видаляти косметику з обличчя на ніч

Відео: «Типи старіння шкіри»