Найбільш дорогі і рідкісні монети СРСР: цінні копійки СРСР по роках

Можливо у вас вдома лежати радянські монети і ви навіть не знаєте про їх цінності. Краще ознайомтеся з наведеними нижче матеріалом.

Навряд чи сьогодні можна когось здивувати інформацією про те, що деякі старі радянські монети є досить дорогими і рідкісними.

Найбільш дорогі і рідкісні монети СРСР

Вашій увазі ми представляємо найбільш цінні радянські монети:

 • 1 червінець 1923 р. В 1923 р. Петроградським монетним двором було випущено понад 2,5 млн золотих червінців, які призначалися для використання в торгівлі на світовому ринку. На жаль, червінці не стали популярною валютою і тому було прийнято рішення переплавити їх. Достовірно невідомо, скільки таких золотих червінців залишилося «на руках». Вартість цієї монети складає приблизно 170 000 руб.
Червінець
 • 2 копійки 1925 р. Так вийшло, що в 1924 р. випустили дуже велика кількість монет різного номіналу, тому в наступному році виготовлялося вже не так багато коштів. Було відомо, що в 1925 р. не виготовлялися монети номінал 2,3 і 5 копійок – така думка існувала тривалий час. Однак потім виявилося, що 2 копійки в тому році випускалися, але в дуже невеликій кількості. Саме це і стало причиною популярності цих монет. Вартість їх становить приблизно 50 000 руб.
 • 2 копійки 1927 р. Цінність цих монет визначається їх невеликою кількістю. Налічується всього близько 200 шт. таких монет. Вартість 1 складає приблизно 120 000 руб.
Коштує більше 100 тис. руб.
 • Срібні 10, 15, 20 копійок 1931 р. Монети в зазначеному році почали виготовляти не з срібла, як зазвичай, а з мельхіору. Проте невелика кількість копійок все ж були виготовлені із срібла – саме цей факт і надав їм цінність. Ціна таких монет становить приблизно 150 000 руб.
 • 20 копійок 1934 р. Ця монета відрізняється цікавою історією свого походження і зникнення. На цій монеті було зображено дуже багато дрібних деталей, це послужило тому, що виготовлялося багато бракованих монет. Незабаром було прийнято рішення припинити випуск таких грошей, а ті, які були виготовлені, ліквідувати. Відомо, що єдина справжня монета в 20 копійок 1934 р. знаходиться в Ермітажі. Інші ж прийнято вважати новодельными екземплярами, які були викарбувані набагато пізніше 1934 р.
20 коп
 • Монети 1947, 1958 рр. Монети цих років вважаються одними з найдорожчих радянських монет. Вся справа в тому, що і монети 1947 р., і монети 1958 р. було вирішено переплавити. Тому залишилося подібних екземплярів вкрай мало, деякі з них представляють особливу цінність і зберігаються в музеях.
Цінні
 • Монети регулярного карбування 1991 р. В цьому році і Московська фабрика, і Ленінградська фабрика виготовляли грошові знаки. На монетах відповідно були літери «М» і «Л», які означали монетний двір, в якому вони виготовлялись. За помилку на Московському монетному дворі були виготовлені монети з літерами «М» та роком виготовлення 1990 замість 1991. Рідкісними є монети номіналом 5, 10 копійок із зазначеними помилками.
 • Не менш дорогими є монети, біметалічні 10-ки, на яких був напис «Державний банк СРСР». Цінність їх полягала в тому, що їх виготовили в дуже невеликій кількості
 • Також дуже цінуються ювілейні монети. Вони почали випускатися з 1965 р. Цінними є не всі монети, проте, деякі екземпляри оцінюються в декілька млн. руб.
 • Ще одними цінними монетами можна назвати «перепутки», тобто, монети, на гурті яких, наприклад, був переплутаний напис і т. д. До таких монет належать 10 копійок 1946 р. На аверсі цієї монети зображені колоски, які мають 7 перехоплень стрічки замість 11. Ще одна схожа монета – 1 копійка 1957 р. – на аверсі 16 перехоплень стрічки, а має бути 15.
Перепутки
 • Також цінними і дорогими бувають монети-шлюби. Такі монети абсолютно відрізняються від інших і з'являються з-за помилок при виготовленні.

Існує величезна кількість рідкісних і дуже цінних монет СРСР. Деякі з них зберігаються в музеях, деякі радують око колекціонерів, про багатьох із них на сьогоднішній день навіть невідомо.

Відео: ТОП-10 найдорожчих монет