Коли в 2019 році буде Чистий четвер перед Великоднем? Чому свято в четвер перед Великоднем називається Чистий четвер?

Прикмети і звичаї Чистого четверга.

Після закінчення новорічних і різдвяних свят наступним значущим святом є Великдень. Але перед нею є день, який іменується Чистий четвер. У цей день має певні традиції, про які Ви дізнаєтеся зі статті.

Дата Пасхи і Чистого четверга в 2019 році

Страсний тиждень – це 7 днів перед Великоднем, у цей період кожен день має певне значення. Особлива увага приділяється саме Чистого четверга.

У 2019 РОЦІ ПАСХА ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ПРАВОСЛАВНИМ НАРОДОМ 28 КВІТНЯ, А ЧИСТИЙ ЧЕТВЕР — 25 КВІТНЯ.

Чистий четвер починається з 00:01 25 квітня 2019 року і триває 24 години. Чистим він називається тому, що в цей день необхідно очистити душу і тіло, а також навести порядок в будинку і у дворі. За цей час потрібно встигнути дуже багато. Про це далі.

Чому купаються в Чистий четвер?

В цей день до сходу сонця прийнято купатися в душі або ванні. Ця традиція походить з часів Ісуса Христа, який під час Таємної вечері омив ноги учням.

Купання в Чистий четвер очищає не тільки тіло, але і душу

Згідно з повір'ями вода в цей день не тільки сприяє очищенню від бруду, але і очищає гріхи, створені людиною. Купання в цей день зміцнює здоров'я і зцілює від хвороб. Головне при купанні мати світлі думки і тоді купання надасть сприятливий вплив на душевне, духовне і тілесне розвиток людини.

Традиції Чистого четверга

Давайте по черзі розглянемо основні традиції передвеликоднього четверга:

 • В цей день після пробудження необхідно вмиватися з монети або човна, яка зроблена зі срібла. Можна покласти монетку в миску, туди ж налийте воду і вмивайтеся по черзі.
 • Також у четвер слід після купання відвідати церкву, відстояти службу, а також сповідатися і причаститися. Це також сприяє очищенню від гріхів і наповнення духовною радістю.
 • Наступною справою після відвідин храму є прибирання в будинку. Для початку слід помити ікони і замінити масло в лампадах. Далі помити посуд і прибрати все сміття.
 • Перед Великоднем також потрібно помити вікна. Щоб великоднє сонце могло повністю опромінити Ваш будинок. Не забудьте помити двері, а якщо у Вас в будинку миються шпалери, то їх повинна торкнутися та ж доля.
 • Якщо під час прибирання Ви не тільки позбавляєтеся від сміття, але і хочете віддати старі речі, то з цим варто почекати. Згідно з повір'ями зі старими речами, відданими в цей день, йде благополуччя і добробут.
 • Також у цей день не прийнято віддавати нічого з дому.
 • Крім прибирання в цей день необхідно також влаштовувати велике прання. Багато років тому в Чистий четвер навіть спали на соломі, залишивши речі сохнути на вулиці, адже саме на наступний день був розіп'ятий Ісус Христос, тому надмірності в цей період, є неприйнятними.
 • Крім купання в цей день бажано також і підстригатися. Згідно з повір'ями, можна позбутися від псування і пристріту разом з остриженными волоссям.
 • У Чистий четвер розпочали приготування пасок і великодня. Необхідно перебуває в гарному настрої і, ні з ким не лаючись, замісити тісто. Якщо на душі буде зло або тривога, то тісто може не піднятися, а яйця нерівномірно пофарбуватися, або взагалі потріскатися.
У четвер починається підготовка до Великодня
 • Якщо паска вийшла пишна і жовта, то рік буде вдалим. А от коли тісто підійшло, то, на жаль, в новому році Вас чекають невдачі.
 • Вечеря необхідно провести, зібравши всю сім'ю. На столі обов'язково має бути червоне вино (для дітей сік або компот червоного кольору) і білий хліб, як символи тіла і крові Спасителя.
У чистий четвер потрібно прибирати в будинку

Також в четвер перед Великоднем готують четверговий сіль. Пропонуємо 3 способи приготування:

 • Змішайте мокру сіль з м'якоттю чорного хліба. Поставте суміш у піч і залиште до затвердіння.
 • Покладіть сіль на сковороду і помішуйте до набуття темного кольору. До речі, якщо сіль почне сильно тріщати, то, значить, людини, який підсмажує її, наврочили.
 • Сіль з чорним м'якушкою зав'яжіть в тканину і покладіть в золу. Чекайте, поки сіль почорніє і затвердіє.
Четверговая сіль

Таку сіль вважають сильним оберегом, нею заправляють всю великодню їжу. Така сіль є помічником від всіх хвороб і зберігається за іконою.

Перед весняними посівами сіль необхідно змішати з насінням, тоді можна чекати хорошого врожаю. Більше інформації Ви також можете прочитати в статті.

Прикмети Чистого четверга

Досить багато прикмет, які використовуються в Чистий четвер:

 • Помийте спочатку вікна і двері водою, в яку киньте кілька монет. Після монети сховайте, а воду вилийте під дерево.
 • Вранці після купання подивіться у вікно. Якщо першого, кого Ви побачите буде жінка або кішка, то протягом 3-х місяців не буде хороших подій. Чоловік або собака віщують везіння.
 • З четвергової служби принесіть додому страсну свічку, яка використовується для лікування різних хвороб.
Перерахуйте тричі гроші
 • Крім приготування паски і паски, а також фарбування яєць необхідно приготувати четверговий сіль, яка є цілющим засобом.
 • Принесіть в будинок гілки ялівцю або вересу, вони вбережуть будинок від бідності. А якщо окропити домочадців святою водою з цих гілочок, то до них в цьому році щільно прилипне удача.
 • Перерахуйте тричі гроші, щоб привернути до себе добробут. Не просіть у Бога грошей, а просіть хорошу роботу. При проханнях запалюйте свічку, принесену в цей день з храму.
Стрижка в Чистий четвер
 • Щоб волосся були густі – підстрижіть в четвер кінчики. Це можуть робити як дорослі, так і мами немовлятам.

Відео: Традиції і звичаї Чистого четверга