Які суглобові хвороби можна лікувати сольовим компресом? Яку сіль вибрати для сольового компресу для суглобів? Як правильно приготувати компрес із солі для суглобів? Ризики при застосуванні компресів з солі для суглобів

Коли болять суглоби, здається, що можна купити препарати за будь-яку ціну. Але для початку давайте скористаємося простими компресами з солі.

Суглоби – це найважливіші зчленування в організмі людини, від нормальної роботи яких залежить вся його життєдіяльність. Якщо ж у них починаються якісь хворобливі процеси, на які вчасно не звернути увагу, то це може призвести до плачевних наслідків: обмеженої рухливості, нестерпним болем при найменшому русі, інвалідності.

Одним з найбільш дешевих і доступних способів допомоги для хворобливого суглоба є звичайна сіль (кам'яна або харчова морська), на науковому мовою іменована хлоридом натрію. З неї роблять всілякі примочки, ванни і компреси, завдяки чарівному дії яких вже через пару днів настає виразне полегшення.

Які суглобові хвороби можна лікувати сольовим компресом?

Будьте уважні, сіль достатньо агресивна речовина, здатне викликати опіки, тому слід уважно вивчити технологію приготування сольових компресів і її концентрацію. Також не варто забувати про те, наскільки багато існує суглобових хвороб і методів їх лікування. Тому в будь-якому випадку перед початком сольової терапії потрібно обов'язково проконсультуватися з вашим лікарем для отримання максимально ефективного результату без шкоди для здоров'я.

Сіль

Здавалося б, як звичайна сіль може допомогти вилікувати суглобової недуга? Виявляється, все дуже просто! Якщо використовувати її як компрес, то вона безперешкодно пройде через шкірні та м'язові покрови безпосередньо всередину зчленування, вивівши звідти зайву рідину. А саме вона дуже токсична (що призводить до локального підвищення температури) і викликає набряклість.

Також сіль «доставить» всередину суглоба цілий ряд мінеральних речовин, потрібних для нормальної життєдіяльності клітин. Завдяки цьому починається активна регенерація суглобових тканин і хряща.

Для багатьох суглобових недуг

Дослідження довели, що сольові компреси ефективно борються з більшістю найпоширеніших суглобових недуг, серед яких:

 • Артрит – може вражати від одного до декількох зчленувань, супроводжується запаленням і сильним болем. В результаті правильно підібраного лікування можна повністю вилікуватися від артриту.
 • Бурсит – дуже болючий недуг, який викликає сильну гострий біль при найменшому русі, оскільки запалена суглобова синовіальна сумка.
 • Артроз – захворювання, в результаті якого суглоби деформуються і знерухомлюються з-за вікових дистрофічних процесів.
 • Остеоартроз – захворювання, що розвивається поступово, але призводить до страшних наслідків – руйнування хрящової тканини.
 • Забиття – якщо ви сильно вдарилися суглобом, то в його галузі, як правило, виникає набряк і гематома, тобто чарівні властивості солі вам дуже знадобляться.

Яку сіль вибрати для сольового компресу для суглобів

Вартість будь-якої солі кам'яної, так і морської досить невелика і вигідно відрізняється від будь-якого лікарського препарату. Тому ви можете купити будь-який з видів хлориду натрію або взяти ту, що стоїть у вашій кухонній шафі.

Сіль

Хоча для досягнення максимального терапевтичного ефекту краще все-таки купити морську сіль, яка відрізняється розширеним асортиментом містяться в ній мінеральних речовин.

Як правильно приготувати компрес із солі для суглобів?

В залежності від того, як саме приготований компрес з солі, буде відрізнятися і його вплив на організм людини. Тому перед початком такої терапії ви повинні обов'язково дізнатися свій діагноз і порадитися з лікарем.

 • Сіль з гірчицею – таку суміш (в рівних пропорціях) використовують тоді, коли травмовано великі зчленування. Для цього потрібно намочити гарячою водою марлю, висипати на неї гірчичний порошок навпіл з сіллю і щільно прикласти до суглобу, а потім покрити целофаном, замотати і для посилення ефекту укутати теплим шаликом.
 • Якщо компрес не буде доставляти вам дискомфорт (печіння або щипання), то потрібно потримати його годин шість. Тоді больові відчуття і набряклість швидко зникнуть, а кровообіг і обмін речовин всередині суглоба будуть активно відновлюватися.
 • Холодний компрес з сіллю – використовують при виникненні різкого, гострого болю, що купірується практично миттєво. Причому це стосується не тільки суглобів, але і травмованих м'язів або зв'язок.
 • Щоб виготовити холодний компрес, потрібно взяти крижану воду, намочити в ній марлю і висипати на неї пару столових ложок солі. Пов'язку відразу ж прикріплюють до постраждалому суглобу за допомогою щільної пов'язки і залишають на двадцять хвилин.
 • Будьте уважні: такий компрес можна використовувати довше зазначеного часу, інакше можна переохолодити суглобні тканини, що не призведе до поліпшення, а зовсім навпаки!
Компрес
 • Сіль з піском – різновид гарячих компресів, які допомагають при поступове руйнування суглобових складових.
 • Для приготування компресу слід дати по 700 г солі та піску і гарненько розжарити їх (наприклад, на сковорідці). Потім суміш насипати на дуже щільну тканину (бажано, бавовняний) і примотати до суглобу пов'язкою з подальшим утепленням шарфиком.
 • Рекомендується накладати такі компреси ввечері, щоб дія була максимально тривалим, і болюче суглоб перебував при цьому в стані спокою.
 • Вологий солоний розчин – рекомендується в тому випадку, якщо у вашому суглобі діагностували гостре запалення. Для правильного виготовлення потрібно взяти 200 мл дуже гарячої води з розчиненою в ній 1 ст. л. солі і намочити в ній марлю. Потім відразу ж прикласти до ушкодженого суглоба, обгорнувши целофаном і наклавши пов'язку і шарфик.

Дану процедуру проводять один раз на добу, залишаючи компрес хоча б годин на шість.

Ризики при застосуванні компресів з солі для суглобів

Як і будь-терапевтичний засіб, сольові компреси мають ряд протипоказань, які не можна ігнорувати. Як вже зазначалося вище, при неправильній концентрації солі компрес може викликати опік шкірних покривів.

Крім того, категорично забороняється використання таких компресів, якщо в ушкодженому суглобі почалося нагноєння, шкіра в області суглоба збуджена або на ній є яке-небудь захворювання. Також не слід накладати компрес, якщо в цій області прощупується якесь новоутворення.

Відео: Лікування пов'язок сольовими пов'язками