Як правильно говорити, писати: заснути або заснути? Чим відрізняється дієслово заснути від заснути за змістом?

Правила використання дієслів заснути і заснути.

У російській мові дуже багато слів, які мають однакове значення, але не завжди доречно використовувати в одному і тому ж реченні. Точно так само справи йдуть з дієсловами заснути і заснути. У цій статті ми розповімо, в яких випадках доцільно використовувати той чи інший дієслово.

Як правильно говорити, писати: заснути або заснути, не засну або не засну, заснула чи заснула?

Якщо орієнтуватися на словник, то обидва ці дієслова існують і означають практично одні і ті ж дії. Тобто їх можна замінювати одне одним, вони рівноцінні за значенням. Але вибирати той чи інший дієслово стоїть орієнтуючись лише на пропозицію і на його склад. Іноді неможливо замінити в реченні один дієслово іншим, так як вони позначають іноді різні дії.

Величезне значення має префікс у - і - на початку слова. Справа в тому, що дієслова за своїм змістом однакові, тобто є синонімами. Але з-за різних приставок і позначення дії, вони можуть використовуватися в різних випадках. Найчастіше дієслово заснути використовується в якості якогось певного досконалого дії або наприклад, початку занурення в сон.

Приклад:

Дитина швидко заснув.

Тобто дитина швидко поринув у сон, йому вдалося швидко закрити очі і заснути. В такому випадку дієслово заснути є більш придатним ніж заснути.

Існує думка, що спочатку виникло слова заснути. Тільки потім з'явився дієслово засунути. Це пов'язано з тим, що в деяких випадках неможливо замінити слово заснути або продовжити дію. Наприклад, від дієслова заснути існує ще один дієслово — засипати. Але ось від дієслова заснути, іншого дієслова, що означає завершальні дії, яка відбувається в даний момент (наприклад всипати) не існує.

заснути або заснути

Чим відрізняється дієслово заснути від заснути за змістом?

Ці дієслова іноді використовуються в однакових випадках і їх можна замінювати одне одним. Але існують випадки, коли заміна рівнозначна неможлива. Наприклад загальне застосування в однакових пропозиціях.

Дитина заснув або може бути дитина заснув.

Можна замінити ці слова один одним. Риба заснула або риба заснула. Йдеться про те, що риба стала нерухомою. У цих випадках дієслова теж можна замінюють одне одним. Але найчастіше слово заснути не можна замінити заснути у тому випадку, якщо мова йде про почуття, їх притуплення або смерті. У цьому випадку використовується дієслово заснути.

Наприклад:

Почуття перестали проявляти себе, вони заснули.

Заснула вічним сном, тобто померла.

Не можна замінити в цих випадках слово заснути словом заснути.

Найчастіше з вибором того чи іншого дієслова в реченні виникають труднощі у іноземців. Так як для них це є словами-синонімами. Для носіїв російської мови і людей, які живуть тривалий час в Росії, труднощів зазвичай не виникає. На інтуїтивному рівні зрозуміло, яке слово доцільніше використовувати.

дієслово заснути від заснути

Як бачите, незважаючи на однаковий зміст, і те що слова заснути і заснути є синонімами, вони все ж не завжди є рівноцінною заміною один одному. Тому обов'язково дивіться на пропозицію і аналізуйте дію, що вони означають.

ВІДЕО: Заснути або заснути