Як красиво відповісти на образу, грубість, незручні питання красиво: фрази, поради по правильному поводженню

Як бути, якщо потрапили в ситуацію з хамською поведінкою і незручними питаннями? Розберемося докладніше в статті.

Всі люди мають різний характер, манери, виховання, свою думку і саме тому часто трапляються суперечки, конфлікти і спірні ситуації. У цивілізованому світі виховані люди намагаються вирішувати існуючі проблеми за допомогою діалогу, нікого не ображаючи і не принижуючи.

Однак є й ті, кому чуже подібна поведінка і в такому випадку в хід йде хамство, грубість і образи. Часом подібна поведінка людей змушує впасти в ступор, але насправді реагувати на такі витівки досить просто.

Образи: як реагувати, як красиво і розумно відповісти?

Образити людину можна навмисно і, як би це дивно не звучало, випадково. Ненавмисне образу відбувається тоді, коли людина, яку образили, має дуже занижену або завищену самооцінку і вкрай болісно реагує на досить прості і деколи нешкідливі висловлювання на свою сторону. Однак навіть настільки відносна класифікація образ нікому не дає право чим-небудь ображати вас.

 • Якщо вас починають провокувати на скандал і ображати, перше, що ви повинні зробити, це чітко з'ясувати для себе, що сказані кривдником на вашу адресу слова ніяк не повинні вплинути на вашу самооцінку і сприйняття себе. Такою поведінкою людина ображає в першу чергу себе, адже показує своє справжнє обличчя. Ви ж повинні пропускати все сказане повз вуха і, звичайно ж, намагатися не вступати в суперечку.
 • Чітко усвідомте, що проблема не в вас. Тобто, це не ви занадто старо виглядаєте, не конкретно ваші зайві кг або зачіска спровокували людини на образи. На вашому місці міг бути будь-яка людина, і в ньому так же знайшлися б вади. Вся справа у вихованні людини, її настрої.
 • Намагайтеся вести себе спокійно незважаючи ні на що, адже ображаючи вас, людина так і чекає отримати відповідну реакцію, оскільки не отримавши її, йому буде зовсім не цікаво продовжувати монолог.

Керуючись вищевикладеними досить простими правилами, ви збережете спокій, здоровий глузд, нерви і настрій.

Реакція на образи

Діяти і відповідати на образи можна наступними способами:

 • Коли образи надходять від незнайомця. В такому випадку краще всього просто проігнорувати сказане, оскільки невідомо, що у цієї людини на розумі, на що він здатний і заради чого, власне, він діє таким чином. Якщо ситуація дозволяє, проходьте повз, йдіть від кривдника і зробіть вигляд, що ви його не бачите і не чуєте. Якщо людина занадто нав'язливий, продовжує йти за вами і ображати, постарайтеся максимально коректно вести себе і не уподібнюватися йому, якщо буде можливість, попросіть перехожих допомогти вам піти від незнайомця.
 • Коли образи надходять від близької людини, родича. В цьому випадку все набагато складніше і тим не менш. Постарайтеся стримувати емоції і попросіть людину припинити ображати вас, запропонуйте обговорити ситуацію в спокійній обстановці і коректно, без взаємних образ висловіть свою точку зору, обов'язково донесіть до кривдника, що вам боляче і неприємно чути від нього такі слова. Якщо людина не має наміру припиняти подібну поведінку, розпрощайтеся з ним і по можливості підіть, однак, навіть у такій ситуації не ображайте у відповідь, оскільки емоції вщухнуть, швидше за все ситуація проясниться, відносини налагодяться, але осад від сказаного залишиться і у вас, і у кривдника.
 • Якщо образи надходять від роботодавця, начальника, колеги. Тут вже тим більше потрібно думати, що говорити у відповідь і чи взагалі варто щось говорити. З начальством суперечки і скандали однозначно не потрібні. Будьте готові до того, що прийнявши рішення ображати у відповідь, ви будете звільнені. Однак якщо образи дійсно серйозні, не давайте себе в образу. Поясніть начальнику, що в разі повторення подібної ситуації будете змушені розпрощатися з ним і вплинути на ситуацію можливими методами. Образи колеги не варто залишати без уваги, однак, не вдавайтеся до грубощів. Попросіть заспокоїтися і реагуйте на все, що відбувається з посмішкою, це однозначно ще більше розлютить кривдника, проте, найімовірніше змусить замовкнути. Не забувайте, навколо вас будуть знаходитися інші колеги, можливо, начальство, тому взаємними образами ви тільки зіпсуєте думку про себе і свою репутацію. Якщо уникнути конфлікту все-таки не вдасться, скажіть колезі-кривдникові, що будете змушені повідомити про його поведінку в робочий час вашому начальству.

Заготовте для подібних конфліктних ситуацій кілька розумних, спокійних і стриманих відповідей на кшталт наступних:

 • «Навіщо ви розігруєте цей спектакль? Заради самоствердження?».
 • «Це ваш єдиний спосіб самоствердитися?».
 • «І як часто ви самоутверждаетесь за рахунок інших людей?».
 • «Вам стало легше? Якщо ні, я готовий/готова послухати цю маячню ще трохи».
 • «У вас поганий день?»
 • «У вас щось сталося?»
Як діяти?

На перший погляд це досить прості і банальні питання, але насправді вони мають великий вплив на людину. Іноді людина ображає дійсно з-за поганого настрою або ж якоїсь події, що його засмутила і розлютила.

В такому випадку, задавши запитання, можна заспокоїти людину і навіть спровокувати його на вибачення. Інші питання шокують людини, і він припиняє говорити свої образливі речі.

Важливо: Завжди пам'ятайте, що опускатися до рівня кривдника не можна, навіть якщо дуже хочеться, і реагувати на всі висловлювання потрібно дуже спокійно і врівноважено.

Найчастіше подібні образливі речі пишуться в смс, тому щоб не схибити і грамотно відповідати на них візьміть собі на замітку:

 • Правильний варіант написання слова «ображати» такий – «про-з-до-о-р-б-л-я-т-ь»

Грубість і хамство: як реагувати, як красиво і розумно відповісти?

Грубіяни і хами істотно відрізняються від людей, які зрідка когось ображають, оскільки подібний стан для перших є хронічним. Ці люди весь час грублять і хамлять, їх мова складається хамства, вони не думають, що і кому кажуть.

Важливо розуміти, що нагрубити і по-хамськи сказати що-то можна лише тій людині, яка дає можливість кривдникові це зробити. Нахамити і нагрубити людям з сильною психікою, нормальною самооцінкою досить складно, тому не зайвим буде працювати над собою у цих напрямках.

Щоб правильно зреагувати на подібну поведінку, для початку постарайтеся зрозуміти, чому кривдник так себе веде.

Можливі наступні варіанти:

 • Бажання бути крутим. Це властиво підліткам, особливо коли вони знаходяться в компанії серед своїх однолітків.
 • Бажання бути в центрі уваги. Це більш притаманне колегам по роботі, товаришам по службі. Люди намагаються придушити своїм авторитетом і грубістю інших людей і виділитися таким чином з маси.
 • Самоствердження. Це характерно для невпевнених, неповноцінних людей. Будучи насправді дуже сором'язливими і закомплексованими такі люди намагаються самоствердитися за рахунок грубості і хамства по відношенню до оточуючих.
 • Поганий настрій, день. У цьому випадку таку поведінку можна вважати захисним механізмом людини. Психіка кривдника настільки втомлюється від накопиченого негативу, що намагається позбутися від нього будь-яким способом і хамство з грубістю непогано для цього підходять. Іншими словами, людина просто таким чином емоційно розряджається.
Причин багато поведінки

Реагувати на таку поведінку можна за допомогою таких психологічних прийомів:

 • Ігнорування. Зробіть вигляд, що не помітили хамства і брутальності в свою адресу. Вислухавши кривдника, посміхніться і підіть
 • Чхання. Краще всього використовувати, коли кривдник ніяк не може заспокоїтися і не розуміє спокійну мова. Вислухайте все, що хоче сказати людина, а після голосно і демонстративно чхніть і ввічливо попросіть вибачення за це, і додайте, що у вас з дитинства алергія на подібну поведінку. Також можна поцікавитися, чи не знайдеться у кривдника таблетка від подібного «недуги». Такий прийом ставить грубіяна в незручне і нестандартне положення, він більше не господар становища. Ви ж можете розвернутися і піти.
 • «Айкідо». Ця техніка передбачає те, що ви будете коректно і спокійно слухати свого кривдника, з розумінням кивати йому у відповідь і погоджуватися з усім сказаним. Також не зайвими будуть слова подяки грубияну за те, що він так зацікавлений у вашої персони і навіть згоден витрачати на вас свій час.

Подібна поведінка дуже дратує людей і змушує їх заспокоїтися і замовкнути

Як реагувати на хамство?
<>Відповідати на грубість і хамство можна подібними фразами:
 • «Вибачте, у мене більше немає часу вислуховувати вас, але якщо ви ще не все сказали, давайте я запрошу до вас когось ще».
 • «Мені дуже приємно, що ви так цікавитеся моєю персоною і навіть готові витрачати на мене свій дорогоцінний час».
 • «Навіщо ви грубите мені? Що це вам дає?».
 • «Як ви хочете, щоб я відповів/відповіла вам на ваші заяви?».
 • «Я сьогодні в доброму гуморі, тому можу слухати вас нескінченно довго».
 • «У вас, напевно, щось трапилося, не засмучуйтеся, все налагодиться».
 • «Тон вашого розмови мені не імпонує, тому я, мабуть, дозволю собі вас не слухати».
 • «Вибачте, ви це точно мені хотіли сказати?».
 • «З якою метою ви хамите?».
 • «Для кого ви розігруєте цей спектакль? Мені здається, на вас ніхто не дивиться».

Не давайте людині побачити ваші сльози, нерви і т. д., адже це саме те, заради чого він влаштовує подібні «виступу». Ведіть себе спокійно, уявіть, що все сказане проходить повз вас або ж, що перед кривдником коштує дзеркало, і він звертається до себе.

Незручні питання: як реагувати, як красиво і розумно відповісти?

Ще одна проблема сучасних людей – бажання знати абсолютно всі, незалежно від того, хоче чи інша людина що-небудь подібне розповідати.

До таким незручним питань можна віднести наступні:

 • «Коли вже виходити заміж/одружитися будеш?».
 • «Чому ти досі без пари, начебто красива/красивий і ніяк?».
 • «А чому дитину не народжуєте?».
 • «А яка в тебе зарплатня?».
 • «Чому ти не худнеш?».
 • «Скільки коштувала ця річ? Вона нова чи б/у?».
 • Питання інтимного характеру і т. д.

Люди, що задають подібні питання жадають отримати максимально точну і розгорнуту відповідь і найчастіше самі прекрасно розуміють, що ставлять іншу людину в незручне становище. Діяти в таких випадках потрібно рішуче, без збентеження і сорому, оскільки це ваше життя, присвячувати в яку ви нікого не зобов'язані.

Незручне положення

Отже, відповіді на такі питання можуть бути наступні:

 • «Мені, звичайно ж, приємно, що ви так цікавитеся моїм особистим життям, але присвячувати вас у неї я, мабуть, не буду».
 • «Ви знаєте, я сьогодні не в настрої обговорювати своє життя з чужим мені людиною»
 • «Від моєї відповіді залежить ваше життя? Якщо так, то я, звичайно ж, відповім вам».
 • «А навіщо вам це знати?».
 • «Ну, нарешті-то ви це запитали, адже я давно помічаю, що це питання турбує вас. Шкода тільки, що ви не знали, що такі подробиці я нікому не розповідаю».
 • «Як ви це робите? Як ви так просто задаєте особисті питання і не ніяковієте при цьому?».
 • «У вас дивовижна здатність – абсолютно спокійно ставити некоректні запитання, шкода тільки відповідати на такі питання я не люблю».
 • «Зарплата приблизно як у вас».
 • «Зарплата маленька, хотілося б більше».
 • «Заміж не виходжу/не одружуся тому, що принца/ принцесу чекаю».
 • «Немає половинки, не зустрічаюся, тому що всьому свій час».
 • «Я бачу, ви любитель полазити в чужій білизні».
 • «Я не помиляюся, вам дійсно цікаво копирсатися у чужій білизні?».

Відповідайте на питання спокійно, не показуйте, що насправді таке питання дійсно вас зачіпає або турбує. Нехай люди дивуються з того, як вам добре живеться, незважаючи на маленьку зарплату, відсутність дітей, сім'ї і т. д. зрештою, ваше особисте життя і ваші таємниці – це ваш особистий простір, вторгатися в яке ніхто не має права.

Як бачите, насправді грубість, хамство і некоректні запитання – це всього лише невихованість людей, на яку у разі необхідності можна вміло і коректно відповісти. Ніколи не уподібнюйтеся невихованим хамам, не опускайтеся до їх рівня, дбайте про свою репутацію і нервах.

Відео: Правильна реакція на пасивно-агресивна поведінка