Жовті тюльпани: дарують до чого? Що позначають жовті тюльпани на мові квітів: значення, опис. Можна дарувати жовті тюльпани на 8 березня, просто так жінці, дівчині? Чому жовті тюльпани вісники розлуки?

У даній статті ми розберемо прикмети про жовті тюльпани і правда вони є вісниками розлуки.

Ні для кого не секрет, що квіти є універсальним подарунком. Їх прийнято дарувати на дні народження, весілля, Міжнародний жіночий день і багато інші свята. Проте мало хто замислювався над значенням такого презенту. Адже у багатьох культурах кожній рослині приписували магічні властивості і сакральну значимість.

Ми розглянемо, що позначають жовті тюльпани в різних країнах, напередодні якихось пам'ятних дат їх краще дарувати, а також, чому ці квіти вважаються провісниками розлуки у деяких народів.

Що позначають жовті тюльпани на мові квітів: значення, опис

Жовтий колір має різне сакральне значення в кожній культурі:

 • Наприклад, стародавні китайці пов'язували цей відтінок з матеріальним благополуччям і соціальним статусом
 • У Таїланді сонячні тони символізують королівську велич та пошана, а стародавні ацтеки і майя вважали, що золота палітра захищає від злих духів і допомагає отримати захист предків
Значення кольору на мові квітів

З розвитком колоніальних імперій квіткове виробництво істотно зросла, і тюльпани стали популярними не тільки на території Персії, але і в Західній Європі, де їх культивація прийняла небачені раніше масштаби. Однак через стійких переконань та сформованих культурних звичаїв, жовті квіти придбали різне позначення в кожній країні. У зв'язку з цим виділяють наступну класифікацію:

 • У японській культурі жовті тюльпани символізують нерозділене кохання дарувальника
 • У Туреччині дані квіти символізують сміливість і відвагу
 • У Франції жовті тюльпани є ознакою подружньої невірності. Однак варто помітити, що даний відтінок не популярний у місцевих жителів не тільки по відношенню до квітів
 • Португальці вірили, що дані рослини предзнаменуют міцну дружбу і тривалі стосунки
 • У Великобританії та Румунії тюльпани жовтих відтінків позначали матеріальну стабільність і гарний прибуток
 • Болгари трактували ці квіти, як знак радості і рішення всіх проблем
 • В Італії букет жовтих тюльпанів символізує домашній затишок і міцні сімейні узи
 • Поляки брали в дар дані рослини з надією на здобуття творчого натхнення та визнання
 • На універсальній мові квітів жовті тюльпани трактують як символ матеріальної забезпеченості і щастя

Також важливо пам'ятати, що всі позначення даних квітів формувалися тривалий час під масою культурно-історичних чинників. Тому даруючи жовті тюльпани, важливо враховувати менталітет і національні особливості одержувача подарунка.

Можна дарувати жовті тюльпани на 8 березня, просто так жінці, дівчині?

Багато хто з нас упевнені в тому, що квіти можуть впливати на нашу долю. Наприклад, жовті тюльпани вважаються передвісником розставання. Однак дані квіти нерідко підносять в якості презенту діловим партнерам, родичам і колегам. Для того щоб зрозуміти можна презентувати букети з цих рослин жінкам і дівчатам, важливо враховувати кілька факторів:

 • Сонячні золотисті кольори предзнаменуют матеріальну спроможність і безбідне майбутнє
 • Чим більше бутони квітів, тим більшого щастя ми бажаємо одержувачеві подарунка
 • Для ділових партнерів, колег і товаришів по службі можна дарувати дані рослини будь-яких кольорів
 • Двоколірні тюльпани з жовтим відтінком символізують гармонію і процвітання, як у сфері кар'єри, так і в особистому житті
Подарунок тюльпани
 • Темні, бурі і коричневі тони варто залишити для траурних процесів, оскільки вони не несуть позитивної енергетики
 • Для подарунка коханій жінці чи дівчині в честь Міжнародного жіночого дня варто вибрати букет з декількох кольорів тюльпанів різних відтінків, включаючи жовті. Така композиція буде виглядати благородніше і дорожче
 • Жовті тюльпани можна використовувати для весільного букета, а також в якості прикраси приміщення, як символ багатства і плідності

Для того щоб подарувати квіти сонячного відтінку необов'язково чекати якогось приводу. Адже вони будуть доречні на будь-якому торжестві і святі. При цьому жовті тюльпани можна дарувати жінкам різного віку і професій. Адже на відміну від троянд, вони не будуть виглядати вульгарно і старомодно.

Чому жовті тюльпани вісники розлуки?

Про те, що жовті тюльпани віщують розставання відомо кожному. Однак, для того щоб зрозуміти міф чи дана теорія, або факт, необхідно розібратися у витоках появи цієї думки. Існує кілька версій:

 • Передвісником розлуки став текст пісні у виконанні вітчизняної співачки Наташі Корольової «Жовті тюльпани».
 • У Європі ці квіти прийнято дарувати діловим партнерам і морякам, які виходили в море і через недосконалість суден того часу нерідко терпіли крах корабля.
 • У багатьох азіатських країнах сонячні відтінки були ознаками приналежності до імператорським сім'ям, тому простолюдини могли розстатися з життям, використовуючи даний колір у своєму інтер'єрі житла або гардеробі.
Вважається, що цей букет — це вісник розлуки
 • Жовтий колір був одним з улюблених у багатьох придворних куртизанок, тому вони нерідко використовували його в своїх нарядах і прикрасах для підкреслення власного соціального статусу. З часів падіння монархії багато жінок не злюбили всі атрибути даного відтінку, включаючи квіти.
 • Однак поряд з песимістичними теоріями також існує легенда про перській хлопчика, який своїм сміхом змусив розкритися бутон жовтого тюльпана, після чого весь світ знайшов щастя і гармонію.

Також дані квіти володіють позитивними енергетичними вібраціями і заряджають позитивними емоціями. Жовтий відтінок благотворно впливає на мозкову діяльність, тому подібний букет доречно дарувати творчим, креативним людям, а також всім тим, кому необхідно сопутствие удачі і матеріальний достаток.

Що робити, якщо подарували жовті тюльпани?

Навіть якщо ви звикли довіряти прикметам і побоюєтеся розлучитися зі своєю коханою людиною після подарованого їм букет жовтих тюльпанів, не варто відмовлятися від презенту. Адже існують інші способи, які гарантують збереження і навіть зміцнення ваших стосунків. До таких методів належать такі:

 • При отриманні букета віддайте монетку або невелику купюру дарувальнику. Таким чином, ви символічно викупіть квіти, і вони вже не буде виступати в ролі презенту.
 • Якщо ви самі хочете піднести жовті тюльпани, то обов'язково доповніть їх іншими предметами. Наприклад, можна використовувати м'які іграшки, солодощі або будь-які аксесуари.
 • Також якщо вам подарували дані квіти можна використовувати метод поділу. Віддайте частину квітів вашим родичам або подрузі для збереження відносин з дарувальником.
Дії з подарованим букетом
 • Також в якості захисту можна збризнути квіти хрещеною водою, використовуючи пульверизатор.
 • І самим головним правилом можна вважати таке: не шукати прихований сенс у подарованому букеті. Адже не багато людей, а особливо представники сильної половини людства, надають якесь значення подарунків.

Жовті тюльпани не несуть в собі негативної енергетики або вібрацій, однак, як і будь-які рослини, вони здатні насичуватися емоціями, як від одержувача букета, так і від його дарувальника. Тому не варто відмовлятися від такого приємного подарунка. Напевно, людина, який вибирав квіти для вас, керувався виключно благими намірами. Тому приймайте букет жовтих тюльпанів і насолоджуйтеся сонячним світлом без їх двозначного значення.

Відео: Прикмети про жовтих кольорах