Всі знаки зодіаку за числами і місяцями: як дізнатися свій знак зодіаку?

В даній темі ми розглянемо точні свідчення всіх знаків зодіаку за числами і місяцями.

Плутанина зі знаками зодіаку часто виникає, якщо людина народжується на стику двох складових гороскопу. Крім того, що виникає незнання і неясність, куди відносити об'єкт, так ще йде і змішування рис характеру за класифікацією сузір'їв. Так, саме вони задають поділ знаків зодіаку на 12 сфер і загальну характеристику кожної ознаки. Тому в даній темі ми заглибимося в точний період кожного символу, вивчивши дані астрології.

Всі знаки зодіаку по місяцях і числах

Зірки і космос завжди привертали земних жителів, маня своєю невідомістю і якоюсь містикою. Тому перші кроки з вивчення сузір'їв беруть свої корені ще з давніх часів Вавилона і навіть Єгипту. Перше поняття про знаки зодіаку сформувалося ще в середині I тисячоліття до н.е. І ось перший цікавить питання, чому ж система почалася з Барана, і має такий порядок, ми трохи докладніше розберемо.

 • Зодіакальне коло являє собою дванадцять секторів по 360 кутових часток, які в геометрії розуміють під градусами. Кожен з цих секторів характеризується відповідними метафізичними властивостями, аналіз яких покладений в основу складання гороскопів. Вважається, що характер і життєвий шлях людини безпосередньо залежить від положення Сонця, Місяця і планет під час його народження і поміщений у його натальной карті.
 • Прив'язали сам гороскоп до солнцестояниям. І ось в ті часи, коли точка весняного рівнодення знаходилася в сузір'ї Овна, стартував перший символ зодіакального кола. Далі зодіакальне коло продовжується по ходу річного руху Сонця і складається з назв дванадцяти зодіакальних сузір'їв, через які вона почергово проходить.

Важливо: Однак сузір'я і знаки зодіаку – це дві різні системи координат. Перше положення являє собою реальні ділянки, на які поділене небо. А другий штрих – це модель символічних секторів, на які розділена екліптика. Нагадаємо, що це велике коло небесної сфери, який представляє собою річний цикл Сонця.

Відлік почався з першого сонцестояння і спирається на рух Сонця

Трохи слів про існуючої класифікації знаків зодіаку

Діляться такі сузір'я на чоловічі і жіночі (непарні і парні), на північні і південні (щодо точки рівнодення) символи. Вони поділяються за відповідним порами року, можуть спиратися на плодючість, безплідність або нейтральність. Але ми звернемо увагу на загальний розподіл, яке найбільш популярно.

 • Вони групуються по чотирьох стихій:
  • вогненні;
  • земні;
  • повітряні;
  • водні.
 • І виділяються за якістю самого тимчасового або місцевого розташування:
 • фіксовані або непорушні символи, коли погода чітко і без зміни виражається;
 • мінливі, загальні або мутабельні знаки, що поєднують у собі дві породи двох різних сезонів.

Поділ знаків зодіаку в загальноприйнятій системі і по руху Сонця по небесній сфері

Важливо: Є ще одна система поділу сузір'їв, але ми надамо вам другу західну схему, яка більш популярна і прийнята в Росії при складанні гороскопів. До речі, як раз перша установка має зсув на один день раніше, як початку, так і кінця періоду. Тому часом і виникає певне протиріччя при визначенні гороскопу.

Саме розбіжності в показаннях різних систем і створили плутанину
 • Кардинальний і амбітний знак, що належить до стихії Вогню — Овен. Сонце знаходиться в знаку з 18 квітня по 14 травня, але система прийняла ділення з 21 березня по 20 квітня.
 • Постійний і фіксований знак, що належить до стихії Землі — Телець. Проходить вогненна куля через сузір'я з 14 травня по 21 червня, але рахований період для гороскопу – з 21 квітня по 21 травня.
 • Мінливий і товариський знак, що належить до стихії Повітря — Близнюки. Знаходження Сонця в їх знаку – з 21 червня по 20 липня, системою прийнята дата — з 22 травня по 21 червня.
 • Кардинальний знак, але виражає обережність і глибину, який належить до стихії Води – Рак. Перебування сонячного кулі з 20 липня по 11 серпня, а зодіакальна карта має такі показання — з 22 червня по 22 липня.
 • Постійний і непохитний знак, що належить до стихії Вогню – Лев. Знаходження Сонця в сузір'ї з 11 серпня по 17 вересня, але період за гороскопом — з 23 липня по 21 серпня.
 • Мутабельный знак, який неймовірно гнучкий, що відноситься до стихії Землі — Діви. Проходить Сонце їх з 17 вересня по 31 жовтня, але символ гороскопу охоплює з 22 серпня по 23 вересня.
 • Кардинальний, але гармонійний знак, що належить до стихії Повітря – Ваги. Знаходження Сонця в знаку – з 31 жовтня по 22 листопада, але гороскоп датується з 24 вересня по 23 жовтня.
 • Постійний знак з неймовірною стійкістю, що належить до стихії Води – Скорпіон. Його черга Сонце проходить тільки 22-30 листопада, але поділ йде рівносильно іншим – з 24 жовтня по 22 листопада.

Важливо: Імовірно, існує ще один, тринадцятий знак зодіаку – Змієносець. Його припадає період з 30 листопада по 18 грудня. Але більшість астрологів вважають його припущення некоректним, суперечить дванадцяти спектрами екліптики.

Як виглядала б нова схема гороскопів, якби Змієносця офіційно визнали
 1. Мутабельный і оптимістичний знак, що належить до стихії Вогню – Стрілець. Його черга випадає з 23 листопада по 22 грудня, хоча Сонце проходить з 18 грудня по 19 січня.
 2. Кардинальний знак, що належить до стихії Землі і виражає завзятість – Козеріг. Знаходження Сонця в знаку – з 19 січня по 16 лютого, але гороскоп вважається з 23 грудня по 20 січня.
 3. Постійний знак, який парадоксально відкритий, відноситься до стихії Повітря – Водолій. Сонце проходить його межі з 16 лютого по 12 березня, а ось символічний період випадає з 21 січня по 19 лютого.
 4. Мутабельный і почуттєвий знак, що належить до стихії Води – Риби. Знаходження Сонця — з 12 березня по 18 квітня, а от гороскопи кажуть – з 20 лютого по 20 березня.

Як бачимо, Сонячне проходження через сузір'я трохи розходиться від прийнятих норм гороскопів. Адже, як ми вже наочно помітили – найбільша зірка нашої всесвіту кожен спектр проходить за різний період. Але щоб врівноважити кожен знак зодіаку, астрологи виділили для кожного символу приблизно однаковий період. В результаті чого Змієносець став під питанням, оскільки не вписується в загальноприйняті рамки, хоча проходження і його трохи стосується.

Відео: Як дізнатися знаки зодіаку за датами?