Чим пофарбувати волосся? Чим можна пофарбувати волосся підліткам і дітям? Як пофарбувати волосся без фарби: народні рецепти

Фарбуємо волосся: підбираємо засіб для фарбування, змінюємо колір волосся на 1 день.

Змінити себе мріють тисячі людей, і самий простий і безневинний на наш погляд варіант своєї зміни — нова зачіска. Для цього достатньо сходити до перукаря і постригтися, або ж пофарбувати волосся в новий колір. Для тих, хто хоче заощадити кошти на відвідування перукаря — ми створили цю статтю, в якій розповімо чим і як пофарбувати волосся в домашніх умовах.

Чим пофарбувати волосся?

Фарбування волосся розділяється на два основних напрямки: рослинні сполуки, такі як хна, басма і хімічні склади — фарби, тоніки, спреї. Давайте розглянемо всі види фарбування волосся поетапно, з їх перевагами і недоліками. Якщо у вас виникло бажання пофарбувати волосся, краще до цього питання підійти ґрунтовно, ретельно зваживши всі плюси і мінуси.

Фарбування волосся аміачної фарбою. Найпопулярніший на сьогоднішній день варіант фарбування. В магазинах полиці переповнені фарбами цього сегмента і як палітра, так і цінова політика досить гнучкі й різноманітні. PH аміачної фарби дорівнює 11.5, завдяки цьому фарба відкриває лусочки волосся і просякає барвником сегментом волосся. Також частину фарб відкриває і лусочки шкіри, забарвлюючи шкіру голови, що ми не дуже любимо. Але фахівці невпинно працюють над новими формулами і якісні сучасні фарби не забарвлюють шкіру голови і тіла, а легко змиваються, залишаючись тільки на волоссі.

Фарбування волосся аміачної фарбою — кращий варіант для кардинального перетворення

Переваги аміачної фарби:

 • Проста в застосуванні;
 • Стійка;
 • Добре зафарбовує сивину;
 • За допомогою потрібного відсотка окислювача можна пофарбувати в більш темний тон в тон, в більш світлі відтінки;
 • Якісні фарби не змиваються протягом 6-8 тижнів.

Недоліки аміачної фарби:

 • Важко вийти з темних кольорів фарбування, і максимально складно з чорного кольору;
 • Аміак — токсична речовина, яка може дати найнеймовірніші алергічні реакції.

Фарбування волосся безаміачної фарбою з'явилося порівняно недавно і завоювала уми дівчат. Приставка «без аміаку» для дівчат, які неодноразово стикалися з спаленими волоссям від аміачної фарби, здається супер формулою, яка і пофарбує волосся, і за шевелюрою, якщо і не догляне, так напевно не зашкодить. І це перша помилка, так як незважаючи на те, що фарба без аміаку, це не означає, що вона нешкідлива. У ній містяться парабени такі як, етаноламін, диаминобензол і резорцинол.

Фарбування волосся без аміачної фарбою

Переваги без аміачної фарби:

 • Завдяки відсутності амонію пігмент волоса не руйнується і досить швидко може відновитися (фарба змивається, а під нею той же волосся, що й був до фарбування);
 • Завдяки спеціальним формулам колір лягає рівномірно і рівно, на відміну від аміачних фарб, в яких деякі відтінки лягає нерівно, особливо, якщо волосся раніше був пофарбований в інші відтінки;
 • Волосся не пересушується як від аміачної фарби і залишаються зволоженими, до того ж, якщо у формулі є доглядають компоненти, волосся ще і виглядає краще після фарбування. Пофарбувати волосся без аміачної фарбою — отримати волосся з натуральним блиском і природним відливом;
 • Немає різких запахів выедающих ніс і очі.

Недоліки без аміачної фарби:

 • Швидке змивання фарби — один з найбільших недоліків без аміачних формул. Буквально на 5-7 миття волосся фарба стає похмурим, а у блондина з'являється нелюбимий «курчачі» відтінок жовтизни;
 • Не дуже ефективна для зафарбовування сивого волосся, а тому хороша тільки для молоді;
 • Не особливо ефективна для волосся після аміачної фарби, якщо планується перехід в інший тон;
 • Добре фарбує тон в тон або на тони темніше, але не може освітлити волосся або з русявого перейти в яскравий рудий;
 • Постійне фарбування (раз або два на місяць) псують волосся також як фарбування аміачної раз в 1.5 місяці.

Хочете пофарбувати волосся тоніком для волосся? Відмінний спосіб перетворитися на короткий час. Тоніки наносяться на немиті або мите волосся (залежить від формули, зазначено в інструкції) витримується від 15 до 30 хвилин і тримаються на волоссі до місяця. Раніше тоніками могли користуватися лише після освітлення або натуральні блондинки, на інших волоссі тоніки були ледь помітні. Формули, які сьогодні пропонують виробники, можуть кардинально міняти як світлі, так і темні волосся.

Тоніки для волосся

Переваги тоніків для фарбування:

 • Швидкий, але короткочасний результат;
 • Волосся не псуються, так як всередину волоса фарба не потрапляє, а обволікає волосся;
 • Ідеальне рішення для експериментів, а також тест перед кардинальною зміною іміджу;
 • Волосся не псуються, так як не піддаються агресивному впливу фарб.

Недоліки тоніків для фарбування:

 • Короткостроковий результат;
 • Після першого миття голови тонік може братися на рушники й речі;
 • Не можна темне волосся пофарбувати в світлі відтінки;
 • Не візьметься на супру, хну і басму.

Мрієте про яскравих різнокольорових пасмах? Рекомендуємо пофарбувати волосся барвником спреєм для волосся. Це відмінний спосіб за 15 хвилин кардинально змінити імідж. Але найприємніше — досить вимити волосся і від яскравих пасом не залишиться і сліду. Це ідеальне рішення для офісних співробітників у відпустки, і молоді.

Яскраві кольорові пасма на 1 день!

Фарбувати волосся хною віддають перевагу ті, хто планує довгий час залишатися руденької. Це натуральний компонент, який «заварюється» в кислому середовищі і наноситься на волосся протягом 30-60 хвилин. Прихильників такого методу фарбування досить багато, завдяки тому, що хна повністю натуральна і дає хороший натуральний рудий результат.

Результат фарбування хною

Переваги хни для волосся:

 • Рівномірний мідно-руде забарвлення;
 • Натуральність компонентів;
 • Категорія еко;
 • Лікувальні та відновлюючі ефекти;
 • Волосся від регулярного застосування хни росте як на дріжджах»;
 • Волосся міцніє, потовщується, з'являється здоровий натуральний блиск.

Недоліки хни для волосся:

 • Після хни можна підфарбуватися в чорний колір або обстригти волосся, інших варіантів немає;
 • Хна виступає алергеном, і перед використанням обов'язково пройти тест;
 • Навіть якщо ви раніше могли пофарбувати волосся хною, під час вагітності можуть з'явитися як зелені волосся, так і інші невдалі варіанти фарбування;
 • У менструацію підвищується гормональний фон і фарбування хною протипоказано;
 • З часом волосся «звикає» і стає більш тьмяним;
 • Не підходить тим, хто любить мінятися.

Хочете пофарбувати волосся натуральними компонентами, але не в руді відтінки? Вибирайте басму. Сама басма дає зеленуватий відтінок, але в змішуванні з хною в різних пропорціях дає від каштаново-мідного до синювато-чорних відтінків. Переваги і недоліки повністю збігаються з хною, зупинятися не будемо.

У цьому розділі ми ознайомилися з найбільш популярними засобами для фарбування волосся, а також з їх сильними і слабкими сторонами.

Чим можна пофарбувати волосся підліткам і дітям?

Сьогодні б'юті індустрія торкнулася всіх і кожного. Не тільки дорослі жінки мріють змінити зовнішність. Хлопці і дівчата сьогодні сміливо заявляють про бажання змінити колір волосся. Яскраві кольорові пасма міцно атакували дитячі фантазії, але хіба це погано? Адже дівицтво найкращий час для найсміливіших експериментів. Так що якщо ваша дитина повідомив що хоче пофарбувати волосся — не варто округляти очі і говорити що це дуже і дуже рано, зовсім ні, досить підібрати правильну систему фарбування.

Варто звернути увагу, що дитячий волосся відрізняється по своїй структурі від дорослого. На ньому ще не наросло досить шарів лусочок, з-за чого він більш схильний до пошкоджень. Всі помічали, що коли дитина народжується, її волосся більше схожий на пушок, і до 3 років стає більше схожий на дорослий волосся, але остаточно формується до 15-16 років. До 3 років будь-які види фарбування не допускаються, з 3 до 15 років допустимі щадні види фарбування.

Спрей для волосся — відмінний спосіб швидко змінити колір волосся дитині на 1 день!

Руді відтінки залучають яскравістю і контрастністю з сірою буденністю. І якщо ваша дитина вибрав саме ці відтінки — зупиніть вибір на хни. Цей природний матеріал не тільки не шкодить волоссю, але і володіє цілющими властивостями, допомагає в рості і зміцнення волосся.

Якщо ви готуєтеся до свята, гарну укладку рекомендуємо доповнити строкатими пасмами, які можна отримати за допомогою фарбувального спрею для волосся. Використовувати його легко — достатньо нанести на волосся, дати просохнути і прочесати рідким гребінцем. Змивається спрей звичайним шампунем, але може залишати сліди на одязі, тому варто покривати тільки верхні пасма, залишаючи прошарок чистих волосся які стикаються з тілом і одягом.

Чим пофарбувати волосся дитині на кілька тижнів? Фарбувальні тоніки — відмінний варіант фарбування волосся дитини і підлітка. У них немає агресивних хімічних речовин здатних пошкодити структуру волосся, до того ж вони обволікають волосся, не проникаючи всередину. Це відмінний спосіб експериментувати, не ушкоджуючи структуру волосся.

Тоніки для волосся в руках майстра творять дива

Дітям з 7 років у багатьох салонах фарбують волосся безаммиачными фарбами. Як ми вже повідомляли вище, вони не палять волосся як аміачні, але і нешкідливими їх назвати не можна. Такі зміни можуть нашкодити структурі волосся, а отже ризики батьки беруть на себе.

Як пофарбувати волосся без фарби: народні рецепти

Фарбування волосся може бути не тільки хімією, але і підручними народними засобами. Звичайно ж, тут немає широкої палітри і кардинальних змін, але є можливість підлікувати волосся і пофарбувати одночасно. Не варто сподіватися, що такі методи допоможуть в боротьбі з сивиною, інакше який був би сенс у розробці шкідливих, але ефективних барв?

Кава — ідеальний інгредієнт для темного волосся

Кава допомагає домогтися соковитих, красивих відтінків шатенкам і брюнеткам.

Інгредієнти:

 • Кава 150 гр;
 • Вода 1 літр.

Ошпарюємо ємність окропом і засипаємо кави. Заливаємо крутим окропом і варимо протягом 3-5 хвилин так, щоб пінка не вибігала з посуду. Охолодити до теплого концентрації і наносимо набряклу кашку на волосся, зволожує їх заварним кави. Надіньте шапочку і походіть 30 хвилин, підігрійте суміш до теплого стану і помийте волосся в тазі з кавою. Після цього вимийте волосся з шампунем, ретельно вимиваючи кавову гущу з волосся.

Чай — лікарня для волосся

Чорний чай і мідний шатен

Інгредієнти:

 • 100 гр чорного чаю;
 • 500 гр води.

Заливаємо заварку крутим окропом і варимо протягом 15 хвилин. Охолоджуємо до теплої температури і наносимо на волосся кашку. У масці ходимо 45-60 хвилин і змиваємо шампунем. Рекомендується раз в 3-4 дня повторювати процедури. Волосся не тільки придбають красивий забарвлення, але і будуть сяяти здоров'ям.

Ромашка прекрасно освітлює натуральні волосся

Сяючий блондин і ромашка з лимоном.

Інгредієнти:

 • 1 лимон;
 • 5 столові ложки ромашки;
 • 300 гр води.

На паровій бані заварюємо ромашку протягом 25-30 хвилин, додаємо сік одного лимона і зволожуємо сумішшю волосся. Даємо просохнути і повторюємо процедуру ще 2 рази. Після останнього вбирання (висихання) промиваємо з шампунем і кондиціонером волосся. Вже після першого застосування волосся на 1-2 тони світліше, але тільки в тому випадку, якщо вони натуральні.

У цій статті ми розповіли про те, чим пофарбувати волосся, і охопили як натуральні, так і не натуральні формули фарбування. Сподіваємося, наша стаття була корисною, а якщо ви знаєте ще цікаві формули фарбування — доповнюйте в коментарях!

Відео: Барвники для волосся та їх типи. Натуральні фарби, безаміачні, хімічні.